Στίγματα

Γενικότερη συζήτηση σχετικά με την ερμηνεία των προφητειών της Ορθοδοξίας και τα Σημεία των Καιρών στην Εποχή μας.

Συντονιστής: Συντονιστές

Anna19
Τακτικό Μέλος
Τακτικό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 10, 2007 6:00 am

Στίγματα

Δημοσίευση από Anna19 »

ΕΙΔΑΤΕ ΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ ΤΗΣ ΤΑΤΙΑΝΑΣ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ ΓΙΑ ΤΑ ΣΤΙΓΜΑΤΑ??ΤΙ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΠΕΙΤΕ ΓΙ ΑΥΤΟ?ΕΙΧΕ ΤΑ ΣΗΜΑΔΙΑ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ ,ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΚΑΘΟΛΙΚΗ..ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ? :) :) :roll: :roll:
Anna19
Τακτικό Μέλος
Τακτικό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 10, 2007 6:00 am

Δημοσίευση από Anna19 »

ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑΕΙ???ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ!ΩΡΑΙΑ ΥΠΟΔΟΧΗ :x !!!
yparxei
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 714
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 11, 2006 5:00 am

Δημοσίευση από yparxei »

κοιτα υπηρχαν λενε και επιστημονες που το επιβεβαιωσαν οτι εγινε ετσι...τωρα αυτο ειναι ειτε δαιμονικο ειτε πολυ απλα η γυναικα ειναι οντως ψυχουλα (γιατι αλλωστε ατομικα ο καθενας μπορει να σωθει απλα οι γεροντες λενε πως αυτο ειναι δυσκολο, ο σιγουρος δρομος ειναι η ορθοδοξια αυτα λενε οι γεροντες)και ας αφησουμε και ενα μικρο παραθυρο οτι μποριε να ειναι τελικα και απατη(λιγα εχουμε δει?)...
εμενα με παραξενευει λιγο που ολα αυτα γινονται μπροστα σε καμερες....Δεν μου κανει για χριστιανικο,αλλα και παλι δεν βαζω το χερι μου στο ευαγγελιο...
Anna19
Τακτικό Μέλος
Τακτικό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 10, 2007 6:00 am

Δημοσίευση από Anna19 »

EPITELOUS!!KAPOIOS MOU APANTISE!!!DAIMONIKO?DEN EINAI PARATRAVIGMENO OMOS AUTO?AFOU EIPAN KAI OTI GRAFEI SE POLLES GLOSSES POU DEN IKSERE!!!A KAI OTI TON VLEPEI(TON XRISTO)!!!TI NA PO...DEN KSERO :roll:
yparxei
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 714
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 11, 2006 5:00 am

Δημοσίευση από yparxei »

πολλα παρομοια φακιρικα κανουν οι δαιμονες...που να ακουσεις στην ασια τι γινεται...γενικα οπου υπαρχει επιδειξη και γινονται μπροστα σε καμερες κρατα μικρο καλαθι...Ο Θεος μας εδωσε μεγαλους αγιους(γεροντα πορφυριο,γεροντα.παισιο,γεροντα αναστασιο) οι οποιοι ομως ουδεποτε καναν σημεια για επιδειξη και παντοτε οτι γινοταν γινοταν μακρυα απο τα περιεργα βλεμματα και τις καμερες...ζουσαν ασκητικα αγωνιζονταν και ο Θεος τους χαρισε την θεωση...που ηταν τοσο εντονη ωστε ηταν σχεδον αδυνατον να μεινει κρυφη για παντα.
Εδω αυτα γινονται μπροστα σε καμερες και συν τοις αλλοις δυσκολα η γυναικα να χει φτασει στα ασκητικα υψη των αγιων και να κερδισε την χαρη...Ομως δεν ειμαι σιγουρος και δεν την κατακρινω,γιατι ειπαμε γιατι...ισως και να ναι σημειο δοσμενο απο τον Θεο..ισως και οχι...και εγω μαλλον νομιζω το δευτερο...
Anna19
Τακτικό Μέλος
Τακτικό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 10, 2007 6:00 am

Δημοσίευση από Anna19 »

Γιατι να το κανει ομως αυτο ο Δαιμονας?Ποιος ο λογος???Η ιδια ειπε οτι δεν ηταν ιδιαιτερα πιστη..αλλα λεει οτι ειναι η εκλεκτη.Δε ξερω.Τον τελευταιο καιρο δεν ειμαι καλα..σκεφτομαι διαφορα που δεν πρεπει... :oops:
silver
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 3145
Εγγραφή: Παρ Δεκ 29, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: Κων/νος@Μόντρεαλ-Καναδά.
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από silver »

H Anna19 έγραψε :
ΕΙΔΑΤΕ ΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ ΤΗΣ ΤΑΤΙΑΝΑΣ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ ΓΙΑ ΤΑ ΣΤΙΓΜΑΤΑ??ΤΙ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΠΕΙΤΕ ΓΙ ΑΥΤΟ?ΕΙΧΕ ΤΑ ΣΗΜΑΔΙΑ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ ,ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΚΑΘΟΛΙΚΗ..ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ?
Άννα γειά σου, τι κάνεις ; Για να είμαι ειλικρινής, δεν είχα σκοπό να απαντήσω. Προτιμώ να απαντούν τα άλλα αδέλφια/ες, οι οποίοι είναι περισσότερο καλλιεργημένοι πνευματικά, διαθέτουν πολύ καλλίτερες γνώσεις από τις δικές μου, έχουν δηλαδή όλα αυτά πού χρειάζεται κανείς για να υποδεχθεί ένα καινούργιο μέλος. Επειδή βιάζεσαι να πάρεις απάντηση, και απαντήσεις δεν βλέπω να παίρνεις, αποφάσισα να σου απαντήσω. Τώρα αν αυτό το 19 δίπλα στο Αnna, είναι ενδεικτικό της ηλικίας σου, θα πρέπει να είμαι προσεκτικός μη γράψω κάτι και σε στενοχωρήσω. Δεν βλέπω τβ για πάρα πολλά χρόνια. Κάνω όμως κάτι άλλο. Μελετώ την Αγία Γραφή η οποία έχει όλες τις απαντήσεις. Και την μελετώ με τη σκέψη ότι μπορεί να με φάει κάνα αυτοκίνητο ή μηχανάκι, ή να πάθω καμιά συγκοπή καρδιάς, και περάσω στην άλλη ζωή χωρίς να το έχω πάρει "χαμπάρι". Αν δε βρεθώ στην άλλη ζωή γνωρίζω ο Αφέντης Χριστός δεν θα με ρωτήσει ούτε για διδακτορικά διπλώματα ούτε πόσα εκατομμύρια ευρώ απόκτησα, ούτε πόσο ένδοξος ήμουν στη γη. Όλα αυτά δεν περνούν στην άλλη ζωή. Τότε αδελφέ Silver τι περνάει στην άλλη ζωής; Μόνο η αγιοσύνη! Λέει ο Χριστός μας : Άγιοι θέλω να γίνετε, διότι εγώ είμαι Άγιος!
Μα αδελφέ Silver δεν θέλω κατήχηση, μια απάντηση θέλω, μπορείς να μου τη δώσεις; Την απάντηση σου τη δίνει η Αγία Γραφή : Όλα αυτά είναι έργα του Σατανά. Έχει δύναμη να κάνει τέτοια πράγματα ο Σατανάς; Βεβαίως και έχει! Αν ανοίξεις την Αγία Γραφή θα δείς τον Μωϋσή να ρίχνει την ράβδο του μπροστά στο Φαραώ και να γίνεται φίδι. Αλλά και οι μάγοι του Φαραώ έριξαν την ράβδο τους και έγιναν φίδια! Τότε, ίσως με ρωτήσεις, τι συμπέρασμα θα βγάλουμε; Το συμπέρασμα βγαίνει από τη συνέχεια του διαβάσματος : Το φίδι του Μωϋσή ο οποίος εκτελούσε το θέλημα του Χριστού μας, έφαγε τα φίδια των μάγων που εκτελούσαν το θέλημα του Σατανά. Αδελφέ Silver, o άνθρωπος είναι καθολικός και του παρουσιάζεται ο Χριστός! Ann19 έχει και αυτό την εξήγησή του, αλλά εσύ βιάζεσαι, και μέχρι να γράψω αυτό το γράμμα, να το διορθώσω με το λεξικό για τα ορθογραφικά λάθη θα φύγεις στενοχωρημένη, με το αιτιολογικό ότι δεν σε αγαπούμε αφού δεν σου απαντήσαμε. Silver γιατί τόση έμφαση στην ορθογραφία; Διότι έχουμε κάτι αδελφούς--θα τους γνωρίσεις, κάνε υπομονή---παίρνουν το μεγεθυντικό φακό και ψάχνουν για τα ορθογραφικά λάθη του Silver και όταν τα εντοπίζουν......γίνεται πανηγύρι: στα Σάλωνα σφάζουν αρνιά......
Iosif
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 885
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 15, 2005 6:00 am
Τοποθεσία: Αττική

Δημοσίευση από Iosif »

Τα στίγματα είναι ΑΓΝΩΣΤΑ μέσα στην ΑΛΗΘΙΝΗ Εκκλησία τού Ιησού Χριστού, που είναι η Ορθόδοξη Χριστιανική Εκκλησία.
Για εμένα, αυτή η διαπίστωση, ΑΡΚΕΙ.
Μέσα στην Ορθόδοξη Χριστιανική Εκκλησία, υπάρχει η ΑΝΟΘΕΥΤΗ ΑΛΗΘΕΙΑ, και η ΠΛΗΡΟΤΗΤΑ τής Χάριτος τού Θεού.
Τέλειος Θεός, και τέλειος και ΑΠΟΛΥΤΑ αναμάρτητος άνθρωπος, και ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ Σωτήρας τού κόσμου, Ιησούς Χριστός: «Εγώ θα είμαι μαζί σας όλες τις ημέρες, έως την συντέλεια τού κόσμου».
Iosif
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 885
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 15, 2005 6:00 am
Τοποθεσία: Αττική

Δημοσίευση από Iosif »

Anna19 έγραψε:Γιατι να το κανει ομως αυτο ο Δαιμονας?Ποιος ο λογος???Η ιδια ειπε οτι δεν ηταν ιδιαιτερα πιστη..αλλα λεει οτι ειναι η εκλεκτη.
Ο σατανάς προσπαθεί με πολλά πονηρά διαφορετικά τεχνάσματα, να κρατήσει τούς ανθρώπους ΕΞΩ από την ΑΛΗΘΙΝΗ Εκκλησία τού Ιησού Χριστού, που είναι η Ορθόδοξη Εκκλησία.
Τέλειος Θεός, και τέλειος και ΑΠΟΛΥΤΑ αναμάρτητος άνθρωπος, και ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ Σωτήρας τού κόσμου, Ιησούς Χριστός: «Εγώ θα είμαι μαζί σας όλες τις ημέρες, έως την συντέλεια τού κόσμου».
stratos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 2298
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 14, 2005 6:00 am
Τοποθεσία: Ηλίας @ Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από stratos »

Anna19 έγραψε:ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑΕΙ???ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ!ΩΡΑΙΑ ΥΠΟΔΟΧΗ :x !!!
:D
Εικόνα
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προφητείες-Σημεία των Καιρών”