Παρακαλώ την προσευχή σας

Εδώ αναρτούνται αιτήματα & προσφορές βοηθείας με στόχο την αλληλοβοήθεια των μελών μας.

Συντονιστές: ntinoula, Συντονιστές

Απάντηση
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 24979
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από aposal »

Γεννηθήτω το θέλημά σου!
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
nickzark
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 4403
Εγγραφή: Τετ Μαρ 02, 2011 10:19 am
Τοποθεσία: Νικόλαος@θεσσαλονίκη

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από nickzark »

Οκ το θέλημα. Γεννήθηκε
Άβαταρ μέλους
Μ.Δ.Κ.
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1312
Εγγραφή: Τετ Ιουν 16, 2010 8:55 am

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από Μ.Δ.Κ. »

Η κάθε δοκιμασία μας είναι ένας μικρός ατομικός Γολγοθάς, τον ανεβαίνουμε μόνοι μας, και όχι μόνοι μας - με Τον Χριστό μας. Η προσευχή του αδελφού είναι επίσης υπερπολύτιμη βοήθεια ΤΗΝ ΟΦΕΊΛΟΥΜΕ και θα μας ζητηθεί νομίζω.
Αληθές είναι το πραγματικό, και Αλήθεια ο ίδιος ο Κύριος, μόνο Αυτός μπορεί να μας ελευθερώσει.
Άβαταρ μέλους
vivika
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 939
Εγγραφή: Τετ Σεπ 09, 2009 7:39 pm
Τοποθεσία: Βίβιαν@Ν.Φ.

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από vivika »

Μια προσευχή αδέλφια για τη δούλη του Θεού Χρυσάνθη, αδελφική μου φίλη, αύριο αργά το μεσημέρι θα είναι στο χειρουργικό τραπέζι για αντιμετώπιση των καταγμάτων του αριστερού ποδιού, στην περόνη και την κνήμη, αλλά και άλλων στοιχειών που δεν φαίνονται στην ακτινογραφία... Έχει και κάποια προβλήματα υγείας που ίσως δυσκολέψουν την επέμβαση... Ας βοηθήσει ο Θεός κατά το θέλημά Του...

Μια προσευχή και για τη θεία μου τη Μαρία, για φωτισμό και σωτηρία, αύριο το πρωί -Θεού θέλοντος- θα δεχθεί τη Θεία Κοινωνία...

Μια προσευχή και για μένα για υπομονή και φωτισμό...
«Γρηγορεῖτε καί προσεύχεσθε, ἵνα μή εἰσέλθητε εἰς πειρασμόν» Ματθ. κστ' 41
Ω Θεέ μου, δώσε μου τη δύναμη να αλλάξω αυτά που μπορώ, την υπομονή να αντέξω αυτά που δεν μπορώ,
και τη σοφία για να γνωρίζω τη διαφορά μεταξύ τους.
Άβαταρ μέλους
vivika
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 939
Εγγραφή: Τετ Σεπ 09, 2009 7:39 pm
Τοποθεσία: Βίβιαν@Ν.Φ.

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από vivika »

vivika έγραψε: Κυρ Απρ 09, 2017 9:28 pm Μια προσευχή αδέλφια για τη δούλη του Θεού Χρυσάνθη, αδελφική μου φίλη, αύριο αργά το μεσημέρι θα είναι στο χειρουργικό τραπέζι για αντιμετώπιση των καταγμάτων του αριστερού ποδιού, στην περόνη και την κνήμη, αλλά και άλλων στοιχειών που δεν φαίνονται στην ακτινογραφία... Έχει και κάποια προβλήματα υγείας που ίσως δυσκολέψουν την επέμβαση... Ας βοηθήσει ο Θεός κατά το θέλημά Του...

Μια προσευχή και για τη θεία μου τη Μαρία, για φωτισμό και σωτηρία, αύριο το πρωί -Θεού θέλοντος- θα δεχθεί τη Θεία Κοινωνία...

Μια προσευχή και για μένα για υπομονή και φωτισμό...
Η επέμβαση πέτυχε πλήρως, παρόλες τις δυσκολίες. Δόξα τω Θεώ!
«Γρηγορεῖτε καί προσεύχεσθε, ἵνα μή εἰσέλθητε εἰς πειρασμόν» Ματθ. κστ' 41
Ω Θεέ μου, δώσε μου τη δύναμη να αλλάξω αυτά που μπορώ, την υπομονή να αντέξω αυτά που δεν μπορώ,
και τη σοφία για να γνωρίζω τη διαφορά μεταξύ τους.
Άβαταρ μέλους
stathisekp
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7255
Εγγραφή: Τετ Μαρ 02, 2011 10:16 am
Τοποθεσία: Νέα Ιωνία Αττικής

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από stathisekp »

vivika έγραψε: Δευ Απρ 10, 2017 8:23 pm
vivika έγραψε: Κυρ Απρ 09, 2017 9:28 pm Μια προσευχή αδέλφια για τη δούλη του Θεού Χρυσάνθη, αδελφική μου φίλη, αύριο αργά το μεσημέρι θα είναι στο χειρουργικό τραπέζι για αντιμετώπιση των καταγμάτων του αριστερού ποδιού, στην περόνη και την κνήμη, αλλά και άλλων στοιχειών που δεν φαίνονται στην ακτινογραφία... Έχει και κάποια προβλήματα υγείας που ίσως δυσκολέψουν την επέμβαση... Ας βοηθήσει ο Θεός κατά το θέλημά Του...

Μια προσευχή και για τη θεία μου τη Μαρία, για φωτισμό και σωτηρία, αύριο το πρωί -Θεού θέλοντος- θα δεχθεί τη Θεία Κοινωνία...

Μια προσευχή και για μένα για υπομονή και φωτισμό...
Η επέμβαση πέτυχε πλήρως, παρόλες τις δυσκολίες. Δόξα τω Θεώ!
Δόξα τω Θεώ!!!!!
Δώρησαί μοι του όράν τα έμά πταίσματα και μη κατακρίνειν τον άδελφόν μου
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 24979
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από aposal »

Δόξα τω Θεώ! Οι προσευχές κάποιων εισακούστηκαν.
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 24979
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από aposal »

Παρακαλώ όσους θέλουν να κάνουν μια προσευχή για την 17χρονη Ελπίδα που δίνει αγώνα ζωής στον Ευαγγελισμό. Σας ευχαριστώ.
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 24979
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από aposal »

Η Ελπίδα ξεπέρασε τον πρώτο σοβαρότατο κίνδυνο της ζωής της και συνεχίζει μαχόμενη. Είναι μακρύς ο δρόμος.
Δόξα σοι ο Θεός!
Ο πρωτοπρεσβύτερος ήρθε στο Νοσοκομείο και την σταύρωσε με λείψανο του Αγίου Λουκά του Ρώσου, του γιατρού.
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
stathisekp
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7255
Εγγραφή: Τετ Μαρ 02, 2011 10:16 am
Τοποθεσία: Νέα Ιωνία Αττικής

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από stathisekp »

stathisekp έγραψε: Τρί Μάιος 12, 2015 11:42 am
stathisekp έγραψε:Όποιος έχει τη δυνατότητα μια προσευχούλα, ένα κεράκι...
Το βαπτιστήρι μου 17 χρονών, Αριστοτέλης.
Διαγνώσθηκε προχθές, τη Τετάρτη το απόγευμα με μια μορφή λευχαιμίας και είναι κρίσιμα τα 24ωρα μέχρι και αύριο...
Αδέλφια μου, δυστυχώς η υγεία του Αριστοτέλη, έχει άσχημη εξέλιξη. Ύστερα από 10 περίπου μήνες, και αφού πλέον είχε ξεπεράσει κάθε κίνδυνο και ζούσε μια (σχεδόν) φυσιολογική ζωή, διαπιστώθηκε ότι η χρόνια μυελογενής λευχαιμία εξελίχθηκε σε οξεία και πλέον είναι σε κρίσιμη κατάσταση.
Όποιος μπορεί αδέλφια μου μια προσευχούλα, ένα κεράκι...
Ο μικρός Αριστοτέλης ύστερα από μια τριετή μάχη με τη λευχαιμία, κατετάχθη εν σκηναίς δικαίων εχθές Κυριακή 4 το απόγευμα. 3 χρόνια στο νοσοκομείο με ελάχιστα διαλείμματα στο σπίτι , οι γιατροί την Παρασκευή του ανακοίνωσαν ότι νίκησε επιτέλους την λευχαιμία. Ύστερα από λίγες ώρες, κατέρρευσαν όλα τα ζωτικά του όργανα εξ αιτίας μικροβίου πνευμονίας....
Όποιος θυμηθεί μια προσευχούλα για την ψυχούλα του....
Δώρησαί μοι του όράν τα έμά πταίσματα και μη κατακρίνειν τον άδελφόν μου
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλοβοήθεια”