Πού είναι οι υπόλοιποι 2600?

Συζητήσεις αλληλογνωριμίας μελών και οργάνωσης συναντήσεων.

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
petrosathonas
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1460
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 29, 2008 4:55 pm

Πού είναι οι υπόλοιποι 2600?

Δημοσίευση από petrosathonas »

Απ' ότι βλέπω τα μέλη του φόρουμ έχουν φτάσει αισίως τα 2629. Μπράβο μας.

Αλλά απ' ότι βλέπω πάλι συνέχεια τα ίδια 20-30 μέλη συνδέονται και παίρνουν μέρος στις συζητήσεις μας.

Που είναι οι υπόλοιποι 2600 λοιπόν?

Άντε παιδιά. Εδώ είμαστε μια ωραία παρέα και μιλάμε για τον Χριστό μας. Άντε.
aggelikiglafki
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 424
Εγγραφή: Τετ Μάιος 14, 2008 5:00 am

Re: Που είναι ο υπόλοιποι 2600?

Δημοσίευση από aggelikiglafki »

KAΛΗ ΚΑΙ ΕΥΛΟΓΗΜΕΝΗ Η ΝΕΑ ΧΡΟΝΙΑ!!
ΝΑ ΜΑΣ ΔΙΝΕΙ ΦΩΤΙΣΗ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΔΙΖΟΥΜΕ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΟΥ!
ΘΑ ΛΕΙΨΩ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΛΟΓΩ ΔΟΥΛΕΙΑΣ.ΚΑΛΗ ΑΝΤΑΜΩΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΧΡΟΝΟ.
Άβαταρ μέλους
filotas
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 4117
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 11, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Νίκος@Κοζάνη
Επικοινωνία:

Re: Που είναι ο υπόλοιποι 2600?

Δημοσίευση από filotas »

Φίλε Πέτρο τον καιρό που ήμουν Συντονιστής επιχείρησα, με τη συναίνεση του Διαχειριστή, να κάνω εκκαθάριση στον κατάλογο των μελών, με σκοπό να διαγράψω τα μη ενεργά μέλη.

Η κίνηση αυτή συνάντησε την αντίδραση των εκατοντάδων μελών, που μπαίνουν περιστασιακά στο forum και γράφουν σπανίως έως ποτέ. Έτσι η υπόθεση ναυάγησε.

Εμπειρικά θεωρώ ότι ένα μικρό ποσοστό των μελών έχει απομακρυνθεί οριστικά από το forum. Οι περισσότεροι αρκούνται στο να το επισκέπτονται περιστασιακά και να ενημερώνονται.

Εκτός όμως από τα μέλη το forum έχει και 10άδες χιλιάδες τακτικούς επισκέπτες, πολλοί από τους οποίους είναι σημαντικά πρόσωπα στην Εκκλησία και την κοινωνία. Μου έκανε τρομερή εντύπωση κατά την επίσκεψή μου σε Μοναστήρι του Αγίου Όρους πρόσφατα, ότι αρκετοί μοναχοί γνώριζαν το forum και όσα λέμε εδώ γι αυτό το Μοναστήρι. Μάλιστα γνώριζαν και το όνομά μου και τις απόψεις που έχω κατά καιρούς εκφράσει προσωπικά.

Η ευθύνη μας γι αυτά που γράφουμε είναι πολύ σημαντική, επειδή αυτά που λέμε μπορεί να βοηθήσουν ή να σκανδαλίσουν πολύ κόσμο.
Christos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1870
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 12, 2005 6:00 am
Επικοινωνία:

Re: Που είναι ο υπόλοιποι 2600?

Δημοσίευση από Christos »

filotas έγραψε:
Εκτός όμως από τα μέλη το forum έχει και 10άδες χιλιάδες τακτικούς επισκέπτες, πολλοί από τους οποίους είναι σημαντικά πρόσωπα στην Εκκλησία και την κοινωνία.

Η ευθύνη μας γι αυτά που γράφουμε είναι πολύ σημαντική, επειδή αυτά που λέμε μπορεί να βοηθήσουν ή να σκανδαλίσουν πολύ κόσμο.
Και εγώ έχω διαπιστώσει ότι χιλιάδες απλοί επισκέπτες και πολλά στελέχη της εκκλησίας παρακολουθούν σιωπηρά τα εδώ γραφόμενα. Επίσης έχω διαπιστώσει ότι δημοσιεύματα απο εδώ περιλαμβάνονται σε άρθρα σε περιοδικά και εφημερίδες χωρίς όμως να αναγράφεται η πηγή.
Εικόνα
agiooros
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 2729
Εγγραφή: Τρί Φεβ 08, 2005 6:00 am
Τοποθεσία: Νίκος@Εύβοια
Επικοινωνία:

Re: Που είναι ο υπόλοιποι 2600?

Δημοσίευση από agiooros »

Ean pate edo:
http://agiooros.net/forum/memberlist.php
kai patisete edo pou leei: Τελευταία επίσκεψη pieste dio fores na kani katataxi.
vlepete pote ena melos exei episkepti to site.
Peripou 70-100 egegramena meli sindeonte edo se kathimerini vasi.
H kathe selida exei 25 egrafes.

ean vro xrono tha valo ena MOD me analitika statistika.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25027
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Που είναι ο υπόλοιποι 2600?

Δημοσίευση από aposal »

Κατά την πάροδο του έτους υπάρχουν διακυμάνσεις στην επισκεψιμότητα. Σε περιόδους διακοπών συνήθως είμαστε στα κάτω μας.
Συμφωνώ όμως ότι οι περισσότεροι αναγνώστες δεν είναι μέλη και οι απόψεις μου συμφωνούν (ταυτίζονται είναι η σωστή λέξη) με αυτές του Νίκου (filotas), σε ανησυχητικό μάλιστα βαθμό.
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
filotas
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 4117
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 11, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Νίκος@Κοζάνη
Επικοινωνία:

Re: Που είναι ο υπόλοιποι 2600?

Δημοσίευση από filotas »

aposal έγραψε:... οι απόψεις μου συμφωνούν (ταυτίζονται είναι η σωστή λέξη) με αυτές του Νίκου (filotas), σε ανησυχητικό μάλιστα βαθμό.
Συναντιόμαστε πολύ συχνά τώρα τελευταία, λες να φταίει αυτό :mrgreen: :mrgreen: .
Άβαταρ μέλους
Teri
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Δευ Απρ 07, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: Αικατερίνα@Θεσσαλονίκη

Re: Που είναι ο υπόλοιποι 2600?

Δημοσίευση από Teri »

Είναι και κάποια μέλη που μπαίνουν σε καθημερινή σχεδόν βάση αλλά ΔΕΝ κάνουν σύνδεση!
:65 :65 :65

Τώρα όσο αφορά σ' αυτό:
filotas έγραψε:
aposal έγραψε:... οι απόψεις μου συμφωνούν (ταυτίζονται είναι η σωστή λέξη) με αυτές του Νίκου (filotas), σε ανησυχητικό μάλιστα βαθμό.
Συναντιόμαστε πολύ συχνά τώρα τελευταία, λες να φταίει αυτό :mrgreen: :mrgreen: .
επειδή τα καλά πρέπει να διατηρούνται

ΚΑΝΟΝΙΣΤΕ ΣΥΝΤΟΜΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ!
[/color]
Άβαταρ μέλους
vasilikirimp
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1403
Εγγραφή: Δευ Μάιος 05, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: Κατερίνη
Επικοινωνία:

Re: Που είναι ο υπόλοιποι 2600?

Δημοσίευση από vasilikirimp »

Με ότι έχετε γράψει,, ότι υψηλά άτομα της εκκλησίας παρακολουθούν τα φραφόμενα, με έχετε αγχώσει.

Διότι εάν διαβάζουν κατά καιρούς τις ερωτήσεις που έχω θέσει οι άνθρωποι ......θα κουνούν το κεφάλι τους.

Η αλήθεια είναι ότι είμαστε μια παρέα καταπληκτική και ρωτώντας πάμε στη πόλη ....όπως λέει και μια παροιμία ελληνική.

Έλειψα για τις ημέρες των Χριστουγέννων και διαπιστώνω ότι καινούργια άτομα γράφουν και αυτό με χαροποιεί !

Αν κάποιοι επιλέγουν μόνο να διαβάζουν και όχι να συμμετέχουν ενεργά στη κουβέντα δε πειράζει είναι επιλογή τους , στο κάτω - κάτω και έτσι αποκομίζεις πολλά θετικά.

Ίσως αν κάνουν κάποια στιγμή την αρχή και γράψουν θα γλυκαθούν και τότε θα είναι πιο ενεργή................για όλους υπάρχει η κατάλληλη στιγμή.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25027
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Που είναι ο υπόλοιποι 2600?

Δημοσίευση από aposal »

vasilikirimp έγραψε:Με ότι έχετε γράψει,, ότι υψηλά άτομα της εκκλησίας παρακολουθούν τα φραφόμενα, με έχετε αγχώσει.

Διότι εάν διαβάζουν κατά καιρούς τις ερωτήσεις που έχω θέσει οι άνθρωποι ......θα κουνούν το κεφάλι τους.
Αν διαβάζουν κάποιοι κληρικοί αυτά που λέμε (μακάρι), ειδικά στο υπέροχο Άγιον Όρος, δεν θα μας κατακρίνουν, απλά θα μας βοηθούν μέσω της προσευχής τους!
Οπότε να το επιδιώκουμε αυτό και να μην μας αγχώνει!
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλογνωριμία & Συναντήσεις μελών του agiooros.net”