2008 : Ερχεται το ποθούμενον ;

Γενικότερη συζήτηση σχετικά με την ερμηνεία των προφητειών της Ορθοδοξίας και τα Σημεία των Καιρών στην Εποχή μας.

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
yiorgos31
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 796
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 07, 2006 6:00 am

Δημοσίευση από yiorgos31 »

Όλοι μαζί κόκκινοι πράσινοι κίτρινοι και ασπρόμαυροι (!) θα βοηθήσουμε στην ανοικοδόμηση! Πάντως μια γνωστή μου που έζησε τις ταραχές του '60 μου έχει δηλώσει ότι πλέον δεν τη συνδέει τίποτα με αυτά τα μέρη. Δε θα πήγαινε ξανά αφού ακόμα και το πατρικό της δεν υπάρχει πια...
ANDA
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 13, 2007 6:00 am

Δημοσίευση από ANDA »

Σίγουρα το ποθούμενο έχει σχέση με κούπα και με Πράσινους (μην ξεχνάμε ότι ιστορικά η Πόλη είχε δύο μεγάλες ομάδες τους Πράσινους και τους Βένετους) :D

Αλλά για να μιλήσω και σοβαρά θυμάστε που είχε γράψει ένας αδελφός γιά ένα γέροντα που του είπε (νομίζω Σεπτέμβριο του 2005) ότι θα γινόταν Μέγας Πόλεμος στη γειτονιά μας; Και ότι πριν θα γίνονταν μεγάλες φυσικές καταστροφές; Μήπως τα γεγονότα πλησιάζουν; Μιά με το Κόσοβο, μιά με τα Σκόπια; Αλλά ποιά είναι η σχέση της Βουλγαρίας που αναφέρει ο γέροντας Ιωσήφ ο Βατοπεδινός; :-k
agiografoc
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 102
Εγγραφή: Τετ Ιαν 09, 2008 6:00 am

Δημοσίευση από agiografoc »

ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΠΗΓΕ ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΟ ΤΙΣ ΙΕΡΑΣ ΜΟΝΗΣ ΒΑΤΟΠΑΙΔΙΟΥ ΣΤΗ ΛΕΩΦΟΡΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΣΤΗΝ LADA, ΜΙΛΩΝΤΑΣ ΕΚΕΙ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΠΟΥ ΕΞΕΛΙΣΩΝΤΑΙ ΤΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ Ο ΓΕΡΟΝΤΑΣ ΙΩΣΗΦ Ο ΒΑΤΟΠΑΙΔΙΝΟΣ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΡΟΦΗΤΕΨΑΝ ΟΙ ΑΓΙΟΙ ΑΡΧΙΣΑΝ.

ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΔΕΝ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΦΕΤΟΣ ΑΛΛΑ ΟΤΙ ΑΡΧΙΣΑΝ.
ΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΕΞΕΛΙΧΘΟΥΝ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΣΟ ΒΑΘΟΣ ΧΡΟΝΟΥ ΔΕΝ ΕΙΠΕ, ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΟΧΙ.
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 24979
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Δημοσίευση από aposal »

ANDA έγραψε:Σίγουρα το ποθούμενο έχει σχέση με κούπα και με Πράσινους (μην ξεχνάμε ότι ιστορικά η Πόλη είχε δύο μεγάλες ομάδες τους Πράσινους και τους Βένετους)
Γιατί κάνετε πάντα χιούμορ; Δεν μπορείτε να είστε και λίγο σοβαροί σαν κι εμένα;
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
agiografoc
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 102
Εγγραφή: Τετ Ιαν 09, 2008 6:00 am

Δημοσίευση από agiografoc »

aposal έγραψε:
ANDA έγραψε:Σίγουρα το ποθούμενο έχει σχέση με κούπα και με Πράσινους (μην ξεχνάμε ότι ιστορικά η Πόλη είχε δύο μεγάλες ομάδες τους Πράσινους και τους Βένετους)
Γιατί κάνετε πάντα χιούμορ; Δεν μπορείτε να είστε και λίγο σοβαροί σαν κι εμένα;
ΕΓΩ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΝΩ ΜΕΓΑΛΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΩ,
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΗ ΦΤΑΙΕΙ, ΤΟ ΝΕΡΟ ΠΟΥ ΠΙΝΩ? ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΤΡΩΩ? ΙΣΩΣ Ο ΑΕΡΑΣ ΠΟΥ ΑΝΑΠΝΕΩ? ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ, ΤΑ ΕΧΩ ΧΑΜΕΝΑ
agiografoc
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 102
Εγγραφή: Τετ Ιαν 09, 2008 6:00 am

Δημοσίευση από agiografoc »

ΑΝΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΛΕΜΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΣΤΕΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑΜΠΟΥΡΙΑ ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ

Πώς θα μπορέσει η Ελλάδα να εξουδετερώσει τα γεωπολιτικά της μειονεκτήματα στην περίπτωση ενός πολέμου με την Τουρκία;
http://clubs.pathfinder.gr/esxatologika/786080
Άβαταρ μέλους
yiorgos31
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 796
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 07, 2006 6:00 am

Δημοσίευση από yiorgos31 »

Σηκώνει πολύ κουβέντα αυτή η θεώρηση. Εγώ θα έλεγα επιπρόσθετα ότι με κατάλληλους χειρισμούς τα μεινεκτήματα της Ελλάδας μπορούν να μετατραπούν σε πλεονεκτήματα. Αλλά φίλοι μου μήπως - και θέλω τη γνώμη σας σε αυτό- λέω μήπως, είναι όλα μιλημένα και προαποφασισμένα? Δηλαδή υπάρχει ήδη συμφωνία κάτω από αμερικάνικο καπέλο για το τι θα πάρουν οι Τούρκοι τι εμείς κλπ.
agiografoc
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 102
Εγγραφή: Τετ Ιαν 09, 2008 6:00 am

Δημοσίευση από agiografoc »

ΦΙΛΕ yiorgos31 ΠΟΛΥ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑΚΗ ΚΑΙ ΥΠΕΡΑΠΛΟΥΣΤΕΥΜΕΝΗ Η ΣΚΕΨΗ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ,
ΑΝ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΛΕΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΠΟΥΜΕ ΣΕ ΕΝΑ ΛΑΒΥΡΙΝΘΟ ΤΕΤΟΙΩΝ ΣΚΕΨΕΩΝ (ΜΗΠΩΣ ΑΥΤΟ ΜΗΠΩΣ ΕΚΕΙΝΟ) ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ.

ΟΙ ΤΟΥΡΚΟΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΠΑΖΑΡΙ ΑΦΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΚΙΝΗΤΗΡΙΟΣ ΜΟΧΛΟΣ ΠΙΕΣΗΣ ΠΟΥ ΘΑ ΔΕΧΘΟΥΜΕ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ, ΑΡΑ ΘΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΥΣ.
ΑΛΛΑ ΡΕ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΜΗ ΒΑΖΕΙΣ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΙΠΑΜΕ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟΙ ΝΑ ΚΥΒΕΡΝΗΣΟΥΝ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ, ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΑΙ ΠΡΟΔΟΤΕΣ
Άβαταρ μέλους
yiorgos31
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 796
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 07, 2006 6:00 am

Δημοσίευση από yiorgos31 »

Να σου πω... δεν είμαι και τόσο σίγουρος ότι αυτοί που φαίνονται στα κανάλια είναι και αυτοί που μας κυβερνάνε... κι επειδή υπάρχουν Λαμπράκηδες, Φυντανίδιδες και λέσχες τύπου Μπίλντεμπεργκ διατηρώ πάντα κάποιες αμφιβολίες...
Άβαταρ μέλους
panos0
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 590
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 28, 2006 5:00 am

Δημοσίευση από panos0 »

Ο θρυλος του 555 για πρωτη φορα σε φωτο στο athos.edo
McRae

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D



Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προφητείες-Σημεία των Καιρών”