Το παιδί μου

Ψυχολογικά Θέματα

Συντονιστές: pAntonios, Συντονιστές

NIKI
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: Τρί Οκτ 11, 2005 5:00 am

Το παιδί μου

Δημοσίευση από NIKI »

ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΑΣ ΧΑΙΡΕΤΩ ΠΑΤΕΡ ΑΝΤΩΝΙΕ.ΟΝΟΜΑΖΟΜΑΙ ΝΙΚΙ .ΜΑΖΙ ΣΥΖΗΤΗΣΑΜΕ ΠΙΟ ΠΑΛΙΑ ΠΕΡΙ ΔΙΑΖΥΓΙΟΥ.
ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΗΝ ΠΙΟ ΚΑΛΗ ΛΥΣΗ ΓΙ ΑΥΤΟΝ. ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΓΙΝΕΤΑΙ 7 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΕΙ ΦΕΤΟΣ ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΤΑΞΗ. ΤΟΝ ΑΝΔΡΕΑ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΤΟΝ ΠΡΟΣΕΧΕΙ Η ΓΙΑΓΙΑ ΚΑΙ Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΣΧΟΛΝΑΩ ΕΓΩ ΣΤΙΣ 5 ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΝ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΕΓΩ. ΕΙΝΑΙ ΑΤΙΘΑΣΟ ΠΑΙΔΙ ,ΤΙΣ ΠΕΡΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΘΥΜΩΝΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ . ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΟΙ ΚΑΘΟΤΙ ΤΟΝ ΠΡΟΣΕΧΟΥΝ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΑΥΤΟΣ ΚΟΥΡΑΖΕΤΑΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΕΡΧΟΜΕ ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΟΛΗ ΞΕΣΠΑΝΕ ΠΑΝΩ ΜΟΥ. ΤΟΝ ΠΕΡΝΩ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ,ΠΡΟΣΕΥΧΟΜΕ ΓΙ ΑΥΤΟΝ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙ .ΣΥΖΗΤΩ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ. ΕΧΩ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΝΑ ΜΕΙΩΣΩ ΤΙς ΩΡΕΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΟΥ ΝΑ ΠΕΡΝΩ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΒΟΗΘΗΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΕΥΗΜΕΡΙΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΠΕΤΩΠΙΣΩ. ΜΟΥ ΒΑΖΕΙ ΕΝΑ ΜΑΧΑΙΡΙ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΟΤΑΝ ΑΝΑΓΚΑΖΟΜΕ ΝΑ ΘΥΜΩΣΩ Η ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΧΕΙΡΟΔΕΙΚΙΣΩ ΠΑΝΩ ΤΟΥ.ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΑΛΛΑ ΞΕΡΟΚΕΦΑΛΟ. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΤΕΡ!!!!!!!!!!!!!!
oceangr2
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 30, 2007 5:00 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από oceangr2 »

Συγνώμη που επεμβαίνω, αλλά η γυναίκα μου είναι παιδοψυχολόγος και αντιμετωπίζει καθημερινός καταστάσεις με παιδιά που είναι ανήσυχα και υπερκινητικά.
Καταρχάς θα σε συμβούλευα να πας σε ενα δημόσιο κέντρο ψυχικής υγείας στον τόπο σου και να πάρεις διάγνωση για το τι πρόβλημα έχει το παιδί.
Αν δεν υπάρχει ΚΨΥ, επισκέψου μια παιδοψυχολόγο και με τη βοήθεια του Θεού, θα βοηθήσει και εσένα και το παιδί σου.
NIKI
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: Τρί Οκτ 11, 2005 5:00 am

ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ

Δημοσίευση από NIKI »

EYXARISTΩ ΟCEANGR2.ΘΑ ΤΟ ΨΑΞΩ.ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ.ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗΣ ΕΤΣΙ ΒΟΗΘΟΥΜΑΣΤΕ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25026
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ

Δημοσίευση από aposal »

NIKI έγραψε:EYXARISTΩ ΟCEANGR2.ΘΑ ΤΟ ΨΑΞΩ.ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ.ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗΣ ΕΤΣΙ ΒΟΗΘΟΥΜΑΣΤΕ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ.
Την γνώμη κάποιου πνευματικού, τη ζήτησες;
nkope
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1347
Εγγραφή: Σάβ Απρ 08, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: Κοζάνη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nkope »

Παιδιά παρακαλώ ν΄αφήσετε πρώτα ν΄απαντήσει ο π.Αντώνιος κι ύστερα απαντάτε εσείς. Μη μ΄αναγκάσετε να κλειδώνω τα θέματα μέχρι ν΄απαντήσει. NIKI θα προσπαθήσω να έρθω σήμερα σ΄επαφή με τον π. Αντώνιο για να σου δώσει την απάντηση που ζητάς.
oceangr2
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 30, 2007 5:00 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από oceangr2 »

Το θέμα της ψυχικής υγείας ενός παιδιού είναι πολύ σοβαρό.

Ο Ιερέας μπορεί να βοηθήσει την ψυχή της Μάνας, το παιδί όμως πρέπει να πάει σε ειδικό και συν την προσευχή της Μάνας θα γιάνει.

Το να βοηθάμε τον συνάνθρωπό μας είναι χρέος μας εφόσον έχουμε γνώση και πείρα.

Λόγω του οτι η γνώση μου και η πείρα μου με υπερκινητικά παιδιά είναι 10ετίας και.. και γνωρίζω οτι αν δεν γίνει παρέμβαση απο παιδοψυχολόγο άμεσα στην ηλικία που είναι το παιδί τώρα, αργότερα θα είναι μια κατάσταση χωρίς γυρισμό.

Η διαδικασία για τα παιδιά αυτά είναι συγκεκριμένη και είναι αυτή που είπα στην κοπελιά, έχοντας γνώση τις συνέπειες του νόμου περί ηθικής αυτουργίας.
Προσκυνώ Πατέρα, Υιό και Άγιο Πνεύμα, Τριάδα Ομοούσιο και Αχώριστο, νυν και αεί και εις τους αιώνας των αιώνων. Αμήν
pAntonios
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 545
Εγγραφή: Δευ Μαρ 27, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: p.Antonios @otenet.gr
Επικοινωνία:

Re: ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ

Δημοσίευση από pAntonios »

NIKI έγραψε:ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΑΣ ΧΑΙΡΕΤΩ ΠΑΤΕΡ ΑΝΤΩΝΙΕ.ΟΝΟΜΑΖΟΜΑΙ ΝΙΚΙ .ΜΑΖΙ ΣΥΖΗΤΗΣΑΜΕ ΠΙΟ ΠΑΛΙΑ ΠΕΡΙ ΔΙΑΖΥΓΙΟΥ.
ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΗΝ ΠΙΟ ΚΑΛΗ ΛΥΣΗ ΓΙ ΑΥΤΟΝ. ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΓΙΝΕΤΑΙ 7 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΕΙ ΦΕΤΟΣ ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΤΑΞΗ. ΤΟΝ ΑΝΔΡΕΑ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΤΟΝ ΠΡΟΣΕΧΕΙ Η ΓΙΑΓΙΑ ΚΑΙ Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΣΧΟΛΝΑΩ ΕΓΩ ΣΤΙΣ 5 ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΝ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΕΓΩ. ΕΙΝΑΙ ΑΤΙΘΑΣΟ ΠΑΙΔΙ ,ΤΙΣ ΠΕΡΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΘΥΜΩΝΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ . ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΟΙ ΚΑΘΟΤΙ ΤΟΝ ΠΡΟΣΕΧΟΥΝ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΑΥΤΟΣ ΚΟΥΡΑΖΕΤΑΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΕΡΧΟΜΕ ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΟΛΗ ΞΕΣΠΑΝΕ ΠΑΝΩ ΜΟΥ. ΤΟΝ ΠΕΡΝΩ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ,ΠΡΟΣΕΥΧΟΜΕ ΓΙ ΑΥΤΟΝ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙ .ΣΥΖΗΤΩ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ. ΕΧΩ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΝΑ ΜΕΙΩΣΩ ΤΙς ΩΡΕΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΟΥ ΝΑ ΠΕΡΝΩ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΒΟΗΘΗΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΕΥΗΜΕΡΙΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΠΕΤΩΠΙΣΩ. ΜΟΥ ΒΑΖΕΙ ΕΝΑ ΜΑΧΑΙΡΙ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΟΤΑΝ ΑΝΑΓΚΑΖΟΜΕ ΝΑ ΘΥΜΩΣΩ Η ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΧΕΙΡΟΔΕΙΚΙΣΩ ΠΑΝΩ ΤΟΥ.ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΑΛΛΑ ΞΕΡΟΚΕΦΑΛΟ. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΤΕΡ!!!!!!!!!!!!!!
Ζητώ και πάλι συγνώμη για την απουσία μου από τον κυβερνοχώρο...
Ευχαριστώ το Νίκο που με ειδοποίησε για την ύπαρξη των ερωτήσεων.

Κατ αρχήν να πω Νίκη ότι η σκέψη σου να μειώσεις το χρόνο εργασίας σου είναι πολύ καλή. Διότι κακά τα ψέματα δεν μπορούμε να μεγαλώσουμε παιδιά χωρίς να αφιερώσουμε χρόνο μαζί τους.
Είναι παράδοξο που τόσοι γονείς σήμερα εργάζονται σαν σκλάβοι... <<για τα παιδιά>>. Κι όμως τα παιδιά μεγαλώνουν χωρίς γονείς και κάποια μέρα θα τους το χρεώσουν. Φυσικά (γενικά μιλάω, με την αφορμή που μου έδωσες) και εμείς οι μεγάλοι ψάχνουμε για προσχήματα, διότι συχνά είναι ευκολότερο να ασχολείσαι με τα άψυχα παρά με τα έμψυχα...

Αναφορικά με το θυμό, καταλαβαίνω ότι είσαι κουρασμένη και φορτισμένη από τη δουλειά σου, αλλά και ο Ανδρέας είναι ένα μικρό παιδάκι και κάπου θέλει να ξεσπάσει κι αυτός ο δόλιος και που αλλού από τη μανούλα του;!!! Άσε που πολλές φορές τα παιδιά δοκιμάζουν τα όριά μας...
Γι αυτό πρέπει να είμαστε όσο γίνεται ήρεμοι, διότι αύριο θα εισπράξουμε πίσω αυτά τα νεύρα μας και θα είναι πολύ οδυνηρό! Ας ζητάμε και κάποια συγνώμη όταν το παρακάνουμε, άνθρωποι είμαστε!
Διαφωνώ όμως με το θέμα του ξυλοφορτώματος. Αυτό ας το κρατήσουμε όταν απειλείται η ακεραιότητα του παιδιού και έχουμε εξαντλήσει όλα τα άλλα μέσα.

Φυσικά και προσευχόμαστε για το παιδί μας και τότε ο Θεός διορθώνει τα λάθη μας, αλλά και το παιδί εισπράττει καλύτερα την αγάπη μας.

Αυτά σαν μια πρώτη απάντηση διότι δεν άκουσα να γίνεται λόγος για τον πατέρα του παιδιού και τη σχέση τους.

π.Αν.
nkope
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1347
Εγγραφή: Σάβ Απρ 08, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: Κοζάνη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nkope »

Oceangr2 ο π. Αντώνιος είναι γιατρός με την κατάλληλη ειδικότητα για να βοηθήσει τη NIKI. Είμαι βέβαιος ότι δεν το ήξερες γι αυτό μίλησες έτσι.

Αδέλφια σας παρακαλώ μην προτρέχετε όταν δεν ξέρετε για ποιον μιλάτε.
NIKI
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: Τρί Οκτ 11, 2005 5:00 am

ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ

Δημοσίευση από NIKI »

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΤΕΡ ΑΝΤΩΝΙΕ ΓΙΑ ΤΑ ΩΡΑΙΑ ΣΑΣ ΛΟΓΙΑ.ΑΠΛΑ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΟΤΙ ΕΓΩ ΚΡΑΤΩ ΤΙΣ ΚΑΛΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΜΕΤΑΞΥ ΠΑΤΕΡΑ ΚΑΙ ΥΙΟΥ.ΤΙ ΕΝΝΟΩ.ΑΠΛΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΚΑΘΟΡΙΣΑ ΣΤΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΝΑ ΠΕΡΝΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΘΕ ΔΕΥΤΕΡΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΟΠΩΣ ΠΡΟΒΛΕΠΕΙ Ο ΚΥΠΡΙΑΚΟΣ ΝΟΜΟΣ ΑΛΛΑ ΤΟ ΑΦΗΣΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙ ΜΕ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ ΣΥΝΝΕΝΟΗΣΕΙ.ΕΠΙΣΗΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΩ ΕΓΩ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΤΣΙ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΟΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΜΕ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΕΙ. ΛΥΠΟΥΜΑΙ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΒΕΒΑΙΑ ΟΤΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΠΗΡΕ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ (ΕΚΕΙ ΤΟΝ ΠΡΟΣΕΧΗ Η ΠΡΩΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΚΑΙ ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΜΕ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΔΙΑΤΗΡΩ ΑΡΙΣΤΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ) ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΜΙΣΤΕΥΤΙΚΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΟΤΙ Ο ΠΑΠΑΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ
ΠΟΥ........ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ ΑΝΔΡΕΑ ΜΟΥ ΤΟΥ ΕΙΠΑ. ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΟΤΙ ΚΑΤΑΒΑΣΕ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑΚΙΑ ΜΟΥ ΧΑΜΩ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕ.ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΕΓΩ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΑΝ ΣΟΥ ΠΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΠΕΙΣ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΜΟΥ. ΒΕΒΑΙΩΣ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥ ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΜΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΜΥΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΗΝ ΤΟ ΠΕΙΣ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ ΟΤΙ ΣΟΥ ΤΟ ΕΙΠΑ. ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΕΒΑΣΤΗΚΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΤΑΠΙΝΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΘΛΙΨΗ ΜΟΥ.
oceangr2
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 30, 2007 5:00 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από oceangr2 »

nkope έγραψε:Oceangr2 ο π. Αντώνιος είναι γιατρός με την κατάλληλη ειδικότητα για να βοηθήσει τη NIKI. Είμαι βέβαιος ότι δεν το ήξερες γι αυτό μίλησες έτσι.

Αδέλφια σας παρακαλώ μην προτρέχετε όταν δεν ξέρετε για ποιον μιλάτε.
Ζητώ συγνώμη αν μείωσα τον Πάτερ, δεν είπα κάτι για να τον προσβάλλω ή να τον μειώσω, δεν γνώριζα δε την ιδιότητα του και απο τα γραφόμενά του φαίνεται οτι γνωρίζει το αντικείμενο, απλά να βοηθήσω ήθελα, μιας και είμαι μες το πρόβλημα που αντιμετωπίζει η ΝιΚΙ.
Προσκυνώ Πατέρα, Υιό και Άγιο Πνεύμα, Τριάδα Ομοούσιο και Αχώριστο, νυν και αεί και εις τους αιώνας των αιώνων. Αμήν
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ψυχολογικά Θέματα”