Θαύμα ή φυσικό γεγονός;

Συζητήστε με τα μέλη μας για τύχον θαύματα που είδατε, αισθανθήκατε ή σας τα εξιστόρησαν φίλοι και γνωστοί σας.

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
theodosis79
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1260
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 10, 2008 6:00 am
Επικοινωνία:

Θαύμα ή φυσικό γεγονός;

Δημοσίευση από theodosis79 »

Καλησπέρα σας. Θα ήθελα να μοιραστώ ένα συμβάν που συνέβη στον ιερό ναό της ενορίας μας εδώ και δύο εβδομάδες. Λοιπόν , εδώ στον ναό υπήρχε εδώ και πολλά χρόνια μία εικόνα του Αγίου Νεκταρίου σε προσκυνητάρι καλυπτόμενη απο τζάμι. Κάποιοι θεώρησαν σωστό να αφαιρεθεί η εικόνα αυτή απο το προσκυνατάρι και να μεταφερθεί σε εξωκλήσι το οποίο τιμαται επ ονόματι του Αγίου Νεκαταρίου και αυτό. Μετά λοιπόν την αφαίρεση της εικόνας απο το προσκυνητάρι , στο τζάμι υπάρχει η μορφή του Αγίου Νεκταρίου σαν αρνητικό. Για να σας δώσω να καταλάβεται είναι σχηματισμένη όπως κάτι διακοσμητικά που βάζουμε στα τζάμια τα Χριστούγεννα. Δεν ξέρω αν είναι βλάσημος ο λογισμός μου αυτός αλλά πείτε μου εσείς αν γνωρίζεται καλύτερα , υπάρχει περίπτωση μετά απο πολλά χρόνια να να αποτυπώθηκε η μορφή του Αγίου στο τζάμι απο την εικόνα ή μήπως είναι κάποιο θαυμαστό σημείο? Εδώ πάντως μιλάνε ανοιχτά για θαύμα γιατί υποστηρίζουν ότι η μόρφή δεν υπήρχε όταν αφαιρέθηκε η εικόνα. Δεν ξέρω , εσείς τι νομίζετε?
Alexk
Συστηματικός Αποστολέας
Συστηματικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: Τρί Σεπ 13, 2011 8:40 am
Τοποθεσία: Πελοπόννησος

Re: Θαύμα ή φυσικό γεγονός

Δημοσίευση από Alexk »

Το θέμα είναι να μάς βεβαιώσει κάποιος στα σίγουρα ότι πράγματι δεν υπήρχε η μορφή τού Αγίου στο τζάμι όταν η εικόνα αφαιρέθηκε.
theodosis79
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1260
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 10, 2008 6:00 am
Επικοινωνία:

Re: Θαύμα ή φυσικό γεγονός;

Δημοσίευση από theodosis79 »

Ο υπεύθυνος επίτροπος ισχυρίζεται πως η μορφή δεν υπήρχε όταν αφαιρέθηκε η εικόνα.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Θαύματα”