Bιβλίο "βόμβα" για τον Αντίχριστο του π. Παϊσίου

Γενικότερη συζήτηση σχετικά με την ερμηνεία των προφητειών της Ορθοδοξίας και τα Σημεία των Καιρών στην Εποχή μας.

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
tolis
Τακτικό Μέλος
Τακτικό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Δευ Σεπ 12, 2005 5:00 am

Δημοσίευση από tolis »

Eίχα γράψει ότι θα προσπαθήσω να δω τον Γέροντα Χρι-στόδουλο, να τον ρωτήσω σχετικά και να σας απαντήσω. Είδα τον Γέροντα και εκείνος μου είπε επί λέξει: «μην ασχολείσαι εσύ με αυτά». Θέλω να ρωτήσω την «ΡΟΜΦΑΙ-Α», ο π. Χριστόδουλος έχει συγγράψει τα εξής βιβλία: 1) «Ο Γέρων Παΐσιος», 2) «Σκεύος Εκλογής», 3) «Στη Δύση της Ελευθερίας», 4) «Και μετά ανόμων ελογίσθη». Αυτά τα έργα του τα έχει διαβάσει η «ΡΟΜΦΑΙΑ»; Τι γνώμη έχει γι’ αυτά;
Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά.
paroikos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1253
Εγγραφή: Δευ Μάιος 15, 2006 5:00 am

Δημοσίευση από paroikos »

tolis έγραψε:Eίχα γράψει ότι θα προσπαθήσω να δω τον Γέροντα Χρι-στόδουλο, να τον ρωτήσω σχετικά και να σας απαντήσω. Είδα τον Γέροντα και εκείνος μου είπε επί λέξει: «μην ασχολείσαι εσύ με αυτά». Θέλω να ρωτήσω την «ΡΟΜΦΑΙ-Α», ο π. Χριστόδουλος έχει συγγράψει τα εξής βιβλία: 1) «Ο Γέρων Παΐσιος», 2) «Σκεύος Εκλογής», 3) «Στη Δύση της Ελευθερίας», 4) «Και μετά ανόμων ελογίσθη». Αυτά τα έργα του τα έχει διαβάσει η «ΡΟΜΦΑΙΑ»; Τι γνώμη έχει γιʼ αυτά;
Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά.
Τόλη, περιμένουμε εναγωνίως αν μπορέσεις να μάθεις σε ποια φάση βρίασκεται το βιβλίο!

Καλή Χρονιά!
filtor
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 871
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 28, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: Κοζάνη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από filtor »

parikos_ έγραψε:
tolis έγραψε:Eίχα γράψει ότι θα προσπαθήσω να δω τον Γέροντα Χρι-στόδουλο, να τον ρωτήσω σχετικά και να σας απαντήσω. Είδα τον Γέροντα και εκείνος μου είπε επί λέξει: «μην ασχολείσαι εσύ με αυτά». Θέλω να ρωτήσω την «ΡΟΜΦΑΙ-Α», ο π. Χριστόδουλος έχει συγγράψει τα εξής βιβλία: 1) «Ο Γέρων Παΐσιος», 2) «Σκεύος Εκλογής», 3) «Στη Δύση της Ελευθερίας», 4) «Και μετά ανόμων ελογίσθη». Αυτά τα έργα του τα έχει διαβάσει η «ΡΟΜΦΑΙΑ»; Τι γνώμη έχει γιʼ αυτά;
Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά.
Τόλη, περιμένουμε εναγωνίως αν μπορέσεις να μάθεις σε ποια φάση βρίασκεται το βιβλίο!

Καλή Χρονιά!
Αφού του είπε να μην ασχολείται "με αυτά"...
paroikos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1253
Εγγραφή: Δευ Μάιος 15, 2006 5:00 am

Δημοσίευση από paroikos »

Είναι λεπτό το θέμα σίγουρα......Με τέτοιο χειρόγραφο στα χέρια του....μπορεί να κινδυνεύει κι η ζωή του που λέει ο λόγος
Iosif
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 885
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 15, 2005 6:00 am
Τοποθεσία: Αττική

Δημοσίευση από Iosif »

1) Ο Γέροντας Παΐσιος είπε, ότι ΑΝΑΓΚΑΙΑ ΠΡΟΫΠΟΘΕΣΗ, για τους Χριστιανούς που ΔΕΝ θα προσκυνήσουν τον δαιμονικό αντίχριστο, είναι να έχουν ΚΑΘΑΡΗ και ΑΝΙΔΙΟΤΕΛΗ ΑΔΕΛΦΙΚΗ ΑΓΑΠΗ.
Εντελώς παρόμοια διδασκόμαστε και από τον «Ευεργετινό».

2) Δεν χρειάζεται να ανυπομονούμε για την έκδοση τού βιβλίου που πρωτοαναφέρθηκε, το οποίο θα κυκλοφορήσει στην ΣΩΣΤΗ ώρα.
Τέλειος Θεός, και τέλειος και ΑΠΟΛΥΤΑ αναμάρτητος άνθρωπος, και ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ Σωτήρας τού κόσμου, Ιησούς Χριστός: «Εγώ θα είμαι μαζί σας όλες τις ημέρες, έως την συντέλεια τού κόσμου».
Άβαταρ μέλους
Evi_J
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1086
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 17, 2006 6:00 am

Δημοσίευση από Evi_J »

ROMFAIA έγραψε:Ωραία παιδιά, άξιος και καλός ο γέροντας Χριστόδουλος.... :roll:
Εντάξει τον γνωρίζετε....Σας πιστεύω...Και με συγχωρείτε αν τον παρεξήγησα.... :(

Όμως το ερώτημα παραμένει και γίνεται σοβαρότερο....
Γιατί το βιβλίο είναι ακόμα υπο έκδοση....? :roll:

Ποιοι δεν τον αφήνουν να το εκδόσει..? :roll:

Όσο για το πάτριο και όσους δεν κατάλαβαν...
Παλαιό ημερολόγιο το λένε αλλιώς....
Έτσι για να λύνονται οι απορίες.... :wink:
Romfaia όχι δεν τον γνωρίζω προσωπικά. Για την ακρίβεια δεν τον ήξερα καν, πριν αναφερθεί σε αυτό το θέμα. Για άλλον άνθρωπο μίλαγα. Όταν είπα πριν ότι τον κατηγόρησαν εννοούσα αυτόν που ξέρω εγώ. Και ξέρω ότι ήταν αθώος. Πολύ λογικά λοιπόν σκεφτόμουν ότι και ο άλλος θα είναι. Δεν ξέρω γιατί δε έχει κυκλοφορήσει το βιβλίο. Όμως όπως πρότινα και πριν. Πήγαινε μια βόλτα κατά κει. Κακό δεν θα κάνει και θα μάθεις και την αλήθεια....

ΥΓ: Τώρα το κατάλαβα το "πάτριο". Δεν μου έβγαινε πριν...
dtrapel
Τακτικό Μέλος
Τακτικό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 20, 2007 6:00 am

Δημοσίευση από dtrapel »

http://www.share-international.org/lang ... ersion.pdf

Οποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω γιαυτόν τον αντίχριστο ας προβεί σε ενυμέρωση για τους υπόλοιπους, ώστε να προφηλασόμαστε όλοι μας.
IOANNISBATATZHS
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 84
Εγγραφή: Πέμ Απρ 12, 2007 5:00 am

Δημοσίευση από IOANNISBATATZHS »

ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ WWW.IMDLEO.GR ΣΤΙΣ ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ, Ο ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ ΘΑ ΕΜΦΑΝΙΣΘΕΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΑΡΟΔΟ 30-33 ΕΤΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗΣ ΣΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ.
ester
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 382
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 01, 2007 5:00 am

Δημοσίευση από ester »

Καλά κάνετε και κουβεντιάζετε αυτό το θέμα.
Χάριν φιλομάθειας και προσοχής.
Αλλά δεν χρειάζεται πανικός!
Δεν νομίζω ότι είναι επίκαιρο το θέμα.
Πρέπει άλλα να γίνουν πρώτα και μετά να φτάσουμε σ' αυτά.
Και ο δρόμος μάλλον είναι μακρύς.
Ισως εμείς να μην δούμε τίποτα από όλα αυτά.
agiografoc
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 102
Εγγραφή: Τετ Ιαν 09, 2008 6:00 am

Δημοσίευση από agiografoc »

ester έγραψε:Καλά κάνετε και κουβεντιάζετε αυτό το θέμα.
Χάριν φιλομάθειας και προσοχής.
Αλλά δεν χρειάζεται πανικός!
Δεν νομίζω ότι είναι επίκαιρο το θέμα.
Πρέπει άλλα να γίνουν πρώτα και μετά να φτάσουμε σ' αυτά.
Και ο δρόμος μάλλον είναι μακρύς.
Ισως εμείς να μην δούμε τίποτα από όλα αυτά.
ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΙΝΑ
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προφητείες-Σημεία των Καιρών”