Παπά-Αντώνης Παπανικολάου (Κιβωτός του κόσμου)

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Re: Παπά Αντώνης

Δημοσίευση από smarti »

Απόστολε το ξέρω οτι μας παρακολουθείς........................ :45 :45 :45 :45
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
Άβαταρ μέλους
dionysisgr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 4278
Εγγραφή: Τρί Φεβ 12, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Νικαια

Re: Παπά Αντώνης

Δημοσίευση από dionysisgr »

Να δουμε συμμετοχες, και να παρουμε μεσα στην εβδομαδα ενα τηλεφωνο, μπορω να επικοινωνησω και εγω, η οποιος αλλος θελει, εφοσον συμφωνει και η διαχειριση του φορουμ να παμε σαν athos.edo.gr, και οχι σαν σκορποχωρι.

Εχω διευθυνση ετοιμη εγω να σας δωσω για αποστολες.

Να μεινει ανοιχτο το θεμα, και να δουμε τι θα γινει και με τους αλλους αδελφους/ες.

Αλλα ετσι προσωπικα και χυμα δεν μπορω να τους παρω τηλεφωνο, γιατι δεν θα ξερω τι να τους πω, εαν δεν το οργανωσουμε σωστα.

Επισης επειδη δεν ανακαλυψα εγω, ουτε εβαλα το θεμα, εαν διαβαζουν οι αδελφοι που το εβγαλαν στον αερα, να βγουν μπροστα, για να μην παρεξηγηθουμε οτι βγηκαμε μπροστα εμεις.

Αλλα το πιο σωστο ειναι να παμε οργανωμενα σαν φορουμ. Αλλωστε ετσι μας ξερουν ολοι.
"ἰδοὺ ἐγὼ μεθ᾿ ὑμῶν εἰμι πάσας τὰς ἡμέρας ἕως τῆς συντελείας τοῦ αἰῶνος. ᾿Αμήν."
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Re: Παπά Αντώνης

Δημοσίευση από smarti »

ΟΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ. Απο τον ενθουσιασμο και την επιπολαιοτητα μου ουτε το σκέφτηκα αυτο... :? :? :? andreastsa μην μας θυμωσεις σε παρακαλώ....... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: .
Καλό είναι να γίνει μια λιστα συμμετοχοντων.......andreastsa μήπως θέλεις να το οργανώσεις εσύ?
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
Άβαταρ μέλους
dionysisgr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 4278
Εγγραφή: Τρί Φεβ 12, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Νικαια

Re: Παπά Αντώνης

Δημοσίευση από dionysisgr »

Λοιπον εχω νεα.

Συγνωμη αλλα δεν κρατηθηκα και τους πηρα τηλεφωνο.

Μιλησα με εναν κυριο απο την γραμματεια (εχω το ονομα του και τηλεφωνο στην διαθεση μου, και του αφησα το ονομα μου και το κινητο μου) γιατι ο π.Αντωνιος ειχε συναντηση, και τον ενημερωσα οτι ειμαστε απο το φορουμ athos.edo.gr, και εχουμε διαθεση να προσφερουμε βοηθεια.

Τον ρωτησα τι αναγκη εχουν, και μου ειπε: θελουμε η χρηματικο ποσο σε δωρο επιταγες π.χ. για supermarket, η εαν δεν μπορειτε θελουμε τροφιμα.

Απο βιβλια, παιχνιδια, ρουχα δεν εχουν αναγκη τωρα.

Μπορουμε να τα παμε εφοσον ενημερωσουμε 1 εβδομαδα πριν, καθημερινα 9.00πμ με 5.00μμ και να κανονιστει να ειναι και ο ιδιος ο π.Αντωνιος εκει να τον γνωρισουμε.

Ηξερε και το Athos.edo.gr o κυριος. Α, ρε Agionoros, και που δεν εχει φτασει η χαρη σου..

Με συγχωρειτε για την θρασυτατη πρωτοβουλια, αλλα ετσι ειμαι λιγο παρορμητικος και επιπολαιος εκ γενετης, μαζι με αρκετη δοση ανοησιας..

Οσοι πιστοι προσελθετε, η τιμη ανηκει παντοτε στα παιδια που ανεδειξαν το θεμα, για να μην παρεξηγουμαστε, και προτεινω αυτοι οι αδελφοι να ειναι επικεφαλης της επιτροπης που θα παει.

Παμε να δουμε τι θα κανουμε.. Ο Χριστος μας ζηταει την αγαπη μας..
"ἰδοὺ ἐγὼ μεθ᾿ ὑμῶν εἰμι πάσας τὰς ἡμέρας ἕως τῆς συντελείας τοῦ αἰῶνος. ᾿Αμήν."
Άβαταρ μέλους
Dimitris39
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5841
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 05, 2009 5:46 pm

Re: Παπά Αντώνης

Δημοσίευση από Dimitris39 »

Να εισε καλα Διονυσιε κανονισε το και αρχιζουμε
και οσο για τον Νικο Αγιον ορος
τοσο κακος που εινε ολοι τον ξερουνε
Κύριε,Θεέ μου,Νύμφιε της ψυχής μου, λυτρωτή μου.
Μνήσθητί μου εν τη βασιλεία σου

«Χαίροις μετά Θεόν ή Θεός, τα δευτερεία της Τριάδος ή έχουσα»

ἳνα ὦσιν ἓν, καθώς ἡμεῖς

Θεέ μου σ'αγαπώ
Άβαταρ μέλους
panagiotisspy
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7181
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 4:57 am
Τοποθεσία: ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

Re: Παπά Αντώνης

Δημοσίευση από panagiotisspy »

Ολα ωραία λοιπόν.

Πάντως δυστυχώς, ο lovethink, ο οποίος πρωτοέβαλε το παρόν θέμα, απέχει από το φόρουμ επί μακρόν, θα είναι δύσκολο να ειδοποιηθεί.

Εν πάση περιπτώσει, δεν νομίζω να υπάρξουν οποιεσδήποτε παρεξηγήσεις τέτοιου είδους, για έναν τόσο καλοπροαίρετο σκοπό.
Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων,Αγάπην δε μη έχω,γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. Και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν και έχω πάσαν την πίστιν,ώστε όρη μεθιστάνειν,Αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμί.
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Re: Παπά Αντώνης

Δημοσίευση από smarti »

Ωραία και πως συγκεντρώνουμε τα χρήματα παιδιά? Γιατί τροφιμα να πάμε να αγορασουμε και να στειλουμε..το βλεπω λιγο δυσκολο...αυτοι ξερουν τις αναγκες των παιδιων..και ισως θα ηταν καλυτερα να πάνε να ψωνίσουν οτι χρειαζονται...χμμμμμμμμμμμμμμμμμ..για σκεφτείτε!!!!!!!!! :? :? :?
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
Άβαταρ μέλους
panagiotisspy
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7181
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 4:57 am
Τοποθεσία: ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

Re: Παπά Αντώνης

Δημοσίευση από panagiotisspy »

Ισως με το να δώσει ο ίδιος ο παπα-Αντώνης, τον αριθμό ενός λογαριασμού.
Και τις όποιες καταθέσεις κάνουμε, να ακολουθήσει η επίσκεψη αντιπροσωπείας του φόρουμ, τις Χριστουγεννιάτικες ημέρες, μαζί με κάποιο συμβολικό δώρο.
Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων,Αγάπην δε μη έχω,γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. Και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν και έχω πάσαν την πίστιν,ώστε όρη μεθιστάνειν,Αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμί.
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Re: Παπά Αντώνης

Δημοσίευση από smarti »

Ωραία ιδεα Παναγιώτη. Αν είναι να συννενοηθεί κάποιος για το λογαριασμο...Διονύση μιας και εκανες την αρχή..τι λες, θα ξαναπάρεις τηλ.??????? Και αν ειναι να αρχισουε με συμμετοχες.....να δωσουμε μια ημερομηνία διορίας και να ξεκινήσουμε. Ποιος αναλαμβανει τη λιστα συμετοχής?
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
Άβαταρ μέλους
Dimitris39
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5841
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 05, 2009 5:46 pm

Re: Παπά Αντώνης

Δημοσίευση από Dimitris39 »

Ζητάμε την αρωγή σας για την ολοκλήρωση των στόχων νας:

Κατάθεση σε έναν από τους παρακάτω λογαριασμούς

Eurobank : 0026-0178-87-0100-8720-73
ΙΒΑΝ: GR3702 60 178 0000 8701 0087 2073
SWIFT: E–F–G-B–G–R–A–A (ΓΙΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ)

Πειραιώς : 5023-032595-870


http://www.kivotostoukosmou.org/index.php/gr/donations
Κύριε,Θεέ μου,Νύμφιε της ψυχής μου, λυτρωτή μου.
Μνήσθητί μου εν τη βασιλεία σου

«Χαίροις μετά Θεόν ή Θεός, τα δευτερεία της Τριάδος ή έχουσα»

ἳνα ὦσιν ἓν, καθώς ἡμεῖς

Θεέ μου σ'αγαπώ
Απάντηση

Επιστροφή στο “Εκκλησιαστική Επικαιρότητα”