Συνάντηση στην Αθήνα το Σάββατο 27 Φεβρουαρίου

Συζητήσεις αλληλογνωριμίας μελών και οργάνωσης συναντήσεων.

Συντονιστής: Συντονιστές

agiooros
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 2733
Εγγραφή: Τρί Φεβ 08, 2005 6:00 am
Τοποθεσία: Νίκος@Εύβοια
Επικοινωνία:

Re: Συνάντηση στην Αθήνα το Σάββατο 27 Φεβρουαρίου

Δημοσίευση από agiooros »

Εγώ σας ευχαριστώ όλους για την συμμετοχή.
Πάντα να είστε καλά και να επαναληφθεί.
Άβαταρ μέλους
vivika
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 939
Εγγραφή: Τετ Σεπ 09, 2009 7:39 pm
Τοποθεσία: Βίβιαν@Ν.Φ.

Re: Συνάντηση στην Αθήνα το Σάββατο 27 Φεβρουαρίου

Δημοσίευση από vivika »

Καπετάν Γιάννη, «αιτησώμεθα όπως Κύριος ο Θεός τάξη την ψυχήν της μητρός σας ένθα οι Δίκαιοι αναπαύονται», Καλό Παράδεισο στη μητέρα σας και κάθε δύναμη σε σας και την οικογένειά σας.



Και ναι, τώρα μπορώ να το ομολογήσω, αυτή ήταν η ‘νηστική’ μου αποστολή, βλέπετε ξέχασα να πάρω τα μαχαιροπήρουνα που συμβούλεψε η Αγγελική και επιπλέον από την κούραση και το περπάτημα που έκανα προσπαθώντας να βρω την Στρατάρχου Παπάγου (ευτυχώς που ήταν διασταύρωση με τη Λεωφόρο Βουλιαγμένης) εξουθενώθηκα. :smile: :10 :smile:

Κι εκεί που περίμενα να βρω μουρτζούφληδες ανθρώπους, ξέρετε τι ψυχική οδύνη πέρασα να βλέπω μια ομήγυρη γελαστών ανθρώπων, μέσα στη ζωντάνια και τη χαρά; :shock: :lol:
Μα είναι να μην αναρωτιέσαι μετά, αν είναι ποτέ δυνατόν να γελάνε και να χαίρονται, οπαδοί της ΑΕΚ, του ΟΣΦΠ, του ΠΑΟ, του ΠΑΟΚ κλπ (κατά αλφαβητική σειρά για να εξηγούμαστε), όλοι μαζί και αντάμα, επειδή συναντήθηκαν κάτω από την ομπρέλα του Ελλήσποντου με την αφορμή ενός χριστιανικού φόρουμ!; Πείτε μου είναι δυνατόν; :shock: :lol:

Διαβεβαιώνω κάθε κακοπροαίρετο ότι φήμες πως οι άνθρωποι που έχουν τον Χριστό μέσα τους ή και γύρω τους είναι σκυθρωποί, αγέλαστοι, αμίλητοι, απομακρυσμένοι, αποκομμένοι από την κοινωνία, με διάφορα συμπλέγματα κλπ για άλλη μια φορά διαψεύστηκαν... :105 :smile:

Δεν θα ευχαριστήσω ιδιαίτερα το Νίκο, το διαχειριστή του φόρουμ, γιατί απλά τα ήθελε και τα έπαθε (κι ο Θεός να του δίνει κουράγιο και δύναμη για να σηκώνει το φορτίο και να αναβαθμίσει αυτό τον κόμβο πνευματικού φωτός) και δεν θα ευχαριστήσω ιδιαίτερα τον Απόστολο, πρωτεργάτη αυτής της συνάντησης γιατί αφού ήξερε, καλά τα (ξανα) έπαθε! (ελπίζω να το επαναλάβει). 8) 8)

Ευχαριστώ όλους και όλες σας [Αποστόλη, Ηλία, Τούλα μετά του συζύγου Νικολάου και της θυγατρός Βασιλικής, Αγγελική, Βασίλη, Άρη, Κωνσταντίνε και Μαρία, Ανδρέα και Μαριάννα, Παναγιώτη, Φώτη, Γιώργο, Νικηφόρε, Ευθύμη, Ειρήνη, Γιάννη, Κυριάκο και Νίκο] για την πρόθεση και την υλοποίηση της απόφασής σας να αφήσετε τις όποιες δραστηριότητές σας και να διασχίσετε τα (πολλά ή λίγα) μίλια που μας χώριζαν για να συμμετέχετε στην όμορφη παρέα που κάναμε, πράγματι ήταν (σαν) οικογενειακή σύναξη, και εύχομαι την επόμενη φορά που θα γίνει συνάντηση να μπορέσουν να παρευρεθούν και όσοι δεν μπόρεσαν σε αυτή. :8 :smile: :wink:

Εποικοδομητικότατη και ωφελιμότατη η συζήτηση με τον π. Ματθαίο.
Να είναι καλά και να τον φωτίζει η Χάρις του Αγίου Πνεύματος, γιατί κληρικούς σαν τον συγκεκριμένο χρειαζόμαστε. :smile:


Καλή υπόλοιπη Σαρακοστή σε όλους/ες!
«Γρηγορεῖτε καί προσεύχεσθε, ἵνα μή εἰσέλθητε εἰς πειρασμόν» Ματθ. κστ' 41
Ω Θεέ μου, δώσε μου τη δύναμη να αλλάξω αυτά που μπορώ, την υπομονή να αντέξω αυτά που δεν μπορώ,
και τη σοφία για να γνωρίζω τη διαφορά μεταξύ τους.
Άβαταρ μέλους
Dimitris39
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5841
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 05, 2009 5:46 pm

Re: Συνάντηση στην Αθήνα το Σάββατο 27 Φεβρουαρίου

Δημοσίευση από Dimitris39 »

vivika έγραψε:Καπετάν Γιάννη, «αιτησώμεθα όπως Κύριος ο Θεός τάξη την ψυχήν της μητρός σας ένθα οι Δίκαιοι αναπαύονται», Καλό Παράδεισο στη μητέρα σας και κάθε δύναμη σε σας και την οικογένειά σας.



Και ναι, τώρα μπορώ να το ομολογήσω, αυτή ήταν η ‘νηστική’ μου αποστολή, βλέπετε ξέχασα να πάρω τα μαχαιροπήρουνα που συμβούλεψε η Αγγελική και επιπλέον από την κούραση και το περπάτημα που έκανα προσπαθώντας να βρω την Στρατάρχου Παπάγου (ευτυχώς που ήταν διασταύρωση με τη Λεωφόρο Βουλιαγμένης) εξουθενώθηκα. :smile: :10 :smile:

Κι εκεί που περίμενα να βρω μουρτζούφληδες ανθρώπους, ξέρετε τι ψυχική οδύνη πέρασα να βλέπω μια ομήγυρη γελαστών ανθρώπων, μέσα στη ζωντάνια και τη χαρά; :shock: :lol:
Μα είναι να μην αναρωτιέσαι μετά, αν είναι ποτέ δυνατόν να γελάνε και να χαίρονται, οπαδοί της ΑΕΚ, του ΟΣΦΠ, του ΠΑΟ, του ΠΑΟΚ κλπ (κατά αλφαβητική σειρά για να εξηγούμαστε), όλοι μαζί και αντάμα, επειδή συναντήθηκαν κάτω από την ομπρέλα του Ελλήσποντου με την αφορμή ενός χριστιανικού φόρουμ!; Πείτε μου είναι δυνατόν; :shock: :lol:

Διαβεβαιώνω κάθε κακοπροαίρετο ότι φήμες πως οι άνθρωποι που έχουν τον Χριστό μέσα τους ή και γύρω τους είναι σκυθρωποί, αγέλαστοι, αμίλητοι, απομακρυσμένοι, αποκομμένοι από την κοινωνία, με διάφορα συμπλέγματα κλπ για άλλη μια φορά διαψεύστηκαν... :105 :smile:

Δεν θα ευχαριστήσω ιδιαίτερα το Νίκο, το διαχειριστή του φόρουμ, γιατί απλά τα ήθελε και τα έπαθε (κι ο Θεός να του δίνει κουράγιο και δύναμη για να σηκώνει το φορτίο και να αναβαθμίσει αυτό τον κόμβο πνευματικού φωτός) και δεν θα ευχαριστήσω ιδιαίτερα τον Απόστολο, πρωτεργάτη αυτής της συνάντησης γιατί αφού ήξερε, καλά τα (ξανα) έπαθε! (ελπίζω να το επαναλάβει). 8) 8)

Ευχαριστώ όλους και όλες σας [Αποστόλη, Ηλία, Τούλα μετά του συζύγου Νικολάου και της θυγατρός Βασιλικής, Αγγελική, Βασίλη, Άρη, Κωνσταντίνε και Μαρία, Ανδρέα και Μαριάννα, Παναγιώτη, Φώτη, Γιώργο, Νικηφόρε, Ευθύμη, Ειρήνη, Γιάννη, Κυριάκο και Νίκο] για την πρόθεση και την υλοποίηση της απόφασής σας να αφήσετε τις όποιες δραστηριότητές σας και να διασχίσετε τα (πολλά ή λίγα) μίλια που μας χώριζαν για να συμμετέχετε στην όμορφη παρέα που κάναμε, πράγματι ήταν (σαν) οικογενειακή σύναξη, και εύχομαι την επόμενη φορά που θα γίνει συνάντηση να μπορέσουν να παρευρεθούν και όσοι δεν μπόρεσαν σε αυτή. :8 :smile: :wink:

Εποικοδομητικότατη και ωφελιμότατη η συζήτηση με τον π. Ματθαίο.
Να είναι καλά και να τον φωτίζει η Χάρις του Αγίου Πνεύματος, γιατί κληρικούς σαν τον συγκεκριμένο χρειαζόμαστε. :smile:


Καλή υπόλοιπη Σαρακοστή σε όλους/ες!
εμενα γιατι δεν με ανεφερες?Vivika?
δεν μιλησαμε και πολλυ στην συναντηση αλλα δεν εφταιξα εγω
Κύριε,Θεέ μου,Νύμφιε της ψυχής μου, λυτρωτή μου.
Μνήσθητί μου εν τη βασιλεία σου

«Χαίροις μετά Θεόν ή Θεός, τα δευτερεία της Τριάδος ή έχουσα»

ἳνα ὦσιν ἓν, καθώς ἡμεῖς

Θεέ μου σ'αγαπώ
agiooros
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 2733
Εγγραφή: Τρί Φεβ 08, 2005 6:00 am
Τοποθεσία: Νίκος@Εύβοια
Επικοινωνία:

Re: Συνάντηση στην Αθήνα το Σάββατο 27 Φεβρουαρίου

Δημοσίευση από agiooros »

Κάποιοι δεν έγραψαν τις εντυπώσεις τους.

eirini?
digenis?
Andreasmas?
Michail?
Άβαταρ μέλους
panagiotisspy
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7181
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 4:57 am
Τοποθεσία: ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

Re: Συνάντηση στην Αθήνα το Σάββατο 27 Φεβρουαρίου

Δημοσίευση από panagiotisspy »

Οποιος έχει φωτογραφίες, ας κάνει τον κόπο να μου τις στείλει και μένα :8
Το mail μου, υπάρχει στο προφίλ μου, εκεί που γράφει "Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου".
Επίσης Ειρήνη, είχαμε πει να σου δώσω διεύθυνση για την αποστολή του βιβλίου, αλλά ξεχάστηκα τελείως :(
Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων,Αγάπην δε μη έχω,γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. Και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν και έχω πάσαν την πίστιν,ώστε όρη μεθιστάνειν,Αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμί.
Andreasmas
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 963
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 31, 2009 1:23 pm
Τοποθεσία: Κορινθία

Re: Συνάντηση στην Αθήνα το Σάββατο 27 Φεβρουαρίου

Δημοσίευση από Andreasmas »

Άργησα να μπω στο διαδίκτυο ,καθότι ανειλημμένες υποχρεώσεις ,βλέπετε.

Πρώτα ας συλλυπηθώ τον πλέον αγαπητό φίλο και αδελφό Γιάννη για
τη μητέρα του .Μόνο όσοι έχουν ζήσει το χαμό της μητέρας τους, μπορούν να καταλάβουν τον πόνο αυτό .
Ο Κύριος ας την αναπαύσει ,αδελφέ μου Γιάννη.
Όμως ,τι όμορφο και ωραίο ,σκέφτομαι πολλές φορές , ναι μεν
πάροικοι να είμαστε σ` αυτήν τη Γη ,αλλά από την άλλη να γνωρίζουμε ότι υπάρχει η άλλη ,η αληθινή και αιώνια ζωή ,η χωρίς λύπες και για πάντα κοντά στον Κύριό μας και Θεό μας .
Ας είναι όμως .

Τι έγινε εδώ βρε παιδιά ;
Δεν αφήσατε και τίποτα κρυφό ,όλα τα είπατε!
Τι μένει λοιπόν να πω κι εγώ;
Τέλος πάντων ,σας συγχωρώ σαν καλός ,δίκαιος και αλτρουιστής που είμαι .
Απόστολε, είδες τι καλούς μαθητές βγάζεις;

Χωρίς υπερβολές η συνάντηση του Σαββάτου ήταν πράγματι κάτι το καταπληκτικό και ανεπανάληπτο. Απέδειξε περίτρανα πως, και αισθανόμαστε ,αλλά και πως είμαστε πραγματικά Αδέλφια .
Ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ σε όλους σας.
Αν και αισιόδοξος που επιδιώκω να είμαι, δεν περίμενα να συναντήσω τόσο ευγενή και αξιαγάπητα πρόσωπα.
.
Θέλω όμως ιδιαιτέρως να ευχαριστήσω τον Νίκο (agiooros) ,γιατί σ` αυτόν χρωστάμε τόσα πολλά .Πραγματικός κύριος ,δίδαξε πολλά πάρα πολλά με τη στάση και τον τρόπο του.
Ας είσαι καλά, αδελφέ μας Νίκο. Ο Κύριος ας σου δίνει περισσή δύναμη και ευλογία. Χάρηκα πολύ που σε γνώρισα.




Θέλω όμως να εκφράσω και κάποιες επισημάνσεις :
1.Να κάνετε πάντα το σταυρό σας αν κατά λάθος μπείτε μέσα στο μαύρο πύραυλο του Βασίλη, με οδηγό βεβαίως τον ίδιο. Ικανότατος μεν οδηγός αλλά, όσο να το κάνεις φοβάσαι όταν βλέπεις να απογειώνεσαι χωρίς φτερά.
Δίκιο δεν έχω Παναγιώτη;

2.Αδίκως στολίσατε τον Απόστολο με μουστάκι .
Αποτέλεσμα ;Εγώ και ο συνάδελφός μου Νικηφόρος από τη Λάρισα
να αδικηθούμε .Κανείς δε μας πρόσεξε.
Τι σου κάνει η διαφήμιση!

3.Όσο για την Αγγελική (angieholie),
την Βίβια(vivika),
την Ειρήνη,
την Τούλα (tkots),
τον Απόστολο ,
τον Παναγιώτη (panagiotisspy),
τον Ηλία (digenis),
τον Κυριάκο (Σπάρτακος),
τον Άρη (Shubik),
τον Κωνσταντίνο (orthodox-grnet),
τον Ευθύμη (efthumhs),
τον Φώτη (kausokalivia),
τον Γιώργο (giorgospet)
και τον συνάδελφό μου Νικηφόρο ,

οι παρατηρήσεις μου μετά την μεθεπόμενη συνάντησή μας που θα γίνει θέλω να πιστεύω ,πρώτα ο Θεός,πολύ σύντομα .

Ας είστε όλοι καλά και την άλλη φορά περισσότεροι.
Όλους του χωράει η αγκαλιά μας ,ακόμα και τους Δημήτρηδες του 39,όλους
τους χωράει .
Λογίζομαι γάρ ότι ουκ άξια τά παθήματα του νυν καιρού πρός τήν μέλλουσαν δόξαν αποκαλυφθήναι εις ημάς
Andreasmas
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 963
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 31, 2009 1:23 pm
Τοποθεσία: Κορινθία

Re: Συνάντηση στην Αθήνα το Σάββατο 27 Φεβρουαρίου

Δημοσίευση από Andreasmas »

Οποιος έχει φωτογραφίες, ας κάνει τον κόπο να μου τις στείλει και μένα :8
Το mail μου, υπάρχει στο προφίλ μου, εκεί που γράφει "Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου".


Παναγιώτη ;
Με αντέγραψες πριν τα γράψω; :8
Λογίζομαι γάρ ότι ουκ άξια τά παθήματα του νυν καιρού πρός τήν μέλλουσαν δόξαν αποκαλυφθήναι εις ημάς
Άβαταρ μέλους
Dimitris39
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5841
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 05, 2009 5:46 pm

Re: Συνάντηση στην Αθήνα το Σάββατο 27 Φεβρουαρίου

Δημοσίευση από Dimitris39 »

Eυχαριστουμε Ανδρεαςτους για τα καλα σου λογια και την περιγραφη σου με τις εντυπωσεις σου
Το μαιλ μου το βρισκετα στο προφιλ μου για να μου στειλετε τις φωτογραφιες αμα θελετε :mrgreen:

Φωτη τη σου κανανε και χαθηκες?απο το Σαββατο και μετα δεν φανηκες
ποιος σε πειραξε?
στο τηλεφωνο ακουγοσανε χαρουμενος :lol:
Ανδρεαςμας αλη φορα οταν δηλωνεις παρων να βαζεις το κανονικο σου ονομα και οχι ΑΝ56 :wink:
Κύριε,Θεέ μου,Νύμφιε της ψυχής μου, λυτρωτή μου.
Μνήσθητί μου εν τη βασιλεία σου

«Χαίροις μετά Θεόν ή Θεός, τα δευτερεία της Τριάδος ή έχουσα»

ἳνα ὦσιν ἓν, καθώς ἡμεῖς

Θεέ μου σ'αγαπώ
agiooros
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 2733
Εγγραφή: Τρί Φεβ 08, 2005 6:00 am
Τοποθεσία: Νίκος@Εύβοια
Επικοινωνία:

Re: Συνάντηση στην Αθήνα το Σάββατο 27 Φεβρουαρίου

Δημοσίευση από agiooros »

οι φωτογραφίες ετοιμάζονται και θα δοθούν στους συμμετέχοντες.
Υπομονή.
Άβαταρ μέλους
Dimitris39
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5841
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 05, 2009 5:46 pm

Re: Συνάντηση στην Αθήνα το Σάββατο 27 Φεβρουαρίου

Δημοσίευση από Dimitris39 »

agiooros έγραψε:οι φωτογραφίες ετοιμάζονται και θα δοθούν στους συμμετέχοντες.
Υπομονή.
Στους συμμετεχοντες τις συζητησης θελεις να πεις Νικο?
εγω που ειμουνα νοερα εκει δεν θα παρω τιποτα???
και δεν θελω δικη σου φωτο εσενα σε ξερω :mrgreen: :8
Κύριε,Θεέ μου,Νύμφιε της ψυχής μου, λυτρωτή μου.
Μνήσθητί μου εν τη βασιλεία σου

«Χαίροις μετά Θεόν ή Θεός, τα δευτερεία της Τριάδος ή έχουσα»

ἳνα ὦσιν ἓν, καθώς ἡμεῖς

Θεέ μου σ'αγαπώ
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλογνωριμία & Συναντήσεις μελών του agiooros.net”