Λειτουργία του Φόρουμ

Ανακοινώσεις και νέα σχετικά με την σελίδα μας.

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση

Θέλετε να συνέχιση την λειτουργία του το FORUM?

ΝΑΙ
57
93%
ΟΧΙ
4
7%
 
Σύνολο ψήφων: 61

stratos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 2298
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 14, 2005 6:00 am
Τοποθεσία: Ηλίας @ Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από stratos »

lovethink έγραψε:Και μένα μου λείπει ο Μίσα , ο Πάροικος , η Κατερίνα raxil η Πόπη και η παρέα τότε .Χάρη σ'αυτούς απέκτησα 3μιση χιλιάδες μηνύματα :lol:
Είχε φάση τότε
Και ξέρω πως ακόμα κι αν διαφωνούσαμε , ακόμα κι αν πολλές φορές σπάζαμε ο ένας τα νεύρα του άλλου , στο βάθος είχαμε συμπάθεια
Μού ζητήθηκε νά μεταφέρω μια απαντηση από την Dirfys γιατί οπως μού είπε δέν μπορεί νά τήν βάλει η ιδια

den eixame apla sympatheia

Eixame kai sevasmo se osous empenan anamesa mas.

Eimastan filoi kai oxi sta logia

Kai oti den epapsa pote na agapo kai na ektimo kanena sas..

Eseis papsate na milate se emena.
Εικόνα
Melpomeni
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1750
Εγγραφή: Τετ Σεπ 28, 2005 5:00 am
Τοποθεσία: USA

Δημοσίευση από Melpomeni »

DOMINIQUE έγραψε:Ενας κύριος λόγος που είναι τόσο αγαπητή αυτή η ευλογημένη "γωνίτσα",είναι το φόρουμ.Μιλάνε ανθρώπινες ψυχές,εκφράζονται,διαφωνούν μα πάνω από όλα επικοινωνούν.Χωρίς φόρουμ θα μοιάζει σαν άψυχο χαρτί. :cry:
Πολυ σωστα !
...ΚΑΙ ΙΔΟΥ ΕΓΩ ΜΕΘ`ΥΜΩΝ ΕΙΜΙ ΠΑΣΑΣ ΤΑΣ ΗΜΕΡΑΣ ΕΩΣ ΤΗΣ ΣΥΝΤΕΛΕΙΑΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΟΣ. ΑΜΗΝ.
Melpomeni
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1750
Εγγραφή: Τετ Σεπ 28, 2005 5:00 am
Τοποθεσία: USA

Δημοσίευση από Melpomeni »

stratos έγραψε:
lovethink έγραψε:Και μένα μου λείπει ο Μίσα , ο Πάροικος , η Κατερίνα raxil η Πόπη και η παρέα τότε .Χάρη σ'αυτούς απέκτησα 3μιση χιλιάδες μηνύματα :lol:
Είχε φάση τότε
Και ξέρω πως ακόμα κι αν διαφωνούσαμε , ακόμα κι αν πολλές φορές σπάζαμε ο ένας τα νεύρα του άλλου , στο βάθος είχαμε συμπάθεια
Μού ζητήθηκε νά μεταφέρω μια απαντηση από την Dirfys γιατί οπως μού είπε δέν μπορεί νά τήν βάλει η ιδια

den eixame apla sympatheia

Eixame kai sevasmo se osous empenan anamesa mas.

Eimastan filoi kai oxi sta logia

Kai oti den epapsa pote na agapo kai na ektimo kanena sas..

Eseis papsate na milate se emena.
Dirfys ! >:D<
Εγινε μια μεγαλη παρεξηγηση και τιποτα αλλο πιστευω...
Αναψανε τα πνευματα ξαφνικα,συμβαινει συχνα αυτο εδω, ανταλλαχτηκαν ανοητες κουβεντες, και αποφασιστηκε οτι δεν θα ...ξαναπαιξουμε μαζι !
Και μεις σε αγαπαμε, ναι ειμασταν φιλοι ! ναι ειμαστε ολοι αδελφια !
...ΚΑΙ ΙΔΟΥ ΕΓΩ ΜΕΘ`ΥΜΩΝ ΕΙΜΙ ΠΑΣΑΣ ΤΑΣ ΗΜΕΡΑΣ ΕΩΣ ΤΗΣ ΣΥΝΤΕΛΕΙΑΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΟΣ. ΑΜΗΝ.
ROMFAIA
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 21, 2006 5:00 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ROMFAIA »

Βγαινω από την αυτοεξορία μου για να δωσω και γω την άποψή μου, στο θέμα που τίθεται.
Δεν θα γραψω πολλά, δεν υπάρχει λόγος.
Με κάλυψε εκατό τοις εκατό το αρχοντόπουλο.
Δεν νομίζω να χρειάζεται να παραθέσω την απάντησή του.

Τήνιε, Στρούμφι, σας ευχαριστώ πραγματικά, μα ειναι αδύνατο.
Δική μου πρόταση για συντονιστές:

NikosZ, vfilip, eortologio, Konstantinopolitis, filtor, Τinios.
Θα πρότινα και την Μελπομένη αλλά κατάλαβα ότι δεν ειναι εφικτό για την ίδια.
Αν επέστρεφαν τα μέλη που μας λείπουν, θα υπήρχε διαφοροποίηση σε κάποιες επιλογές.
ΕΦ΄ΟΣΟΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑΣ ΟΡΘΟΔΟΞΟΣ
Η ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΖΕΙ
ΕΦ΄ΟΣΟΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑΣ ΕΛΛΗΝΑΣ
ΖΕΙ Η ΕΛΛΑΔΑ
strumfi
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 614
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 12, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Ελένη@Αττική

Δημοσίευση από strumfi »

ROMFAIA έγραψε:Βγαινω από την αυτοεξορία μου για να δωσω και γω την άποψή μου, στο θέμα που τίθεται.
Δεν θα γραψω πολλά, δεν υπάρχει λόγος.
Με κάλυψε εκατό τοις εκατό το αρχοντόπουλο.
Πσσσσσσσσ...
Καλώς την, αλλά μια και βγήκες απαγορεύεται να ξαναμπείς στην αυτοεξορία σου. ΟΚ?
:)
Melpomeni
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1750
Εγγραφή: Τετ Σεπ 28, 2005 5:00 am
Τοποθεσία: USA

Δημοσίευση από Melpomeni »

arxontopoulo έγραψε:Ακούστηκαν πολλές γνώμες μέχρι τώρα. Ας πω κι εγώ τη δική μου...

Καταρχήν, συμφωνώ με τους περισσότερους που υποστηρίζουν ότι το forum αυτό θα πρέπει να συνεχίσει τη λειτουργία του για πολλούς και διαφόρους λόγους. Όπως είπε και ο stratos προηγουμένως, αν θέλει κάποιος να διαβάσει απλά ένα πνευματικό κείμενο, υπάρχουν αμέτρητες σελίδες στο internet που μπορεί να το κάνει αυτό και θεωρώ ότι η σελίδα αυτή δεν θα έπρεπε να καταντήσει άλλη μια "αποθήκη" πνευματικού υλικού. Αυτό που κάνει αυτόν τον ιστοχώρο τόσο ξεχωριστό, αλλά και δημοφιλή, είναι η ζωντανή συζήτηση και η επικοινωνία μεταξύ των μελών του.

Επίσης, δεν συμφωνώ με την άποψη ότι στο forum αυτό θα πρέπει να μιλάμε μόνο για αμιγώς πνευματικά θέματα. Το βασικό χαρακτηριστικό αυτού του ιστοχώρου είναι ότι απευθύνεται σε ανθρώπους με αγάπη για την ορθοδοξία. Αυτό δεν σημαίνει ότι θα μιλάμε συνέχεια για βίους αγίων, θαύματα κτλ. Είναι ωραίο να μπορούμε να επικοινωνούμε ελεύθερα, να εκφράζουμε τις ανησυχίες μας και να ανταλλάζουμε απόψεις για όλα τα θέματα που μας απασχολούν. Αν κατά καιρούς δημιουργούνται κάποιες διαφωνίες/τριβές μεταξύ των μελών, νομίζω είναι κατι το υγιές και δεν θα πρέπει να μας ανησυχεί.

Για την ομαλή και απρόσκοπτη λειτουργία του forum θα πρέπει να υπάρχουν κάποιοι συντονιστές που θα ασκούν διακριτικό έλεγχο των συζητήσεων και θα επεμβαίνουν μόνο όταν εντοπίζουν εμπαθείς χαρακτηρισμούς, προσβολές, ύβρεις και γενικότερα δημοσιεύσεις που δεν συνάδουν με τα κριτήρια μιας ευπρεπούς συζήτησης. Λόγω δε της μεγάλης ροής των δημοσιεύσεων, καλό είναι το διακόνημα αυτό να το επωμίζονται τουλάχιστον τρία-τέσσερα άτομα.

Τέλος, θα ήθελα να εκφράσω κι εγώ την επιθυμία μου να επιστρέψουν πίσω όλοι εκείνοι οι οποίοι συνέβαλαν τα μέγιστα να χτιστεί όλο αυτό το οικοδόμημα. Και μιλώ φυσικά για τους Misha, Yiavi, Paroikos, 123, κ.α. Καταλαβαίνω ότι υπήρξαν κάποιες διαφωνίες και έγιναν λάθος χειρισμοί στο παρελθόν. Θεωρώ όμως ότι θα πρέπει να τα αφήσουμε πίσω όλα αυτά και να κάνουμε μια νέα αρχή. Άλλωστε, αυτά που μας ενώνουν είναι πολύ πιο σημαντικά από αυτά που μας χωρίζουν. Έχουμε ανάγκη ο ένας τον άλλον και κανένας δεν περισσεύει. Ας κάνουμε αυτή την παρέα ακόμα πιο όμορφη!
Συμφωνω και επαυξανω .Οσο για την τελευταια παραγραφο,συμφωνω,επαυξανω ,και =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> !
Να επιστρεψουν ! Αυτα που μας ενωνουν ειναι πολυ πιο σημαντικα απο αυτα που μας χωριζουν ! Εχουμε αναγκη ο ενας τον αλλον ! Ας κανουμε την παρεα αυτη ακομα πιο ομορφη !
Μπραβο αδελφε μου !
...ΚΑΙ ΙΔΟΥ ΕΓΩ ΜΕΘ`ΥΜΩΝ ΕΙΜΙ ΠΑΣΑΣ ΤΑΣ ΗΜΕΡΑΣ ΕΩΣ ΤΗΣ ΣΥΝΤΕΛΕΙΑΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΟΣ. ΑΜΗΝ.
Melpomeni
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1750
Εγγραφή: Τετ Σεπ 28, 2005 5:00 am
Τοποθεσία: USA

Δημοσίευση από Melpomeni »

strumfi έγραψε:
ROMFAIA έγραψε:Βγαινω από την αυτοεξορία μου για να δωσω και γω την άποψή μου, στο θέμα που τίθεται.
Δεν θα γραψω πολλά, δεν υπάρχει λόγος.
Με κάλυψε εκατό τοις εκατό το αρχοντόπουλο.
Πσσσσσσσσ...
Καλώς την, αλλά μια και βγήκες απαγορεύεται να ξαναμπείς στην αυτοεξορία σου. ΟΚ?
:)
ROMFAIA Α Α ! ! !
Κανε υπακοη και γυρνα πισω, αυθορει και παραχρημα !
Απαγορευονται οι αυτοεξοριες. Το φορουμ δεν ειναι το ιδιο χωρις εσενα !
...ΚΑΙ ΙΔΟΥ ΕΓΩ ΜΕΘ`ΥΜΩΝ ΕΙΜΙ ΠΑΣΑΣ ΤΑΣ ΗΜΕΡΑΣ ΕΩΣ ΤΗΣ ΣΥΝΤΕΛΕΙΑΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΟΣ. ΑΜΗΝ.
Melpomeni
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1750
Εγγραφή: Τετ Σεπ 28, 2005 5:00 am
Τοποθεσία: USA

Δημοσίευση από Melpomeni »

ROMFAIA έγραψε:
NikosZ, vfilip, eortologio, Konstantinopolitis, filtor, Τinios.
Θα πρότινα και την Μελπομένη αλλά κατάλαβα ότι δεν ειναι εφικτό για την ίδια.
Αν επέστρεφαν τα μέλη που μας λείπουν, θα υπήρχε διαφοροποίηση σε κάποιες επιλογές.
Της Μελπομενης της φτανει να την ακους και να μενεις στο μετεριζι σου.
Θα φας τις σφαιρες σου,αλλα δεν θα εγκαταλειψεις την θεση σου.
Ο αγωνας ειναι για την Ορθοδοξια ,η μαλλον για τους Ορθοδοξους,για να
δυναμωσουμε στον αγωνα.
Το φορουμ αυτο,ειναι και αυτο ενα μικρο πεδιο μαχης, και σε εχει αναγκη.
Οσο για τα μελη που λειπουν,ναι ,μας λειπουν ! Μακαρι να ξαναγυρισουν ! και να ριξουμε ολοι μια πετρα πισω μας ,ας πετυχει και το Μανο,δεν πειραζει...
...ΚΑΙ ΙΔΟΥ ΕΓΩ ΜΕΘ`ΥΜΩΝ ΕΙΜΙ ΠΑΣΑΣ ΤΑΣ ΗΜΕΡΑΣ ΕΩΣ ΤΗΣ ΣΥΝΤΕΛΕΙΑΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΟΣ. ΑΜΗΝ.
strumfi
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 614
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 12, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Ελένη@Αττική

Re: Να προσπαθήσει (!!!) το κάθε μέλος...

Δημοσίευση από strumfi »

pAntonios έγραψε:ΠΡΟΤΑΣΗ - ΕΚΚΛΗΣΗ

Να προσπαθήσει (!!!) το κάθε μέλος να μην κάνει περισσότερες από 3 εγγραφές στο κάθε θέμα. ..... Πιστεύω ότι αξίζει (έστω δοκιμαστικά) να το δούμε λίγο με τα όρια αυτά, έτσι ώστε να μην χρειαστεί να αποκλειστούν κάποιοι συγκεκριμένοι που πρέπει να σχολιάζουν τους πάντες και τα πάντα και... πάντοτε!!!

Πληροφοριακά σας λέω ότι αδυνατώ να παρακολουθήσω όλες τις συζητήσεις και περιορίζομαι σε ελάχιστες...
π. Αντώνιε,
συγχωρέστε με, αλλά βάλτε στην επικεφαλίδα σας και τις λέξεις 'ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟΥ'..., γιατί από το κείμενό σας φαίνεται περισσότερο ότι αποφασίζετε και διατάσσετε.
Τέλος πάντων, έχω γράψει ήδη 3-4 μηνύματα, ας μην το παρακάνω και φάω αποκλεισμό από το χέρι ιερέα...
Άβαταρ μέλους
preloude
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 371
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 25, 2007 6:00 am
Τοποθεσία: athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από preloude »

νομιζω οτι το φορουμ δεν μπορει να λειτουργησει ομαλα διοτι μπαινουν και βριζουν και δεν ξερουν τι λενε. εγω νομιζω οτι πρεπει να απεχω λιγο καθοτι πρεπει να εκπαιδευσω λιγο και το παπαγαλακι μου τον βαλεριο.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ανακοινώσεις του agiooros.net”