Παρακλήσεις Προσευχής

Εδώ αναρτούνται αιτήματα & προσφορές βοηθείας με στόχο την αλληλοβοήθεια των μελών μας.

Συντονιστές: ntinoula, Συντονιστές

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
panagiotisspy
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7181
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 4:57 am
Τοποθεσία: ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

Re: Παρακλήσεις Προσευχής

Δημοσίευση από panagiotisspy »

Ο Κύριος, ο Ιατρός των ψυχών και των σωμάτων, ας βοηθήσει τον δούλο Του Νικόλαο....
Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων,Αγάπην δε μη έχω,γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. Και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν και έχω πάσαν την πίστιν,ώστε όρη μεθιστάνειν,Αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμί.
vasilisalt
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6173
Εγγραφή: Παρ Ιουν 19, 2009 12:19 pm

Re: Παρακλήσεις Προσευχής

Δημοσίευση από vasilisalt »

faviola έγραψε:Σας παρακαλώ. Ο αδερφός του πατέρα μου είναι στο νοσοκομείο με καρκίνο που ξεκίνησε από τον πνεύμονα, έκανε μετάσταση στον εγκέφαλο και τώρα στα οστά. Τον λένε Νίκο. Παρακαλέστε να εξομολογηθεί και να κοινωνήσει. Ευχαριστώ. :25 :25 :25 :25 :25 :25 :25
Αχ βρε Αννούλα. Μεγάλο ζήτημα.
Μου έχει συμβεί και εμένα παρόμοια περίπτωση (μη εξομολόγηση κλπ) από άνθρωπο πονεμένο.
Νομίζω πραγματικά πως το μόνο όπλο μας είναι η προσευχή.
nestor
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: Τρί Απρ 25, 2006 5:00 am

Re: Παρακλήσεις Προσευχής

Δημοσίευση από nestor »

Eύχομαι ο Μεγαλοδύναμος να δώσει την ευκαιρία αυτή στον Νίκο,πέρασα ακριβώς την ίδια αγωνία όταν πρίν χρόνια η σύζηγός μου κινδύνευε και ανέλπιστα ενώ μέχρι τότε δεν πλησίαζε στο μυστήριο ξαφνικά το ζήτησε η ίδια εξομολογήθηκε και κοινώνησε.Ήταν απίστευτό όπως εξελίχθηκε,όμως αδελφέ μου η προσευχή είναι το μεγάλο μας όπλο και τα αδύνατα για εμάς δυνατα παρά τω Θεώ.Καλή υπομονή εύχομαι και να έχεις ελπίδα,ο Θεός πάντα κάνει το καλύτερο για την σωτηρία του ανθρώπου.
''Γίνου πιστός άχρι θανάτου,και δώσω σοι τον στέφανον της ζωής'' ΑΠΟΚΑΛΥΨΙΣ ΙΩΑΝΝΟΥ κεφ.β' 10
Domna
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6147
Εγγραφή: Τετ Μαρ 29, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: Γερμανία
Επικοινωνία:

Η ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΚΑΝΕΙ ΘΑΥΜΑΤΑ

Δημοσίευση από Domna »

Το καλοκαιρι βγαλαμε μια ανακοινωση εδω στην σελιδα μας και παρακαλεσαμε οσοι μπορουν να δωσουν αιμα για τον Δημητριο απο την Θεσσαλονικη.
Ο Δημητριος εδωσε μια μαχη σε μια δυσκολη επεμβαση καρδιας και δυστυχως εγινε το θελημα του Θεου να τον παρει μαζι του,πανω στους ουρανους.
Σημερα εορταζει η συζυγος του,η κυρια Αντωνια.
Η κυρια Αντωνια εχασε την μητερα της το καλοκαιρι και αμεσως μετα εχασε τον συζυγο της Δημητριο.
Αυτες τις μερες δινει την δικη της μαχη να μεινει εδω κοντα μας,και ειναι μια μαχη δυσκολη.
Θα χρειαστει να κανει επεμβαση καρδιας και αυτη,οπως και ο συζυγος της.
Κοντα της βρισκετε η μια απο τις δυο κορες της η οποια εορταζει αυριο,η Αθανασια η οποια και αυτη κανει αγωνα να κρατηθει απο τον δυσκολο σταυρο που σηκωνει.
Μανα και κορη γιορταζουν σημερα και αυριο αλλα οι σκεψεις τους βρισκονται στην υγεια τους μιας και τα απανωτα χτυπηματα δεν λενε να τελειωσουν.
Το ενα κακο πισω απο το αλλο.
Σκληρες δοκιμασιες και δυσκολες στιγμες.

Θα παρακαλουσαμε να προσευχηθουμε ολοι μαζι για την μνημη του Δημητριου υπερ αναπαυσεως της ψυχης του,αλλα και υπερ υγειας της κυριας Αντωνιας και της κορης αυτης,Αθανασιας.

Η ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΚΑΝΕΙ ΘΑΥΜΑΤΑ.
ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΣΑΣ?
ΑΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΤΟΤΕ ΑΣ ΠΡΟΣΕΥΧΗΘΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΤΑ ΑΔΕΡΦΙΑ ΜΑΣ ΠΟΥ ΔΟΚΙΜΑΖΟΝΤΑΙ ΣΚΛΗΡΑ.
ΙΣΩΣ ΑΥΡΙΟ ΧΤΥΠΗΣΕΙ ΚΑΙ ΕΜΑΣ ΚΑΙ ΛΥΓΙΣΟΥΜΕ.
ΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ,ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ.


ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΑΠΟ ΚΑΡΔΙΑΣ.


http://dieyxontonagion.blogspot.com/201 ... st_17.html
Ο αληθινός χριστιανός έχει τρία γνωρίσματα:
1. Διαβάζει τον Λόγο του Θεού (Αγία Γραφή).
2. Τον εφαρμόζει στη ζωή του.
3. Φροντίζει να τον διαδίδει για να σώζονται και οι άλλοι και να γίνονται κοινωνοί του θαύματος που έζησε.
Άβαταρ μέλους
fotis
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 4712
Εγγραφή: Δευ Σεπ 12, 2011 7:01 am
Τοποθεσία: ΑΓ.ΙΩΑΝΝΗΣ ΡΕΝΤΗΣ

Re: Παρακλήσεις Προσευχής

Δημοσίευση από fotis »

Μετά από συμβουλή του φίλου μας Παναγιώτη,θα σας παρακαλούσα για αύριο 28/1/12 αν μπορείτε να λάβετε στις προσευχές σας και την μητέρα μου Γεωργία,
που έχω τον ετήσιο μνημόσυνο.Προκαταβολικά σας ευχαριστώ από τα βάθη της ψυχής μου.
Ο υπομείνας,εις τέλος ούτος,σωθήσεται.
Άβαταρ μέλους
panagiotisspy
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7181
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 4:57 am
Τοποθεσία: ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

Re: Παρακλήσεις Προσευχής

Δημοσίευση από panagiotisspy »

Αιωνία η μνήμη της δούλης του Θεού Γεωργίας..
Καλό Παράδεισο..
Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων,Αγάπην δε μη έχω,γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. Και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν και έχω πάσαν την πίστιν,ώστε όρη μεθιστάνειν,Αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμί.
vasilisalt
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6173
Εγγραφή: Παρ Ιουν 19, 2009 12:19 pm

Re: Παρακλήσεις Προσευχής

Δημοσίευση από vasilisalt »

Θα είμαστε εκεί - νοητά - Φώτη
Άβαταρ μέλους
Captain Yiannis
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 18, 2008 9:34 pm

Re: Παρακλήσεις Προσευχής

Δημοσίευση από Captain Yiannis »

Αιωνία αυτής η μνήμη από τον Παντοδύναμο Θεό , Φώτη.
Κανείς δεν είναι τέλειος και κανείς δεν θα πρέπει να απαιτεί από τους άλλους τελειότητα.
Όλοι ως ατελείς πορευόμαστε και με ατέλειες συμπορευόμαστε.
Η τελειότητα δεν ανήκει στους ανθρώπους παρά μονάχα στον Θεό.
Άβαταρ μέλους
stathis73
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6456
Εγγραφή: Δευ Απρ 19, 2010 8:44 am
Τοποθεσία: Ευστάθιος-Λευκός Πύργος της Μακεδονίας.

Re: Παρακλήσεις Προσευχής

Δημοσίευση από stathis73 »

fotis έγραψε:Μετά από συμβουλή του φίλου μας Παναγιώτη,θα σας παρακαλούσα για αύριο 28/1/12 αν μπορείτε να λάβετε στις προσευχές σας και την μητέρα μου Γεωργία,
που έχω τον ετήσιο μνημόσυνο.Προκαταβολικά σας ευχαριστώ από τα βάθη της ψυχής μου.
O Θεός να αναπαυση μετα των δικαίων την ψυχη της δουλης Του Γεωργίας.
Αιωνία αυτής η μνημη.
Καλο παράδεισο να εχει Φωτη.
Τις θεός Μέγας ως ο Θεός ημών.
toula
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 36610
Εγγραφή: Παρ Δεκ 11, 2009 7:29 am
Τοποθεσία: ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΤΟΥΛΑ) - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ - ΑΘΗΝΑ

Re: Παρακλήσεις Προσευχής

Δημοσίευση από toula »

Σας παρακαλώ αδέλφια μου κάντε μια προσευχούλα για τον ανηψιό μου Νίκο 15 χρονών που έσπασε το σαγόνι του σε δύο σημεία και χειρουργείται σήμερα στις 12 το μεσημέρι. Σας ευχαριστώ πολύ !
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλοβοήθεια”