Η ψυχοπαθολογία ενός "προσκυνητή" (ή και πολλών)

Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας από τις επισκέψεις σας στο Αγιον Όρος.

Συντονιστής: Συντονιστές

Άβαταρ μέλους
Teri
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Δευ Απρ 07, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: Αικατερίνα@Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Teri »

Καλωσόρισες haris_kal.
Σχετικά με "το νησί"
http://www.athos.edo.gr/modules.php?nam ... sc&start=0
Πραγματικά εξαιρετική ταινία
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25017
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Δημοσίευση από aposal »

haris_kal έγραψε:Δεν κατηγορώ τους ανθρώπους που μίλησαν ο καθένας με τον τρόπο του για το Άγιον Όρος κριτικά - άλλωστε αυτή είναι και η ομορφιά της ποικιλίας που έδωσε ο Θεός στον κόσμο - αλλά νομίζω ότι όταν υπάρχει κάτι στραβό πρέπει πρώτα να εξετάζουμε τα μάτια μας και μετά την εικόνα που έχουμε μπροστά μας.
Καλώς ήρθες φίλε Χαράλαμπε στην παρέα μας!
Συμφωνώ απόλυτα ότι τα μάτια μας είναι που φταίνε!
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Gewrgiosgr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 354
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 16, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Φλώρινα

Δημοσίευση από Gewrgiosgr »

Αδελφέ Γιώργο συμφωνώ μαζί σου σε όλα εκτός από ένα : Για τα κουτιά του διαβόλου! Νομίζω ότι η τεχνολογία δεν είναι του διαβόλου, αλλά του Θεού, αφού με την βοήθειά Του γίνονται όλες οι εφευρέσεις και οι ανακαλύψεις! Η χρήση της τεχνολογίας είναι αυτή που κάνει τη διαφορά, αλλά γι' αυτήν φταίμε εμείς τα έμψυχα και όχι η τεχνολογία που είναι άψυχη.



Δεν ενωούσα κουτια του διαβόλου τους υπολογιστές αλλα την τηλεόραση.Δεν μπορώ να φαντάστω Όρος με τηλεόραση ειναι 5 μήνες τώρα που την εχώ κώψει σχέδον και κατάλαβα πόσο άχρηστη είναι.Οσο για το ίντερνετ αληθινός ασκήτης πού έχω γνώρισει και ζει χωρις ρέυμα και θέρμανση χειμώνα καλοκαίρι μου είπε οτι αν γίνει καλή χρήση καλό είναι.Καλώς ήλθες αδέλφε Χαράλαμπε κάλον αγώνα και καλήν ασκηση.ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΟ ''Οι περιπέτειες ενός προσκυνητή"ΝΑ το πάρει:)σαν τους αθλητές που οταν φτάνουν στο τέρμα τα δίνουν όλα ετσι και οι ΄πνευματικού αθλητές του Ιησού ας τα δώσουν όλα
Η ελπίς μου ο Πατήρ, καταφυγή μου ο Υιός, σκέπη μου το Πνεύμα το Άγιον.Τριάς Αγία Δόξα Σοι!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ιστορίες - Εμπειρίες από το Αγιον Όρος”