Εξαφάνιση γαγγλίου απο τον Όσιο Λουκά Βοιωτίας-2012

Συζητήστε με τα μέλη μας για τύχον θαύματα που είδατε, αισθανθήκατε ή σας τα εξιστόρησαν φίλοι και γνωστοί σας.

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
efthumhs
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1547
Εγγραφή: Δευ Δεκ 18, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: Στερεά Ελλάδα

Εξαφάνιση γαγγλίου απο τον Όσιο Λουκά Βοιωτίας-2012

Δημοσίευση από efthumhs »

Χτες, μια φίλη μου παιδιά, μου εξιστόρησε το ακόλουθο (και με την άδειά της το αναρτώ):

Είχε βγάλει στο χέρι της, στον καρπό συγκεκριμένα, ένα γάγγλιο, ένα μικρό εξόγκωμα (το οποίο τα παθαίνουν συνήθως όσοι χρησιμοποιούν πολύ τους υπολογιστές αλλά και γενικά όσοι χρησιμοποιούν πολύ τα χέρια τους στις δουλειές τους) και το οποίο δεν είναι μεν ανησυχητικό αλλά όταν έκανε δουλειές ή άλλαζε ο καιρός απο υγρασία την πονούσε πολύ μέχρι τον ώμο. Φέτος, την παραμονή στην αγρυπνία, βρέθηκε με μια πνευματική παρέα στην πανήγυρη του Οσίου Λουκά του εν Στειρίω (7 Φεβρουαρίου) στη Βοιωτία όπου και το σκήνωμα του Αγίου. Η Θ. Λειτουργία έγινε κάτω, για όσους ξέρουν, εκεί που είναι ο τάφος του Οσίου Λουκα. Μετά το τέλος της Θ. Λειτουργίας άλειψε με λαδάκι απο τον Όσιο το γάγγλιο. Αυτό ήταν...Απο τότε αυτό εξαφανίστηκε και είναι μια χαρά το χέρι της. Χτες μάλιστα που μου τα διηγείτο μου έδειξε το σημείο στο οποίο υπήρχε το γάγγλιο αλλά τώρα δεν υπάρχει...
angieholi
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3227
Εγγραφή: Τρί Μάιος 05, 2009 5:25 pm
Τοποθεσία: Αγγελική@Αθήνα

Re: Εξαφάνιση γαγγλίου απο τον Όσιο Λουκά Βοιωτίας-2012

Δημοσίευση από angieholi »

Δόξα τω Θεώ!!!!!
Τις πρεσβείες του Αγίου να έχουμε!
Φώς στους μοναχούς είναι οι Άγγελοι... και φώς στους κοσμικούς οι Μοναχοί...
Άβαταρ μέλους
ΜΙΧΣ
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5035
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 23, 2012 9:24 am

Re: Εξαφάνιση γαγγλίου απο τον Όσιο Λουκά Βοιωτίας-2012

Δημοσίευση από ΜΙΧΣ »

Αυτή είναι η Ορθοδοξία μας, Κοινωνία Αγίων και η σωτηρία μας μέσα στο Σώμα του Χριστού. Δόξα σοι Κύριε το άγιο όνομά σου. ελέησον ημάς! Σε ευχαριστώ γλυκέ μου Σωτήρα.
+Η ελπίς μου ο Πατήρ, καταφυγή μου ο Υιός, σκέπη μου το Πνεύμα το Άγιον, Τριάς Αγία, δόξα σοι.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Θαύματα”