Καρκίνος και θαύμα Αγίου Νεκταρίου στον π. Νεκτάριο Βιτάλη

Συζητήστε με τα μέλη μας για τύχον θαύματα που είδατε, αισθανθήκατε ή σας τα εξιστόρησαν φίλοι και γνωστοί σας.

Συντονιστής: Συντονιστές

aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25037
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Δημοσίευση από aposal »

filotheitis έγραψε:ΤΟ ΟΤΙ ΖΩ ΤΟ ΧΡΩΣΤΑΩ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΝΕΚΤΑΡΙΟ
Δοξασμένο, δια των πρεσβειών του Αγίου Νεκταρίου, το όνομα του Θεού!
Κι εσύ αδελφέ μου να έχεις μόνιμα την ευλογία του!
Είμαστε ευλογημένη χώρα! Βγάλαμε Αγίους που έχουν κάνει, με τη δύναμη του Θεού, εκπληκτικά πράγματα, ασύλληπτα από την - περιορισμένης σχετικά εμβέλειας - ανθρώπινη λογική!
Κι όμως, πόσο εύκολα αυτόν τον παράδεισο τον έχουμε κάνει κόλαση!
Με την αμαρτωλότητά μας! Με τη συνεχή απομάκρυνσή μας από τον Κύριο! Αλλά σε πείσμα ΟΛΩΝ, όπως από το αγκάθι βγαίνει ρόδι, έτσι θα εξακολουθήσουμε, μέσα από τη σαπίλα μας, να βγάζουμε αγίους!
Δόξα τω Θεώ, δόξα τω Θεώ, δόξα τω Θεώ, δόξα τω Θεώ, δόξα τω Θεώ, δόξα τω Θεώ, δόξα τω Θεώ, δόξα τω Θεώ, δόξα τω Θεώ, δόξα τω Θεώ, δόξα τω Θεώ!
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
XO
Τακτικό Μέλος
Τακτικό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Παρ Μάιος 25, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Ανάβυσσος,Αττικής
Επικοινωνία:

ΘΑΥΜΑΤΑ ΤΗΣ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣΥΝΗΣ ΣΤΗΝ ΙΑΤΡΙΚΗ

Δημοσίευση από XO »

Από τα πολλά γνωστά καί άγνωστα Θαύματα της Χριστιανοσύνης στην Ιατρική , σας γράφω για το Θαύμα που έγινε στον Γέροντα+Πατήρ Νεκτάριο που το 1980 διαγνώστηκε ότι είχε ΔΙΑΣΠΑΡΤΟ Καρκίνο με Ανυπόφορους πόνους και με την Μεγάλη του Πίστη και Πολύ Προσευχή στον Κύριον Ημών Ιησού Χριστό Θεραπεύθηκε πλήρως και σήμερα (2012) πάνω από 90 ετών κανει κανονικά όλες τις Θείες Λειτουργίες στον Ιερό Ναό Αγίου Νεκταρίου στον Αγιο Κωνσταντίνο/Καμάριζα (κοντά στο Λαύριο) της Αττικής και πλήθος Χριστιανών συρρέει να παρακολουθήσει τις Λειτουργίες του και να πάρει την Ευχή του Γέροντος Νεκταρίου. Το Θαύμα αυτό έχει γραφεί σε δύο βιβλία που κυκλοφορούν σήμερα με τίτλους (εκδοσεις 2000-2010)
α)"Το Θαύμα της Ιάσεως" συγγραφέας είναι ο Μανώλης Μελινός
β)"Ο Γέροντας Νεκτάριος" συγγραφέας είναι ο Μανώλης Μελινός
και είναι διαθέσιμα ταχυδρομικά από την δ/νση του
Γ. Σεφέρη 88 , 15451 Νέο Ψυχικό , Αττική
τηλ 2106004421 , 6932210716 , φαξ 2106779740

Είμαι Χριστιανός Ορθόδοξος και η Χριστιανοσύνη με έχει βοηθήσει τα Μέγιστα στην ζωή μου...
Τώρα είναι επιστημονικά δεκτό ότι η Πίστη στην Χριστιανοσύνη(Θρησκεία Αγάπης+Καλής Ελπίδος) ενισχύει το ανοσοποιητικό σύστημα του Χριστιανού και έτσι μπορεί πιό εύκολα να καταπολεμήσει τις διάφορες ασθένειες , συμπεριλαμβανομένου και του Καρκίνου.Χρειάζετε όμως μεγάλη Πίστη και συμμετοχή στις Χριστιανικές λειτουργίες...
Υ.Σ. Είστε νέοι και μπορεί να μήν έχετε ακόμη αντιμετωπίσει μεγάλες δυσκολίες που κανείς άνθρωπος να μην μπορεί να σας βοηθήσει, όμως όταν αντιμετωπίσετε τέτοιες δυσκολίες η Πίστη στην Χριστιανοσύνη μπορεί να σας προστατεύσει από θάνατο , π.χ. από αυτοκτονία,κτλ,...

Ιωσήφ-Χρήστος Κονδυλάκης
Πυρηνικός Φυσικός/Ειδικός Πληροφορικής/SV1GZ
Άβαταρ μέλους
ΜΙΧΣ
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5035
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 23, 2012 9:24 am

Re: Καρκίνος και θαύμα Αγίου Νεκταρίου στον π. Νεκτάριο Βιτά

Δημοσίευση από ΜΙΧΣ »

Ευχαριστώ αδελφέ! Να' σαι καλά για την ομολογία πίστεως!
+Η ελπίς μου ο Πατήρ, καταφυγή μου ο Υιός, σκέπη μου το Πνεύμα το Άγιον, Τριάς Αγία, δόξα σοι.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Θαύματα”