Γειά σας και πάλι.......

Ψυχολογικά Θέματα

Συντονιστές: pAntonios, Συντονιστές

eufrosini
Τακτικό Μέλος
Τακτικό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: Δευ Απρ 14, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: αλιμος αττικη

Γειά σας και πάλι.......

Δημοσίευση από eufrosini »

γεια σας και παλι αδελφια ειμαι η ευφροσυνη εαν με θυμασται μετα απο πολλες δυσκολιες (εαν θυμασται ειχα χασει ενα μωρο αγορακι ,με την βοηθεια του
θεου εφερα στον κοσμο ενα κοριτσακι)απο τοτε ταλαιπωριεμαι απο λυοιθιμικες τασεις δεν ειναι κατι το ιατρικο αλλα ψυχολογικο απεφανθη οι γιατροι ισως απο την απωλεια
ειμαι κοντα στον θεο και με την βοηθεια του προσπαθω να το ξεπερασω
το μωρακι μου το ονομασα αννα -μαρια το ειχα ταξει στην χαρη της μεγολαχαρης οταν η αννα μαρια μας ηταν 8 μηνων ξαναεμεινα εγκυος μεγαλη η χαρη του κυριου σκεφτηκα αμεσως ,τωρα ειμαι 7 μηνων εγκυος και η αννα μαρια 14 μηνων
το αγχος μου αδελφια ειναι παρα πολυ μεγαλο με διακατεχει αγχος τρομερο με αποτελεσμα να εχω ανεβασει την πιεση μου και να παθω λευκωμα στα ουρα\μια επικυνδινη κατασταση για εμενα και το μωρο
απο τοτε αντι να πω οπως παλια ο θεος οτι πει ο θεος
φοβαμαι και τρεμω οτι θα πεθανω και εγω και το μωρο
σημερα που πηγα την αννα μαρια να κοινωνησει επαθα μια δυσπνοια μεσα στην εκκλησια μια λιποθυμια ανευ λογου μολις βγηκα εξω και πηρα αερα μου περασε
σδεν ξερω πως θα το ξεπερασω ολο αυτο
σας ευχαρσιτω που με ακουσατε
Άβαταρ μέλους
panagiotisspy
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7181
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 4:57 am
Τοποθεσία: ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

Re: γεια σας και παλι.......

Δημοσίευση από panagiotisspy »

Αδελφή Ευφροσύνη.
Αμέσως μόλις έγραψα χρόνια πολλά στην Ελπίδα για τα γενέθλιά της, αμέσως μετά είδα την δική σου δημοσίευση.
Τίποτα δεν είναι τυχαίο φαίνεται.
Θα σούλεγα λοιπόν να έχεις ελπίδα στην καρδιά σου και Πίστη στον Κύριο.
Και μην φοβάσαι τίποτα.
Θα πάνε όλα καλά με τη βοήθεια του Θεού.
Θάχεις και από μας μιά μικρή προσευχούλα.
Καλά να είσαι πάντα και σου εύχομαι με το καλό να γεννηθεί το μωράκι σου.
Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων,Αγάπην δε μη έχω,γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. Και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν και έχω πάσαν την πίστιν,ώστε όρη μεθιστάνειν,Αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμί.
Άβαταρ μέλους
Captain Yiannis
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 18, 2008 9:34 pm

Re: γεια σας και παλι.......

Δημοσίευση από Captain Yiannis »

Ευφροσύνη , το όνομα σου είναι πηγη χαράς γιά σένα και γιά τους γύρο σου.
Προσκολημένη στον Τριαδικό Θεό , και με την ελπίδα σου , στον Κύριο μας Ιησού Χριστό ,
συμφιλιώσου με τον Θάνατο. , άλλωστε τον γνώρισες.
Είναι το μόνο σίγουρο , και όμως δεν θέλουμε να μας αγγίξει.
Προσωπικά , έχοντας χάσει πολούς , και σε μικρή ηλικία ακόμα , όταν κατάλαβα, ότι ,
Ο Κύριος μας και Θεός μας ενανθρώπησε , γιά να μου λύση το μετά θάνατον πρόβλημα ,
λες και άνοιξαν όλες οι πόρτες της Γαλήνης και της Ζωής ,
πίστεψε αληθινά σε αυτόν και θα δείς το φως του το Ανέσπερο. :8

Δόξα τω Τριαδικό Θεώ ,
Κανείς δεν είναι τέλειος και κανείς δεν θα πρέπει να απαιτεί από τους άλλους τελειότητα.
Όλοι ως ατελείς πορευόμαστε και με ατέλειες συμπορευόμαστε.
Η τελειότητα δεν ανήκει στους ανθρώπους παρά μονάχα στον Θεό.
theodosis79
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1260
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 10, 2008 6:00 am
Επικοινωνία:

Re: γεια σας και παλι.......

Δημοσίευση από theodosis79 »

Καλώς ήρθες Ευφροσύνη μας και πάλι. Πόση είναι η χαρά μας που σε ακούσαμε και πάλι. Ο Θεός μαζί σου να είναι και να μην φοβάσαι τίποτα. Η Παναγία μας θα σε προστατεύει πάντα. Ωστόσω να διαβάζεις κάτι πνευματικό για να ηρεμείς και να μην ταράζεσαι. Χαρήκαμε πάρα πολύ που σε ξανακούσαμε και να είσαι ευτυχισμένη με τα παιδάκια σου!
athanasiagr
Απλό Μέλος
Απλό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Δευ Απρ 07, 2008 5:00 am

Re: γεια σας και παλι.......

Δημοσίευση από athanasiagr »

Ευφροσυνη Καλησπέρα!Τα συμπτωματα σου ισως ειναι απο καταθλιψη που έχεις περασει εξαιτιας του γεγονοτος που περα
σες με την κοιμηση του μωρού σου ομως εκτος απο φάρμακα που μπορουν να σε βοηθήσουν υπάρχει η πίστη η απολυτη εμπιστοσυνη στον Χριστούλη μας να αφεθεις χωρίς αμφισβητήσεις η δεύτερες σκέψεις σάν να μήν υπάρχει τιποτε αλλο για σένα .Αυτο ειναι πιστη αφήνομαι σε Αυτόν που εμπιστεύομαι και Εκείνος θα σε στηρίξει σε οτι περνάς μη φοβασαι γιατι Εκεινος διωχνει τον φόβο και τα κάνει ολα μπορετά για να τά περάσουμε .Ο ΘΕΟΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.


ΠΑΣΑ ΠΝΟΗ ΑΙΝΕΣΑΤΩ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ
Άβαταρ μέλους
ψυχουλα
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 2324
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 06, 2008 11:36 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: γεια σας και παλι.......

Δημοσίευση από ψυχουλα »

Ευφροσύνη ολες οι εγκυες κανουν κακες σκεψεις και τους πιανουν περιεργες φοβιες ποσο μαλλον αν υπαρχει και καποιο προβλημα υγειας! ειναι φυσιολογικο να νιωθεις ετσι. Προσπαθησε να συζητας, να μη μενεις μονη με τις σκεψεις σου, να εχεις καποιον διπλα σου ή στο τηλεφωνο, να εκφραζεις αυτα που νιωθεις γιατι θα σε καθησυχαζουν. Επισης μιλησε και με το γιατρο σου ή με καποια μαια. Ίσως σε βοηθησει να σκεφτεσαι ότι εχεις το κοριτσακι σου που σε βλεπει και τα καταλαβαινει ολα και πρεπει να φανεις δυνατη για χαρη της αλλα και για να μην αγχωθει και εκεινη και παρει και στραβα τον ερχομο του νεου παιδιου. Εχεις δικιο που ανησυχεις και ειναι δυσκολο να βρουμε τι πρεπει να σου πουμε αλλα εχε πιστη, μη χασεις την πιστη οτι ολα θα πανε καλα και πανικοβληθεις. Σκεψου επισης ποσες γυναικες ειχαν παρομοιο προβλημα και ακομα χειροτερα και τελικα τα καταφεραν. Σκεψου οτι οπως τα καταφεραν και οι αλλες ετσι και εσυ με τη Δύναμη του Θεού. Μην αφηνεις τα αν να φωλιαζουν στο μυαλο σου και μη μενεις μονη σου οσο μπορεις προσπαθησε να εχεις καποιον κοντα σου ειναι πολυ σημαντικο για την ψυχολογια σου. Εμεις οι μαμαδες πρεπει να ειμαστε δυνατες και να μη το βαζουμε κατω.
με αγαπη :8 :8 :8
«Όπου έρως θείος ήψατο καρδίας, εκεί φόβος ρημάτων ουκ ίσχυσε».
Άβαταρ μέλους
eleimon
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 3520
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 11, 2008 6:34 am
Τοποθεσία: Ελπίδα-Αθήνα

Re: γεια σας και παλι.......

Δημοσίευση από eleimon »

Ευφροσυνη μου καλως ορισες και παλι.....εχε ελπιδα και πιστη κοριτσακι μου,εναποθετησε την υγεια σου κ το μωρακι σου στη Παναγια μας κ μη φοβασαι τιποτα....πιστεψε με!!!!!!Σου ευχομαι οτι καλυτερο κι η Παναγια παντα διπλα σου!!!!
«Το θάνατο δεν τον φοβά­μαι, όχι βέβαια ένεκα των έργων μου, αλλά επειδή πιστεύω στο έλεος του Θεού».
eufrosini
Τακτικό Μέλος
Τακτικό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: Δευ Απρ 14, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: αλιμος αττικη

Re: Γειά σας και πάλι.......

Δημοσίευση από eufrosini »

πραγματικα σας ευχαριστω παρα πολυ ειχα αναγκη αυτη την συμπαρασταση
να εισαστε ολοι καλα
Άβαταρ μέλους
dionysisgr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 4278
Εγγραφή: Τρί Φεβ 12, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Νικαια

Re: Γειά σας και πάλι.......

Δημοσίευση από dionysisgr »

Αγαπητη αδελφη, να σε χει καλα ο Κυριος μας,

ακουσε μας, σε παρακαλω και :

ασε στην ακρη, την απογνωση και το αγχος, ειναι εκ του πονηρου,

και πιασε τους Χαιρετισμους, και διαβαζε καθε βραδυ στην Θεοτοκο, οσο μπορεις, αμα μπορεις ολοκληρο το ιερο κειμενο.

Εαν μπορεις μια συγκεκριμενη ωρα, μονη σου ησυχα. Και καθισμενη, και ξαπλωτη εαν δεν μπορεις.

Αργα, αργα, και χωρις κανενα αγχος, σαν να εχεις την ιδια την Μητερα μας, απεναντι σου, και σε βλεπει και σε ακουει.

και μετα ελα πες μας..

Θαρρος και πιστη. Ολοι θα σε εχουμε στην προσευχη μας. Και θα πανε ολα καλα.
"ἰδοὺ ἐγὼ μεθ᾿ ὑμῶν εἰμι πάσας τὰς ἡμέρας ἕως τῆς συντελείας τοῦ αἰῶνος. ᾿Αμήν."
vasilisalt
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6173
Εγγραφή: Παρ Ιουν 19, 2009 12:19 pm

Re: Γειά σας και πάλι.......

Δημοσίευση από vasilisalt »

dionysisgr έγραψε:Αγαπητη αδελφη, να σε χει καλα ο Κυριος μας,

ακουσε μας, σε παρακαλω και :

ασε στην ακρη, την απογνωση και το αγχος, ειναι εκ του πονηρου,

και πιασε τους Χαιρετισμους, και διαβαζε καθε βραδυ στην Θεοτοκο, οσο μπορεις, αμα μπορεις ολοκληρο το ιερο κειμενο.

Εαν μπορεις μια συγκεκριμενη ωρα, μονη σου ησυχα. Και καθισμενη, και ξαπλωτη εαν δεν μπορεις.

Αργα, αργα, και χωρις κανενα αγχος, σαν να εχεις την ιδια την Μητερα μας, απεναντι σου, και σε βλεπει και σε ακουει.

και μετα ελα πες μας..

Θαρρος και πιστη. Ολοι θα σε εχουμε στην προσευχη μας. Και θα πανε ολα καλα.
Συνυπογράφω χ 1000.
Καλή δύναμη καλή μου.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ψυχολογικά Θέματα”