Οι Σχέσεις και τα προβλήματα τους έως το Γάμο

Συζητήσεις και γνώμες για τα Ιερά Μυστήρια της Εκκλησίας μας. Θέματα Λατρείας.

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
paroikos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1253
Εγγραφή: Δευ Μάιος 15, 2006 5:00 am

Δημοσίευση από paroikos »

konstantinoupolitis έγραψε:Αν δεν κάνεις αρχή στο δρόμο αυτό προς την σωτηρία, υγεία δεν θα βρεις. Γι΄αυτό κοιτάξτε να ποιείτε κανένα φραπέ ρεζερβέ ή κανένα ελληνικό σε κανένα αρχονταρίκι και να έχετε μέσα σας ελευθερία και ζωή για να αγαπήσετε.

Ο Γάμος είναι πιο δύσκολος αλλα ο Μοναχισμός καθόλου άνετος και με κλήση προς ολίγους.

Συνεπώς αφήστε το χασομέρι και είτε



Εικόνα

είτε

Εικόνα

Διπλωματκότατη απάντηση: Γάμος δύσκολος λες, μοναχισμός καθόλου άνετος...Αντί να μας βοηθήσεις να απολαύσουμε τον φραπέδιον περιπλέκεις το ζήτημα. Κατα δεύτερον λόγο, εκεί που φαίνεται ότι μετριάζεις τις δυσκολίες του μοναχισμού, εμμέσως πλήν σαφώς,...μπαμ και οι φωτογραφίες. Περιποιημένος ναός με τα άνθη (προς ευλογίαν του μυστηρίου της κρεββατομουρμούρας) και κάτωθεν ακριβώς ασκητήριον απλύτως λιτό . Τώρα! Στην κατάσταση που μας βρίσκεις, ζόρική η επιλογή φωτό....
AnastasiaD
Συστηματικός Αποστολέας
Συστηματικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 178
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 03, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Αγγλία

Δημοσίευση από AnastasiaD »

paroikos έγραψε:
konstantinoupolitis έγραψε:Αν δεν κάνεις αρχή στο δρόμο αυτό προς την σωτηρία, υγεία δεν θα βρεις. Γι΄αυτό κοιτάξτε να ποιείτε κανένα φραπέ ρεζερβέ ή κανένα ελληνικό σε κανένα αρχονταρίκι και να έχετε μέσα σας ελευθερία και ζωή για να αγαπήσετε.

Ο Γάμος είναι πιο δύσκολος αλλα ο Μοναχισμός καθόλου άνετος και με κλήση προς ολίγους.

Συνεπώς αφήστε το χασομέρι και είτε



Εικόνα

είτε

Εικόνα

Διπλωματκότατη απάντηση: Γάμος δύσκολος λες, μοναχισμός καθόλου άνετος...Αντί να μας βοηθήσεις να απολαύσουμε τον φραπέδιον περιπλέκεις το ζήτημα. Κατα δεύτερον λόγο, εκεί που φαίνεται ότι μετριάζεις τις δυσκολίες του μοναχισμού, εμμέσως πλήν σαφώς,...μπαμ και οι φωτογραφίες. Περιποιημένος ναός με τα άνθη (προς ευλογίαν του μυστηρίου της κρεββατομουρμούρας) και κάτωθεν ακριβώς ασκητήριον απλύτως λιτό . Τώρα! Στην κατάσταση που μας βρίσκεις, ζόρική η επιλογή φωτό....
Ομολογω οτι και ο γάμος και η μοναχικη κουρα εχει γινει στις μερες μας"ξεπλημα χρηματος", εννοωντας οτι και τα δυο πλεον δεν ειναι απλα και απεριττα, αλλα πολυπλοκα
Ομολογω θα τα ηθελα λιγο πιο απλα....................και χωρις μεγαλες τυμπανοκρουσιες και φασαριες
Γιατι με κουραζουνε ψυχολογικα οι μεγαλες προετοιμασιες
το παιρνει κανεις αποφαση βρε παιδακι μου
Το πρωι λεει παντρευομαι, το βραδυ παει στην εκκλησια
Διαφορετικα το χανει το ζητημα!!!
paroikos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1253
Εγγραφή: Δευ Μάιος 15, 2006 5:00 am

Δημοσίευση από paroikos »

Αναστασία έγραψε: Ομολογω οτι και ο γάμος και η μοναχικη κουρα εχει γινει στις μερες μας"ξεπλημα χρηματος", εννοωντας οτι και τα δυο πλεον δεν ειναι απλα και απεριττα, αλλα πολυπλοκα
Ομολογω θα τα ηθελα λιγο πιο απλα....................και χωρις μεγαλες τυμπανοκρουσιες και φασαριες
Γιατι με κουραζουνε ψυχολογικα οι μεγαλες προετοιμασιες
το παιρνει κανεις αποφαση βρε παιδακι μου
Το πρωι λεει παντρευομαι, το βραδυ παει στην εκκλησια
Διαφορετικα το χανει το ζητημα!!![/quote]



"Τα νεύρα μου, τα χάπια μου
κι ένα ταξί να φύγω"

Νεοκρητική μαντινάς :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
NIKOSZ
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6135
Εγγραφή: Τετ Οκτ 04, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευση από NIKOSZ »

paroikos έγραψε:"Τα νεύρα μου, τα χάπια μου
κι ένα ταξί να φύγω"

Νεοκρητική μαντινάς :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Εικόνα

:lol: :lol: :lol: :wink: 8)
Άβαταρ μέλους
ntinoula
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1428
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 09, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: Θεσσαλῶν Νίκη

Δημοσίευση από ntinoula »

NIKOSZ έγραψε:
paroikos έγραψε:"Τα νεύρα μου, τα χάπια μου κι ένα ταξί να φύγω"
Νεοκρητική μαντινάς :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Εικόνα
:lol: :lol: :lol: :wink: 8)
Χαχαχα, Νίκο στο στοιχείο σου :)
Απάντηση

Επιστροφή στο “Λειτουργικά Θέματα.”