Συνάντηση μελών στις 22 Νοεμβρίου

Συζητήσεις αλληλογνωριμίας μελών και οργάνωσης συναντήσεων.

Συντονιστής: Συντονιστές

nikolaos-9

Συνάντηση μελών στις 22 Νοεμβρίου

Δημοσίευση από nikolaos-9 »

Μετά από την πολύ ωραία συνάντηση που είχαμε στις 18/10 στη Σουρωτή, θα πρότεινα να ξαναβρεθούμε το Σάββατο 22 Νοεμβρίου (η Κυριακή 23), σε έναν από τους δύο προορισμούς:

1)Στη Μονή Αγίου Διονυσίου εν Ολύμπω. Διάβασα πως ήταν πολύ πετυχιμένη η προηγούμενη, οπότε αξίζει τον κόπο να επαναληφθεί.

2)Στο Εκκλησάκι της Αγίας Παρασκευής Τεμπών (που βρίσκεται πάνω στην εθνική οδό). Προσκύνημα στο εκκλησάκι (υπάρχει και ένα σημείο δίπλα, όπου τρέχει αγίασμα από το βράχο) και μετά μπορούμε να καθίσουμε κάπου στον Πλαταμώνα.

Πιστεύω πως θα μπορέσουμε να κανονίσουμε κάποια ώρα που να βολεύει όλους μας.

Ας το δούμε λοιπόν!!
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Re: Συνάντηση μελών στις 22 Νοεμβρίου

Δημοσίευση από smarti »

Γεια!!!

Επειδη αυτη η συναντηση ξεκινησε με καποια πρωτοβουλια του Νικολα απο το αλλο σαιτ του Χρηστου..athonite.gr και οριστηκε νομιζω για της 15 Δεκεμβριου, νομιζω θα ειναι καλυτερα μια και τα μελη ειναι σχεδον παλι οι ιδιοι , αν θελετε να μην αλαξει αυτη η ημερομηνια γιατι ειναι και μια κοπελα απο Ιταλια η Δημητρα η οποια την βολευει μονο μεσα στο Δεκεμβριο οπου θα εχει επιστρεψει απο Ιταλια..ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ!!
Μια προταση ειναι απλως για διευκόλυνση των μελων...Αν θελετε πεστε και εσεις τη γνωμη σας ,,για να καταλειξουμε καπου.
Εγω προσωπικα δεν θα μπορουσα μεσα στο Νοεμβριο γιατι ειμαι πολυ φορτωμένη με τα μαθηματα των παιδιων και τη δικη μου δουλεια..θα περιμενω νεα...
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
Άβαταρ μέλους
Teri
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Δευ Απρ 07, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: Αικατερίνα@Θεσσαλονίκη

Re: Συνάντηση μελών στις 22 Νοεμβρίου

Δημοσίευση από Teri »

Θα συμφωνήσω με τη Σμαρώ... Μια που η άλλη συνάντηση έχει ήδη ανακοινωθεί πριν απ' αυτή....

Μιλάμε για Κυριακή 14 Δεκεμβρίου. Ο τόπος δεν έχει σταθεροποιηθεί ακόμα: παίζει μεταξύ Αγίου Διονυσίου στον Όλυμπο και Ιερού Ησυχαστήριου του ΑΓ. Γρηγορίου του Παλαμά στα Κουφάλια Θεσσαλονίκης.
Δε νομίζω να πειράζει μια κοινή συνάντηση! :) Τι λέτε;;
nikolaos-9

Re: Συνάντηση μελών στις 22 Νοεμβρίου

Δημοσίευση από nikolaos-9 »

Δεν είχα υπ' όψη μου πως έχει συζητηθεί το θέμα της συνάντησης σε άλλο forum και είχε οριστεί ημερομηνία. Δε μπήκα τις προηγούμενες μέρες στη συγκεκριμένη ιστοσελίδα και δεν το γνώριζα.

Είμαι μαζί σας.
Άβαταρ μέλους
filotas
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 4117
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 11, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Νίκος@Κοζάνη
Επικοινωνία:

Re: Συνάντηση μελών στις 22 Νοεμβρίου

Δημοσίευση από filotas »

nikolaos-9 έγραψε:Δεν είχα υπ' όψη μου πως έχει συζητηθεί το θέμα της συνάντησης σε άλλο forum και είχε οριστεί ημερομηνία. Δε μπήκα τις προηγούμενες μέρες στη συγκεκριμένη ιστοσελίδα και δεν το γνώριζα.

Είμαι μαζί σας.
Δεν είναι σε άλλο forum, είναι στο αδελφό και εναλλακτικό για τις περιόδους "γενικής διακοπής¨forum www.athonite.gr/forum του φίλου μας του Χρήστου - eortologio_gr.
NIKOSZ
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6135
Εγγραφή: Τετ Οκτ 04, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: Συνάντηση μελών στις 22 Νοεμβρίου

Δημοσίευση από NIKOSZ »

Προσκυνημα κοντα στην Αττικη δεν εχει γινει ακομη...

Ολο προς τα πανω μας τραβατε :roll:
Κύριε Ιησού Χριστέ, ελέησον με τον αμαρτωλό
Άβαταρ μέλους
ntinoula
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1428
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 09, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: Θεσσαλῶν Νίκη

Re: Συνάντηση μελών στις 22 Νοεμβρίου

Δημοσίευση από ntinoula »

Παλιά γινόταν το αντίθετο. :) Τώρα η Βόρεια Ελλάδα είναι πιο δραστήρια.
Το χαμόγελο είναι το φως του προσώπου μας που δείχνει πώς η καρδιά μας είναι μέσα.
NIKOSZ
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6135
Εγγραφή: Τετ Οκτ 04, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: Συνάντηση μελών στις 22 Νοεμβρίου

Δημοσίευση από NIKOSZ »

ntinoula έγραψε:Παλιά γινόταν το αντίθετο. :) Τώρα η Βόρεια Ελλάδα είναι πιο δραστήρια.
ποιο αντιθετο ? που ερχομουν Λαρισα για να παμε θεσσαλονικη ? :lol: :lol:
Κύριε Ιησού Χριστέ, ελέησον με τον αμαρτωλό
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25040
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Συνάντηση μελών στις 22 Νοεμβρίου

Δημοσίευση από aposal »

NIKOSZ έγραψε:Προσκυνημα κοντα στην Αττικη δεν εχει γινει ακομη...

Ολο προς τα πανω μας τραβατε :roll:
Έχω υποσχεθεί να κανονίσω μία συνάντηση - συνομιλία με κάποιον ιερέα, εδώ στον Άγιο Δημήτριο, που πολύ τον ευλαβούμαι και πιστεύω ότι θα ωφεληθούμε όλοι αν συζητήσουμε μαζί του.
Μέχρι τώρα δεν μπόρεσα να τον βρω για να κανονίσω μια ημερομηνία που να έχει χρόνο. Συγχωρέστε με (είχα πει να το κανονίσω μετά την ελαιοσυγκομιδή).
Όσο για τον Άγιο Διονύσιο, έχω τοποθετηθεί στο ανάδελφο φόρουμ ότι θα συμμετάσχω την Κυριακή 15 Δεκέμβρη, πρώτα ο Θεός, αρκεί να μην έχει χιόνια.
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
ntinoula
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1428
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 09, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: Θεσσαλῶν Νίκη

Re: Συνάντηση μελών στις 22 Νοεμβρίου

Δημοσίευση από ntinoula »

NIKOSZ έγραψε:
ntinoula έγραψε:Παλιά γινόταν το αντίθετο. :) Τώρα η Βόρεια Ελλάδα είναι πιο δραστήρια.
ποιο αντιθετο ? που ερχομουν Λαρισα για να παμε θεσσαλονικη ? :lol: :lol:
Μην τα βγάζεις όλα στη φόρα. :P
Το χαμόγελο είναι το φως του προσώπου μας που δείχνει πώς η καρδιά μας είναι μέσα.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλογνωριμία & Συναντήσεις μελών του agiooros.net”