Λεωφορεία από Δάφνη για Καρυές

Διαδρομές μονοπάτια στο Αγιον Ορος

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
ΔΑΜΙΑΝΟΣ
Τακτικό Μέλος
Τακτικό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Τρί Δεκ 09, 2008 3:55 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Λεωφορεία από Δάφνη για Καρυές

Δημοσίευση από ΔΑΜΙΑΝΟΣ »

Χρονια πολλα.Με την εορτη των φώτων να μας φωτίσει ο Θεος να μπουμε στον σωστο τον δρομο γιατι παραστρατησαμε. Γνωρίζει κανεις αν υπαρχει δρομολογιο απο δαφνη για καρυες κατα τις 8-8.30 την ωρα δηλαδη που φτανει το Αγ.Αννα στην Δαφνη?Θα επιχειρούσε κανεις να κανει την διαδρομη καρυες -φιλοθεου για πρωτη φορα χωρις να την ξερει με τα ποδια 3 ατομα 10 φλεβαρη?Ολα αυτα βεβαια και επειδη μας αρεσει η πεζοπορια αλλα και επειδη δεν γνωρίζω ποσο θα μας κοστισει το λεωφοριο για να παμε εκει.Ευχαριστω προκαταβολικα
Άβαταρ μέλους
panagiotisspy
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7181
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 4:57 am
Τοποθεσία: ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

Re: Λεωφορεια απο Δαφνη για Καρυες

Δημοσίευση από panagiotisspy »

Δεν υπάρχει λεωφορείο πρωινό..
Το μοναδικό λεωφορείο φεύγει από Δάφνη για Καρυές κατά τις 12 που φτάνει το πλοίο από Ουρανούπολη..

Το όχημα από Καρυές για Φιλοθέου στοιχίζει 40 ευρώ..
Το ποσό διαιρείται με τους επιβάτες, δηλαδή αν είστε για παράδειγμα 4 άτομα, τότε θα δώσετε από 10 ευρώ ο καθένας..

ΥΓ.
Οι τιμές αυτές ίσχυαν πριν από 7 μήνες, δεν ξέρω αν έχουν αυξηθεί..
Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων,Αγάπην δε μη έχω,γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. Και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν και έχω πάσαν την πίστιν,ώστε όρη μεθιστάνειν,Αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμί.
Άβαταρ μέλους
panagiotisspy
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7181
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 4:57 am
Τοποθεσία: ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

Re: Λεωφορεια απο Δαφνη για Καρυες

Δημοσίευση από panagiotisspy »

ΔΑΜΙΑΝΟΣ έγραψε:Θα επιχειρούσε κανεις να κανει την διαδρομη καρυες -φιλοθεου για πρωτη φορα χωρις να την ξερει με τα ποδια 3 ατομα 10 φλεβαρη?
Ναι θα μπορούσατε, είναι βατός δρόμος..
Βέβαια ίσως να υπάρχει λάσπη αν έχει βρέξει, αλλά γενικά δεν είναι δύσκολη διαδρομή..

Επίσης, θα μπορούσατε να πάρετε όχημα αφού το κανονίσετε τηλεφωνικά, κατ' ευθείαν από Δάφνη το πρωί για Φιλοθέου, θα σας στοίχιζε πάνω κάτω υπολογίζω κάπου 70-80 ευρώ..
Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων,Αγάπην δε μη έχω,γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. Και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν και έχω πάσαν την πίστιν,ώστε όρη μεθιστάνειν,Αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμί.
nickts
Τακτικό Μέλος
Τακτικό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Παρ Ιουν 23, 2017 12:10 pm

Re: Λεωφορεία από Δάφνη για Καρυές

Δημοσίευση από nickts »

Μήπως γνωρίζει κανείς αν κατεβαίνει γενικά κόσμος με το αγ. Άννα ή τα ταχύπλοα στη Δάφνη τα πρωινά προκειμένου να μεταβεί στις Καρυές; Αν δηλαδή μπορούν να βρεθούν σχετικά εύκολα συνεπιβάτες για να μοιραστούν ένα ταξί.
Άβαταρ μέλους
nickzark
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 4403
Εγγραφή: Τετ Μαρ 02, 2011 10:19 am
Τοποθεσία: Νικόλαος@θεσσαλονίκη

Re: Λεωφορεία από Δάφνη για Καρυές

Δημοσίευση από nickzark »

nickts έγραψε: Δευ Ιούλ 23, 2018 7:32 pm Μήπως γνωρίζει κανείς αν κατεβαίνει γενικά κόσμος με το αγ. Άννα ή τα ταχύπλοα στη Δάφνη τα πρωινά προκειμένου να μεταβεί στις Καρυές; Αν δηλαδή μπορούν να βρεθούν σχετικά εύκολα συνεπιβάτες για να μοιραστούν ένα ταξί.
κοσμος ναι. και Ρωσοι πολλοι. τωρα για ταξι δεν ξερω . αλλα γιατι οχι
Απάντηση

Επιστροφή στο “Διαδρομές μονοπάτια στον Αθω”