Άρχισε η αντίστροφη μέτρηση...;

Γενικότερη συζήτηση σχετικά με την ερμηνεία των προφητειών της Ορθοδοξίας και τα Σημεία των Καιρών στην Εποχή μας.

Συντονιστής: Συντονιστές

kleanthis
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 335
Εγγραφή: Τρί Ιαν 02, 2007 6:00 am
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από kleanthis »

ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΦΡΟΝΙΜΟ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ, (ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ) ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΤΑ ΛΑΘΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΕΠΑΝΑΛΑΒΟΥΜΕ... ΤΟ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΧΩΡΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΕΝΔΕΙΞΗ ΤΟΥ ΥΠΕΡΜΕΤΡΟΥ ΕΓΩΙΣΜΟΥ ΜΑΣ. ΠΑΛΕΥΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ , ΔΙΑΦΩΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΥΡΩ ΜΑΣ ΑΛΛΑ Ο ΣΤΟΧΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΜΟΝΟ ΕΝΑΣ.ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΑΤΟΜΙΚΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ...
ΤΩΡΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΡΟΧΩΡΑΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟ, ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΓΕΡΟΝΤΑ ΠΑΙΣΙΟ, ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΙΣ ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ... ΚΑΝΤΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΑΝΟΧΗ ΑΔΕΛΦΙΑ... ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΤΕ... ΟΛΟΙ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΑΓΩΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΕ ΜΙΑ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΥ ΠΥΡΟΒΟΛΕΙ ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ....

ΕΥΛΟΓΗΣΟΝ.

Υ.Γ. Ο ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΗΤΑΝ ΟΝΤΩΣ ΦΥΣΙΚΟΣ ΣΕ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΣΕ ΠΡΟΣ ΔΟΞΑΝ ΘΕΟΥ...
thomas25
Συστηματικός Αποστολέας
Συστηματικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 165
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 09, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Αθηνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από thomas25 »

Θα γινει πολεμος? Να προλάβω αν ειναι να πάρω κονσέρβες για να ζήσω λιγες μέρες παρα πάνω απο εσένα! Να εχω εγω να τρωω και να σε βλεπω εσενα που δεν προνοησες η' δεν διάβασες τις προφητείες να πεθαίνεις και εγώ ο καλός χριστιανός να ζήσω!!
xalkidon
Τακτικό Μέλος
Τακτικό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Παρ Αύγ 01, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: Παναγιώτης@Λαμπρινή

Re: ΑΡΧΙΣΕ Η ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΗ ΜΕΤΡΗΣΗ...?

Δημοσίευση από xalkidon »

xalkidon έγραψε:Βλέπουμε εδω και 2 ημερες να εχει ξεσπασει πολεμος μεταξυ Ρωσίας και Γεωργίας για καποια εδάφη με εκατοντάδες νεκρούς.Μήπως είναι ολα αυτά σημάδια ότι ξεκίνησε αναταραχή στα κράτη και η συνέχεια αυτής ο Γ' Παγκόσμιος Πόλεμος?Υπάρχει καμμιά προφητεία σχετική με αυτον τον πολεμο? (Ρωσίας - Γεωργίας)
Ευχαριστώ όλους όσους απάντησαν και σχολίασαν την ερώτησή μου , έστω και ειρωνικά... θα ήθελα όμως να ρωτήσω τους αρνητικά σχολιάζοντες την ερώτησή μου...Πού είδαν το όνομα ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ στην παραπάνω ερώτηση?
Ειλικρινά δεν κατάλαβα...Μήπως τελικά τα όσα ξέρετε για τις προφητείες είναι μέσω των εκπομπών του Λιακόπουλου?
Στις χώρες όπου διεξάγεται ακόμα κι αυτή τη στιγμή ο πόλεμος υπάρχουν χιλιάδες νεκροι και τραυματίες κι εμείς σχολιάζουμε χωρίς ουσία για το από που πληροφορείται ο καθένας τις προφητείες.
Άβαταρ μέλους
kokostur
Τακτικό Μέλος
Τακτικό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 11, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: Κώστας - Χανιά

Δημοσίευση από kokostur »

Μπράβο xalkidon.

Η απάντησή σου είναι ο καθρέπτης της συζητήσεως που προηγήθηκε.
Ου γαρ εισι δύο ή τρεις συνηγμένοι εις το εμόν όνομα, εκεί ειμι εν μέσω αυτών. (Ματθ.18,20)
Άβαταρ μέλους
kokostur
Τακτικό Μέλος
Τακτικό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 11, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: Κώστας - Χανιά

Δημοσίευση από kokostur »

Κι αν θα ήθελες αδελφέ μου xalkidon την άποψή μου, η αντίστροφη μέτρηση έχει αρχίσει προ πολλού. Ήδη έχουν γίνει πολλά από τα γραφόμενα, αλλά έπονται και τα υπόλοιπα.

Αυτό που χρειάζεται πάντως αυτές τις ώρες είναι να προετοιμαστούμε κατάλληλα για τον "πόλεμο" που μας έρχεται. Το προσωπικό μας "πόλεμο". Αυτόν που έχει να κάνει με τις ταυτότητες, τα διαβατήρια, τις κάρτες υγείας, τα διπλώματα, και όλους τους άλλους "αρραβώνες" με τον αρχέκακο.

Να μου επιτρέψεις να παρομοιάσω αυτά που θέλω να πω με όρους αθλητικούς, εμπνευσμένος από τους ολυμπιακούς αγώνες.
Πρέπει να προπονηθούμε καλά (πνευματική άσκηση), να πετάξουμε τα περιττά κιλά (εξομολόγηση των αμαρτιών μας), να δούμε τα συστήματα του αντιπάλου (ανάγνωση ιερών κειμένων, ομιλίες αγίων) και να πιστέψουμε στη νίκη (ακλόνητη πίστη στον Τριαδικό Θεό μας).

Αν τα κάνουμε αυτά δε φοβόμαστε κανέναν. (Τα λέω για να τ' ακούω κι εγώ).

Τέλος, να θυμάσαι την ιστορία του προφήτη Ιωνά, στη Νινευή. Με την προσευχή μας μπορεί ο πανάγαθος Θεός μας να μας πάρει αυτόν τον σταυρό. Τον πόλεμο δηλαδή με τον ίδιο τον Αντίχριστο.

Να'σαι καλά και καλό αγώνα.
Ου γαρ εισι δύο ή τρεις συνηγμένοι εις το εμόν όνομα, εκεί ειμι εν μέσω αυτών. (Ματθ.18,20)
PerlMaster
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 288
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 20, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Τρίτος πλανήτης από τον Ήλιο

Δημοσίευση από PerlMaster »

Δε ξέρω αν άρχισε η αντίστροφη μέτρηση πάντως καλύτερα να ξεχάσουμε το θέμα της Γεωργίας για τον απλό λόγο ότι οι Ρώσοι εξαΰλωσαν (!) το στρατό της σε δύο μέρες.
Γεωργία: Ο στρατός μας υπέστη βαριές απώλειες
Η ΝΑΥΤΕΜΠΟΡΙΚΗ ON LINE Τρίτη, 12 Αυγούστου 2008 20:39
Ο γεωργιανός στρατός υπέστη βαρείες απώλειες και οι ρωσικές δυνάμεις κατέστρεψαν ένα μεγάλο μέρος του εξοπλισμού τους, καθώς και τρία πλοία της ακτοφυλακής, δήλωσε σήμερα ο γραμματέας του γεωργιανού Συμβουλίου Ασφαλείας, Αλεξάντερ Λομάια.

«Πάντως μπορέσαμε να διατηρήσουμε τον βασικό πυρήνα του στρατού μας και πετύχαμε να ανασυνταχτούμε κοντά στην πρωτεύουσα για να την προστατεύσουμε» πρόσθεσε.
xalkidon
Τακτικό Μέλος
Τακτικό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Παρ Αύγ 01, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: Παναγιώτης@Λαμπρινή

Δημοσίευση από xalkidon »

PerlMaster έγραψε:Δε ξέρω αν άρχισε η αντίστροφη μέτρηση πάντως καλύτερα να ξεχάσουμε το θέμα της Γεωργίας για τον απλό λόγο ότι οι Ρώσοι εξαΰλωσαν (!) το στρατό της σε δύο μέρες.
Γεωργία: Ο στρατός μας υπέστη βαριές απώλειες
Η ΝΑΥΤΕΜΠΟΡΙΚΗ ON LINE Τρίτη, 12 Αυγούστου 2008 20:39
Ο γεωργιανός στρατός υπέστη βαρείες απώλειες και οι ρωσικές δυνάμεις κατέστρεψαν ένα μεγάλο μέρος του εξοπλισμού τους, καθώς και τρία πλοία της ακτοφυλακής, δήλωσε σήμερα ο γραμματέας του γεωργιανού Συμβουλίου Ασφαλείας, Αλεξάντερ Λομάια.

«Πάντως μπορέσαμε να διατηρήσουμε τον βασικό πυρήνα του στρατού μας και πετύχαμε να ανασυνταχτούμε κοντά στην πρωτεύουσα για να την προστατεύσουμε» πρόσθεσε.
Πάντως σήμερα από γνωστό Διεθνολόγο στον ΑΝΤΕΝΝΑ άκουσα να λέει ότι παρ'ότι οι Γεωργιανοί μάζεψαν το στρατό τους και η Ρωσία έπαυσε προσωρινά τους βομβαρδισμούς,οι Αμερικάνοι συγκεντρώνουν αεροπλανοφόρα στην περιοχή του Περσικού Κόλπου... Αυτό μάλλον δεν είναι και ότι καθησυχαστικότερο έχει ακουστεί!!
Επίσης ο ίδιος Διεθνολόγος είπε ότι οι Αμερικάνοι με δικά τους μέσα (αεροπλάνα κυρίως) μετέφεραν Γεωργιανούς στρατιώτες από το Ιράκ στη Γεωργία.
geo33
Απλό Μέλος
Απλό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 07, 2008 5:00 am

Δημοσίευση από geo33 »

Απ'ότι δείχνουν τα πράγματα οι Εβραίοι θα χτυπήσουν το Ισραήλ εντός του έτους.
frouteboras
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: Παρ Ιουν 03, 2005 5:00 am

Δημοσίευση από frouteboras »

PerlMaster έγραψε:Δε ξέρω αν άρχισε η αντίστροφη μέτρηση πάντως καλύτερα να ξεχάσουμε το θέμα της Γεωργίας για τον απλό λόγο ότι οι Ρώσοι εξαΰλωσαν (!) το στρατό της σε δύο μέρες.
Παντως αν δεις κριτικα το κειμενο της εμμετρης προφητειας για τον επερχομενο πολεμο, η ρωσια θα φαει μεγαλο στραπατσο.Κι εμεις αν πολεμησουμε τη Μαλτα θα την κερδισουμε.Αν ανοιξει μετωπο με το Νατο ομως η μοσχα θα παθει μεγαλο στραπατσο.Δειτε το πληθυσμιακα μονο Ρωσια 140 εκατομμυρια Ηπα 300 εκατομ. και 300 εκατομ. ο ισχυρος ευρωπαικος νατοικος πυρηνας, αλλα 200εκ. οι αμερικανικοι δορυφοροι (καναδας ιαπωνια αυστραλια νοτια αφρικη).

Θα καταρρευσει οπως η Γερμανια σε 1ο ππ και 2ο ππ.
Άβαταρ μέλους
kokostur
Τακτικό Μέλος
Τακτικό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 11, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: Κώστας - Χανιά

Δημοσίευση από kokostur »

frouteboras έγραψε:Παντως αν δεις κριτικα το κειμενο της εμμετρης προφητειας για τον επερχομενο πολεμο, η ρωσια θα φαει μεγαλο στραπατσο.Κι εμεις αν πολεμησουμε τη Μαλτα θα την κερδισουμε.Αν ανοιξει μετωπο με το Νατο ομως η μοσχα θα παθει μεγαλο στραπατσο.Δειτε το πληθυσμιακα μονο Ρωσια 140 εκατομμυρια Ηπα 300 εκατομ. και 300 εκατομ. ο ισχυρος ευρωπαικος νατοικος πυρηνας, αλλα 200εκ. οι αμερικανικοι δορυφοροι (καναδας ιαπωνια αυστραλια νοτια αφρικη).

Θα καταρρευσει οπως η Γερμανια σε 1ο ππ και 2ο ππ.
Σε έναν πόλεμο οι συμμαχίες δημιουργούνται με κριτήρια άλλα. Π.χ. η Ελλάδα, που είναι μέλος του ΝΑΤΟ γνωρίζουμε πολύ καλά ότι δε θα επέμβει. Αυτό μπορεί να γίνει και με άλλες χώρες.
Όπως επίσης δε λογάριασες τα 800; (αν δεν κάνω λάθος) εκατομμύρια στρατιωτών της Κίνας. Με ποιον θα συμμαχήσουν;
Φαύλος κύκλος!
Ου γαρ εισι δύο ή τρεις συνηγμένοι εις το εμόν όνομα, εκεί ειμι εν μέσω αυτών. (Ματθ.18,20)
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προφητείες-Σημεία των Καιρών”