Γνώρισαν το Χριστό.....

Γενικά Πνευματικά Θέματα

Συντονιστές: konstantinoupolitis, Συντονιστές

Άβαταρ μέλους
eleimon
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 3520
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 11, 2008 6:34 am
Τοποθεσία: Ελπίδα-Αθήνα

Γνώρισαν το Χριστό.....

Δημοσίευση από eleimon »

Jesus_of_Nazareth_by_noeling.jpg
r249996_1026333.jpg
Stop-the-starvation.gif
ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ.....
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
«Το θάνατο δεν τον φοβά­μαι, όχι βέβαια ένεκα των έργων μου, αλλά επειδή πιστεύω στο έλεος του Θεού».
Άβαταρ μέλους
eleimon
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 3520
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 11, 2008 6:34 am
Τοποθεσία: Ελπίδα-Αθήνα

Re: Γνωρισαν το Χριστο.....

Δημοσίευση από eleimon »

homeless.jpg
Homeless%20Dinner.jpg
issousnazaret_m.jpg

....ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΠΕΙΝΑ ΤΟΥΣ
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
«Το θάνατο δεν τον φοβά­μαι, όχι βέβαια ένεκα των έργων μου, αλλά επειδή πιστεύω στο έλεος του Θεού».
NIKOSZ
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6135
Εγγραφή: Τετ Οκτ 04, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: Γνώρισαν το Χριστό.....

Δημοσίευση από NIKOSZ »

Κύριε Ιησού Χριστέ, ελέησον με τον αμαρτωλό
Άβαταρ μέλους
ANTREAS
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 311
Εγγραφή: Τετ Μαρ 07, 2007 6:00 am

Re: Γνώρισαν το Χριστό.....

Δημοσίευση από ANTREAS »

δεν μπορω να βλεπω τετοιες φωτο..πραγματικα ματωνει η καρδια μου και μου ερχεται να βαλω τα κλαματα..ειδικα με παιδια που δεν εχουν να φανε..
Άβαταρ μέλους
eleimon
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 3520
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 11, 2008 6:34 am
Τοποθεσία: Ελπίδα-Αθήνα

Re: Γνώρισαν το Χριστό.....

Δημοσίευση από eleimon »

Και το πιο τραγικο ειναι οτι εμεις εχουμε τα παντα και τα πεταμε αν περισσεψουν,και κανουμε και δυο φαγητα καμια φορα αν δεν αρεσει στον εναν η στον αλλο το φαγητο της ημερας....ειναι πραγματι λυπηρο!!!!
«Το θάνατο δεν τον φοβά­μαι, όχι βέβαια ένεκα των έργων μου, αλλά επειδή πιστεύω στο έλεος του Θεού».
zazzy
Τακτικό Μέλος
Τακτικό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 26, 2009 8:55 pm

Re: Γνώρισαν το Χριστό.....

Δημοσίευση από zazzy »

oi photos prokaloun ontws rigi syginisis, as min xehname oti stis megales ellinikes poleis arxizei to fainomeno ayto na pernei diastaseis. o kyrios as dinei dynami stis psyxoyles aytes na antexoun ton stavro toys kai stoys dipla toys fwtisi na toys apalynoun poy k poy ton pono toys. amin
Κυριε Ιησου Χριστε , ελεησον με
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Re: Γνώρισαν το Χριστό.....

Δημοσίευση από smarti »

Οτι και να πούμε για αυτές τις καταστάσεις που επικρατούν....Ο Θεός να τους βοηθήσει..και εμείς από την πλευρά μας...μπορούμε πρακτικά με οικονομικές ενισχύσεις, ο καθένας ότι έχει να βοηθήσει...!! Είναι παντού αυτοί οι άνθρωποι, είναι γύρο μας.....
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
tanos
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 136
Εγγραφή: Δευ Ιαν 07, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: κεντρικη ελλάδα

Re: Γνώρισαν το Χριστό.....

Δημοσίευση από tanos »

Αχ καλή μου σμαρω.Πάνω που έστελνα την απάντησή μου πήρε την δικιά σου και έσβησε η δική μου.
Κάποτε οι άνθρωποι ξυπνούσαν ζυμώναν μέχρι το μεσημέρι,ψήναν μετά το ψωμάκι τους και το συνοδεύαν με φαγητό,αν δεν είχαν καποιο κρεμύδι ή σκόρδο απο τον κήπο έκανε το συνοδό του.Τίποτε δεν πετούσαν και το φυλάγαν για τις άλλες μέρες.Τώρα τόνοι φαγώσιμων πετιούνται καθημερινά απο όλους μας.Ούτε καν ψίχουλα για τον Λάζαρο δεν αφήνουμε.Εχουμε τα πάντα οι περισότεροι εν αφθονία και μετά παραχορτασμένοι προσπαθούμε να επιβληθούμε στους άλλους.Ετσι καταντήσαμε να τα έχουμε όλα και να δημιουργήσουμε περισότερους φτωχούς, απο τις δήθεν πρόνοιες των ισχυρων προς τους οικονομικά ασθενέστερους.Ποιά η συνεισφορά μας προς τους μη έχοντας τα πρός του ζην?? Υποκριτές ,υποκριτές ,υποκριτές είμαστε όλοι μας.Γίνονται συμβούλια,δεξιώσεις σε πανάκριβα ξενοδοχεία με χαβιάρι και σαμπάνιες για την εύρεση λύσης των φτωχων χωρών του κόσμου αλλά πέστε μου πως γίνεται την άλλη μέρα να πεινάνε πιο πολύ και να πεθαίνουν απο την ασιτία??στέλνονται χιλιάδες γιούρο και ντόλαρς και δεν φτάνει τίποτα σε αυτούς τους δυστυχισμένους????Απο την μία τα στέλνουμε και πριν φτάσουν τα παίρνουμε???Τι κάνουμε εμείς???
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Re: Γνώρισαν το Χριστό.....

Δημοσίευση από smarti »

Έχεις απόλυτα δίκαιο ε όλα αυτά που είπες..Μακάρι αυτές οι οργανώσεις που βοηθάνε να βοηθάνε πραγματικά και να πηγαίνουν όλα τα λεφτά εκεί που έχουν ανάγκη..Η ιεραποστολή και γι αυτό δεν υπάρχει? Μπορούμε να οργανώσουμε μέσα από αυτό το σαίτ ενα χρηματικό ποσό ...και να βοηθήσουμε και εμείς..γι εκείνες τις χώρες Αν πάλι δεν γίνεται.....υπάρχουν γύρο μας τόσοι άνθρωποι που ζητιανεύουν....άνθρωποι που δεν έχουν να βγάλουν το μήνα τους....ο πατέρας της κάθε ενορίας ξέρει που υπάρχει ανάγκη, όσα μπορούμε να δώσουμε , καλό θα κάνει. Τόσοι ζητιάνοι υπάρχουν...ο καθένας αν δώσει από λίγο τουλάχιστον θα μπορούν να πάρουν κάτι να περάσουν την μέρα τους!! Στην Κατερίνη που είμαι στους δρόμους συνέχεια ζητιανεύουν γέροι άνθρωποι, ας βοηθήσουμε.....τόσα και τόσα σκορπάμε από εδώ και από εκεί! Ο κάθε άνθρωπος μπορεί να βοηθήσει..αρκεί να το θέλει...Ο καιρός έχει γυρίσματα..ποτέ δεν ξέρουμε εμείς που θα είμαστε αύριο.Ισως βρεθούμε και εμείς στη θέση τους.
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
zazzy
Τακτικό Μέλος
Τακτικό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 26, 2009 8:55 pm

Re: Γνώρισαν το Χριστό.....

Δημοσίευση από zazzy »

apo ti vlepeis , arkoumaste mono sto na parakolouthoume. krima. mporousame kati perissotero
mono merikoi mporesan na to xeperasoun. kapoioi toys eipan hrwes, kapoioi treloys kapoioi ierapostoloys. sigoura exoun kerdisei to mistho toys enopion toy despoti
Κυριε Ιησου Χριστε , ελεησον με
Απάντηση

Επιστροφή στο “Πνευματικά Θέματα”