Εκλογές στισ Η.Π.Α.

Γενικότερη συζήτηση σχετικά με την ερμηνεία των προφητειών της Ορθοδοξίας και τα Σημεία των Καιρών στην Εποχή μας.

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
andreastsa
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 418
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 07, 2008 5:00 am

Εκλογές στισ Η.Π.Α.

Δημοσίευση από andreastsa »

Θέλω να αναφερθώ λίγο για τις εκλογές στην Αμερική και πιο συγκεκριμένα με τον Ομπάμα, στον Λιακόπουλο είδα πως υπάρχει προφητεία(δεν ξέρω ποιος την είπε, κάθε βοήθεια εδώ ευπρόσδεκτη) πως όταν σκοτώσουν αυτόν που το όνομά του αρχίζει από Ο τότε θα τρέξουν τα γεγονότα και πιθανολογούσε για τον Ομπάμα ή τον Οσάμα Μπιν Λάντεν παλιότερα(Θεός φυλάξει πάντως, αλίμονο). Ο Ομπάμα μου δημιουργεί μια αίσθηση καλοπροαίρετου ανθρώπου. Στη συνέντευξη που έδωσε στη Μενούνος η γυναίκα του είπε για τη ζώνη που φορούσε και την έχει χρόνια(αυτό ίσως λέει πως είναι ολιγαρκής), πιο πρόσφατα τον ρώτησε ένα κοριτσάκι γιατί έβαλε υποψηφιότητα για Πρόεδρος της Αμερικής και απάντησε με πολύ έξυπνο και χιουμοριστικό τρόπο χαριτολογώντας πως τον χτύπησε μια πέτρα στο κεφάλι και έβαλε υποψηφιότητα και μετά ήταν πλέον αργά να κάνει πίσω. Όσον αφορά τις θέσεις του ως υποψήφιος ξέρω λίγα πράγματα, για τις αμβλώσεις( που είναι δολοφονία του παιδιού και θανάσιμη αμαρτία για να μην ξεχνιόμαστε) είπε να επιτρέπονται σε κάποιες περιπτώσεις στις προκριματικές του κόμματος απέναντι στην Κλίντον , επίσης τα ανοίγματα διαλόγου προς Αχμαντινετζάντ, Βόρεια Κορέα και Παλαιστινίους, για την σε 10 χρόνια απεξάρτηση από το πετρέλαιο των Η.Π.Α. μέσω ανάπτυξης Α.Π.Ε.. έχει ψηφίσει ως γερουσιαστής σε κείμενο για να σταματήσει η Σκοπιανή προπαγάνδα εις βάρος της Ελλάδας και τοποθετήθηκε ανοιχτά υπέρ της αποχώρησης των Τουρκικών στρατευμάτων από τη Βόρεια Κύπρο και για τη θρησκευτική ελευθερία του Οικουμενικού Πατριαρχείου στην Τουρκία Τελευταία βλέπω τον Μακ Κέιν να στρέφει την καμπάνια στη μάχη των εντυπώσεων και όχι στην ουσία. Θέλω να θέσω κάποια ερωτήματα αν γνωρίζει κάποιος, Εάν ο μη γένοιτο δολοφονήσουν τον Ομπάμα τότε τι γίνεται με την εξουσία των Η.Π.Α.?(εμείς π.χ. σε περίπτωση πολέμου έχουμε παράταση ενός χρόνου της εκάστοτε υπάρχουσας κυβέρνησης) στις Η.Π.Α. γνωρίζει κάποιος ποιος αναλαμβάνει? Αν έχουμε π.χ. παράταση θητείας του Μπους? Παίρνει το χρίσμα η Κλίντον? Παίρνει την εξουσία η Γερουσία? Αν γνωρίζει κάποιος ας μα διαφωτίσει.
Για το παρελθόν του Ομπάμα γνωρίζει κάποιος κάτι? Ρωτάω επειδή το 2004 και ο Μπους και ο αντίπαλός του ήταν μέλη και οι δύο της scull and bones.Ο Κύριος λέει για τον αντίχριστο ότι υπάρχεικάποιος που τον εμποδίζει να εμφανιστεί και πρέπει να φύγει αυτός για να εμφανιστεί, ποιος να είναι άραγε?
Άβαταρ μέλους
zafeiris
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 478
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 24, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Νέα Ιωνία Μαγνησίας

Δημοσίευση από zafeiris »

δεν ξέρω για την "δολοφονία" αλλά ξέρω τα εξής: όλοι μα όλοι οι υποψήφιοι πρόεδροι των ηπα πριν την εκλογή τους είναι υπέρμαχοι την αδυνάτων και όλοι είναι κατά της αδικίας. Να σου θυμήσω τις δηλώσεις Κλίντον πριν την εκλογή του για Κύπρο....
Όλοι τα ίδια .... είναι. Τα ίδια θα κάνει και αυτός ο Ομπάμα..
ο καιρός γαρ εγγυς
ANDA
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 13, 2007 6:00 am

Δημοσίευση από ANDA »

Καλημέρα,

Στις ΗΠΑ στην περίπτωση που πεθάνει ο Πρόεδρος, αναλαμβάνει κατευθείαν ο Αντιπρόεδρος (με σύμφωνη γνώμη της Γερουσίας). Τώρα άμα έχει εκλεγεί αλλά δεν έχει ορκιστεί Πρόεδρος πάλι την εξουσία παίρνει αυτός που είχε κατέβει για Αντιπρόεδρος, δηλαδή ορκίζεται κατευθείαν Πρόεδρος.

Εν πάσει περιπτώση, η θητεία του Μπους δεν μπορεί να παραταθεί γιατί είναι αντισυνταγματικό, καθότι ο Πρόεδρος δεν μπορεί να υπηρετήσει παραπάνω απο δύο θητείες.
andreastsa
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 418
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 07, 2008 5:00 am

Δημοσίευση από andreastsa »

Ακούω τελευταία στις ειδήσεις να μιλάνε ακόμα και η επίθεση Σαακασβίλι στη Νότια Οσετία και Αμπχαζία να έγινε για να δημιουργηθούν φοβικά συναισθήματα στον Αμερικανικό λαό και να προτιμήσουν τον Μακ Κέιν, επιμένω για τον Ομπάμα πως φαίνεται να είναι άνθρωπος της ειρήνης και με αυτόν Πρόεδρο δεν θα γίνονται τόσες αιματοχυσίες στον κόσμο, θεωρώ πως τέτοιοι άνθρωποι πρέπει να κυβερνούν και όχι δημαγωγοί, ο Φιντέλ Κάστρο τον χαρακτήρισε οξύνων νου. Μιλάμε για αντιαμερικανισμό αλλά οι λαοί δεν έχουν να χωρίσουν τίποτα, έτσι δεν είναι? Για πολλές ηγεσίες του κόσμου πιστεύω πως κάνοντας το θέλημα του διαβόλου και εννοώ πως έχουν πουλήσει ακόμα και την ψυχή τους σε αυτόν(τον αντιπρόεδρο που επέλεξε τον Τζον Μπάιντεν αν και διάβασα για τις θέσεις υπέρ του δίκαιου της Ελλάδας και της Κύπρου τον βρήκα σκληροπυρηνικό όταν τον είδα να μιλάει και δεν ξέρω αν ταιριάζει στην ιδιοσυγκρασία του Ομπάμα). Χθές ή προχθές στις ειδήσεις είδα την Κ. Μάργκαρετ Θάτσερ όπου αναφερόταν στο πρόβλημα άνοιας που αντιμετωπίζει αν δεν κάνω λάθος. Την είδα μπροστά σε όλους να κάνει μια χειρονομία, το αριστερό και το δεξί δάχτυλο έκλειναν προς την παλάμη και τα τρία μεσαία ήταν σε προέκταση( δεν ξέρω καν αν σημαίνει κάτι αυτό αλλά ποτέ δεν ξέρεις) Τέλος πριν κανά δυο εβδομάδες είχα δει στο εξώφυλλο του Έθνους τον Κ.Γκρούεφσκι να κάνει το χαρακτηριστικό σαταντιστικό χαιρετισμό.
frouteboras
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: Παρ Ιουν 03, 2005 5:00 am

Δημοσίευση από frouteboras »

Σε περιπτωση που δολοφονηθει ο υποψηφιος κομματος πριν τις εκλογες, και μαλιστα κοντα οπως τωρα, και μετα τον νεο αντιτρομοκρατικο νομο την δημιουργια του υπουργειου εσωτερικης ασφαλειας (Dep. of homeland security ) τις υπερεεξουσιες της FEMA σε διαχειρηση κρισεων και τις υπερεξουσιες του προεδρου τον ΗΠΑ το πιθανοτερο θα ηταν μια αναβολη των εκλογων και παραταση τους σε βαθος ενος χρονου; το πολυ.Σε μια μεγαλη κριση μπορει να κυρηξει στρατιωτικο νομο σε πανεθνικο επιπεδο.Βεβαια θελει μια 11-9 η εναν πολεμο η κυρηξη στρατιωτικου νομου.Τα κουμαντα μετα τα εχει η FEMA.
frouteboras
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: Παρ Ιουν 03, 2005 5:00 am

Δημοσίευση από frouteboras »

Σα σκεψη σε δολοφονια Ομπαμα θα ηταν η αναβολη εκλογων χτυπημα Ιραν (αεροπορικο πυραυλικο ) το 2009 απο Ισραηλ με καλυψη ΗΠΑ.Ενας δικος μου μου ειπε οτι θα χτυπησει σιγουρα το Ισραηλ το 2009, ψαχνουν το πως θα δωθει το ΟΚ απο ΗΠΑ.Επιισης μια συγκρουση των ΗΠΑ με Ρωσια θα αποφασιστει λιγα ετη πριν, με γνωμονα το στρατηγικα συμφερον αποτελεσμα, αν θα το εχουν.Θα υπαρχει πρωτα μια προπαρασκευη εντασης απο ΗΠΑ.Κι αυτο γιατι εχουν επαγγελματικο στρατο και οχι αξιοπιστες ομοσπονδιακες εφεδρειες.Η Ρωσια εχει εθνικο στρατο και μεγαλυτερες αμεσα διαθεσιμες εφεδρειες.Οι Ηπα θελουν 8 με 12 μηνες για επαναφορα εθνικης στρατευσης κι εκπαιδευση, κι αυτη η επαναφορα για να μη μοιαζει με αμεση κυρηξη επιστρατευσης, που ειναι σαφης επιθετικη συμπεριφορα, θα γινει ως επαναφορα εθνικης θητειας σε ενα πλαισιο συγκρουσης.Και μην ξεχνατε τις προπερσινες εκθεσεις, του πενταγωνου για την Κινα που απο το 2025 μπορει να αμφισβητησει την στρατιωτικη κυριαρχια των Ηπα και την οποια μπορουν μεχρι τοτε να πληξουν εχοντας στρατηγικο πλεονεκτημα και την αντιστοιχη εκθεση της Σια για αποσυνθεση της ΕΕ στο χρονικο πλαισιο 2020 με 2025.Θελουν λοιπον τουλαχιστον ενα ετος πριν κυρηξουν οι Ηπα πολεμο σε Ρωσια ωστε να εχουν ενα καλο βαθμο εφεδρειων.

Ο πατερας Παισιος ειχε πει για εναν νεο Χιτλερ στη γερμανια.Ισως η ανοδος των εθνικισμων στην ευρωπη να επαναφερει κι εκει το αιτημα του εθνικου στρατου.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προφητείες-Σημεία των Καιρών”