Προφυλακίζουν τον γ. Εφραίμ;;;

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ΜΙΧΣ
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5035
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 23, 2012 9:24 am

Re: Προφυλακίζουν τον γ. Εφραίμ;;;

Δημοσίευση από ΜΙΧΣ »

Τι να περιμένουμε απο έναν Σιωνιστο Μασώνο Κομμουνιστή όπως είναι ο κ. Π. συγγνώμη που τα είπα όλα τα χαρακτηριστικά του αλλά... έλεος πιά... Οι Ρώσοι έμαθαν την Ορθοδοξία απο εμάς και όσο και να πολέμησαν την Ορθοδοξία όταν είχαν κομμουνισμό μας χάρησαν και πολλούς Αγίους. Είναι άκρως απαράδεκτον να φερόμαστε έτσι σε μια χώρα που κρατά τα ¨νώτα¨ μας σε αυτή τη γή... Ναι δε λέω παίζει ρόλο που έχουμε το καλύτερο οικόπεδο στον πλανήτη αλλά δεν μπορεί να μην έχει και να κάνει που είμασταν κατ' εξοχήν Ορθόδοξοι για σχεδόν 2000 χρόνια τώρα... Εγώ αναμένω την παρέμβαση του Κυρίου μας γιατί απο ανθρώπινης πλευράς έχω σηκώσει τους ώμους και τα χέρια. Προσευχή και πάλι προσευχή... ίσως οι Ρώσοι και ο Πατριάρχης τους γνωρίζουν ότι οι Ορθόδοξοι δεν αντιπροσωπευόμαστε απο την Κυβέρνηση...
+Η ελπίς μου ο Πατήρ, καταφυγή μου ο Υιός, σκέπη μου το Πνεύμα το Άγιον, Τριάς Αγία, δόξα σοι.
Άβαταρ μέλους
Captain Yiannis
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 18, 2008 9:34 pm

Re: Προφυλακίζουν τον γ. Εφραίμ;;;

Δημοσίευση από Captain Yiannis »

mixs έγραψε:Τι να περιμένουμε απο έναν Σιωνιστο Μασώνο Κομμουνιστή όπως είναι ο κ. Π. συγγνώμη που τα είπα όλα τα χαρακτηριστικά του αλλά... έλεος πιά... Οι Ρώσοι έμαθαν την Ορθοδοξία απο εμάς και όσο και να πολέμησαν την Ορθοδοξία όταν είχαν κομμουνισμό μας χάρησαν και πολλούς Αγίους. Είναι άκρως απαράδεκτον να φερόμαστε έτσι σε μια χώρα που κρατά τα ¨νώτα¨ μας σε αυτή τη γή... Ναι δε λέω παίζει ρόλο που έχουμε το καλύτερο οικόπεδο στον πλανήτη αλλά δεν μπορεί να μην έχει και να κάνει που είμασταν κατ' εξοχήν Ορθόδοξοι για σχεδόν 2000 χρόνια τώρα... Εγώ αναμένω την παρέμβαση του Κυρίου μας γιατί απο ανθρώπινης πλευράς έχω σηκώσει τους ώμους και τα χέρια. Προσευχή και πάλι προσευχή... ίσως οι Ρώσοι και ο Πατριάρχης τους γνωρίζουν ότι οι Ορθόδοξοι δεν αντιπροσωπευόμαστε απο την Κυβέρνηση...
Νάναι ευλογημένο, .... ε.. όχι και το καλύτερο οικόπεδο στη γή .... :smile:
Κανείς δεν είναι τέλειος και κανείς δεν θα πρέπει να απαιτεί από τους άλλους τελειότητα.
Όλοι ως ατελείς πορευόμαστε και με ατέλειες συμπορευόμαστε.
Η τελειότητα δεν ανήκει στους ανθρώπους παρά μονάχα στον Θεό.
Άβαταρ μέλους
ΜΙΧΣ
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5035
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 23, 2012 9:24 am

Re: Προφυλακίζουν τον γ. Εφραίμ;;;

Δημοσίευση από ΜΙΧΣ »

Ευχαριστώ Καπετάνιε... εεε... πές μου εσύ ποιό άλλο οικόπεδο έχει στο χώμα του αγιασμό απο τα αίματα και τις θυσίες τόσων αγίων όπως οι δικοί μας, να έχει πατήσει πάνω του πόδι αποστόλων του Χριστού μας, να έχει εκκλησιές που γίνονται θαύματα και να είναι το μήλον της έριδος απο στρατιωτικής και γεωπολιτικής θέσης... άσε τα πλούτη σε κοιτάσματα... και απο πολιτισμικής άποψης τα στολίδια αιώνων...δεν θα βρεις πουθενά αλλού τέτοιο συνδιασμό!
ΜΧΣ
+Η ελπίς μου ο Πατήρ, καταφυγή μου ο Υιός, σκέπη μου το Πνεύμα το Άγιον, Τριάς Αγία, δόξα σοι.
Άβαταρ μέλους
Captain Yiannis
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 18, 2008 9:34 pm

Re: Προφυλακίζουν τον γ. Εφραίμ;;;

Δημοσίευση από Captain Yiannis »

mixs έγραψε:Ευχαριστώ Καπετάνιε... εεε... πές μου εσύ ποιό άλλο οικόπεδο έχει στο χώμα του αγιασμό απο τα αίματα και τις θυσίες τόσων αγίων όπως οι δικοί μας, να έχει πατήσει πάνω του πόδι αποστόλων του Χριστού μας, να έχει εκκλησιές που γίνονται θαύματα και να είναι το μήλον της έριδος απο στρατιωτικής και γεωπολιτικής θέσης... άσε τα πλούτη σε κοιτάσματα... και απο πολιτισμικής άποψης τα στολίδια αιώνων...δεν θα βρεις πουθενά αλλού τέτοιο συνδιασμό!
ΜΧΣ

Χμμμ... γιά οικόπεδο μιλάμε και όχι γι' Άγια χώματα, ... και τω Θεώ η Δόξα :smile:
Κανείς δεν είναι τέλειος και κανείς δεν θα πρέπει να απαιτεί από τους άλλους τελειότητα.
Όλοι ως ατελείς πορευόμαστε και με ατέλειες συμπορευόμαστε.
Η τελειότητα δεν ανήκει στους ανθρώπους παρά μονάχα στον Θεό.
Άβαταρ μέλους
ΜΙΧΣ
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5035
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 23, 2012 9:24 am

Re: Προφυλακίζουν τον γ. Εφραίμ;;;

Δημοσίευση από ΜΙΧΣ »

Δεν σε καταλαβαίνω καπετάνιε γιατί δεν τα λες ξεκάθαρα όπως εγώ αλλά ας είναι ευλογημένο όπως λες κι εσύ :)
+Η ελπίς μου ο Πατήρ, καταφυγή μου ο Υιός, σκέπη μου το Πνεύμα το Άγιον, Τριάς Αγία, δόξα σοι.
Άβαταρ μέλους
Captain Yiannis
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 18, 2008 9:34 pm

Re: Προφυλακίζουν τον γ. Εφραίμ;;;

Δημοσίευση από Captain Yiannis »

mixs έγραψε:Δεν σε καταλαβαίνω καπετάνιε γιατί δεν τα λες ξεκάθαρα όπως εγώ αλλά ας είναι ευλογημένο όπως λες κι εσύ :)
Μαρία .. δεν σε αγνοώ,... απλά δεν έχω να πώ τίποτα προς το παρών
Νάσαι καλά ... καλή Ανάσταση , Του Κυρίου συνεργούντως!
Ευλόγησον :8
Κανείς δεν είναι τέλειος και κανείς δεν θα πρέπει να απαιτεί από τους άλλους τελειότητα.
Όλοι ως ατελείς πορευόμαστε και με ατέλειες συμπορευόμαστε.
Η τελειότητα δεν ανήκει στους ανθρώπους παρά μονάχα στον Θεό.
ΕΙΡΗΝΗGR
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 19, 2012 7:41 pm
Τοποθεσία: ΚΡΗΤΗ -ΝΟΜΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (ΕΙΡΗΝΗ)

Re: Προφυλακίζουν τον γ. Εφραίμ;;;

Δημοσίευση από ΕΙΡΗΝΗGR »

Captain Yianni , Μαρία .......

:8 :8
Άβαταρ μέλους
ΜΙΧΣ
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5035
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 23, 2012 9:24 am

Re: Προφυλακίζουν τον γ. Εφραίμ;;;

Δημοσίευση από ΜΙΧΣ »

Captain Yiannis έγραψε:
mixs έγραψε:Δεν σε καταλαβαίνω καπετάνιε γιατί δεν τα λες ξεκάθαρα όπως εγώ αλλά ας είναι ευλογημένο όπως λες κι εσύ :)
Μαρία .. δεν σε αγνοώ,... απλά δεν έχω να πώ τίποτα προς το παρών
Νάσαι καλά ... καλή Ανάσταση , Του Κυρίου συνεργούντως!
Ευλόγησον :8
ΚΑΛΩΣ! Αναμένω--- όποτε νομίζετε ότι έχετε να προσθέσετε κάτι σε αυτό.
+Η ελπίς μου ο Πατήρ, καταφυγή μου ο Υιός, σκέπη μου το Πνεύμα το Άγιον, Τριάς Αγία, δόξα σοι.
Άβαταρ μέλους
Captain Yiannis
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 18, 2008 9:34 pm

Re: Προφυλακίζουν τον γ. Εφραίμ;;;

Δημοσίευση από Captain Yiannis »

ΜΙΧΣ έγραψε:
Captain Yiannis έγραψε:
mixs έγραψε:Δεν σε καταλαβαίνω καπετάνιε γιατί δεν τα λες ξεκάθαρα όπως εγώ αλλά ας είναι ευλογημένο όπως λες κι εσύ :)
Μαρία .. δεν σε αγνοώ,... απλά δεν έχω να πώ τίποτα προς το παρών
Νάσαι καλά ... καλή Ανάσταση , Του Κυρίου συνεργούντως!
Ευλόγησον :8
ΚΑΛΩΣ! Αναμένω--- όποτε νομίζετε ότι έχετε να προσθέσετε κάτι σε αυτό.
Νάναι ευλογημένο :8
Κανείς δεν είναι τέλειος και κανείς δεν θα πρέπει να απαιτεί από τους άλλους τελειότητα.
Όλοι ως ατελείς πορευόμαστε και με ατέλειες συμπορευόμαστε.
Η τελειότητα δεν ανήκει στους ανθρώπους παρά μονάχα στον Θεό.
Ermite
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 332
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 03, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: Αθήνα-Βόλος-Θεσσαλονίκη-Πάτρα-Αίγιο

Re: Προφυλακίζουν τον γ. Εφραίμ;;;

Δημοσίευση από Ermite »

Κάτι πραγματικά αξιοσημειωτο και συγκινητικό.
Δεν άκουσα να το κάνει ποτέ νεοχειροτόνητος Επίσκοπος.
Ο Ηγούμενος της Μονής Πετράκη, χειροτονήθηκε την Κυριακή 11/3/2012 τιτουλάριος Επίσκοπος Θαυμακού. Παραμένει Ηγούμενος της Μονής Πετράκη και παράλληλα αναδείχθηκε Βοηθός Επίσκοπος της Αρχιεπισκοπής.
Την επόμενη μέρα ο νεοχειροτόνητος Επίσκοπος έκρινε επιβεβλημένο να επισκεφθεί τον δοκιμαζόμενος Ηγούμενο της Βατοπεδίου στην φυλακή του!
Εύγε του!
Πραγματικά χριστιανικό φρόνημα.
http://www.romfea.gr/diafora-ekklisiast ... -se-efraim
Απάντηση

Επιστροφή στο “Εκκλησιαστική Επικαιρότητα”