Συνάντηση μελών, Αθήνα 2016

Συζητήσεις αλληλογνωριμίας μελών και οργάνωσης συναντήσεων.

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ntinos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 510
Εγγραφή: Παρ Αύγ 31, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Συνάντηση μελών, Αθήνα 2016

Δημοσίευση από ntinos »

....Ως προς τις συμμετοχές λοιπόν, μέχρι στιγμής έχουν εκδηλώσει ενδιαφέρον οι:
ntinos
vasilsalt
stathisekp
ΜΔΚ
agiooros
toula (με επιφύλαξη)

Όποιος άλλος επιθυμεί απλά να απαντήσει στο θέμα γράφοντας ‘παρών’…πιο πολύ για να ‘μετρηθούμε’ να έχουμε μια εικόνα.
ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΕΝΘΑΡΡΥΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΝΕΑ ΜΕΛΗ !!!
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25016
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Συνάντηση μελών, Αθήνα 2016

Δημοσίευση από aposal »

Αν εννοείς τα νέα σε ηλικία, σ' αυτούς ανήκω κι εγώ καθότι μόνον 5 ετών (νοητικά). Βιολογικά έχω ξεπεράσει τα τριάντα (προ πολλού)...
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
ntinos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 510
Εγγραφή: Παρ Αύγ 31, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Συνάντηση μελών, Αθήνα 2016

Δημοσίευση από ntinos »

aposal έγραψε:Αν εννοείς τα νέα σε ηλικία, σ' αυτούς ανήκω κι εγώ καθότι μόνον 5 ετών (νοητικά). Βιολογικά έχω ξεπεράσει τα τριάντα (προ πολλού)...
θα το διαπιστώσω από κοντά :lol:
Άβαταρ μέλους
ntinos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 510
Εγγραφή: Παρ Αύγ 31, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Συνάντηση μελών, Αθήνα 2016

Δημοσίευση από ntinos »

....Ως προς τις συμμετοχές λοιπόν, μέχρι στιγμής έχουν εκδηλώσει ενδιαφέρον οι:
ntinos
vasilsalt
stathisekp
ΜΔΚ
agiooros
toula (με επιφύλαξη)
aposal

Όποιος άλλος επιθυμεί απλά να απαντήσει στο θέμα γράφοντας ‘παρών’…πιο πολύ για να ‘μετρηθούμε’ να έχουμε μια εικόνα.
ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΕΝΘΑΡΡΥΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΝΕΑ ΜΕΛΗ !!!
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25016
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Συνάντηση μελών, Αθήνα 2016

Δημοσίευση από aposal »

Εγώ έχω μια πρόταση να κάνω: Επειδή μέχρι τώρα οι συναντήσεις των Αθηνών "Αποστόλεια" ξεκινούσαν με συνάντηση και συζήτηση με τον πρωτοπρεσβύτερο της ενορίας μας πατέρα Ματθαίο και μετά ακολουθούσε το γεύμα και ο καφές, θα προσπαθήσω κάποια από τις επόμενες ημέρες να συναντήσω τον ιερέα για να μάθω ποια Κυριακή θα έχει ελεύθερο χρόνο κατά το μεσημεράκι (12:00) για να συναντηθεί μαζί μας και να απαντήσει στις ερωτήσεις μας.
Αυτό βέβαια έχει την δέσμευση της περιοχής (Δήμος Αγίου Δημητρίου). Το γεύμα μπορεί να δοθεί στην ταβέρνα που είναι πολύ κοντά στον Ιερό Ναό (στο ρεμούτσικο), όπως έχει γίνει - πολύ πετυχημένα - στο παρελθόν και ο καφές σε κάποια από τις καφετέριες της περιοχής (υπάρχει μία, πίσω από τον Ιερό Ναό).
Αν έχει κάποιος αντίρρηση, είμαστε όλοι πρόθυμοι να συζητήσουμε (αλλά όχι απαραίτητα να υιοθετήσουμε) την δική του άποψη.
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
ntinos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 510
Εγγραφή: Παρ Αύγ 31, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Συνάντηση μελών, Αθήνα 2016

Δημοσίευση από ntinos »

aposal έγραψε:Εγώ έχω μια πρόταση να κάνω: Επειδή μέχρι τώρα οι συναντήσεις των Αθηνών "Αποστόλεια" ξεκινούσαν με συνάντηση και συζήτηση με τον πρωτοπρεσβύτερο της ενορίας μας πατέρα Ματθαίο και μετά ακολουθούσε το γεύμα και ο καφές, θα προσπαθήσω κάποια από τις επόμενες ημέρες να συναντήσω τον ιερέα για να μάθω ποια Κυριακή θα έχει ελεύθερο χρόνο κατά το μεσημεράκι (12:00) για να συναντηθεί μαζί μας και να απαντήσει στις ερωτήσεις μας.
Αυτό βέβαια έχει την δέσμευση της περιοχής (Δήμος Αγίου Δημητρίου). Το γεύμα μπορεί να δοθεί στην ταβέρνα που είναι πολύ κοντά στον Ιερό Ναό (στο ρεμούτσικο), όπως έχει γίνει - πολύ πετυχημένα - στο παρελθόν και ο καφές σε κάποια από τις καφετέριες της περιοχής (υπάρχει μία, πίσω από τον Ιερό Ναό).
Αν έχει κάποιος αντίρρηση, είμαστε όλοι πρόθυμοι να συζητήσουμε (αλλά όχι απαραίτητα να υιοθετήσουμε) την δική του άποψη.
Προσωπικά δεν βολεύομαι όσον αφορά την ώρα και την περιοχή. Μια συνάντηση κάπου κέντρο θα βόλευε όλους πιστεύω.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25016
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Συνάντηση μελών, Αθήνα 2016

Δημοσίευση από aposal »

OK
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
vasilisalt
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6173
Εγγραφή: Παρ Ιουν 19, 2009 12:19 pm

Re: Συνάντηση μελών, Αθήνα 2016

Δημοσίευση από vasilisalt »

Πάντως σαν ιδέα είναι εξαιρετική.
Ο π. Ματθαίος είναι πραγματικά μια τεράστια πνευματική φυσιογνωμία και θα ήθελα πολύ να τον ξαναδούμε
και να γίνουν ωραίοι διάλογοι και ερωτοαπαντήσεις.
Θα ήθελα βέβαια πολύ να είμαστε όλοι παρόντες και ειδικά ο Ντίνος που εξελίσσεται σε στυλοβάτη αυτής της χριστιανικής παρεούλας.
Κάτι ενδιάμεσο, μια χρυσή τομή;
Άβαταρ μέλους
ntinos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 510
Εγγραφή: Παρ Αύγ 31, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Συνάντηση μελών, Αθήνα 2016

Δημοσίευση από ntinos »

vasilisalt έγραψε:Πάντως σαν ιδέα είναι εξαιρετική.
Ο π. Ματθαίος είναι πραγματικά μια τεράστια πνευματική φυσιογνωμία και θα ήθελα πολύ να τον ξαναδούμε
και να γίνουν ωραίοι διάλογοι και ερωτοαπαντήσεις.
Θα ήθελα βέβαια πολύ να είμαστε όλοι παρόντες και ειδικά ο Ντίνος που εξελίσσεται σε στυλοβάτη αυτής της χριστιανικής παρεούλας.
Κάτι ενδιάμεσο, μια χρυσή τομή;
Ούτε στυλοβάτης είμαι, ούτε τπτ...και δεν το λέω για ταπείνωση, κλπ (που τέτοια 'τύχη')....μια ιδέα είχα και την έγραψα.
Είναι όντως ωραία ιδέα, αλλά δεν με βολεύει και η μέρα + της άλλης....καθημερινή απόγευμα π.χ. θα μπορούσα... Εγώ είχα στο μυαλό μου κάτι εντελώς χαλαρό (ένα καφέ...απλά).
Τεσπά, το ότι εγώ δν μπορώ να έρθω δν σημαίνει κ πολλά, αν και θα ήθελα να γνωρίσω και τα άλλα παιδιά (μόνο εσένα γνωρίζω και το διονύση τον οποίο δν θυμάμαι και καλά, πάνε πολλά χρόνια).
toula
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 36472
Εγγραφή: Παρ Δεκ 11, 2009 7:29 am
Τοποθεσία: ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΤΟΥΛΑ) - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ - ΑΘΗΝΑ

Re: Συνάντηση μελών, Αθήνα 2016

Δημοσίευση από toula »

Έχεις γνωρίσει τον Διονύση και δεν τον θυμάσαι και καλά ;;; :shock: Είσαι σίγουρος ότι ήταν ο Διονύσης ;;; :smile:
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλογνωριμία & Συναντήσεις μελών του agiooros.net”