Στις ειδήσεις του alpha προαναγγέλθηκε το σφράγισμα

Γενικότερη συζήτηση σχετικά με την ερμηνεία των προφητειών της Ορθοδοξίας και τα Σημεία των Καιρών στην Εποχή μας.

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25026
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Στις ειδήσεις του alpha προαναγγέλθηκε το σφράγισμα

Δημοσίευση από aposal »

Θα επαναλάβω την άποψή μου:
Η εγκύκλιος μιλούσε για την ηλεκτρονική ταυτότητα, το 1998. Αν η κάρτα του πολίτη είναι το ίδιο βλαπτική θα πρέπει να μας το πει ΜΟΝΟΝ η Εκκλησία
filotas έγραψε:Όπως έχει πει κι ο Διονύσης σε παρόμοια συζήτηση, είναι προτιμότερο να κάνουμε "λάθος" μέσα στην Εκκλησία παρά να κάνουμε το "σωστό" που μας λέει το ξερό μας το κεφάλι.
Η Εκκλησία είναι η συνέχεια της παρουσίας του Χριστού πάνω στη γη κι ο μόνος φορέας και η ελπίδα της σωτηρίας μας. Οι προσωπικές στρατηγικές και πολιτικές στο πνευματικό πεδίο είναι σίγουρος χαμός
.
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
dionysisgr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 4278
Εγγραφή: Τρί Φεβ 12, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Νικαια

Re: Στις ειδήσεις του alpha προαναγγέλθηκε το σφράγισμα

Δημοσίευση από dionysisgr »

Λιγες σκεψεις..

Προσωπικα, εχω καταληξει στο γεγονος, οτι ανεξαρτητα απο το υλικο-τεχνικο-διαδικαστικο-προπαγανδιστικο κομματι,
της ιστοριας αυτης, το ζητουμενο, η το κεφαλαιωδες εαν θελετε, δεν ειναι,
εαν θα μας κρεμασουν,
εναν χαλκα, απο την μυτη,
η ενα κιτρινο πλαστικο απο τα αυτια οπως στις αγελαδες,
η πομποδεκτη οπως στα δελφινια,
η λουρακι οπως στους σκυλους μαζι με μικρο-τσιπ, κλπ κλπ..

αλλα, το ζητουμενο ειναι αυτο που παει,
η μαλλον εχει ξεκινησει ηδη να στηνεται, να οριοθετειται, να υποδομειται, και στα επομενα χρονια θα ολοκληρωθει.

Τι ειναι αυτο; Ειναι το κρατος-συστημα του αθεου, αντιχριστιανισμου, με αποκορυφωμα την ελευση και την προσκυνηση της συντριπτικης πλειοψηφιας του μιαρου αντιχριστου και των ψευδοπροφητων του και των υποτακτικων-οργανων τους.

Συνεπως εχω αποφασισει να μην παραλαβω κανενα νεο ταυτοποιητικο προσωπικο μοναδικο εγγραφο-υλικο,
χαραγμα-σφραγισμα, ειτε εξωτερικο, ειτε επι του σωματος μου,
μετα την κανονικη ταυτοτητα που διαθετω,
και μαλιστα την παλαια που εχω ακομα με το θρησκευμα επανω, και αναλαμβανω και τις ευθυνες μου, στο ακεραιο.

Το μονο λοιπον που αναμενω απο την Εκκλησια μου, για να μην πω οτι το απαιτω,
δεν ειναι ακριβως να μου πει τι θα κανω, με λεπτομερειες,
αλλα να επικυρωσει αυτην την αρνηση, οπως ειχε πραξει προ 12ετιας περιπου,
με νεα επικαιροποιημενη συνοδικη-ποιμαντορικη εγκυκλιο,
πραγμα το οποιο πιστευω ακραδαντα οτι θα πραξει, αρκετα συντομα, με επισημο τροπο,
γιατι αλλιως θα σκανδαλισθω τα μεγιστα, τολμω να πω, και νομιζω οχι μονο εγω..

Ομως περα απο ολα αυτα, θα πρεπει να εχουμε στο νου μας, οτι σε καθε περιπτωση η αρνηση-ομολογια, η σταση ενος Χριστιανου απεναντι σε καθε περιπτωση-περισταση-καθεστως-δυναστη-αντιχριστιανικης υφης και φιλοσοφιας,
ειναι υποθεση καθαρα προσωπικη και θεμα αυστηρα διαθεσεως αυτεξουσιου και βουλησεως.

Ο Χριστος αναμενει προσωπικη ομολογια, απο τον καθενα μας. Οπως σταυρωθηκε προσωπικα για τον καθενα, ετσι αναμενει και την ομολογια απο οσους Τον αγαπουν, εν εργω και λογω.

Διοτι λεγει Κυριος: b]"Πας λοιπόν όστις με ομολογήση έμπροσθεν των ανθρώπων, θέλω ομολογήσει και εγώ αυτόν έμπροσθεν του Πατρός μου του εν ουρανοίς. Οστις δε με αρνηθή έμπροσθεν των ανθρώπων, θέλω αρνηθή αυτόν και εγώ έμπροσθεν του Πατρός μου του εν ουρανοίς."[/b] διαβαζουμε απο το κατα Ματθαιον Ευαγγελιον.

Και οχι να πει καποιος: Καλα αφου δεν το παιρνουν οι αλλοι, δεν θα το παρω εγω..

Δεν παει ετσι. Πρεπει ο καθενας να τοποθετηθει ενωπιον του εαυτου του και του Θεου Πατερα του, με ευθυτητα και παρρησια.

Ναι η οχι. Οπως εκαναν οι προπατορες μας. Ετσι απλα. Ευκολο; Kαθολου μα καθολου; Αιμα και αμμος!!

Ουτε μα, ουτε μου, ουτε θα δουμε, ουτε θα δω τι θα κανουν οι... αλλοι. Οχι υστεροβουλια. Οχι πονηρια και βολεμα.

Σε τελικη αναλυση γιατι αρνειται καποιος;

Για τα περιφημα "ανθρωπινα δικαιωματα"; Οχι βεβαια. Αυτα ειναι η επιφανεια, το κελυφος, για τους μακραν της πνευματικοτητος και της ορθοδοξου παιδειας και πιστεως.

Αυτα ειναι προσκαιρα και κοσμικα πραγματα, και ερμηνευονται κατα το δοκουν απο τον καθενα, και τις ανθρωπινες εξουσιες.

Εδω μιλαμε πνευματικα, υποστατικα, μιλαμε για εργο πιστεως, για την σωτηρια της ψυχης μας.

Για την αγαπη του Χριστου αρνειται καποιος. Γιαυτην μαρτυρησαν και ομολογησαν ολους τους αιωνες, οι Χριστιανοι.

Γιατι γιαυτο που αγαπας, γιαυτο και θυσιαζεσαι και ζεις. Και αυτο ισχυει απειρως περισσοτερο δια τον Χριστον.

Λοιπον, με βαση τα παραπανω, επαναλαμβανω, χωρις να θελω να επηρεασω κανεναν και καμμια, εχω καταληξει στην σταθερη αρνηση ολων των επομενων, τεχνολογικων τροπων και διαδικασιων, που θα οικοδομησουν και θα ολοκληρωσουν το αντιθεο-αντιχριστιανικο κρατος-συστημα, με τελικο σκοπο την πνευματικη, πολλακις δε και σωματικη εξοντωση των πιστων Χριστιανων.

Και βεβαια η σωματικη, δεν μας φοβιζει τοσο περα απο το βιολογικο θεμα, αφου ολοι μια μερα θα πεθανουμε, με τον εναν η τον αλλον τροπο, κανεις δεν θα γλυτωσει, ας μην αυταπατωμεθα,
αλλα η πνευματικη ειναι αυτη που θα μας καταδικασει αιωνια και αμετακλητα, ως αρνηση και οριστικη αποστασια απο τον προσκυνητο Τριαδικο Θεο Πατερα μας.

Αυτες τις λιγες σκεψεις, ηθελα να καταθεσω στην αγαπη σας.

Ο Κυριος δεν θα μας αφησει, αλλα πρωτα αναμενει, να αφησουμε εμεις τον "κοσμο" κατα την Πατερικη-Ορθοδοξη εννοια,
και αυτο που ανομως και δολιως εξυφαινεται και οικοδομειται, απο τους υπηρετες του πονηρου,
ωστε να δει καθαρα την προαιρεση μας, και την βουληση μας, να μεινουμε μαζι του εις τον Αιωνα,
και να πραξει αναλογα κατα την πανσοφια και φιλανθρωπια και παναγαπη Του, για τον καθενα προσωπικα.


Αμην.
"ἰδοὺ ἐγὼ μεθ᾿ ὑμῶν εἰμι πάσας τὰς ἡμέρας ἕως τῆς συντελείας τοῦ αἰῶνος. ᾿Αμήν."
Άβαταρ μέλους
heart
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1069
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 19, 2008 6:24 pm
Τοποθεσία: Κωσταντινος@Ευβοια

Re: Στις ειδήσεις του alpha προαναγγέλθηκε το σφράγισμα

Δημοσίευση από heart »

ευχαρηστουμε αδελφε. :aiwebs_007

“ο υπομείνας εις τέλος σωθήσεται”
"Κάθε πρωΐ ο Θεός ευλογεί τον κόσμο με το ένα χέρι, άλλ' όταν ιδή κανέναν ταπεινό άνθρωπο, τον ευλογεί με τα δυο Του χέρια. εκείνος πού έχει μεγαλύτερη ταπείνωση, είναι ο μεγαλύτερος από όλους." παπά Τύχων
IOB
Τακτικό Μέλος
Τακτικό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Τρί Φεβ 08, 2005 6:00 am

Re: Στις ειδήσεις του alpha προαναγγέλθηκε το σφράγισμα

Δημοσίευση από IOB »

Αδελφοί και αδελφές εν Χριστό.

Αυτή η Κάρτα του πολίτη έχει επάνω της το γνωστό πια σε όλους μας bar code.
Το bar code σαν τεχνολογική πατέντα είναι πάντα η ίδια παγκοσμίως για να είναι λειτουργική.
Δηλαδή τα bar codes έχουν «μέσα» τους το 666 στους τρεις ράβδους φύλακες όπως λέγονται . Τα ενδιάμεσα νούμερα αλλάζουν αλλά πάντα αυτά τα 3 είναι σταθερά σε κάθε bar code.
Άβαταρ μέλους
constantinosa.gr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 357
Εγγραφή: Δευ Σεπ 05, 2005 5:00 am
Τοποθεσία: Elefsina
Επικοινωνία:

Re: Στις ειδήσεις του alpha προαναγγέλθηκε το σφράγισμα

Δημοσίευση από constantinosa.gr »

Είναι θέμα, μόνο εσχατολογικό; Νομίζω ότι πέρα απο την Αγιογραφική ερμηνεία, μπορούμε να δούμε οτι και αυτή η ελευθερία του ανθρώπου καταργείται. Και αν γίνει κάτι τέτοιο, πλέον θα είναι σε όλα τα επίπεδα. Η Ιερά Σύνοδος, πήρε θέση για το ΑΜΚΑ, λογικά θα πάρει και για την κάρτα του πολίτη. Σίγουρα πρέπει να έχουμε εμπιστοσύνη σε αυτά τα μεγάλα εκκλησιαστικά μεγέθη. Απο την άλλη βλέπω κληρικούς, μοναχούς αγιορίτες να ανησυχούν και με τις εξελίξεις, αλλά και με τις προφητείες του π. Παισίου.
Φωτογραφία γάμου http://www.imaginestudio.gr
Επιλεγμένα Ορθόδοξα κείμενα http://www.ambelosalithini.gr
Άβαταρ μέλους
ψυχουλα
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 2324
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 06, 2008 11:36 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Στις ειδήσεις του alpha προαναγγέλθηκε το σφράγισμα

Δημοσίευση από ψυχουλα »

orthodox_grnet έγραψε:Είναι θέμα, μόνο εσχατολογικό; Νομίζω ότι πέρα απο την Αγιογραφική ερμηνεία, μπορούμε να δούμε οτι και αυτή η ελευθερία του ανθρώπου καταργείται. Και αν γίνει κάτι τέτοιο, πλέον θα είναι σε όλα τα επίπεδα. Η Ιερά Σύνοδος, πήρε θέση για το ΑΜΚΑ, λογικά θα πάρει και για την κάρτα του πολίτη. Σίγουρα πρέπει να έχουμε εμπιστοσύνη σε αυτά τα μεγάλα εκκλησιαστικά μεγέθη. Απο την άλλη βλέπω κληρικούς, μοναχούς αγιορίτες να ανησυχούν και με τις εξελίξεις, αλλά και με τις προφητείες του π. Παισίου.
πηρε θεση για το ΑΜΚΑ;; και ποια ειναι αυτη;;;
«Όπου έρως θείος ήψατο καρδίας, εκεί φόβος ρημάτων ουκ ίσχυσε».
Άβαταρ μέλους
dionysisgr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 4278
Εγγραφή: Τρί Φεβ 12, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Νικαια

Re: Στις ειδήσεις του alpha προαναγγέλθηκε το σφράγισμα

Δημοσίευση από dionysisgr »

Αδερφε ΙΟΒ, ας μην αναπαραγουμε τα αυτονοητα, ξανα και ξανα, τα ξερουμε αυτα, εδω και δεκαετιες.

Γνωστα τοις πασι ειναι αυτα.

Ολοι ξερουν τι παιζεται με ολα αυτα που πανε να γινουν.

Επισης λαβε υπ'οψιν σου οτι το επαγγελματικο αντικειμενο καποιων απο εδω μεσα, απτεται της πληροφορικης επιστημης, και ειναι σε θεση να γνωριζουν επι των τεχνολογικων θεματων πολλα παραπανω πραγματα απο εσενα και τον καθενα, εκτος και εαν ανηκεις και εσυ στον κλαδο μας.

Ενας απο αυτους ειμαι και εγω καθοτι προγραμματιστης στο επαγγελμα.
Παρολα αυτα ομως βλεπετε ολοι οτι δεν μιλω κατα τροπο, τεχνοκρατικο, η με σχετικη ορολογια γιατι πολυ απλα δεν χρειαζεται.

Διοτι αυτα ειναι ανουσιες λεπτομερειες. Δεν ειναι η ουσια. Ειναι σε κατωτερο επιπεδο, απλη χρηστικη γνωση.

Το θεμα στεκεται πιο ψηλα ως νοημα και προοπτικη. Ειναι καθαρα πνευματικο και οχι υλικοτεχνικο η νομικο κλπ..

Οπως εχουμε γραψει και ξαναγραψει και ξαναγραψει παλι, μεχρι να γινουμε κουραστικοι και ανοητοι, το ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΞΥΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΟΙΚΟΔΟΜΕΙΤΑΙ ΩΣ ΚΡΑΤΟΣ ΚΑΙ ΣΥΣΤΗΜΑ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΟ.

Η αντιθεη φιλοσοφια, η αντιχριστιανικη ιδεολογια, η αποκτηνωμενη κοσμοθεωρια, των ανθρωπων-πραγματων-υποκειμενων,
και το υποβαθρο, η δαιμονικη "πεντηκοστη", και η "νεα ταξη-εποχη", ειναι ολο το ρεζουμε και το σκηνικο της υποθεσης αυτης.

To πως και με ποια μεσα, υλικα, τεχνικα, νομικα, θα το επιτυχουν, ειναι δευτερευον. Δεν ειναι η ουσια.

Ουσια ειναι, το πως, καθενας που ειναι συνειδητοποιημενος Ορθοδοξος Χριστιανος,
αλλα και αυτος που δεν ειναι εν συνειδησει πιστος, και κοιμαται υπνον βαθυν και αδιαταρακτον,
θα αποφασισει οτι δεν πρεπει να επ'ουδενι να αποτελεσει μερος και πιονι αυτου του απανθρωπου συστηματος.

Σημερα ειναι το bar code, αυριο μπορει να τραβηξουν μια γραμμη, και να φερουν εντελως νεα τεχνολογια, απο τις πολλες που ειναι
ηδη πατενταρισμενες και ετοιμες στα εργαστηρια.

Θα παιζουμε δηλαδη καθε φορα την κολοκυθια, ειναι δεν ειναι, μπορει δεν μπορει, ισχυει δεν ισχυει;

ΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ! ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΥΓΧΥΣΗ ΚΑΙ ΑΠΟΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟΣ!

Το θεμα ειναι να παρει ο καθενας την αποφαση ζωης, και να παραμεινει εκτος ολων αυτων των διαδοχικων διαδικασιων, αμετοχος, και καθαρος με την συνειδηση του, οτι δεν συμμετεχει στο οικοδομουμενο αντιχριστιανικο κρατος που οικοδομειται με ταχυ ρυθμο.

Οτι δεν συμβαδιζει με την φιλοσοφια, και την ιδεολογια της απανθρωποποιησης, αποκτηνοποιησης, και καταστροφης του ιερου ανθρωπινου και μοναδικου προσωπου, το οποιο υφισταται υποστατικα, ως καθ'εικονα και κινεται προς το καθ'ομοιωσιν του Θεου.

Οτι δεν θελει να ειναι μερος και "εξαρτημα", της διακτατοριας των αριθμων και των απροσωπων συστηματων και των εξουσιων του πονηρου και του χρηματος, και εν τελει του αντιχριστου που αναμενεται.

Λοιπον, ειμαστε σε διαθεση να τους τα πεταξουμε ολα καταμουτρα, και να αναλαβουμε τις ευθυνες μας, και να πουμε εν πληρει συνειδησει: «ἑαυτούς καί ἀλλήλους καί πᾶσαν τήν ζωήν ἡμῶν Χριστῷ τῷ Θεῷ παραθώμεθα»;

Εχει καλως. Αλλιως οσο και να τα συζηταμε, οσο και να τα κλωθογυριζουμε, οσο και να τα "αναλυουμε", το μονο που ανακυκλωνουμε, και επιδεικνυουμε, ειναι η ολιγοπιστια μας, για να μην πω η απιστια μας, ειναι η υστεροβουλια μας, η ελλειψη θαρρους και αφοσιωσεως στο Θεανδρικο Προσωπο του Κυριου ημων Ιησου Χριστου, το μονο Ονομα που μας δοθηκε κατω απο την γη και τον ουρανο, για να σωθουμε.

Ολα τα αλλα, ειναι φουμαρα, και καφενειακη συζητηση, πασατεμπο να περνα η ωρα, και να βολευομαστε.


Ξερετε ποσους ακουω, ακομα και στο περιβαλλον μου, να μιλανε για το τσιπ, το bar code, κλπ, και τον αντιχριστο, και επειτα να γυρνουν πλευρο και να κοιμουνται; Και να τα θεωρουν συζητησεις ωραιες και ιντριγκαδορικες και πιασαρικες,
και οταν ερθει η ωρα να σφιξουν τα γαλατα, να σου λενε: Καλα πες κατι αλλο, αλλαξε θεμα, αστα αυτα τωρα..

Στο δια ταυτα, ειναι το θεμα τι κανουμε. Εκει θα ξεχωρισουν οι αμνοι απο τα εριφια. Εκει μας θελω.

Ο Κυριος ας μας φωτισει και ας μας ελεησει, και ας μας προσθετει πιστη, να βασταξουμε,
ωστε να μην απωλεσθουμε παντες εν μεσω των ανομιων ημων.
"ἰδοὺ ἐγὼ μεθ᾿ ὑμῶν εἰμι πάσας τὰς ἡμέρας ἕως τῆς συντελείας τοῦ αἰῶνος. ᾿Αμήν."
Άβαταρ μέλους
ψυχουλα
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 2324
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 06, 2008 11:36 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Στις ειδήσεις του alpha προαναγγέλθηκε το σφράγισμα

Δημοσίευση από ψυχουλα »

ψυχουλα έγραψε:
orthodox_grnet έγραψε:Είναι θέμα, μόνο εσχατολογικό; Νομίζω ότι πέρα απο την Αγιογραφική ερμηνεία, μπορούμε να δούμε οτι και αυτή η ελευθερία του ανθρώπου καταργείται. Και αν γίνει κάτι τέτοιο, πλέον θα είναι σε όλα τα επίπεδα. Η Ιερά Σύνοδος, πήρε θέση για το ΑΜΚΑ, λογικά θα πάρει και για την κάρτα του πολίτη. Σίγουρα πρέπει να έχουμε εμπιστοσύνη σε αυτά τα μεγάλα εκκλησιαστικά μεγέθη. Απο την άλλη βλέπω κληρικούς, μοναχούς αγιορίτες να ανησυχούν και με τις εξελίξεις, αλλά και με τις προφητείες του π. Παισίου.
πηρε θεση για το ΑΜΚΑ;; και ποια ειναι αυτη;;;
Τελικα ξερει καποιος να μου πει ποια ειναι η θεση της Ιερας Συνόδου για τον ΑΜΚΑ;;;;;;

Eπισης θα ηθελα να επισημανω οτι ο ΑΜΚΑ δεν παιρνεται σωνει και καλα κατοπιν επιλογης! Σε εμενα και το συζυγο μου τον ειχαν περασει ετσι χωρις να ρωτησουν και μας εστειλαν τις καρτες χρονια πριν χωρις να ξερουμε τι ειναι οι καρτες αυτες μαλιστα απο τυχη δεν τις πεταξαμε μονο και μονο επειδη ειχαν φακελο ΙΚΑ! Μια γνωστη μου μαλιστα παραλιγο να την πεταγε γιατι νομισε οτι ηταν πιστωτικη καρτα απο αυτες που στελνουν οι τραπεζες! οταν περσι το καλοκαιρι μου ζητησαν απο το λογιστηριο αυτο τον αριθμο εγω ουτε καν θυμομουν οτι ηδη τον ειχα! δηλαδη ο αριθμος αυτος μας δοθηκε χωρις αιτηση, χωρις την επιλογή μας και ουτε καν φανταστηκα ποτε οτι εχει σχεση με 666 κτλ.
ομως το χαραγμα ειναι κατι που το παιρνουμε εμεις κατοπιν επιλογης μας οπως ηταν τοτε οι ταυτοτητες, οχι κατι που στο περνανε χωρις να το ξερεις καν.
«Όπου έρως θείος ήψατο καρδίας, εκεί φόβος ρημάτων ουκ ίσχυσε».
Άβαταρ μέλους
dionysisgr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 4278
Εγγραφή: Τρί Φεβ 12, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Νικαια

Re: Στις ειδήσεις του alpha προαναγγέλθηκε το σφράγισμα

Δημοσίευση από dionysisgr »

Η Ιερα Συνοδος της Εκκλησιας της Ελλαδος, εχει αποφανθει οτι ο ΑΜΚΑ,
ειναι ενας απλος χρηστικος αριθμος και δεν εγκυμονει πνευματικο κινδυνο,
αλλα μπορει να χρησιμοποιειται απο το Χριστεπωνυμο πληρωμα.

Προς το τελος γραφει ομως οτι σε καθε περιπτωση η Εκκλησια γρηγορει και παρακολουθει τις περαιτερω εξελιξεις..

Οποτε μεχρι τον ΑΜΚΑ ειναι λυμενο το θεμα. Παρακατω ομως; Aναμενουμε.

Ομως για μια ακομα φορα, θα τονισω οτι το γαϊτανακι αυτο, εχει πολυ δρομο ακομα,
και θα πρεπει αφενος, να ειμαστε ετοιμοι για τα χειροτερα,
αφετερου να μην μας πιανει λυσσα και υστερια και πανικος με το καθε κολοκυθι που θα μας ξεφουρνιζουν,
αφου και αυτοι ειναι αποφασισμενοι να μας χαραξουν σαν τα γιδια και τα προβατα,
αλλα και εμεις ειμαστε αποφασισμενοι να μην το δεχτουμε αυτο οτι και να γινει..


Πως θα γινει δηλαδη; Θα πρεπει σε καθε κινηση, η Εκκλησια να παιρνει σαφη θεση, χωρις καμμια θολουρα και παρεξηγηση.

Ξεκαθαρα, ναι η οχι. Δεν γινεται να κανουμε ο καθενας τον προφητη,
και να προσπαθουμε να διαλεγουμε τι ειναι το ενα και τι το αλλο.

θα τρελλαθει ο κοσμος στο τελος, και δεν θα ξερει ποιον να πιστεψει, και ο ενας θα πλανα τον αλλον.
Χαρες, μετα να δειτε ο διαβολος!! :twisted:

Να εχουμε ειρηνη και περισκεψη.

Και βεβαια οπως το γραψαμε και παραπανω, τελικα η ουσια ειναι οτι,
το παγκοσμιο στρατοπεδο συγκεντρωσης φιαχνεται,
και πως θα μεινουμε απέξω με οποιο κοστος.


Αυτο μετραει.
"ἰδοὺ ἐγὼ μεθ᾿ ὑμῶν εἰμι πάσας τὰς ἡμέρας ἕως τῆς συντελείας τοῦ αἰῶνος. ᾿Αμήν."
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προφητείες-Σημεία των Καιρών”