Ποιός είναι ο inaapp;

Συζητήσεις αλληλογνωριμίας μελών και οργάνωσης συναντήσεων.

Συντονιστής: Συντονιστές

inaapp
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 311
Εγγραφή: Τρί Φεβ 27, 2007 6:00 am

Ποιός είναι ο inaapp;

Δημοσίευση από inaapp »

Θα πρέπει αδελφοί μου να σας αποκαλύψω την ιδιότητά μου, κάτι που έπρεπε να κάνω εδώ και αρκετό καιρό. Ο λόγος της απόκρυψης ήταν, οι απόψεις και θέσεις (αρνητικές-θετικές) που διατυπώνονται σε διάφορα θέματα από μέλη με τα οποία συμμετέχω κι εγώ, να μένουν ανεπηρέαστες εξαιτίας της ιδιότητάς μου.
Είμαι κληρικός.
Πιστεύω ότι για αρκετό καιρό καλά το έκρυψα, αν και 2 μέλη με καταλάβανε, αλλά ενημερώθηκαν γι`αυτό με προσωπικό μήνυμα. Και τους ευχαριστώ που τήρησαν τον λόγο τους και δεν το αποκάλυψαν πρόωρα.
Θα πεί κανείς: και γιατί μας το λες τώρα; Επειδή δεν έχω να κρύψω κάτι εν πρώτοις, και κατά δεύτερον ίσως κι εγώ μπορεί σε κάποιο θέμα να προσθέσω κάποιο λιθαράκι. Αλλά, συγχωρέστε με γι`αυτό που θα πώ, σας παρακαλώ μην δένετε κόμπο και το θεωρείται απόλυτα σωστό οτιδήποτε σας λέει ένας Ιερέας. Ωφείλουμε να ερευνούμε οι ίδιοι την πραγματικότητα της πίστεώς μας και να ακολουθούμε τις συμβουλές.

Σας ζητάω συγγνώμη και σας ευχαριστώ.

Υ.Γ Ελπίζω ο φίλος μου ο Ionas να μην μου την πεί τώρα για το μεγάλο εκείνο θέμα που είχαμε ανοίξει. :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Re: Ποιός είναι ο inaapp;

Δημοσίευση από smarti »

Προσωπικά χαίρομαι πάρα πολύ που είστε ανάμεσα μας..ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
inaapp
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 311
Εγγραφή: Τρί Φεβ 27, 2007 6:00 am

Re: Ποιός είναι ο inaapp;

Δημοσίευση από inaapp »

smarti έγραψε:Προσωπικά χαίρομαι πάρα πολύ που είστε ανάμεσα μας..ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!
Αυτό ακριβώς εννοούσα. Όχι πληθυντικό παρακαλώ. Ήδη εκφράστηκα επ`αυτού σε αναρτημένο θέμα.
Αν κι εγώ στην ζωή μου μιλάω στον πληθυντικό, εκτός από τα παιδάκια του δημοτικού :lol: , δεν είμαι υπέρ αυτού. Κάποια στιγμή πρέπει να το αλλάξω :105
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Re: Ποιός είναι ο inaapp;

Δημοσίευση από smarti »

Γίνεται όμως σε Ιερέα να μιλάς στον ενικό? Νομίζω μου είναι λίγο δύσκολο.
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
inaapp
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 311
Εγγραφή: Τρί Φεβ 27, 2007 6:00 am

Re: Ποιός είναι ο inaapp;

Δημοσίευση από inaapp »

smarti έγραψε:Γίνεται όμως σε Ιερέα να μιλάς στον ενικό? Νομίζω μου είναι λίγο δύσκολο.
Τώρα τι να πω; :39
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25017
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Ποιός είναι ο inaapp;

Δημοσίευση από aposal »

Αδελφέ μου inaapp χαίρομαι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ που είσαι λειτουργός του Υψίστου! Ο Θεός να σου χαρίζει πάντοτε δύναμη, υπομονή, πίστη και ταπείνωση! Πρώτα σ' εσάς και μετά σ' εμάς, γιατί χωρίς εσάς, πάμε χαμένοι!
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
inaapp
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 311
Εγγραφή: Τρί Φεβ 27, 2007 6:00 am

Re: Ποιός είναι ο inaapp;

Δημοσίευση από inaapp »

aposal έγραψε:Αδελφέ μου inaapp χαίρομαι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ που είσαι λειτουργός του Υψίστου! Ο Θεός να σου χαρίζει πάντοτε δύναμη, υπομονή, πίστη και ταπείνωση! Πρώτα σ' εσάς και μετά σ' εμάς, γιατί χωρίς εσάς, πάμε χαμένοι!
Γιατί, τη δική σας προσευχή εμείς δεν την έχουμε ανάγκη; Εξάλλου εμείς βρισκόμαστε μες στο πυρ της Θεότητος όταν λειτουργούμε και αλλοίμονό μας. Εσείς οι λαϊκοί μιλάτε εκ του ασφαλούς και καλά κάνετε, αλλά εγώ (να μιλήσω για τον εαυτό μου) πραγματικά ζητώ τη συγχώρηση από τον Θεό και τον παρακαλώ να με κάνει άξιο λειτουργό Του. Έστω, όσο και άμα το αξίζω. Να σου πω τι θέλω να μου χαρίσει πρώτα απ`όλα ο Θεός; Μ Ε Τ Α Ν Ο Ι Α
Άβαταρ μέλους
eleimon
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 3520
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 11, 2008 6:34 am
Τοποθεσία: Ελπίδα-Αθήνα

Re: Ποιός είναι ο inaapp;

Δημοσίευση από eleimon »

Τι ντροπη Θεε μου? και τοσο καιρο ακουγατε και βλεπατε τα τοσα που γινονται εδω μεσα?....και συμμετεχατε κιολας γιατι κι αλλοι μας βλεπουν αλλα δεν εμφανιζονται,τωρα που εμφανιστηκατε προσωπικα ντρεπομαι παρα πολυ!!!! την ευλογια σας να εχουμε μονο αυτο εχω να πω και να μας συγχωρεσετε ολους αν παραφερομαστε καμια φορα :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
«Το θάνατο δεν τον φοβά­μαι, όχι βέβαια ένεκα των έργων μου, αλλά επειδή πιστεύω στο έλεος του Θεού».
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25017
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Ποιός είναι ο inaapp;

Δημοσίευση από aposal »

Ναι, αλλά εσείς είστε η γέφυρα μέσω της οποίας θα προσεγγίσουμε τον Χριστό! Χωρίς γέφυρα θα είμαστε μια ζωή μακριά Του!
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
Byzantine_Spirit
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 598
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ποιός είναι ο inaapp;

Δημοσίευση από Byzantine_Spirit »

inaapp έγραψε:Υ.Γ Ελπίζω ο φίλος μου ο Ionas να μην μου την πεί τώρα για το μεγάλο εκείνο θέμα που είχαμε ανοίξει. :mrgreen:
Πόσο ετών είστε αν δε γίνομαι αδιάκριτη;
«Ο λύχνος του σώματος εστίν ο οφθαλμός· εάν ουν ο οφθαλμός σου απλούς η, όλον το σώμα σου φωτεινόν έσται.»
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλογνωριμία & Συναντήσεις μελών του agiooros.net”