666 σελίδες...

Γενικότερη συζήτηση σχετικά με την ερμηνεία των προφητειών της Ορθοδοξίας και τα Σημεία των Καιρών στην Εποχή μας.

Συντονιστής: Συντονιστές

tomR
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 269
Εγγραφή: Παρ Μαρ 04, 2005 6:00 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από tomR »

Καλά συμπέρανες. Μόνος αγαπητέ μου θα επιλέξεις αυτό που θα κάνεις ,


Πάντως οι επιλογές που θα έχουμε θα είναι 2.

Η μια θα είναι να μην δεχτούμε να μετάσχουμε στο κράτος του Αντίχριστου , με συνέπια να μην μπορούμε να εξυπηρετηθούμε ,( να πουλάμε και να αγοράζουμε )
Να μην μπορούμε να ήμαστε κάπου υπάλληλοι , να μην μπορούμε να παίρνουμε τον μισθό ( μισθό χωρίς ουσιαστικά να προσφέρουμε τίποτα ) να μην μπορούμε να πηγαίνουμε άλλοι πάνω και άλλοι κάτω ( να ταξιδεύουμε δηλαδή ) , κτλ. αυτό θα έχει σαν αποτέλεσμα να μην μπορούμε να ασκήσουμε επαγγέλματα ευνοϊκά ( του βολέματος ) και άρα ( στην αρχή του συστήματος ) θα πρέπει να κουραστούμε για τον επιούσιο ,γιατί στο τέλος θα γίνει υποχρεωτικό για όλους , και όχι μόνο για τους τεμπέληδες . που προτίμησαν να σφραγιστούν για να μπορέσουν να επιβιώσουν .


Η άλλη είναι να δεχτούμε την συμμετοχή μας στο σύστημα του αντίχριστου, (ποιος πάει για δουλειά ) θα παίρνουμε μισθό με την κάρτα , θα καλύπτουμε της ανάγκες μας ( που ως δια μαγείας αυξάνονται συνεχώς εξαιτίας του ελεύθερου χρόνου και του ξεκούραστου επαγγέλματος, είναι ωραίο να είσαι υπάλληλος . . κάπου. .)

Ακολουθώντας το δεύτερο δρόμο
και αφού γίνουμε μαλθακοί και γεμάτοι πάθη , τότε θα λέμε σε αυτούς που μας χτυπάνε την καμπάνα όπως εδώ ο Γέροντας .

ΘΑ ΛΕΜΕ
-------------------------------------------------
Επιμένω ότι τα ερμηνεύουμε όλα πολύ απλουστευτικά
Θα είναι ΠΟΛΛΑ που θα συμβούν και φαντάζομαι πως είναι να έρθουν και δυό προφήτες πριν που θα ενημερώσουν τον κόσμο
Ετσι δεν είναι ?
Και στην τελική αν δεν μιλήσει ΚΑΘΟΛΟΥ η εκκλησία επίσημα όταν πρέπει η ευθύνη δεν είναι δική μας
Ας ξεσηκωνόντουσαν 10 εκατομμύρια Ελληνες και να μη ψωνίζαμε για μια εβδομάδα αν δεν βγάλουν το barcode
Ας σταματούσαμε να ψωνίζαμε με τη πιστωτική
Αλλά ? ........ για να πληρώσεις το κινητό πιστωτική
Για να πάρεις κομπιούτερ πιστωτική
Για να πάρεις δάνειο ...... κάρτα αναλήψεως
Για να πληρωθείς από τη δουλειά σου κάρτα αναλήψεως
Και όπως το έχω ξαναπεί δε βλέπω την ώρα να πάει 26 του μήνα να πάω στο σατανομηχάνημα να σηκώσω για να πληρώσω τις υποχρεώσεις μου σε αυτή τη ζωή
Δηλαδή ΗΜΑΡΤΟΝ
-------------------------------------------------



Αν για να μετάσχουμε σε ένα σύστημα ,που θα μας παρέχει , μια ποιο άνετη ζωή , πρέπει να φέρουμε πάνω μας κάρτες , ταυτότητες ταυτότητες με τσιπ, τσιπ, κτλ που φέρουν τον αριθμό 666, Ε! τότε μετέχουμε στο σύστημα του Αντίχριστου
Και όταν μιλάμε πλέον για ταυτότητες ή διαβατήρια , τότε μιλάμε για το τελικό στάδιο της εφαρμογής του .

Πάντως ο καθένας μας ΘΑ ΕΠΙΛΕΞΕΙ να συμμετάσχει Η ΟΧΙ στο σύστημα αυτό .άσχετα με το ποια παραδείγματα και πεις δικαιολογίες θα φέρει στον εαυτό του για να τον πείσει
koskas
Συστηματικός Αποστολέας
Συστηματικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: Παρ Σεπ 22, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: πελοπονησος
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από koskas »

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΕ/Η dimianas ΜΟΥ ΕΛΕΙΣΕ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΑΥΤΟ Τ ΕΓΓΡΑΦΟ ΤΟΥ ΑΓΙΟΡΕΙΤΗ, ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ.

ΑΓΑΠΗΤΗ helen ΔΕΝ ΕΠΕΣΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΕΞΩ ΚΩΣΤΑ ΜΕ ΛΕΝΕ :D , ΣΩΣΤΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΣΤΙΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΝΕ , ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΝΟΡΙΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΘΕΙΑΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΑΣ ΝΑ ΛΕΝΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ, ΔΕΝ ΛΕΩ ΜΠΟΡΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝΕ ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΟΛΕΣ, ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΘΑ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗΘΟΥΝ ΑΛΛΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ
ΕΑΝ ΕΙΠΩΜΕΝ ΟΤΙ ΑΜΑΡΤΙΑΝ ΟΥΚ ΕΧΟΜΕΝ ΕΑΥΤΟΥΣ ΠΛΑΝΩΜΕΝ
lovethink
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5014
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 09, 2006 6:00 am

Δημοσίευση από lovethink »

tomR έγραψε: Ακολουθώντας το δεύτερο δρόμο
και αφού γίνουμε μαλθακοί και γεμάτοι πάθη , τότε θα λέμε σε αυτούς που μας χτυπάνε την καμπάνα όπως εδώ ο Γέροντας .

ΘΑ ΛΕΜΕ
-------------------------------------------------
Επιμένω ότι τα ερμηνεύουμε όλα πολύ απλουστευτικά
Θα είναι ΠΟΛΛΑ που θα συμβούν και φαντάζομαι πως είναι να έρθουν και δυό προφήτες πριν που θα ενημερώσουν τον κόσμο
Ετσι δεν είναι ?
Και στην τελική αν δεν μιλήσει ΚΑΘΟΛΟΥ η εκκλησία επίσημα όταν πρέπει η ευθύνη δεν είναι δική μας
Ας ξεσηκωνόντουσαν 10 εκατομμύρια Ελληνες και να μη ψωνίζαμε για μια εβδομάδα αν δεν βγάλουν το barcode
Ας σταματούσαμε να ψωνίζαμε με τη πιστωτική
Αλλά ? ........ για να πληρώσεις το κινητό πιστωτική
Για να πάρεις κομπιούτερ πιστωτική
Για να πάρεις δάνειο ...... κάρτα αναλήψεως
Για να πληρωθείς από τη δουλειά σου κάρτα αναλήψεως
Και όπως το έχω ξαναπεί δε βλέπω την ώρα να πάει 26 του μήνα να πάω στο σατανομηχάνημα να σηκώσω για να πληρώσω τις υποχρεώσεις μου σε αυτή τη ζωή
Δηλαδή ΗΜΑΡΤΟΝ
TOMR είσαι προσβλητικός
Αφού λοιπόν είπες ικανοποιημένος ότι είμαι γεμάτος πάθη και ΜΑΛΘΑΚΟΣ θα ήθελα αλήθεια να σε ρωτήσω .....
Δουλεύεις ? αν ναι ... πληρώνεσε πως ? έχεις κάρτα αναλήψεως ή στα δίνουν σε φάκελο ? μήπως δουλεύεις σε δική σου δουλειά και έτσι μιλάς εκ του ασφαλούς ? μήπως εσύ είσαι αυτός που δεν δοκιμάζετε πάνω σε αυτό γιατί έχεις την δυνατότητα να μην βγάλεις κάρτα αναλήψεων ?Αλήθεια έχει κάποιος συγγενής σου πιστωτική ? κάποιος που να ξέρεις ότι είναι καλός άνθρωπος με καλή καρδιά και να αγαπά το Θεό έχει πιστωτική ?
Θα σε στεναχωρήσω Θωμάκο αλλά εγώ ξέρω και ιερείς που έχουν πιστωτικές και αναλήψεως κάρτες
Φαίνετε πως ο μόνος που δεν είναι μαλθακός και γεμάτος πάθη σε αυτό το πλανήτη είσαι εσύ
Θα σε παρακαλούσα ΔΗΜΟΣΙΑ να μη με ξαναπροσβάλεις
Αν μπορείς . Ξέρω ότι σου είναι δύσκολο αλλά προσπάθησε λίγο
Ευχαριστώ

YG:Οποιος κατάλαβε από το κείμενό μου ότι είμαι υπέρ του σφραγίσματος και του φακελώματος να μου το πει γιατί εγώ δεν εννοούσα κάτι τέτοιο.
Την πραγματικότητα σχολίασα που κατά τη γνώμη μου όλα αυτά είναι προστάδιο και όχι το σφράγισμα αυτό καθ΄αυτό.
Από εκεί και πέρα ....καλά κάνουμε όλοι τους επαναστάτες με γεμάτο στομάχι
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος lovethink την Παρ Οκτ 13, 2006 8:41 am, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
vasilis_m21
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 888
Εγγραφή: Δευ Μαρ 27, 2006 6:00 am

Δημοσίευση από vasilis_m21 »

Αν κατάλαβα καλά ειπώθηκε από κάποιους σχετικά με τις 2 επιλογές ότι το σφράγισμα θα εξασφαλίσει μία πιο άνετη ζωή, ενώ όσοι δεν το δεχτούν θα ταλαιπωρηθούν.
Δηλαδή οι τεμπέληδες θα πάρουν το σφράγισμα ενώ οι εργατικοί και φιλόπονοι θα το αποφύγουν.
Παιδιά καμμία σχέση. Αν γίνει το σφράγισμα και απαιτηθεί δηλαδή ενιαίος κωδικός, χωρίς το σφράγισμα δεν θα μπορείς να κάνεις τίποτε.
Όσοι νομίζουν ότι μπορούν να γίνουν οσιομάρτυρες..παιδιά ξεκινήστε για πρόβα μια απεργία πείνας!
vasilis_m21
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 888
Εγγραφή: Δευ Μαρ 27, 2006 6:00 am

Δημοσίευση από vasilis_m21 »

Να πω και μία απορία- Υπάρχουν βαπτισμένοι που δαιμονίζονται; ΑΝ ναι, τότε όπως το ''χάραγμα'' του Θεού δεν επηρεάζει πάντοτε τον άνθρωπο και ο άνθρωπος παθαίνει τέτοια, τότε γιατί θα πρέπει απαραίτητα το ''χάραγμα'' του διαβόλου να έχει τόση ισχύ;
Δηλαδή πιστεύουμε τελικά ότι ο διάβολος είναι πιο δυνατός;
lovethink
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5014
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 09, 2006 6:00 am

Δημοσίευση από lovethink »

vasilis_m21 έγραψε:Να πω και μία απορία- Υπάρχουν βαπτισμένοι που δαιμονίζονται; ΑΝ ναι, τότε όπως το ''χάραγμα'' του Θεού δεν επηρεάζει πάντοτε τον άνθρωπο και ο άνθρωπος παθαίνει τέτοια, τότε γιατί θα πρέπει απαραίτητα το ''χάραγμα'' του διαβόλου να έχει τόση ισχύ;
Δηλαδή πιστεύουμε τελικά ότι ο διάβολος είναι πιο δυνατός;
Aπαιτώ δημόσια συγνώμμη από το Θωμά για το ότι με είπε ΜΑΛΘΑΚΟ και πνιγμένο στα πάθη για να φέρει σαν παράδειγμα προσβλητικό τις σκέψεις μου πάνω σε μια δημόσια συζήτηση.Και συγνώμμη όχι για να ικανοποιηθεί το "εγώ" αλλά για να μη προσβάλει τους συνομιλητές του δημόσια
Βασίλη δεν έχεις και άδικο . Δυστυχώς έχουμε τρομολαγνεία και δαιμονολογία
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος lovethink την Πέμ Οκτ 12, 2006 9:23 am, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
lovethink
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5014
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 09, 2006 6:00 am

Δημοσίευση από lovethink »

vasilis_m21 έγραψε:Αν κατάλαβα καλά ειπώθηκε από κάποιους σχετικά με τις 2 επιλογές ότι το σφράγισμα θα εξασφαλίσει μία πιο άνετη ζωή, ενώ όσοι δεν το δεχτούν θα ταλαιπωρηθούν.
Δηλαδή οι τεμπέληδες θα πάρουν το σφράγισμα ενώ οι εργατικοί και φιλόπονοι θα το αποφύγουν.!
Οχι από κάποιους . Από έναν .Δική του θεωρία

"Aπαιτώ δημόσια συγνώμμη από το Θωμά για το ότι με είπε ΜΑΛΘΑΚΟ και πνιγμένο στα πάθη για να φέρει σαν παράδειγμα προσβλητικό τις σκέψεις μου πάνω σε μια δημόσια συζήτηση.Και συγνώμμη όχι για να ικανοποιηθεί το "εγώ" αλλά για να μη προσβάλει τους συνομιλητές του δημόσια "
t0m_dR
Τακτικό Μέλος
Τακτικό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 30, 2006 6:00 am

Δημοσίευση από t0m_dR »

ΑΣΧΕΤΟ:

Διευκρίνηση: ΑΛΛΟΣ Ο tomR , αλλος ο t0m_dR, γιατι ορισμένοι μας μπερδεύουν και καταλήγω εγώ να ακούω το κράξιμο... :x

ΠΡΟΣΕΞΤΕ ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΜΙΛΑΤΕ. :(

Πριν λίγο κάποιος με "εκραξε" με προσωπικό μήνυμα, επειδή νόμιζε πως ήμουν ο tomR.....αυτό συμβαίνει συχνά, τελευταία...λίγο προσοχή δεν βλάπτει.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προφητείες-Σημεία των Καιρών”