Συνάντηση στην Αθήνα λίγο πριν τα Χριστούγεννα

Συζητήσεις αλληλογνωριμίας μελών και οργάνωσης συναντήσεων.

Συντονιστής: Συντονιστές

arxontopoulo
Συστηματικός Αποστολέας
Συστηματικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 169
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 22, 2007 6:00 am

Συνάντηση στην Αθήνα λίγο πριν τα Χριστούγεννα

Δημοσίευση από arxontopoulo »

Τι θα λέγατε για μία συνάντηση στην Αθήνα λίγο πριν τα Χριστούγεννα και συγκεκριμένα μετά τις 17/12; Όσοι ενδιαφέρονται ας το δηλώσουν εδώ. Οποιαδήποτε άλλη πρόταση (ακόμα και εκτός Αθηνών) μπορεί επίσης να συζητηθεί.
Όπως αγαπάς!
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 24978
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Συνάντηση στην Αθήνα λίγο πριν τα Χριστούγεννα

Δημοσίευση από aposal »

Δεν έχω αντίρρηση. Υπενθυμίζω ότι στις 14/12 έχουμε συνάντηση στο Λιτόχωρο.
Όσον αφορά στην Αθήνα, έχω δεσμευτεί κι εγώ να κανονίσω μία συνάντηση με τον πρωτοπρεσβύτερο της ενορίας μου, για συζήτηση σε ό,τι θέματα προβληματίζουν τον καθένα μας. Μέχρι τώρα δεν έχω καταφέρει να τον βρω για να το κανονίσω και δεν ξέρω πότε ακριβώς θα γίνει αυτή η συνάντηση, γιατί θα εξαρτηθεί και από το πότε μπορεί εκείνος.
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
arxontopoulo
Συστηματικός Αποστολέας
Συστηματικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 169
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 22, 2007 6:00 am

Re: Συνάντηση στην Αθήνα λίγο πριν τα Χριστούγεννα

Δημοσίευση από arxontopoulo »

Αποστόλη, έχω δει την ανακοίνωση για τις 14/12 στο Λιτόχωρο. Δυστυχώς όμως δεν θα μπορέσω να έρθω. Μία συνάντηση στην Αθήνα ίσως βόλευε και κάποιους άλλους που μένουν εκεί και δεν μπορούν να ταξιδέψουν τόσο μακριά. Αν θέλετε μπορούμε να το συνδυάσουμε και με κάποιο προσκύνημα-εκκλησιασμό σε κάποιο μοναστήρι ή ενορία. Ακούω προτάσεις...
Όπως αγαπάς!
agiooros
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 2728
Εγγραφή: Τρί Φεβ 08, 2005 6:00 am
Τοποθεσία: Νίκος@Εύβοια
Επικοινωνία:

Re: Συνάντηση στην Αθήνα λίγο πριν τα Χριστούγεννα

Δημοσίευση από agiooros »

aposal έγραψε:Δεν έχω αντίρρηση. Υπενθυμίζω ότι στις 14/12 έχουμε συνάντηση στο Λιτόχωρο.
Όσον αφορά στην Αθήνα, έχω δεσμευτεί κι εγώ να κανονίσω μία συνάντηση με τον πρωτοπρεσβύτερο της ενορίας μου, για συζήτηση σε ό,τι θέματα προβληματίζουν τον καθένα μας. Μέχρι τώρα δεν έχω καταφέρει να τον βρω για να το κανονίσω και δεν ξέρω πότε ακριβώς θα γίνει αυτή η συνάντηση, γιατί θα εξαρτηθεί και από το πότε μπορεί εκείνος.
Perimenoume kyrie Apostole na to kanonisete.
plagiaskepsi
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1648
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 03, 2007 5:00 am

Re: Συνάντηση στην Αθήνα λίγο πριν τα Χριστούγεννα

Δημοσίευση από plagiaskepsi »

ok .......tha ime
Άβαταρ μέλους
eleimon
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 3520
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 11, 2008 6:34 am
Τοποθεσία: Ελπίδα-Αθήνα

Re: Συνάντηση στην Αθήνα λίγο πριν τα Χριστούγεννα

Δημοσίευση από eleimon »

Ωραια ιδεα μπραβο!!!!εμεις οι νοτιοι εδω το χουμε ξαναναφερει για προσκυνημα στην Αττικη...υπαρχουν αρκετες μονες που θα μπορουσαμε να επισκεφτουμε...οπως του Αγιου Εφραιμ στη Νεα Μακρη η του Ιωαννη του Προδρομου στη Καισαριανη καπου...ειναι καταπληκτικα μοναστηρια...Ο Αποστολος ομως ειναι πιο ειδικος σ αυτα τα θεματα γι αυτο το αφηνω πανω του!!!!Θα χαρουμε παρα πολυ να σας δουμε παντως!!! :P :P :P
«Το θάνατο δεν τον φοβά­μαι, όχι βέβαια ένεκα των έργων μου, αλλά επειδή πιστεύω στο έλεος του Θεού».
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 24978
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Συνάντηση στην Αθήνα λίγο πριν τα Χριστούγεννα

Δημοσίευση από aposal »

agiooros έγραψε:
aposal έγραψε:Δεν έχω αντίρρηση. Υπενθυμίζω ότι στις 14/12 έχουμε συνάντηση στο Λιτόχωρο.
Όσον αφορά στην Αθήνα, έχω δεσμευτεί κι εγώ να κανονίσω μία συνάντηση με τον πρωτοπρεσβύτερο της ενορίας μου, για συζήτηση σε ό,τι θέματα προβληματίζουν τον καθένα μας. Μέχρι τώρα δεν έχω καταφέρει να τον βρω για να το κανονίσω και δεν ξέρω πότε ακριβώς θα γίνει αυτή η συνάντηση, γιατί θα εξαρτηθεί και από το πότε μπορεί εκείνος.
Perimenoume kyrie Apostole na to kanonisete.
Προς τι ο πληθυντικός Νίκο;
Μην είναι σεβασμός; Μα είσαι γηραιότερος (νομίζω!)
Μην είναι αρχαιότητα; Μα ούτε αυτό ισχύει, αλλά μάλλον το ακριβώς αντίθετο!
Μην είναι αποξένωση; Μη γένοιτο!


Σε κάθε περίπτωση θα χαρώ πάρα πολύ να σε δω και στο Λιτόχωρο (τρίτη και φαρμακερή).
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 24978
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Συνάντηση στην Αθήνα λίγο πριν τα Χριστούγεννα

Δημοσίευση από aposal »

eleimon έγραψε:Ωραια ιδεα μπραβο!!!!εμεις οι νοτιοι εδω το χουμε ξαναναφερει για προσκυνημα στην Αττικη...υπαρχουν αρκετες μονες που θα μπορουσαμε να επισκεφτουμε...οπως του Αγιου Εφραιμ στη Νεα Μακρη η του Ιωαννη του Προδρομου στη Καισαριανη καπου...ειναι καταπληκτικα μοναστηρια...Ο Αποστολος ομως ειναι πιο ειδικος σ αυτα τα θεματα γι αυτο το αφηνω πανω του!!!!Θα χαρουμε παρα πολυ να σας δουμε παντως!!! :P :P :P
Ο Απόστολος είναι πολύ πτωχός πνευματικά, αλλά ιδιαίτερα πλούσιος σε εγωισμό. Και δεν είναι και ειδικός σε Ι. Μονές (η μόνη Ι. Μονή την οποία επισκέπτεται τακτικά είναι της Αγάθωνος στην Υπάτη και τώρα τελευταία την Ι. Μ Αγίου Διονυσίου του εν Ολύμπω) αν και θα ήθελε πολύ να επισκεφτεί τον Άγιο Ευφραίμ, στην Νέα Μάκρη.
Και έχω την άποψη ότι θα ήταν καλύτερο να γίνουν δύο διαφορετικές συναντήσεις, μία προσκυνηματική, στην Νέα Μάκρη και μία για συζήτηση με τον πρωτοπρεσβύτερο. Ίσως αυτή που προτείνει ο αδελφός μας arxontopoulo να είναι η προσκυνηματική.
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
eleimon
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 3520
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 11, 2008 6:34 am
Τοποθεσία: Ελπίδα-Αθήνα

Re: Συνάντηση στην Αθήνα λίγο πριν τα Χριστούγεννα

Δημοσίευση από eleimon »

Οτι θελετε,αρκει να αποφασιστει...καλη διαθεση να υπαρχει και ολα θα γινουν!!!εσυ εισαι φτωχος Αποστολε πνευματικα????που για καθε ερωτημα εχεις ετοιμη την απαντηση?και τι απαντηση!!!!μεσα απο το στομα και τη γνωση των αγιων Πατερων μας!!! ΟΧΙ ΔΑ ΚΑΙ ΦΤΩΧΟΣ βρε Αποστολη μου!!μακαρι ολοι μας ναχαμε τους θησαυρους και τις γνωσεις που εχετε καποιοι απο σας....Να στε ολοι καλα να μας φωτιζετε με τις συμβουλες σας :P :P
«Το θάνατο δεν τον φοβά­μαι, όχι βέβαια ένεκα των έργων μου, αλλά επειδή πιστεύω στο έλεος του Θεού».
theodore
Συστηματικός Αποστολέας
Συστηματικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 202
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 05, 2007 6:00 am
Τοποθεσία: ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ

Re: Συνάντηση στην Αθήνα λίγο πριν τα Χριστούγεννα

Δημοσίευση από theodore »

Περιμένω να δώ ημερομηνία και ώρα.Ωραία θα ήταν στον Αγιο Εφραιμ στην Ν.Μάκρη
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλογνωριμία & Συναντήσεις μελών του agiooros.net”