Απόηχος συνάντησης στον Άγιο Διονύσιο στις 14.12.2008

Συζητήσεις αλληλογνωριμίας μελών και οργάνωσης συναντήσεων.

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25042
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Απόηχος συνάντησης στον Άγιο Διονύσιο στις 14.12.2008

Δημοσίευση από aposal »

filotas έγραψε:Τι λέτε ρε παιδιά, 13 σελίδες σε μια μέρα, δεν το πιστεύω!!! Δεν προλαβαίνω να παρακολουθήσω τις δημοσιεύσεις.

Ντίνα μην γκρινιάζεις, εμείς σ' αγαπάμε και σε καλούμε κάθε φορά εσύ δεν έρχεσαι. Από σένα περιμένουμε να οργανώσεις συνάντηση στα Μετέωρα που είναι δίπλα σου. Εμπρός τι περιμένεις; Μετά τις γιορτές είναι ότι πρέπει.

Παιδιά όσοι δεν ήρθατε, θα υπάρξουν σίγουρα κι άλλες ευκαιρίες.

Θα είμαι στην Αθήνα 20-23/12 έχετε να προτείνετε τίποτε; Κανένα καφέ ίσως;
Είχε προτείνει και ο Βασίλης (arxontopoulo) να βρεθούμε εδώ, στην Αθήνα, πριν από τα Χριστούγεννα και είχα πει ότι θα λείπω όλα τα Σαββατοκυριακα.
Για την ακρίβεια, από όλα τα Σαββατοκύριακα των μηνών Αυγούστου, Σεπτεμβρίου, Οκτωβρίου, Νοεμβρίου και Δεκεμβρίου, μόνο 2 έχω περάσει στο σπίτι μου.
Το Σαββατοκύριακο 20-21 Δεκεμβρίου θα είμαι στο χωριό της γυναίκας μου λόγω κάποιου μνημοσύνου. Επομένως η δική μου διαθεσιμότητά θα είναι μόνο για το απόγευμα της Δευτέρας 22 Δεκεμβρίου.
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
vasilikirimp
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1403
Εγγραφή: Δευ Μάιος 05, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: Κατερίνη
Επικοινωνία:

Re: Απόηχος συνάντησης στον Άγιο Διονύσιο στις 14.12.2008

Δημοσίευση από vasilikirimp »

Όχι ο κύριος Απόστολος δεν είναι μεγάλος σε ηλικία είναι λίγο πιο πάνω απο τα 30 αλλά έχει ένα πρόσωπο και ένα βλέμμα πράο και ήπιο με λίγα λογια ΣΕΒΑΣΤΙΚΟ οπότε αν δε σου δώσει το οκ να του μιλήσεις στον ενικό σου βγαίνει λίγο δύσκολα.

Κύριε Απόστολε !!!!!
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25042
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Απόηχος συνάντησης στον Άγιο Διονύσιο στις 14.12.2008

Δημοσίευση από aposal »

eleimon έγραψε:η ΒΑΣΙΛΙΚΗ ειπε "Κύριε Απόστολε σήμερα θα μπορέσετε να ανεβάσετε κάποιες φωτογραφίες"

Βασιλικη ειναι τοσο μεγαλος ο Αποστολης και τον αποκαλεις κυριο??? γιατι αν ειναι ετσι πρεπει να ντρεπομαι γιατι εγω του μιλαω στον ενικο,παρασυρομαι βεβαια κ απο μερικους αλλους που του μιλανε ετσι...

ΚΥΡΙΕ ΑΠΟΣΤΟΛΕ ΣΥΓΧΩΡΕΣΤΕ ΜΕ για την ελλειψη σεβασμου προς το προσωπο σας :oops: :oops: :oops: :oops:
Σε συγχωρώ τέκνον μου. Είναι φυσιολογικό πλέον εσείς, η νέα γενιά, να μην έχετε τα ιδανικά της δικής μου. Άλλά έχω συνηθίσει πλέον να ζω σε μια κενωνία όπου περισσεύουν η υποκρισία, η φιληδονία και ο φιλοτομαρισμός...
Μην "ακούς" τέκνον μου της Βασιλική (vasilikirimp), που μιλάει για λίγο πάνω από τα 30! Αυτή την πλάκα την κάνω κι εγώ, αλλά και πολλοί στην ηλικία μου....
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
eleimon
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 3520
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 11, 2008 6:34 am
Τοποθεσία: Ελπίδα-Αθήνα

Re: Απόηχος συνάντησης στον Άγιο Διονύσιο στις 14.12.2008

Δημοσίευση από eleimon »

Εγω παντως ζηταω συγγνωμη δημοσιως αν πηρα το δικαιωμα απο μονη μου σε καποιους και μιλαω στον ενικο ειναι ισως γιατι σας θεωρω καποιους απο δω μεσα πολυ οικειους μου.....γιατι με εχετε διαφωτισει αρκετες φορες με τις γνωσεις σας.


Υ.Γ αν λαβω γνωση οτι σε αλλη ενοτητα γραφει ο κυριος Αποστολος οτι πριν απο 20 χρονια τελειωσε το στρατο ε.....πανω απο 40 χρονων 45 το πολυ δε θαναι....αυτο ειναι ανθος ηλικιας βρε παιδια..
«Το θάνατο δεν τον φοβά­μαι, όχι βέβαια ένεκα των έργων μου, αλλά επειδή πιστεύω στο έλεος του Θεού».
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25042
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Απόηχος συνάντησης στον Άγιο Διονύσιο στις 14.12.2008

Δημοσίευση από aposal »

Παρακαλώ να μου μιλάτε στον ενικό!
Εντάξει είμαι λίγο πάνω από τα 45, 46 2/3 για την ακρίβεια, αλλά δεν είμαι τόσο σεβάσμιος, όσο θα ήθελα και ο πληθυντικός θα επιδεινώσει την ήδη φθίνουσα κατάστασή μου.
Οι φωτογραφίες, επαναλαμβάνω, θα δοθούν μέσω e-mail, μόνο στους συμμετέχοντες. Αυτό μην το ερμηνεέψετε, ως θέμα αποκλεισμού των υπολοίπων, αλλά ως σεβασμός στα δικαιώματα των φωτογραφηθέντων.
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Re: Απόηχος συνάντησης στον Άγιο Διονύσιο στις 14.12.2008

Δημοσίευση από smarti »

eleimon έγραψε:Tα δικα μου μηνυματα φτασανε στ αυτακια σας????? τα χα στειλει με τη Σμαρουλα......

Παντα τετοια να χετε και κανονιστε γρηγορα το next meetting.....

Εμεις εδω στην Αθηνα να δουμε ποτε θα γνωριστουμε.....κανονιστε κατι για τους συντοπιτες,μη βρεθουμε κατευθειαν στην αλλη ακρη της Ελλαδας...
Ολα γινανε οπως αγαπουσες Ελπιδα......η αγαπη σου εχει μεταβιβαστει στα μελη και ολοι ευχομαστε να εισαι καλα και να γινεις γρηγορα καλα....το ονομα σου βρισκετα στο Μοναστηρι...φιλια πολλα!!
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
Άβαταρ μέλους
eleimon
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 3520
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 11, 2008 6:34 am
Τοποθεσία: Ελπίδα-Αθήνα

Re: Απόηχος συνάντησης στον Άγιο Διονύσιο στις 14.12.2008

Δημοσίευση από eleimon »

Σε υπερ ευχαριστω κοριτσακι μου,κι εσας να σας εχει ολους ο Θεος καλα!!!!!!για να με βλεπεις λαλιστατη καλα παω!!!!
«Το θάνατο δεν τον φοβά­μαι, όχι βέβαια ένεκα των έργων μου, αλλά επειδή πιστεύω στο έλεος του Θεού».
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25042
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Απόηχος συνάντησης στον Άγιο Διονύσιο στις 14.12.2008

Δημοσίευση από aposal »

Παρακαλώ οι συμμετέχοντες στη συνάντηση της 14ης Δεκεμβρίου να μου στείλετε τις ηλεκτρονικές διευθύνσεις για να σας στείλω, με τη σειρά μου, τις 15 φωτογραφίες σε 7 μηνύματα (e-messages) με 2 φωτογραφίες επισυναπτόμενες στο κάθε μήνυμα.
Προς το παρόν έχω στείλει από 7 μηνύματα στην Σμαραγδή, στην Βασιλική, στον Γιάννη και τον Ηλία. Ελέγξτε, παρακαλώ, τα μηνύματά σας και ενημερώστε με αν κάτι δεν έφτασε σωστά.
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
iliasgr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1196
Εγγραφή: Δευ Απρ 07, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: Ηλιας33@ΔυτικηΕλλαδα

Re: Απόηχος συνάντησης στον Άγιο Διονύσιο στις 14.12.2008

Δημοσίευση από iliasgr »

βρε παιδια,το arxontopoulo που χαθηκε?
ελεησον με ο Θεος
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25042
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Απόηχος συνάντησης στον Άγιο Διονύσιο στις 14.12.2008

Δημοσίευση από aposal »

Να απαντήσουν οι Κατερινιώτες!
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλογνωριμία & Συναντήσεις μελών του agiooros.net”