Προσκυνηματική εκδρομή στο Άγιο Όρος μέσα στο 2010

Συζητήσεις αλληλογνωριμίας μελών και οργάνωσης συναντήσεων.

Συντονιστής: Συντονιστές

aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25166
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Προσκυνηματική εκδρομή στο Άγιο Όρος μέσα στο 2010

Δημοσίευση από aposal »

panagiotisspy έγραψε: Καμμία αντίρρηση για πεζοπορία, ας δούμε όμως και τις ηλικίες των μελλόντων συμμετεχόντων.
Εγώ και ο Μιχάλης(ravniotis), είμαστε πάντως fan του sport αυτού!
Το πιο λογικό είναι να κάνουμε κάποιον συνδυασμό περπατήματος και οχημάτων.
Ιδωμεν!!!!!
Τώρα που το σκέφτομαι το τριήμερο δεν θα μας φτάσει αν θέλουμε να κάνουμε και πεζοπορία. Μπορούμε να αυξήσουμε την διάρκεια της προσκυνηματικής εκδρομής σε μία εβδομάδα; Ή, σε περίπτωση που δεν μπορούμε όλοι κάποιοι να μείνουν για μία εβδομάδα και οι υπόλοιποι να φύγουν νωρίτερα;
Όσον αφορά στις ηλικίες, εγώ μάλλον θα είμαι στους πρεσβυτέρους (48 του χρόνου), αλλά θέλω να ζήσω, έστω και για λίγο, το κλίμα της φυγής από την τεχνολογία και από τις ευκολίες της σύγχρονης ζωής.
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
panagiotisspy
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7181
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 4:57 am
Τοποθεσία: ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

Re: Προσκυνηματική εκδρομή στο Άγιο Όρος μέσα στο 2010

Δημοσίευση από panagiotisspy »

Ναι συμφωνώ για την εβδομάδα. Κι εγώ πάντα μένω από 5-7 μέρες. Θα δούμε, έχουμε 8-9 μήνες μπροστά μας, ας μην αγχωνόμαστε! Θα τα διευθετήσουμε όλα.
Ας δηλώσουν κι άλλοι. Και με προτάσεις για ημερομηνία, διάρκεια, μονές ή και σκήτες κλπ κλπ.
Και μετά σιγά σιγά θα κατασταλάξουμε κάπου.

Κι εγώ Απόστολε θα είμαι 44 του χρόνου, αλλά ως τώρα αντέχω Δόξα τω Θεώ, παρά το κάπνισμα.
Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων,Αγάπην δε μη έχω,γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. Και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν και έχω πάσαν την πίστιν,ώστε όρη μεθιστάνειν,Αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμί.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25166
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Προσκυνηματική εκδρομή στο Άγιο Όρος μέσα στο 2010

Δημοσίευση από aposal »

panagiotisspy έγραψε:Κι εγώ Απόστολε θα είμαι 44 του χρόνου, αλλά ως τώρα αντέχω Δόξα τω Θεώ, παρά το κάπνισμα.
Κάπνισμα;
Ωραία! Θα χωριστούμε τότε σε άκαπνουνς και καπνιστές, εκτός αν οι δεύτεροι δεσμευτείτε να μην ανάψετε τσιγάρο εντός του ιερού αυτού τόπου.
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
panagiotisspy
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7181
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 4:57 am
Τοποθεσία: ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

Re: Προσκυνηματική εκδρομή στο Άγιο Όρος μέσα στο 2010

Δημοσίευση από panagiotisspy »

aposal έγραψε:
panagiotisspy έγραψε:Κι εγώ Απόστολε θα είμαι 44 του χρόνου, αλλά ως τώρα αντέχω Δόξα τω Θεώ, παρά το κάπνισμα.
Κάπνισμα;
Ωραία! Θα χωριστούμε τότε σε άκαπνουνς και καπνιστές, εκτός αν οι δεύτεροι δεσμευτείτε να μην ανάψετε τσιγάρο εντός του ιερού αυτού τόπου.
Οκ ας χωριστούμε έτσι, μην βαράς Απόστολε!! :20 :20 :20 :20 :20
Πάντως εννοείται πως καπνίζω μόνο όπου επιτρέπεται στο Αγιο Ορος.
Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων,Αγάπην δε μη έχω,γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. Και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν και έχω πάσαν την πίστιν,ώστε όρη μεθιστάνειν,Αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμί.
agiooros
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 2740
Εγγραφή: Τρί Φεβ 08, 2005 6:00 am
Τοποθεσία: Νίκος@Εύβοια
Επικοινωνία:

Re: Προσκυνηματική εκδρομή στο Άγιο Όρος μέσα στο 2010

Δημοσίευση από agiooros »

Και εγώ το θέλω πολύ και είμαι μέσα εάν είμαστε καλά μέχρι την άνοιξη.
Αλλά λόγο ηλικίας μόνο μεταφορά με αυτοκίνητο.
Άβαταρ μέλους
Dimitris39
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5841
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 05, 2009 5:46 pm

Re: Προσκυνηματική εκδρομή στο Άγιο Όρος μέσα στο 2010

Δημοσίευση από Dimitris39 »

agiooros έγραψε:Και εγώ το θέλω πολύ και είμαι μέσα εάν είμαστε καλά μέχρι την άνοιξη.
Αλλά λόγο ηλικίας μόνο μεταφορά με αυτοκίνητο.
Αδελφε δεν ξερω ποσο ετων εισε αλλα αν κουραζεσε ευκολα ειμαστε εμεις εδω θα το κανονισουμε
και οσο για το καπνισμα εγω με πια ομαδα θα ειμε?
ειμουνα δυνατος καπνιστης παρα παρα πολλα χρονια και δεν δυσκολευθηκα να το κοψω καθολου δεν υπαρχει δεν μπορω αλλα δεν ΘΕΛΩ
Κύριε,Θεέ μου,Νύμφιε της ψυχής μου, λυτρωτή μου.
Μνήσθητί μου εν τη βασιλεία σου

«Χαίροις μετά Θεόν ή Θεός, τα δευτερεία της Τριάδος ή έχουσα»

ἳνα ὦσιν ἓν, καθώς ἡμεῖς

Θεέ μου σ'αγαπώ
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25166
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Προσκυνηματική εκδρομή στο Άγιο Όρος μέσα στο 2010

Δημοσίευση από aposal »

panagiotisspy έγραψε: Οκ ας χωριστούμε έτσι, μην βαράς Απόστολε!! :20 :20 :20 :20 :20
Πάντως εννοείται πως καπνίζω μόνο όπου επιτρέπεται στο Αγιο Ορος.
Να με συγχωρείς Παναγιώτη αν το ύφος μου ήταν σκληρό με τους καπνιστές και έδωσα την εντύπωση ότι βαράω. Στην πραγματικότητα έκανα χιούμορ. Όπως βλέπεις είμαι τόσο αμαρτωλός που ακόμη και το - περίεργο - χιούμορ μου το αντιλαμβάνονται ως επίθεση.
agiooros έγραψε:Και εγώ το θέλω πολύ και είμαι μέσα εάν είμαστε καλά μέχρι την άνοιξη.
Αλλά λόγο ηλικίας μόνο μεταφορά με αυτοκίνητο.
Για όσους δεν γνωρίζουν τον Νίκο (agioooros) τους δίνω μία γεύση (φωτογραφία - να με συμπαθά ο Διαχειριστής) :
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
Dimitris39
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5841
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 05, 2009 5:46 pm

Re: Προσκυνηματική εκδρομή στο Άγιο Όρος μέσα στο 2010

Δημοσίευση από Dimitris39 »

agiooros έγραψε:Και εγώ το θέλω πολύ και είμαι μέσα εάν είμαστε καλά μέχρι την άνοιξη.
Αλλά λόγο ηλικίας μόνο μεταφορά με αυτοκίνητο.
Για όσους δεν γνωρίζουν τον Νίκο (agioooros) τους δίνω μία γεύση (φωτογραφία - να με συμπαθά ο Διαχειριστής) :[/quote]
δεν βλεπω τιποτα
Κύριε,Θεέ μου,Νύμφιε της ψυχής μου, λυτρωτή μου.
Μνήσθητί μου εν τη βασιλεία σου

«Χαίροις μετά Θεόν ή Θεός, τα δευτερεία της Τριάδος ή έχουσα»

ἳνα ὦσιν ἓν, καθώς ἡμεῖς

Θεέ μου σ'αγαπώ
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25166
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Προσκυνηματική εκδρομή στο Άγιο Όρος μέσα στο 2010

Δημοσίευση από aposal »

aposal έγραψε:
panagiotisspy έγραψε: Οκ ας χωριστούμε έτσι, μην βαράς Απόστολε!! :20 :20 :20 :20 :20
Πάντως εννοείται πως καπνίζω μόνο όπου επιτρέπεται στο Αγιο Ορος.
Να με συγχωρείς Παναγιώτη αν το ύφος μου ήταν σκληρό με τους καπνιστές και έδωσα την εντύπωση ότι βαράω. Στην πραγματικότητα έκανα χιούμορ. Όπως βλέπεις είμαι τόσο αμαρτωλός που ακόμη και το - περίεργο - χιούμορ μου το αντιλαμβάνονται ως επίθεση.
agiooros έγραψε:Και εγώ το θέλω πολύ και είμαι μέσα εάν είμαστε καλά μέχρι την άνοιξη.
Αλλά λόγο ηλικίας μόνο μεταφορά με αυτοκίνητο.
Για όσους δεν γνωρίζουν τον Νίκο (agioooros) τους δίνω μία γεύση (φωτογραφία - να με συμπαθά ο Διαχειριστής) :
Λυπάμαι αλλά ο Διαχειριστής έχει βάλει ένα πρόγραμμα που αναγνωρίζει τις φωτογραφίες του και δεν τις επισυνάπτει (με το αιτιολογικό : Η επέκταση bmp δεν επιτρέπετε)
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25166
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Προσκυνηματική εκδρομή στο Άγιο Όρος μέσα στο 2010

Δημοσίευση από aposal »

Σήμερα καμιά χιουμοριστική απόπειρα δεν μου βγήκε.
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Αλληλογνωριμία & Συναντήσεις μελών του agiooros.net”