Ψάχνω την Ευχή σε mp3...

Συζήτηση για την Βυζαντινή Μουσική.

Συντονιστές: alex, Συντονιστές

Panos_
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 05, 2007 5:00 am

Ψάχνω την Ευχή σε mp3...

Δημοσίευση από Panos_ »

Χαιρετώ σας αγαπητοί μου και Χριστός Ανέστη,

Ψάχνω απεγνωσμένα στο ιντερνετ να βρω ένα αρχείο με την ευχή ("Κύριε Ιησού Χριστέ, ελεησόν με"). Θέλω να βρω αρχείο απο κάποιον που να την διαβάζει... μοναχός ή οτιδήποτε για να να το κατεβάσω... Μηπως ξέρει κανείς που θα το βρώ???

ευχαριστώ θερμά!
efthumhs
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1547
Εγγραφή: Δευ Δεκ 18, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: Στερεά Ελλάδα

Δημοσίευση από efthumhs »

Φίλε καλημέρα. Για ψάξε στο www.imlemesou.org .Ίσως στο βρείς εκεί γιατί έχει πλήθος ομιλιών.
vasilis_m21
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 888
Εγγραφή: Δευ Μαρ 27, 2006 6:00 am

Δημοσίευση από vasilis_m21 »

Την ευχή σε MP3? Γιατί; Δεν μπορείς να ηχογραφήσεις τον εαυτό σου να τη λέει;
Panos_
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 05, 2007 5:00 am

Δημοσίευση από Panos_ »

efthumhs > dustuxws den uparxei se auto to site epsaksa...se euxaristw pantws...mhpws exeis kati allo sto nou sou ?

vasilis_m21> agaphte mou an me ikanopoiouse na thn lew egw tha to ekana kai den tha thn zhtousa... tha marese na thn akouw apo kanan geronta kanan monaxo h opoidhpote telospantwsn alla oxi apo emena;-P
efthumhs
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1547
Εγγραφή: Δευ Δεκ 18, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: Στερεά Ελλάδα

Δημοσίευση από efthumhs »

Πάνο θα έλεγα να πας στη μηχανη αναζήτησης www.google.gr και να βάλεις ως λέξη κλειδί την λέξη "ευχή " και να πας μετά στα κριτήρια αναζήτησης και να βάλεις ως τύπος το mp3 (αν γίνετα).Μέτα πάτησε το κουμπί αναζήτηση και εύχομαι κάτι να βρεις... :) [/b]
Panos_
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 05, 2007 5:00 am

Δημοσίευση από Panos_ »

χμμμμμ δυστυχώς δεν μπορείς να το περιορίσεις σε mp3 ή σε μουσικό κομμάτι.. και γενικα τα αποτελέσματα του google δεν είναι τόσο σχετικά με αυτό που θέλω.. μου φαίνεται περίεργο που δεν μπορω να βρω... σε τόσα μοναστήρια κλπ έχουν ολόκληρες "λειτουργίες" μόνο με την ευχή... μισή ώρα, μια, δύο ώρες κλπ....
Xpnstos
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: Τετ Ιαν 24, 2007 6:00 am

Δημοσίευση από Xpnstos »

Panos_ έγραψε:...μου φαίνεται περίεργο που δεν μπορω να βρω... σε τόσα μοναστήρια κλπ έχουν ολόκληρες "λειτουργίες" μόνο με την ευχή... μισή ώρα, μια, δύο ώρες κλπ....
Δηλαδή τι σου φαίνεται παράξενο? Που δεν υπάρχει ένα mp3 ας πούμε 4 Mb που για 4 λεπτά θα ακούγεται το Κύριε Ιησού Χριστέ Ελέησόν με?
:roll: :roll: :roll: :roll:
Κύριε ελέησον!
Panos_
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 05, 2007 5:00 am

Δημοσίευση από Panos_ »

Xpnstos έγραψε:
Panos_ έγραψε:...μου φαίνεται περίεργο που δεν μπορω να βρω... σε τόσα μοναστήρια κλπ έχουν ολόκληρες "λειτουργίες" μόνο με την ευχή... μισή ώρα, μια, δύο ώρες κλπ....
Δηλαδή τι σου φαίνεται παράξενο? Που δεν υπάρχει ένα mp3 ας πούμε 4 Mb που για 4 λεπτά θα ακούγεται το Κύριε Ιησού Χριστέ Ελέησόν με?
:roll: :roll: :roll: :roll:
Κύριε ελέησον!
μου φαίνεται περίεργο που κανείς δεν έχει ηχογραφήσει έστω κάποιον γεροντα να το λέει...
vfilip
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 695
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 21, 2006 5:00 am

Δημοσίευση από vfilip »

Panos_
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 05, 2007 5:00 am

Δημοσίευση από Panos_ »

se euxaristw therma gia to link alla to eixa auto kai malista thn megaluterh ekdosh tou.. einai polu kalos o gerontas efraim.. den psaxnw kapoion na milaei gia authn, psaxnw kapoion na thn leei arga kai kathara kai na to zei...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Βυζαντινή Μουσική”