Ταπείνωση: πως αποκτάται;

Πνευματικά θέματα

Συντονιστές: pAntonios, Συντονιστές

Άβαταρ μέλους
panosgreece
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 2941
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 07, 2008 5:00 am

Re: ΤΑΠΕΙΝΩΣΗ: ΠΩΣ ΑΠΟΚΤΑΤΑΙ;;;;

Δημοσίευση από panosgreece »

ο πνευματικος πατερας εχει τον πρωτο λογο σε αυτα τα θεματα ...................μετανοια εξομολογηση ...και ερχεται και η ταπεινωση κλπ .......δια τηλεφονου με καποιον μοναχο απ το αγιο ορος δεν κανουμε δουλεια ......ο μοναχος ο ασκητης ειναι σε αλλη [[ κατασταση ]] για τις γυναικες το λεω ////βρειτε πνευματικο μεσα στον κοσμο και αμα ειναι και εγγαμος ακομα καλυτερα ,,,,,,,,,,,,,,
«Άγιοι της ημέρας, πρεσβεύσατε υπέρ ημών»
Άβαταρ μέλους
stathis73
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6456
Εγγραφή: Δευ Απρ 19, 2010 8:44 am
Τοποθεσία: Ευστάθιος-Λευκός Πύργος της Μακεδονίας.

Re: ΤΑΠΕΙΝΩΣΗ: ΠΩΣ ΑΠΟΚΤΑΤΑΙ;;;;

Δημοσίευση από stathis73 »

Ακριβως Παναγιωτη το "Γεροντο-σαφαρι" μου την δινει και εμένα.

Πρεπει να υπαρχει προσωπο με προσωπο εξομολογηση και οχι δια τηλεφωνου ή μια φορα το χρονο που θα βγει ο γεροντας εξω.
Τις θεός Μέγας ως ο Θεός ημών.
gkou
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 2629
Εγγραφή: Τρί Μαρ 21, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: Γεωργία@Κόρινθος

Re: ΤΑΠΕΙΝΩΣΗ: ΠΩΣ ΑΠΟΚΤΑΤΑΙ;;;;

Δημοσίευση από gkou »

panosgreece έγραψε:ο πνευματικος πατερας εχει τον πρωτο λογο σε αυτα τα θεματα ...................μετανοια εξομολογηση ...και ερχεται και η ταπεινωση κλπ .......δια τηλεφονου με καποιον μοναχο απ το αγιο ορος δεν κανουμε δουλεια ......ο μοναχος ο ασκητης ειναι σε αλλη [[ κατασταση ]] για τις γυναικες το λεω ////βρειτε πνευματικο μεσα στον κοσμο και αμα ειναι και εγγαμος ακομα καλυτερα ,,,,,,,,,,,,,,
+1000
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Re: ΤΑΠΕΙΝΩΣΗ: ΠΩΣ ΑΠΟΚΤΑΤΑΙ;;;;

Δημοσίευση από smarti »

panosgreece έγραψε: .......δια τηλεφονου με καποιον μοναχο απo το αγιο ορος δεν κανουμε δουλεια ......
Ach....aftes oi mpixtes.......kai esi bre pano apo pou kseris oti ine apo to tilefono? Oi gerontes then wgainoun ekso? kai to na sou dosi kapoios gerontas simwouli, pou simwoulewi toso kosmo......kai afto einai toso kako?
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
Άβαταρ μέλους
stathis73
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6456
Εγγραφή: Δευ Απρ 19, 2010 8:44 am
Τοποθεσία: Ευστάθιος-Λευκός Πύργος της Μακεδονίας.

Re: ΤΑΠΕΙΝΩΣΗ: ΠΩΣ ΑΠΟΚΤΑΤΑΙ;;;;

Δημοσίευση από stathis73 »

Οχι Σμαραγδη δεν ειναι κακό, αλλα να εχουμε Πνευματικο κοντά μας, γιατι εάν εχεις κατι επειγον και δεν μπορεις να τον βρεις δεν ειναι προβλημα αυτό;

Δεν νομιζω οτι ο Πανος το λεει για σένα, αλλωστε παρα πολλες κοπέλες συμβουλευονται Γερονταδες απο το Αγιον Ορος.
Τις θεός Μέγας ως ο Θεός ημών.
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Re: ΤΑΠΕΙΝΩΣΗ: ΠΩΣ ΑΠΟΚΤΑΤΑΙ;;;;

Δημοσίευση από smarti »

Kala as to afisoume.....aplos na prosechoun kapoioi pos milane me tous allous anthropous giati den ine ewgeniko....mia thio tris..ftani.....iparchi kai o kalos tropos na pis tin gnomi sou.
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
Άβαταρ μέλους
faviola
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 721
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 17, 2011 4:39 pm
Τοποθεσία: Άννα, Κόρινθος

Re: ΤΑΠΕΙΝΩΣΗ: ΠΩΣ ΑΠΟΚΤΑΤΑΙ;;;;

Δημοσίευση από faviola »

Ευχαριστώ πάρα πολύ όλους! Θα κρατήσω όσα πιστεύω ότι ταιριάζουν σε μένα. Σιγά σιγά άλλωστε πρέπει να είναι τα βήματά μου, ώστε να είναι και πιο σίγουρα! Μην με ξεχνάτε στην προσευχή σας. Την έχω απόλυτη ανάγκη!!!

:25 :25 :25 :25
Κύριε τό σόν θέλημα γενέσθω και μή τό 'εμόν.


Κύριε Ιησού Χριστέ ελέησόν με.
Άβαταρ μέλους
stathis73
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6456
Εγγραφή: Δευ Απρ 19, 2010 8:44 am
Τοποθεσία: Ευστάθιος-Λευκός Πύργος της Μακεδονίας.

Re: ΤΑΠΕΙΝΩΣΗ: ΠΩΣ ΑΠΟΚΤΑΤΑΙ;;;;

Δημοσίευση από stathis73 »

smarti έγραψε:Kala as to afisoume.....aplos na prosechoun kapoioi pos milane me tous allous anthropous giati den ine ewgeniko....mia thio tris..ftani.....iparchi kai o kalos tropos na pis tin gnomi sou.
Σμαραγδη γιατι γραφεις με λατινικους χαρακτηρες;

faviola έγραψε:Ευχαριστώ πάρα πολύ όλους! Θα κρατήσω όσα πιστεύω ότι ταιριάζουν σε μένα. Σιγά σιγά άλλωστε πρέπει να είναι τα βήματά μου, ώστε να είναι και πιο σίγουρα! Μην με ξεχνάτε στην προσευχή σας. Την έχω απόλυτη ανάγκη!!!

:25 :25 :25 :25
Και εσυ για μάς...............την εχουμε ολοι ανάγκη. :wink:
Τις θεός Μέγας ως ο Θεός ημών.
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Re: ΤΑΠΕΙΝΩΣΗ: ΠΩΣ ΑΠΟΚΤΑΤΑΙ;;;;

Δημοσίευση από smarti »

stathis73 έγραψε:
smarti έγραψε:Kala as to afisoume.....aplos na prosechoun kapoioi pos milane me tous allous anthropous giati den ine ewgeniko....mia thio tris..ftani.....iparchi kai o kalos tropos na pis tin gnomi sou.
Σμαραγδη γιατι γραφεις με λατινικους χαρακτηρες;

faviola έγραψε:Ευχαριστώ πάρα πολύ όλους! Θα κρατήσω όσα πιστεύω ότι ταιριάζουν σε μένα. Σιγά σιγά άλλωστε πρέπει να είναι τα βήματά μου, ώστε να είναι και πιο σίγουρα! Μην με ξεχνάτε στην προσευχή σας. Την έχω απόλυτη ανάγκη!!!

:25 :25 :25 :25
Και εσυ για μάς...............την εχουμε ολοι ανάγκη. :wink:
Giati den mporo allios afti ti stigmi....Stathi..
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
Άβαταρ μέλους
stathis73
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6456
Εγγραφή: Δευ Απρ 19, 2010 8:44 am
Τοποθεσία: Ευστάθιος-Λευκός Πύργος της Μακεδονίας.

Re: ΤΑΠΕΙΝΩΣΗ: ΠΩΣ ΑΠΟΚΤΑΤΑΙ;;;;

Δημοσίευση από stathis73 »

Να στειλω τον dimitri39 να σου φτιάξει το οποιοδηποτε προβλημα εχει το pc ; :mrgreen: :mrgreen:
Τις θεός Μέγας ως ο Θεός ημών.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Πνευματικά θέματα”