Συνάντηση στον Άγιο Δημήτριο την Κυριακή 15 Φεβρουαρίου 2009

Συζητήσεις αλληλογνωριμίας μελών και οργάνωσης συναντήσεων.

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
LOCKHEART
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 764
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 20, 2008 12:00 pm
Τοποθεσία: Aπο Αθήνα αλλα τώρα Ζάκυνθο
Επικοινωνία:

Re: Συνάντηση στον Άγιο Δημήτριο την Κυριακή 15 Φεβρουαρίου 2009

Δημοσίευση από LOCKHEART »

Μην ξεχνάμε να ευχαριστήσουμε και τον ΑΠΟΣΤΟΛΗ για τον γενικό συντονισμό της συνάντησης :)
I prefer nothing than something bad
Μακάριοι οι καθαροί τη καρδία, ότι αυτοί τον Θεόν όψονται
Άβαταρ μέλους
iliasgr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1196
Εγγραφή: Δευ Απρ 07, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: Ηλιας33@ΔυτικηΕλλαδα

Re: Συνάντηση στον Άγιο Δημήτριο την Κυριακή 15 Φεβρουαρίου 2009

Δημοσίευση από iliasgr »

LOCKHEART έγραψε:Καλησπέρα και απο μένα :)
Μετά απο 7 μέρες διακοπούλες επιστροφή και πάλι, τα κεφάλια μέσα που λέει και ο λαός.


Ειλικρινά χάρηκα πολύ μέσα απο την καρδιά μου που σας γνώρισα [(μερικούς διότι όσοι δεν ήρθαν έχασαν:)], πραγματικά η συνάντηση ήταν εκπληκτική σε κλίμα φιλία και αγάπης :), όπως καταλαβαίνεται ήταν πρώτη φορά που έρχομαι σε συνάντηση , μην ξεχνάμε οτι είμαι και νέος μέλος:).

Ευχομαι ποιο συχνές συναντήσεις που έχουν πάντα σαν ουσία το πνευματικο στοιχείο και την αγάπη πάντα με την ευλογία του Κυρίου μας.

Να είστε όλοι και όλες καλά :) Με την ευχή την επόμενη φορά ακόμα περισσότεροι:)


και μεις σας ευχαριστουμε Σπυρο,που ομορφυνατε την παρεα μας.......
ελεησον με ο Θεος
Άβαταρ μέλους
Captain Yiannis
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 18, 2008 9:34 pm

Re: Συνάντηση στον Άγιο Δημήτριο την Κυριακή 15 Φεβρουαρίου 2009

Δημοσίευση από Captain Yiannis »

Νάσαι καλά Σπύρο , καλή δύναμη.
Δεν ήσουν μόνος σου , και γιά μένα ήταν η πρώτη φορά σε συνάντηση.
Νέος και εγώ !!!
Κανείς δεν είναι τέλειος και κανείς δεν θα πρέπει να απαιτεί από τους άλλους τελειότητα.
Όλοι ως ατελείς πορευόμαστε και με ατέλειες συμπορευόμαστε.
Η τελειότητα δεν ανήκει στους ανθρώπους παρά μονάχα στον Θεό.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25043
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Συνάντηση στον Άγιο Δημήτριο την Κυριακή 15 Φεβρουαρίου 2009

Δημοσίευση από aposal »

g_aggelos έγραψε:Καλημερίζω όλα τα παιδιά του φόρουμ...

Σήμαρα κατάφερα μετά από πολύ καιρό να μπω και να σας "δω" και πραγματικά στεναχωρήθηκα (από την μία) που δεν μπόρεσα να είμαι κοντά σας. Δυστυχώς οι υποχρεώσεις μου, κυρίως οι εργασιακές δεν μου το επέτρεψαν όπως δεν μου επιτρέπουν την συχνή επίσκεψη στο φόρουμ μας.
Διάβαζα όλα αυτά τα μηνύματά σας και μου θύμισε τις παλιές συναντήσεις μας, που περνούσαμε πολύ καλά και γνωρίζαμε ο ένας τον άλλον. Μπορεί τότε να υπήρχε λίγο περισσότερη ένταση, αλλά στην καρδιά και στο μυαλό μας υπήρχε μία χαρά από τις εντυπώσεις που είχαμε αποκομίσει από την συνάντηση.

Από την άλλη, χαίρομαι που περάσατε καλά και νιώσατε ο ένας τον άλλο με τόση αγάπη και χαίρομαι που υπάρχει συμμετοχή σε τέτοιες συναντήσεις. Το αξίζετε και το αξίζει και ο Νίκος μας (Διαχειρηστής) που με τόσο κόπο και βάσανα έχει κρατήσει αυτήν την σελίδα τόσο κοντά μας.

Ελπίζω να είμαι δίπλα σας στην επομένη συνάντηση και να σας γνωρίσω έναν προς έναν και από κοντά. Μου έχει λείψει και ο ταρίφας μας (NIKOSZ) και το χαμόγελό του καθώς και η γλυκειά του η καρδιά...

Σας ζητώ συγγνωμη για την απουσία μου..

Άγγελος
Στην επόμενη συνάντηση λοιπόν, εύχομαι να σε γνωρίσουμε κι από κοντά, κι εσύ εμάς! Και έχω μια ελαφρά αντίθετη άποψη από αυτούς που λένε ότι πάνω από 4-5 άτομα δεν μπορούν να συζητήσουν, επομένως οι συναντήσεις θα ήταν καλύτερα να περιλάμβαναν λιγότερα άτομα!
Γιατί ρε παιδιά;
Το καλύτερο, κατά την άποψή μου, είναι πρώτα να γνωριστούμε μεταξύ μας και μετά να πιάσουμε τις διαλογικές συζητήσεις! Και στη συναντηση του Οσίου Δαυίδ και του Αγίου Ιωάννου του Ρώσου (πρώτα ο Θεός) που θα είμαστε 30 άτομα θα χωριστούμε σε μικρότερες παρέες, αν δούμε ότι δεν μπορούμε να συζητήσουμε διαφορετικά!
ΠΡΟΤΑΣΗ : Ο Διονύσης (dionysisgr) και ο Γιάννης (Ionas) θα είναι στην ίδια παρέα, ώστε να μπορουμε εμείς οι υπόλοιποι να μιλάμε ελεύθερα! :lol:
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25043
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Συνάντηση στον Άγιο Δημήτριο την Κυριακή 15 Φεβρουαρίου 2009

Δημοσίευση από aposal »

LOCKHEART έγραψε:Μην ξεχνάμε να ευχαριστήσουμε και τον ΑΠΟΣΤΟΛΗ για τον γενικό συντονισμό της συνάντησης :)
Σπύρο μου ελπίζω να περάσατε καλά! Ευχαριστούμε, εσένα και την Δέσποινα, για την παρουσία σας και εύχομαι στην επόμενη συνάντηση να σας ξαναδούμε!
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλογνωριμία & Συναντήσεις μελών του agiooros.net”