Ας γνωριστούμε καλύτερα...

Συζητήσεις αλληλογνωριμίας μελών και οργάνωσης συναντήσεων.

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
iliasgr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1196
Εγγραφή: Δευ Απρ 07, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: Ηλιας33@ΔυτικηΕλλαδα

Ας γνωριστούμε καλύτερα...

Δημοσίευση από iliasgr »

καλησπερα σε ολους.θα ηθελα να προτεινω,να γνωριστουμε καλυτερα ,αναφεροντας ο καθενας μας ο,σα στοιχεια επιθυμει για τον εαυτο του,ειτε εδω ειτε στο προφιλ του.(για παραδειγμα ,ονομα,ηλικια,επαγγελμα,διαμονη)
αυτο θεωρω οτι θα βοηθησει στην αναπτυξη των μεταξυ μας σχεσεων,και ισως καποιοι λογω επαγγελματος η γνωσεων κτλπ να μπορουν να βοηθησουν καποιους αλλους.τι λετε?

εγω λεγομαι
Ηλιας Καταγης
ειμαι 32 χρονων,αγαμος.
εχω σουπερ μαρκετ στην Αιτωλοακαρνανια,πολυ κοντα στη Λευκαδα,και ειμαι δημοτικος συμβουλος και προεδρος του δημοτικου συμβουλιου του δημου μου....
ελεησον με ο Θεος
eufrosini
Τακτικό Μέλος
Τακτικό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: Δευ Απρ 14, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: αλιμος αττικη

Δημοσίευση από eufrosini »

καλησπερα εγω ειμαι η ευφρουνη οι φιλοι μου με φωναζουνε εφη
ειμαι 30 χρονων παντρεμενη 3 χρονια απο το 2005
εχω σπουδασει διοικηση επιχειρησεων στο πανεπιστημιο και εχω λογιστικο γραφειο στην αθηνα
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 24978
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Δημοσίευση από aposal »

Απόστολος Αλατάς, 46 ετών, έγγαμος, χωρίς παιδιά. Σπούδασα Πολιτικός Μηχανικός στο Α.Π.Θ. και δουλεύω σε μια εταιρία που ασχολείται με την Τοπική Αυτοδιοίκηση (Ε.Ε.Τ.Α.Α.).
Αμαρτωλός, ανάξιος και αχάριστος! Προσπαθώ να γίνω Χριστιανός (στην πράξη) εδώ και 13 χρόνια, αλλά μέχρι τώρα δεν τα έχω καταφέρει! Ελπίζω μόνο στο έλεος του Θεού!
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
geonutr
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: Τετ Μαρ 05, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Γεωργία

Δημοσίευση από geonutr »

Καλησπέρα, είμαι η Γεωργία Ειρήνη , είμαι 25 ετών, άγαμη (μόλις χώρισα), έχω σπουδάσει διατροφή διαιτολογία και έχω δικό μου γραφείο στο Περιστέρι.
Εδώ και ένα χρόνο περίπου, παλέυω με νύχια και με δόντια, αντιμέτωπη με όλους ,για τον Κύριο..Μακάρι να τα καταφέρω!Μόνη εναντίον πολλών, έτσι νιώθω.. :roll:
Αν πεθανεις πριν πεθανεις, δε θα πεθανεις οταν πεθανεις...
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 24978
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Δημοσίευση από aposal »

Συμβαίνει ενίοτε να νομίζουμε ότι είμαστε μόνοι στον αγώνα μας!
Δεν είμαστε όμως! Είναι μία πλάνη που προσπαθεί να μας την περάσει ο πονηρός!
Μας βοηθάνε οι αδελφοί μας που κάνουν προσευχές για μας και όλοι οι άγιοι τους οποίους επικαλούμαστε!
Τις δυσκολίες που αντιμετωπίζουμε καθημερινά (ή που νομίζουμε ότι αντιμετωπίζουμε) τις ξέρει πολύ καλά Εκείνος που τις επιτρέπει να μας παρουσιάζονται, Αυτός μας έχει ΠΑΝΤΟΤΕ υπό την σκέπην Του και υπό το άγρυπνό του βλέμμα!
Γι' αυτό να κάνουμε κουράγιο αδελφοί μου και να παίρνουμε θάρρος ο ένας από τον άλλο!
Γεωργία - Ειρήνη, λυπούμαι για την τροπή της σχέσης σου! Θα την ξεπεράσεις με την βοήθεια του πνευματικού, γιατί μόνον μέσω αυτού έρχεται μέσα μας η γλυκύτητα του Χριστού μας!
Ο Θεός να σου δίνει υπομονή, δύναμη και πίστη!
Και μακάρι, όσοι αδελφοί νιώθουν απογοήτευση και μοναξιά, να παίρνουν δύναμη και συντροφικότητα από την επικοινωνία με τους άλλους αδελφούς, edo.
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
iliasgr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1196
Εγγραφή: Δευ Απρ 07, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: Ηλιας33@ΔυτικηΕλλαδα

Δημοσίευση από iliasgr »

αντε αδελφοι...................
Θ Α Ρ Σ Ε Ι Ν Χ Ρ Η :) :) :) :)
ελεησον με ο Θεος
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Δημοσίευση από smarti »

Με λενε Σμαρω,ειμαι 35 χρονων ,μεγαλωσα στη Γερμανια ,τελειωσα γυμναστρια,εχω 4 παιδακια ,εχω μεγαλο στομα και πολλες φορες οταν βλεπω οτι αδικουντε καποιοι δεν μπορω να κρατηθω.Ειμαι Χριστιανη Ορθοδοξη ,μου αρεσει να διαβαζω εκκλησιαστικα βιβλια.Με τα πνευματικα μου καθηκοντα ειμαι τις περισσοτερες φορες αμελεις.κακκο δεν κανω ευκολα σε ανθρωπο και αν με κανουν ειμαι ξεχασιαρα και το ξεχνω .Βρηκα αυτο το σαιτ αναζητωντας κατι για το Αγιο Ορος ,χωρις να εχω καποια γννωση των εκκλησιαστικων και το τι ειναι το καθενα.Μου αρεσει να μπαινω σε αυτο το σαιτ ,γιατι μαθαινω παρα πολλα και γνωριζω αξιολογους ανθρωπους.Δεν θελω να μαλωνω με κανεναν,αλλα καμια φορα ειμαι πολυ επιπολαια και αυτο εχει ως αποτελεσμα να φερομαι ,χωρις να σκεφτομαι και πολυ.Γι αυτο λοιπον συγχωρεστε με ,αν σημερα στεναχωρεσα καποιους .Οι απαντησεις που εδινα ,δεν ηταν ουτε ειρωνικες ,ουτε τιποτα αλλο.Προσπαθουσαν με καποιο τροπο να ξαναφερουν την ομονοια αναμεσα μας οπως ,και θα επρεπε να ειναι αυτο το σαιτ.Αυτα.!!!!Θελει μηπως να συστηθει και αλλος?
Ωραια η ιδεα σου Ηλια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
Άβαταρ μέλους
iliasgr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1196
Εγγραφή: Δευ Απρ 07, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: Ηλιας33@ΔυτικηΕλλαδα

Δημοσίευση από iliasgr »

ευχαριστω για τα καλα σου λογια.......... :oops:
ελεησον με ο Θεος
eirini
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Αύγ 22, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: Δυτική Μακεδονία.Κοζάνη.

Δημοσίευση από eirini »

Καλησπερα...
Είμαι η Είρηνη.27 χρονών απο Κόζανη.Έχω σπουδάσει πληροφορική και είμαι ιδ.υπάλληλος και άγαμη.
Το site αύτο το ανακάλυψα σε μία στίγμη απελπισίας.Σε μία περίοδο της ζώης μου που σκεφτόμουν να κάνω την μεγαλύτερη αμαρτία που μπορεί να διαπράξει άνθρωπος. Οι δυσκολίες με είχαν τσακίσει τόσο πολύ που οταν ήρθε και ο πρόσφατος χάμος του αγαπημένου πάτερα θέλησα να δώσω ένα τέρμα σε όλα.Άκομα ειμαι σε φάση....μέταιωρη αλλά οφείλω να ομολογήσω πως βρήκα μια παρηγορια...!Ξέρω πως αν καταφέρω ενδυναμώσω την πίστη μου και αγαπησω τον Χριστό μας όσο αγαπάει αύτος εμένα θα λυτρωθώ.Ελπίζω κάποια στιγμή να γίνω άξια της αγάπης του γιατι ως τώρα ημουν μακριά του!
Domna
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6147
Εγγραφή: Τετ Μαρ 29, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: Γερμανία
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Domna »

Καλησπέρα παιδιά !
Θα ήθελα να συστηθώ και εγώ. Με λένε Δόμνα Παρασκευή Ελευθεριάδου, είμαι 37 χρονών και ακόμη άγγαμη . :cry:
Μεγάλωσα και μένω στην Γερμανία γι´αυτό να με συμπαθάτε εαν δεν μπορώ να εκφραστώ. :oops:
Εμαθα το επάγγελμα του νηπιαγωγού αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να το εξασκώ και δουλεύω ως οικιακή βοηθός .
Από χαρακτήρα μοιάζω πολύ την Σμαρώ . Μέλος αυτής της ιστοσελίδας είμαι εδώ και τρία χρόνια και πρέπει να πω ότι με οφέλησε πολύ γιατί έμαθα πάρα πολλά . Επίσης πρέπει να πω πως χαίρομαι πολύ που όλο και περισσότεροι νέοι ενδιαφέρονται για την Ορθοδοξία και γίνονται μέλη αυτής της πολύ οφέλημης ιστοσελίδας .
Χαιρετώ όλους τους λεβέντες και τις λεβέντισσες >:D< και εύχομαι η Υπεραγία Θεοτόκος να σας σκεπάζει και να σας δίνει πλούσια την ευλογίαν της .
Ο αληθινός χριστιανός έχει τρία γνωρίσματα:
1. Διαβάζει τον Λόγο του Θεού (Αγία Γραφή).
2. Τον εφαρμόζει στη ζωή του.
3. Φροντίζει να τον διαδίδει για να σώζονται και οι άλλοι και να γίνονται κοινωνοί του θαύματος που έζησε.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλογνωριμία & Συναντήσεις μελών του agiooros.net”