Φωνή αποθανούσης σε ζώντες

Πνευματικά θέματα

Συντονιστές: pAntonios, Συντονιστές

aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25024
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Φωνή αποθανούσης σε ζώντες

Δημοσίευση από aposal »

angieholi έγραψε:Συνήθως (όπως το έχω κατάλαβει εγώ), όταν έχουμε εμφανίσεις υπερφυσικές, Αγγέλων ή ανθρώπων που αγίασαν(βασική "προϋπόθεση") υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος και δεν γίνεται για το "θεαθήναι". Δηλαδή εννοώ ότι, όταν ο Θεός το επιτρέπει και έχουμε εμφανίσεις Αγίων είναι για κάποιο ιδιαίτερο και σημαντικό λόγο, για να μας προειδοποιήσουν για κάτι ή για να μας ενισχύσουν για κάποιον μεγάλο πειρασμό που έρχεται.
Δεν έχουμε εμφανίσεις για "εντυπωσιασμό" ή για να γίνει "σόου". Καταλαβαίνετε τι θέλω να πω.
Και πάλι απαιτείται προσοχή γιατί ο Άγιος ή ο Άγγελος μπορεί στην πραγματικότητα να είναι κάποιος δαίμονας.
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25024
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Φωνή αποθανούσης σε ζώντες

Δημοσίευση από aposal »

ΜΙΧΣ έγραψε:... και δεν μου αρέσει γιατί είναι σαν να υπονοείς ότι εγώ πιστεύω στις δεισιδαιμονίες...
Τι έγινε; Αρχίσαμε τις εν-τάσεις; :mrgreen: Για συνέλθετε!
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Πνευματικά θέματα”