30 αργύρια = ? Ευρώ

Ερωτήματα περί της Αγίας Γραφής

Συντονιστής: Συντονιστές

Melpomeni
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1750
Εγγραφή: Τετ Σεπ 28, 2005 5:00 am
Τοποθεσία: USA

Re: 30 αργύρια = ? Ευρώ

Δημοσίευση από Melpomeni »

jimysn έγραψε:
Christos έγραψε:Μήπως γνωρίζετε ποιά είναι η αντιστοιχία των 30 αργυρίων που έλαβε ο Ιούδας σε σημερινά ευρώ?

Να απευθυνθείς σε ΄ρασοφόρους και ιδιαίτερα δεσποτάδες γιατί αυτοί ξέρουν πολύ πολύ πολύ καλά απο αντιστοιχίες και δη προδοσίες...... :D :D :D :D :D

Σαμπως εχει γινει της μοδας να ριχνουμε ασφαιρα σε "ρασοφορους και ιδιαιτερα δεσποταδες ". Εξαντλησαμε βλεπεις την αγαπολογια μας σε αιρετικους, κοσμικους ,νεοεποχητες και θεομαχους .
Μονο για τους Ιεραρχες μας ,εμεις οι αναμαρτητοι και ανευθυνοι Ορθοδοξοι,δεν εχουμε ουτε διακριση ,ουτε κατανοηση ,ουτε συμπαρασταση,ουτε διαθεση για βοηθεια, ουτε ελεος.
Αμαρτηματα ωρισμενων ατομων ,δεν μας απαλλασσουν (κανεναν απο εμας ) απο ευθυνες , απεναντι στον εαυτο μας,στην οικογενεια μας ,στην Ενορια μας,στην Εκκλησια μας, και σε ολους τους εν Χριστω αδελφους μας.
Κληρικους και λαικους.
...ΚΑΙ ΙΔΟΥ ΕΓΩ ΜΕΘ`ΥΜΩΝ ΕΙΜΙ ΠΑΣΑΣ ΤΑΣ ΗΜΕΡΑΣ ΕΩΣ ΤΗΣ ΣΥΝΤΕΛΕΙΑΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΟΣ. ΑΜΗΝ.
plagiaskepsi
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1648
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 03, 2007 5:00 am

Δημοσίευση από plagiaskepsi »

ΕΝΩ ΟΛΟΙ ΔΙΚΙΟ ΕΧΟΥΝΕ.......
......ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΜΑ ΘΕΣ ΤΗΝ ΒΛΕΠΕΙΣ



ΣΑΣ ΛΕΩ ΝΑ ΑΓΑΠΑΤΕ ΤΟΝ ΘΕΟ
ΤΟ ΝΑ ΑΓΑΠΑΣ ΕΙΝΑΙ..... ΟΛΗ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΙΟ.

ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ...Ο ΠΑΠΑΣ ΕΙΝΑΙ ΡΑΣΟΦΟΡΟΣ
ΚΑΙ Ο ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ ΑΠΑΝΘΡΩΠΟΣ

ΜΟΝΟ ΣΤΟΥΣ ΑΠΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΑΞΙΖΟΥΝ ΟΙ ΕΜΙΣΘΟΙ ΡΑΣΟΦΟΡΟΙ

ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ...
ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ???
plagiaskepsi
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1648
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 03, 2007 5:00 am

Δημοσίευση από plagiaskepsi »

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΩ ΘΕΩ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΔΕΡΦΟΥΣ
aplastos
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 259
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 24, 2006 6:00 am

Δημοσίευση από aplastos »

Εγώ δεν είμαι αλλά δεν δηλώνω αντικληρικαλιστής όπως εσύ. Το ίδιο με σένα δηλώνουν και οι προτεστάντες και οι ψιλοάθεοι.
Melpomeni
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1750
Εγγραφή: Τετ Σεπ 28, 2005 5:00 am
Τοποθεσία: USA

Δημοσίευση από Melpomeni »

plagiaskepsi έγραψε:
ΜΟΝΟ ΣΤΟΥΣ ΑΠΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΑΞΙΖΟΥΝ ΟΙ ΕΜΙΣΘΟΙ ΡΑΣΟΦΟΡΟΙ
Χμ ....αν οχι τελειως απανθρωποι,παντως για υπανθρωποι ,συχνα προπονουμαστε...το τι μας αξιζει , ελπιζουμε να το αποφυγουμε χαρις στο Ελεος του Κυριου και στις προσευχες μερικων Αγιων που ακομα και τωρα βρισκεις αναμεσα μας...
...ΚΑΙ ΙΔΟΥ ΕΓΩ ΜΕΘ`ΥΜΩΝ ΕΙΜΙ ΠΑΣΑΣ ΤΑΣ ΗΜΕΡΑΣ ΕΩΣ ΤΗΣ ΣΥΝΤΕΛΕΙΑΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΟΣ. ΑΜΗΝ.
Melpomeni
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1750
Εγγραφή: Τετ Σεπ 28, 2005 5:00 am
Τοποθεσία: USA

Δημοσίευση από Melpomeni »

Διορθωση : " το τι αξιζουμε,ελπιζουμε να αποφυγουμε "
...ΚΑΙ ΙΔΟΥ ΕΓΩ ΜΕΘ`ΥΜΩΝ ΕΙΜΙ ΠΑΣΑΣ ΤΑΣ ΗΜΕΡΑΣ ΕΩΣ ΤΗΣ ΣΥΝΤΕΛΕΙΑΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΟΣ. ΑΜΗΝ.
aplastos
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 259
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 24, 2006 6:00 am

Δημοσίευση από aplastos »

Πλάγια σκέψη δεν είναι καλή η τρέλα που κουβαλάς.Δεν βοηθάει κανένα. Φρόντισε και λίγο τον εαυτό σου.
aplastos
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 259
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 24, 2006 6:00 am

Δημοσίευση από aplastos »

Μήπως είσαι και Παλαιοημερολογήτισσα;Και εμεις όλοι είμαστε οι απάνθρωποι;
jimysn
Συστηματικός Αποστολέας
Συστηματικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 224
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 16, 2007 6:00 am

Δημοσίευση από jimysn »

aplaste....έχεις μια τάση να κολλάς ταμπέλες αν είναι ένας προτεστάντης ο άλλος παλαιοημερολογίτης κ.ο.κ.
Πολύ εύκολα οδηγείσαι σε συμπεράσματα......
Στο κάτω κάτω τι σε νοιάζει. Δεν βλέπεις τη βρώμα που υπάρχει γύρω και που κι εμείς έχουμε ευθύνες? Αντί να κατηγοριοποιείς εμένα και τους άλλους στηλίτευσε τη βρώμα που υπάρχει στον εκκλησιαστικό χώρο.

Melpomeni.....εμένα με ενδιαφέρει να είναι καθαρός ο παπάς και ο δεσπότης για να μπορώ να αντιπαρατεθώ με τους λοιπούς.
Δεν έχουμε καταλάβει πως το χρήμα ή αλλιώς τα αργύρια έχουν κυριεύσει τα πάντα. Μπορώ να προσεύχομαι για όλους, μα εκείνο που δεν αντέχω είναι η αδικία και η κοροιδία. Όταν εγώ δεν είμαι του "κύκλου" και του συστήματος με διώχνουν. Έχουμε τους "δικούς" μας παντού....οι υπόλοιποι είναι άθεοι θεομάχοι και λοιπές δυνάμεις του κακού που εχθρεύονται την εκκλησία. Όποιος μιλήσει αμέσως βγαίνει άθεος και αμαρτωλός που δεν είναι για μας. Ή μήπως κάνω λάθος?
Τα αργύρια είναι το μεγάλο πρόβλημα και αν αυτό λυθεί, θα επανέλθει η εκκλησία στους πνευματικούς της ορίζοντες και αγώνες.
Melpomeni
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1750
Εγγραφή: Τετ Σεπ 28, 2005 5:00 am
Τοποθεσία: USA

Δημοσίευση από Melpomeni »

jimysn έγραψε: Τα αργύρια είναι το μεγάλο πρόβλημα και αν αυτό λυθεί, θα επανέλθει η εκκλησία στους πνευματικούς της ορίζοντες και αγώνες.
Πιστευω η γενικευμενη πνευματικη φτωχεια ειναι το μεγαλο προβλημα και οχι τα αργυρια.
Αυτα παντα θα υπαρχουν.Αν λατρευουμε αυτα ,η τον κοσμο η τον Κυριο,ειναι αυτο που διαφερει.
...ΚΑΙ ΙΔΟΥ ΕΓΩ ΜΕΘ`ΥΜΩΝ ΕΙΜΙ ΠΑΣΑΣ ΤΑΣ ΗΜΕΡΑΣ ΕΩΣ ΤΗΣ ΣΥΝΤΕΛΕΙΑΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΟΣ. ΑΜΗΝ.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αγία Γραφή”