Συνάντηση στο Παγκράτι, φθινόπωρο 2019

Συζητήσεις αλληλογνωριμίας μελών και οργάνωσης συναντήσεων.

Συντονιστής: Συντονιστές

Άβαταρ μέλους
dionysisgr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 4278
Εγγραφή: Τρί Φεβ 12, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Νικαια

Re: Συνάντηση στο Παγκράτι, φθινόπωρο 2019

Δημοσίευση από dionysisgr »

Μεγαλη ευλογια για ολους εχθες, αξεχαστη συναξη, υπεροχη ανθρωπινη και συναμα πνευματικη ατμοσφαιρα. Ενα απογευμα που θα το θυμομαστε με νοσταλγια για πολλα χρονια.

Πραγματικα Κυριακο, να σε πληρωσει ο Κυριος κατα την μεγαλη σου καρδια. Αυτο αρκει.

Δεν ειναι το κερασμα, δεν ειναι ο κοπος σου για το συναπαντημα, αλλα ειναι το πλατεμα της καρδιας σου, που θυμιζει την απεραντοσυνη και την ευφορια του θεσσαλικου καμπου.

Ευχαριστω τον Θεο, που με αξιωνει να συναπαντω στο Ονομα Του, τετοιους ανθρωπους.

Και αναφερομαι σε ολους σας ανεξαιρετως. Ειστε οαση σε εναν κοσμο που ολοενα ξεραινεται και ερημωνει. Ας σας ευλογει ο Κυριος!

Οσο δε τον πατερα Αρσενιο, τι να πει κανεις. Υπερανω των προσδοκιων μας.
Πνευματικη πανδαισια, συμποσιο καρδιακης ανατασης, αρωμα βασιλειας του Θεου, εστιαση στο ουσιωδες, στην προοπτικη και το νοημα της υπαρξεως μας. Ας ειναι ευλογημενος και δυνατος.

Πραγματικα μας ανεπαυσε, και μας εδωσε μια γερη ανασα, να συνεχισουμε την ανηφορα της ζωης.

Δεν ειναι τυχαιο οτι ο πειρασμος δεν κρατησε ουτε τα προσχηματα, και εκανε γενικη οσο και ατσουμπαλη επιθεση, γιατι ηξερε τι ωφελεια θα προκυψει.

Χωρια που μου αλλαξε και εμενα τα φωτα, με το βελονι, του λογισμου, να τους ψαλλω και των δυο, ενα εξαποστειλαριο σε ηχο Δ, πεζοδρομιακο, η πλαγιο της λαχαναγορας, και να γινει εκει μεσα η σφαγη του Δραμαλη.

Πως κρατηθηκα και το βουλωσα, ο Κυριος το ξερει...

Πολυ ευχαριστουμε για ολα, εως την επομενη πρωτα ο Θεος, και προς Δοξαν του Ονοματος του του Παναγιου.
"ἰδοὺ ἐγὼ μεθ᾿ ὑμῶν εἰμι πάσας τὰς ἡμέρας ἕως τῆς συντελείας τοῦ αἰῶνος. ᾿Αμήν."
vasilisalt
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6173
Εγγραφή: Παρ Ιουν 19, 2009 12:19 pm

Re: Συνάντηση στο Παγκράτι, φθινόπωρο 2019

Δημοσίευση από vasilisalt »

Νιώθω τόσο ευεργετημενος που έχω τέτοια φιλαράκια. Που ζούμε τέτοιες ωραίες στιγμές. Ήταν μοναδική η βραδιά σε όλα τα επίπεδα. Ο π Αρσένιος ένας ταπεινός πνευματικός χείμαρρος. ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΟΣ!
Κυριάκο παλιέ μας φίλε σ ευχαριστώ μέσα απ' την καρδιά μου!!!! Για όλα!!!!!! Μας έκανες ευεγερσια ζωής!
Και η παρέα διαλεχτή ένας προς ένας. Επιτρέψτε μου να πω μια ξεχωριστή κουβέντα για τον Απόστολο και το Διονύση που έφεραν τις νεότερες γενιές μαζί τους και έδωσαν στο παρεάκι μας μια φρεσκάδα και έναν πιο οικογενειακό χαρακτήρα!
Προσωπικά σας ευχαριστώ όλους.
Άβαταρ μέλους
Μ.Δ.Κ.
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1312
Εγγραφή: Τετ Ιουν 16, 2010 8:55 am

Re: Συνάντηση στο Παγκράτι, φθινόπωρο 2019

Δημοσίευση από Μ.Δ.Κ. »

Καλημέρα καλή εβδομάδα, η αγάπη ήταν Του Κυρίου. Ευχαριστούμε όλους για τα καλά σας λόγια και εκ μέρους του π. Αρσένιου, αν και δεν τον έχω δεί απο κοντά ακόμα. Αν μου πεί κάτι που πρέπει να ειπωθεί θα σας το διαβιβάσω.
Αληθές είναι το πραγματικό, και Αλήθεια ο ίδιος ο Κύριος, μόνο Αυτός μπορεί να μας ελευθερώσει.
Άβαταρ μέλους
stathisekp
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7255
Εγγραφή: Τετ Μαρ 02, 2011 10:16 am
Τοποθεσία: Νέα Ιωνία Αττικής

Re: Συνάντηση στο Παγκράτι, φθινόπωρο 2019

Δημοσίευση από stathisekp »

Αίσχος!!!
Δε φτάνει που καλοπεράσατε, το διαφημίζετε κι όλας!!!
Πάντα προσπαθώ να μη χάνω συνάντηση, και συνήθως μέχρι τώρα τα κατάφερνα.
Και τώρα έχασα την καλύτερη μάλλον!!!
Και παιδιά που μέχρι τώρα δεν είχε τύχει να συναντηθούμε, δε τα γνώρισα.
Άντε να δούμε στο μέλλον!!!
Δώρησαί μοι του όράν τα έμά πταίσματα και μη κατακρίνειν τον άδελφόν μου
toula
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 35855
Εγγραφή: Παρ Δεκ 11, 2009 7:29 am
Τοποθεσία: ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΤΟΥΛΑ) - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ - ΑΘΗΝΑ

Re: Συνάντηση στο Παγκράτι, φθινόπωρο 2019

Δημοσίευση από toula »

Μακάρι να δώσει ο Θεός να κάνουμε και στο εγγύς μέλλον τέτοιες Συναντήσεις τόσο όμορφες πνευματικά αλλά και κοινωνικά!!!! Ο Απόστολος είναι ειδικευμένος λόγω εμπειρίας σε τέτοιου είδους Συναντήσεις στον Άγιο Δημήτριο!!! :8 :8 :8
Άβαταρ μέλους
stam-mag
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1029
Εγγραφή: Τετ Ιουν 28, 2017 2:21 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Συνάντηση στο Παγκράτι, φθινόπωρο 2019

Δημοσίευση από stam-mag »

Άστα Στάθη, παλιοχαρακτηρες διαφημίζουν την καλοπέραση τους :smile:

Ζηλεύουμε αλλά ας όψεται η απόσταση, με το καλό η επόμενη
Σταμάτης
Άβαταρ μέλους
eleimon
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 3520
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 11, 2008 6:34 am
Τοποθεσία: Ελπίδα-Αθήνα

Re: Συνάντηση στο Παγκράτι, φθινόπωρο 2019

Δημοσίευση από eleimon »

Eγώ δε σας χάρηκα πολύ ούτε είχα την ευκαιρία να απολαύσω το π Αρσένιο αρκεί όμως που κατάφερα και βρεθήκαμε μετά από τόσο καιρό με αγαπημένα πρόσωπα που και αν δεν βρισκόμαστε συχνά όποτε συναντιόμαστε είναι χαρά θεού για μένα κάθε φορά που σας συναντώ. Χάρηκα που είδα νέα πρόσωπα αν και λόγω χρόνου και λόγω χώρου δε γνωριστήκαμε καλύτερα. Έχει ο Θεός σε μια επόμενη συνάντηση. Σας ευχαριστώ όλους που εδώ και 12 χρόνια με ανέχεστε και στα καλά μου και στα ανάποδά μου :25 :25 :25 αν θέλετε κάντε και αλλιώς :8 :8 :8
«Το θάνατο δεν τον φοβά­μαι, όχι βέβαια ένεκα των έργων μου, αλλά επειδή πιστεύω στο έλεος του Θεού».
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 24978
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Συνάντηση στο Παγκράτι, φθινόπωρο 2019

Δημοσίευση από aposal »

Σε ανεχόμαστε;
Μεγάλη η αρετή της υπομονής...
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
nickzark
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 4403
Εγγραφή: Τετ Μαρ 02, 2011 10:19 am
Τοποθεσία: Νικόλαος@θεσσαλονίκη

Re: Συνάντηση στο Παγκράτι, φθινόπωρο 2019

Δημοσίευση από nickzark »

Άλλη φορά κανονίστε συνάντηση κανένα μήνα πιο πριν . Η δυο μήνες πιο καλά . Μπας και κάνω την έκπληξη και έρθω .
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 24978
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Συνάντηση στο Παγκράτι, φθινόπωρο 2019

Δημοσίευση από aposal »

Ωραία! Είσαι καλεσμένος στην επόμενη συνάντηση, Σάββατο 22 Φεβρουαρίου 2020, στον Άγιο Δημήτριο.
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλογνωριμία & Συναντήσεις μελών του agiooros.net”