Χρόνια πολλά στον Αποστόλη και στην Τούλα!

Ευχές.

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
angieholi
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3227
Εγγραφή: Τρί Μάιος 05, 2009 5:25 pm
Τοποθεσία: Αγγελική@Αθήνα

Re: Χρόνια πολλά στον Αποστόλη και στην Τούλα!

Δημοσίευση από angieholi »

Και ο τίτλος του θέματος άλλαξε όχι από φόβητρο αλλά σύμφωνα με το Εγχειρίδιο Μελών και Δημοσιεύσεων, που πρέπει:
viewtopic.php?f=1&t=8526&start=20#p122804
Μορφολογία δημοσιεύσεων

1. Είναι προτιμότερο να χρησιμοποιείτε το ελληνικό πληκτρολόγιο για τη δημοσίευση των μηνυμάτων σας.

2. Oι τίτλοι των θεμάτων καλό θα είναι να μην είναι γραμμένοι ΜΟΝΟ με κεφαλαία γράμματα. Το ίδιο ισχύει και για το κείμενο (όπως αναφέρεται ήδη σε προηγούμενη δημοσίευση του εγχειριδίου).

3. Επίσης ο τίτλος ενός θέματος να μην είναι γενικός και αόριστος ( "βοήθεια" ή "ερώτηση" ) αλλά με συντομία να περιγράφει το θέμα.

Φώς στους μοναχούς είναι οι Άγγελοι... και φώς στους κοσμικούς οι Μοναχοί...
Άβαταρ μέλους
ΜΙΧΣ
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5035
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 23, 2012 9:24 am

Re: Οποία Ημέρα γενεθλιάζοντες συμφορουμίτες!!!

Δημοσίευση από ΜΙΧΣ »

angieholi έγραψε:Όσον αφορά τον πλέον, γραφικό Παρατηρητή/Μερκούριο, θα του έλεγα ότι καταλαβαίνω την πικρία του και πράγματι "αγρόν αγοράζω" αλλά μόνο σε ότι αφορά εκείνον.
Και μου δίνει την εντύπωση, ότι αντί να τον κυνηγάω εγώ και να καταχωνιάζω τις δημοσιεύσεις του, με κυνηγάει αυτός για κάθε υποτιθέμενη και μέσα στο μυαλό του, παράλειψή μου.

Και όπως η οχιά, γυρνάει και δαγκώνει αυτόν που κάνει το μοιραίο λάθος και την πατάει, έτσι κι αυτός νιώθοντας ότι συνέχεια τον "πατάω" ή ενθυμούμενος ότι του έχω κάνει παλαιότερα, να ρίχνει το δηλητήριο του! Λες και θα πρέπει να είμαι απανταχού παρών στο φόρουμ ώστε να παρακολουθώ τα πάντα και συνέχεια.
Λυπάμαι που θα τον στεναχωρήσω αλλά αδυνατώ να συντονίζω το φόρουμ 24ώρες το 24ώρο.

Βλέπω όμως ότι και με πολύ μεγάλη ευκολία ρίχνει τα βέλη του και στους υπόλοιπους αδερφούς, προσβάλλοντάς τους άδικα.

Και επειδή με πολύ θρασύτητα και υπεροψία, εκφράζεται τώρα τελευταία, φαντάζομαι ότι δεν θα τον πειράξει να έχει την ίδια αντιμετώπιση.

Και να του ευχηθώ Χριστός Ανέστη, χρόνια ευλογημένα και το Φως της Αναστάσεως και της Αγάπης του Κυρίου Ημών Ιησού Χριστού,
να ρίξει μια ακτίνα στην καρδιά του και να τον βοηθήσει να αποκτήσει λίγο περισσότερη ευγένεια και αμνησικακία....
διότι τον τελευταίο καιρό και με πολύ μεγάλη επιτυχία, προσπαθεί να μας αποδείξει ότι δεν τα έχει.

Εύχομαι να είναι η τελευταία φορά που του απευθύνομαι προσωπικά, διότι εγώ τουλάχιστον δεν έχω κάτι μαζί του και ούτε θα έχω.
Να μην περιμένει όμως όταν εκφράζεται παράλογα και καταντάει αστεία "γραφικός", ότι δεν θα του απαντήσω ανάλογα!
αααα μάλιστα υπάρχει μεγάλο παρελθόν δηλαδή με τον συνάνθρωπό μας αυτόν... μάλλον η διαίσθησής μου δεν έπεσε έξω ειδικά με τέτοιο ψευδώνυμο... μου θυμίζει watch tower & ... ψευδομάρτυρeς του Ι... που άλλη δουλειά δεν έχουν παρά να μάχονται την Αλήθεια. Αν όντως ο λογισμός μου δεν πέφτει έξω, λυπάμαι που τον αποκάλεσα "αδελφέ"
+Η ελπίς μου ο Πατήρ, καταφυγή μου ο Υιός, σκέπη μου το Πνεύμα το Άγιον, Τριάς Αγία, δόξα σοι.
toula
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 36635
Εγγραφή: Παρ Δεκ 11, 2009 7:29 am
Τοποθεσία: ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΤΟΥΛΑ) - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ - ΑΘΗΝΑ

Re: Χρόνια πολλά στον Αποστόλη και στην Τούλα!

Δημοσίευση από toula »

Στάθη μου αγαπημένε, προσωπικέ μου γιατρέ σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου ! Να σε έχει ο Θεός καλά εσένα και την ωραία οικογένειά σου !!!
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25051
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Χρόνια πολλά στον Αποστόλη και στην Τούλα!

Δημοσίευση από aposal »

Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας! Πράγματι χθες συμπλήρωσα τα 40 μου έτη και μάλιστα τα φέρω ελαφρώς! Εύχομαι επίσης τον καλόν αγώνα και στην αγαπητή Παναγιώτα για τα δικά της γενέθλια!
Βέβαια, η ημερομηνία γενεθλίων δεν παίζει τόσο σημαντικό ρόλο, όσο η ημέρα της βάφτισης (λόγοι πατρός Ματθαίου Χ, που - πρώτα ο Θεός - θα τον ακούσουμε την Κυριακή).
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25051
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Χρόνια πολλά στον Αποστόλη και στην Τούλα!

Δημοσίευση από aposal »

Δηλαδή δεν θυμάμαι ακριβώς αν είμαι 40, ή 30!
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25051
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Χρόνια πολλά στον Αποστόλη και στην Τούλα!

Δημοσίευση από aposal »

Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
toula
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 36635
Εγγραφή: Παρ Δεκ 11, 2009 7:29 am
Τοποθεσία: ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΤΟΥΛΑ) - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ - ΑΘΗΝΑ

Re: Χρόνια πολλά στον Αποστόλη και στην Τούλα!

Δημοσίευση από toula »

aposal έγραψε:Δηλαδή δεν θυμάμαι ακριβώς αν είμαι 40, ή 30!
Αποστόλη μου, 30 είσαι, μην μπερδεύεσαι και εγώ είμαι 29, αφού με περνάς ακριβώς έναν χρόνο !!!! :lol: :lol: :lol:


Υ.Γ. Αχ ! και να ήμουν 29 !!!!!! τι καλά που θά' τανε !!!!!! :smile:
GeorgiosM
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1071
Εγγραφή: Τρί Μαρ 13, 2012 11:19 am

Re: Χρόνια πολλά στον Αποστόλη και στην Τούλα!

Δημοσίευση από GeorgiosM »

εύχομαι χρόνια πολλά και ευλογημένα στον Αποστόλη κ στην Τούλα!!
γενικά τα γενέθλια δεν τα θεωρώ επισημη εορτή, επειδή εχω ακούσει ότι η εκκλησια μας δεν τα έχει
ορισει επίσημα ως εορτή κλπ.
Ουτε κ τρεχω να ευχηθω κ να παραβρεθω.
Μια φορα ομως ειχα ακουσει οτι ενας καλός ορθ. παπάς θα γιορτασει τα γενεθλια του!
μολις το ακουσα λέω! τί?παπάς κ θα κανει γενεθλια?!!κ εγω τοτε τι κανω?! τί λεω?τί γίνεται δηλαδή?!
κ ρώτησα να μαθω πιο πολλά...λοιπόν στην πραξη ο καλός παπας απ οτι καταλαβα γιορταζε
κατ οικονομια σε ένα στενό κυκλο φιλικών προσωπων του.
επειδή ήξεραν ποτε γεννηθηκε ο παπας κ τον αγαπουσαν, τα προσωπα ήθελαν να τον τιμήσουν...
κ ετσι κ εγω απο τοτε ειμαι πιο χαλαρός στο συγκεκριμένο θέμα..
θα μου πεις τοτε κ αν υποθεσουμε ότι ο ιερεας κανει πιο λαθος πραγματα, τα ιδια πρεπει να κανουμε
κ εμεις? γενικά όχι, αλλά σε μικρά οπως γενεθλια κλπ νομιζω μακαρι να ηταν τοσο μικρα τα λαθη μας.
βεβαια ο καθενας επιλεγει όπως νομίζει κ ο,τι θεωρει σωστό...

πάντως ο φιλος παρατηρητής μου εχει κανει καλή εντυπωση..
ισως ομιλεί αποτομα αλλά μου αρεσε που κυνηγησε το μεγα τσανελ...!
τα λεω αυτά σαν υπερασπιση.
βεβαια δεν ξερω για τα αλλα που τον ψιλο-κατηγορειτε τον φίλο.
πάντως όντως οι όροι συμφορουμικά κλπ ειναι λάθος, αλλα κ εγώ τα λεω πολλες φορες,
καταχρηστικά κ κατ οικονομία. αλλα το θεωρώ λίγο, μικρό.
ελπιζω να μην ειναι σημαντικό... :o :o :o
GeorgiosM
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1071
Εγγραφή: Τρί Μαρ 13, 2012 11:19 am

Re: Οποία Ημέρα γενεθλιάζοντες συμφορουμίτες!!!

Δημοσίευση από GeorgiosM »

"αααα μάλιστα υπάρχει μεγάλο παρελθόν δηλαδή με τον συνάνθρωπό μας αυτόν... μάλλον η διαίσθησής μου δεν έπεσε έξω ειδικά με τέτοιο ψευδώνυμο... μου θυμίζει watch tower & ... ψευδομάρτυρeς του Ι... που άλλη δουλειά δεν έχουν παρά να μάχονται την Αλήθεια. Αν όντως ο λογισμός μου δεν πέφτει έξω"

ευλογημένη Μαρία τον έφαγες τον φίλο μου!!!
αχ αυτες οι γυναικες !!!
στο Αγιον Ορος καλά λένε...ψάρι να φας...τον ψαρά να μη τρως!
και τα λέω έτσι γιατί σήμερα εορτάζω κ ειμαι σε προνομιακή θέση παρακαλώ!
οποτε υπάρχει χαρά να κ τα στριμώγματα...τί να κανουμε στον αγωνα... :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
stathisekp
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7313
Εγγραφή: Τετ Μαρ 02, 2011 10:16 am
Τοποθεσία: Νέα Ιωνία Αττικής

Re: Χρόνια πολλά στον Αποστόλη και στην Τούλα!

Δημοσίευση από stathisekp »

Αγαπητέ παρατηρητή, συγνώμη αν σε σκανδάλισα (κι οποιονδήποτε άλλο αδελφό), δεν ήταν στις προθέσεις μου. :oops: :oops: :oops:
Δεν είχα πρόθεση να κακοποιήσω ούτε τη γλώσσα ούτε το συντακτικό, ούτε την αισθητική σου. Και πάλι ζητώ ταπεινά συγνώμη που στη προσπάθειά μου να ευχηθώ σε δυο πολύ αγαπητούς μου φίλους και συνταξιδώτες μας, κατέφυγα σε λεξιπλασίες και ασυνταξίες χάριν ελαφρότητας και αστεϊζουσας διάθεσης!!!!
Παρόλα αυτά και πάλι πολύχρονα τα αγαπητά μας αδέλφια :P :P
(Πω πω, αναστάτωση που έφερα!!!! :o :o :o )
Δώρησαί μοι του όράν τα έμά πταίσματα και μη κατακρίνειν τον άδελφόν μου
Απάντηση

Επιστροφή στο “Χρόνια Πολλά”