Συνάντηση στη Θεσσαλονίκη - 14 Οκτωβρίου 2012

Συζητήσεις αλληλογνωριμίας μελών και οργάνωσης συναντήσεων.

Συντονιστής: Συντονιστές

Άβαταρ μέλους
stathis73
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6456
Εγγραφή: Δευ Απρ 19, 2010 8:44 am
Τοποθεσία: Ευστάθιος-Λευκός Πύργος της Μακεδονίας.

Re: Συνάντηση στη Θεσσαλονίκη - 14 Οκτωβρίου 2012

Δημοσίευση από stathis73 »

Λοιπόν..........στις 7 παρα τεταρτο ήμουν εκει εγω και 1500 ακομη ατομα!!!!

Σκέφτομαι στην αρχή και λέω οτι ο Σαλός κατέβασε ολη την δραμα και τα Σερρας :mrgreen: μετα απο λίγο διαπίστωσα οτι ηταν και απο την Ρωσία.............καλα τι συναντήσεις κάνω να πούμε :8 μέχρι και απο την Ρωσία με λεωφορεία έρχονται οχι σαν κατι Νοτιους που δεν γεμίζουν 3 ταξι.

Μετα απο λίγο και αλλα λεωφορεία με σημαίες,........σκέφτομαι ο Απόστολος πήγε στην Αθηνα και επειδή δεν ηταν κανείς έφερε ολη την Κατερίνη :mrgreen: ,....................οταν :shock: :shock: μετα απο λίγο βλέπω τον Νικο με την σύζυγο παρών οπως και την προηγούμενη φορά τον Γιώργο τον defender και αυτόν πάντα παρών.

Ειδα εναν γνωστό Ιερέα του Ιερού Ναού και αφου διαπίστωσα την επιτυχία της συγκέντρωσης ο Γιωργος και η σύζυγος του Νικου ( ο Νικος δεν πηγε στην ουρα για να μην με φάνε οι ορδές απο τους θαυμαστές του φόρουμ) καθίσαμε στα σκαλιά της εισόδου του Ιερού Ναού και άπλωσα το χεράκι μου και έλεγα/.......................ααααόματος....... :mrgreen: οχι αυτό ειναι μια ταινία παλιά και έβλεπα μηπως και ερθει και κανενα αλλο παιδι.
Κάποια στιγμή βλέπω μια κοπέλα που κοιτούσε λίγο διερευνητικά και πήρα το Θάρρος να την ρωτήσω :mrgreen: .......................

-Μηπως είστε η Ελένη;; :shock: :shock: :shock: με το αρκουδάκι;; :shock: :shock: ο Νικος απο δίπλα ....(αστο αστο ρεζίλη γίναμε) :lol:
-Οοχχιιιιι δεν με λένε Ελένη απαντά η κοπέλα.

Τελικά αφου ρώτησα τους ζητιάνους, τους σεκιούριτι, και ολους τους πλανόδιους πωλητές :lol: :lol: αποφασίσαμε να ρωτήσουμε και κατι παιδάκια που επαιζαν μπάλα δίπλα στο Ναό αν ειδαν :shock: :shock: ΤΗΝ ΕΛΕΝΗ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Αφου πέρασε μια 1 ωρα και 40 λεπτά βγήκε ο Γιώργος και η Σισυ ( αν δεν κάνω λάθος το όνομα) σύζυγος του Γιώργου, με φωτινά πρόσωπα απο το Ιερό προσκύνημα και αφου με είδαν να μαλώνω με ένα κοριτσάκι :20 :20 ........του έλεγα "σε λένε Ελένη",, :shock: οχι δεν με λένε Ελένη έλεγε το κοριτσάκι.......οχι σε λένε του έλεγα!!!!!.εχεις και ενα άρρωστο αρκουδάκι με ενα θερμόμετρο στο στόμα!!!!!!!........ήρθαν τα παιδιά διακριτικά και με πήραν λέγοντας με οτι με κοιτούν περίεργα καμια 200 ατομα.

Αποφασίσαμε να φύγουμε γεμάτη απο ευτυχία και ικανοποίηση για την ευλογημένη τούτη μέρα .................ΟΤΑΝ............διαπιστώσαμε οτι κάποιος μας έκλεισε στο παργκινγ :mrgreen: :mrgreen: κανενα πρόβλημα :mrgreen: ...μετα απο κάποια τηλ μάθαμε οδο αριθμό και ονομα κατόχου του αυτοκινήτου 8) 8) 8) , ......τέλος πάντων μετα απο μιση ωρα ήμασταν σε μια απο τις ωραιότερες καφετερίες της Καλαμαριάς με υπέροχη Θέα κα καθήσαμε με τα παιδια για καφε-μπύρα και πολύ συζήτηση :mrgreen: .
Σας έθαψα ολους ανεξαιρέτως και αφου απι δυο ωρες σας έθαβα, είδα οτι πήγε η ωρα 11 και έπρεπε να φύγουμε :20 :20 .

Χαιρετηθήκαμε και δώσαμε υπόσχεση ζωής , εγω ο Νικος και ο Γιώργος οτι την άλλη φορά θα κάνουμε την συνάντηση στο ΓΕΝΙΚΟ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΤΗς ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ μηπως ερθει και το αρκουδάκι :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: .

ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΗΡΘΑΤΕ ΕΣΕΙΣ ΧΑΣΑΤΕ( γιατι που θα με ξαναδείτε να μαλώνω με την :shock: :shock: Ελενίτσα ( που την έλεγαν Δημητρα) :shock: :mrgreen: :mrgreen: :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8

Και του χρόνου παιδιά............................( αμα με ξαναδείτε γράψτε μου)
Τις θεός Μέγας ως ο Θεός ημών.
vasilisalt
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6173
Εγγραφή: Παρ Ιουν 19, 2009 12:19 pm

Re: Συνάντηση στη Θεσσαλονίκη - 14 Οκτωβρίου 2012

Δημοσίευση από vasilisalt »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Σε έχω ικανό για όλα εσένα αγόρι μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μόνο στην Ελένη έπεσα έξω λοιπόν...
Οι υπόλοιποι στανταράκια...

Και ο Νίκος με το Γιώργο στανταράκια είναι αλλά από την άλλη μεριά.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25042
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Συνάντηση στη Θεσσαλονίκη - 14 Οκτωβρίου 2012

Δημοσίευση από aposal »

Μπράβο!
Οι Παοκτσήδες ήσαν όλοι παρόντες. Οι άλλοι...ας αναθεωρήσουν πρώτα τις οπαδικές τους προτιμήσεις (που συνάδουν άμεσα και με τις πνευματικές) και μετά τα ξαναλέμε!
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
Dimitris39
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5841
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 05, 2009 5:46 pm

Re: Συνάντηση στη Θεσσαλονίκη - 14 Οκτωβρίου 2012

Δημοσίευση από Dimitris39 »

Πάρα πολλύ κόσμο είχε όντως δεν μπορούσαμε να βρούμε πάρκινγ
Κύριε,Θεέ μου,Νύμφιε της ψυχής μου, λυτρωτή μου.
Μνήσθητί μου εν τη βασιλεία σου

«Χαίροις μετά Θεόν ή Θεός, τα δευτερεία της Τριάδος ή έχουσα»

ἳνα ὦσιν ἓν, καθώς ἡμεῖς

Θεέ μου σ'αγαπώ
toula
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 36550
Εγγραφή: Παρ Δεκ 11, 2009 7:29 am
Τοποθεσία: ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΤΟΥΛΑ) - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ - ΑΘΗΝΑ

Re: Συνάντηση στη Θεσσαλονίκη - 14 Οκτωβρίου 2012

Δημοσίευση από toula »

aposal έγραψε:Μπράβο!
Οι Παοκτσήδες ήσαν όλοι παρόντες. Οι άλλοι...ας αναθεωρήσουν πρώτα τις οπαδικές τους προτιμήσεις (που συνάδουν άμεσα και με τις πνευματικές) και μετά τα ξαναλέμε!
Εκεί πάνω βρε Αποστόλη τι θά ήτανε;;;; Παοκτσήδες είναι !

Αν και τις προάλλες είχα γνωρίσει ένα παιδί από την Αλεξανδρούπολη και πάνω στη συζήτηση του λέω : Και εσύ φίλε μου ΠΑΟΚ ε.... ;;; Kαι μου απαντά : Όχι βρε Τουλάκι, Ολυμπιακάρα και ξερό ψωμί ! Πως έτσι του λέω .... από εκεί πάνω και Ολυμπιακός ;; Μην ακούς, μου απαντά, τι λένε.....!! Οι μισοί στην Αλεξανδρούπολη είναι Ολυμπιακοί !!!! :mrgreen:
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25042
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Συνάντηση στη Θεσσαλονίκη - 14 Οκτωβρίου 2012

Δημοσίευση από aposal »

Γι αυτό στις διαδηλώσεις ο κόσμος που συγκεντρώνεται να διαμαρτυρηθεί είναι το 1% του εργατικού δυναμικού! Γεμίσαμε καλοβολεμένους και οπαδούς της καιθεστηκυίας τάξεως!
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
Dimitris39
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5841
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 05, 2009 5:46 pm

Re: Συνάντηση στη Θεσσαλονίκη - 14 Οκτωβρίου 2012

Δημοσίευση από Dimitris39 »

Κύριε,Θεέ μου,Νύμφιε της ψυχής μου, λυτρωτή μου.
Μνήσθητί μου εν τη βασιλεία σου

«Χαίροις μετά Θεόν ή Θεός, τα δευτερεία της Τριάδος ή έχουσα»

ἳνα ὦσιν ἓν, καθώς ἡμεῖς

Θεέ μου σ'αγαπώ
toula
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 36550
Εγγραφή: Παρ Δεκ 11, 2009 7:29 am
Τοποθεσία: ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΤΟΥΛΑ) - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ - ΑΘΗΝΑ

Re: Συνάντηση στη Θεσσαλονίκη - 14 Οκτωβρίου 2012

Δημοσίευση από toula »

aposal έγραψε:Γι αυτό στις διαδηλώσεις ο κόσμος που συγκεντρώνεται να διαμαρτυρηθεί είναι το 1% του εργατικού δυναμικού! Γεμίσαμε καλοβολεμένους και οπαδούς της καιθεστηκυίας τάξεως!
τστστστστστσ..... πάντα με τον καλό λόγο στο στόμα ο Αποστόλης μας !!! :8
Άβαταρ μέλους
Dimitris39
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5841
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 05, 2009 5:46 pm

Re: Συνάντηση στη Θεσσαλονίκη - 14 Οκτωβρίου 2012

Δημοσίευση από Dimitris39 »

Στο παγγαιο αρχισαμε την συναντηση με πολλυ φαγητο ,ψαρακια και πολλα αλλα, αφου προσκυνησαμε την Εικονα Παναγιας Εικοσιφοινισσας πιασεμε την συζητηση με τα αλλα αδελφια στην ακρη του ναου και ειτανε υπεροχα ,εψαλα λιγο ειχε και ωραιο αντιλαλο :8
μετα αναχωρισανε οι ποιο πολλοι και εγω με την Οικογενεια μου και μια φιλη μας μειναμε εως αργα το απογευμα στην Γεροντισσα με πολλυ ωφελιμη συζητηση,
ο αδελφος απο τα μερη μου,ξερει αυτος πιος, χαρηκα ακομη μια φορα που σαναντηθηκαμε και επιτελους γνωρισα την μανουλα σου συμετειχε σε ολην την συζητηση μας με την βοηθεια του Κυριου σε λιγο καιρο θα ξαναβρεθουμε παλι εκει
Κύριε,Θεέ μου,Νύμφιε της ψυχής μου, λυτρωτή μου.
Μνήσθητί μου εν τη βασιλεία σου

«Χαίροις μετά Θεόν ή Θεός, τα δευτερεία της Τριάδος ή έχουσα»

ἳνα ὦσιν ἓν, καθώς ἡμεῖς

Θεέ μου σ'αγαπώ
Άβαταρ μέλους
Dimitris39
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5841
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 05, 2009 5:46 pm

Re: Συνάντηση στη Θεσσαλονίκη - 14 Οκτωβρίου 2012

Δημοσίευση από Dimitris39 »

stathis73 έγραψε:Λοιπόν..........στις 7 παρα τεταρτο ήμουν εκει εγω και 1500 ακομη ατομα!!!!

Σκέφτομαι στην αρχή και λέω οτι ο Σαλός κατέβασε ολη την δραμα και τα Σερρας :mrgreen: μετα απο λίγο διαπίστωσα οτι ηταν και απο την Ρωσία.............καλα τι συναντήσεις κάνω να πούμε :8 μέχρι και απο την Ρωσία με λεωφορεία έρχονται οχι σαν κατι Νοτιους που δεν γεμίζουν 3 ταξι.

Μετα απο λίγο και αλλα λεωφορεία με σημαίες,........σκέφτομαι ο Απόστολος πήγε στην Αθηνα και επειδή δεν ηταν κανείς έφερε ολη την Κατερίνη :mrgreen: ,....................οταν :shock: :shock: μετα απο λίγο βλέπω τον Νικο με την σύζυγο παρών οπως και την προηγούμενη φορά τον Γιώργο τον defender και αυτόν πάντα παρών.

Ειδα εναν γνωστό Ιερέα του Ιερού Ναού και αφου διαπίστωσα την επιτυχία της συγκέντρωσης ο Γιωργος και η σύζυγος του Νικου ( ο Νικος δεν πηγε στην ουρα για να μην με φάνε οι ορδές απο τους θαυμαστές του φόρουμ) καθίσαμε στα σκαλιά της εισόδου του Ιερού Ναού και άπλωσα το χεράκι μου και έλεγα/.......................ααααόματος....... :mrgreen: οχι αυτό ειναι μια ταινία παλιά και έβλεπα μηπως και ερθει και κανενα αλλο παιδι.
Κάποια στιγμή βλέπω μια κοπέλα που κοιτούσε λίγο διερευνητικά και πήρα το Θάρρος να την ρωτήσω :mrgreen: .......................

-Μηπως είστε η Ελένη;; :shock: :shock: :shock: με το αρκουδάκι;; :shock: :shock: ο Νικος απο δίπλα ....(αστο αστο ρεζίλη γίναμε) :lol:
-Οοχχιιιιι δεν με λένε Ελένη απαντά η κοπέλα.

Τελικά αφου ρώτησα τους ζητιάνους, τους σεκιούριτι, και ολους τους πλανόδιους πωλητές :lol: :lol: αποφασίσαμε να ρωτήσουμε και κατι παιδάκια που επαιζαν μπάλα δίπλα στο Ναό αν ειδαν :shock: :shock: ΤΗΝ ΕΛΕΝΗ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Αφου πέρασε μια 1 ωρα και 40 λεπτά βγήκε ο Γιώργος και η Σισυ ( αν δεν κάνω λάθος το όνομα) σύζυγος του Γιώργου, με φωτινά πρόσωπα απο το Ιερό προσκύνημα και αφου με είδαν να μαλώνω με ένα κοριτσάκι :20 :20 ........του έλεγα "σε λένε Ελένη",, :shock: οχι δεν με λένε Ελένη έλεγε το κοριτσάκι.......οχι σε λένε του έλεγα!!!!!.εχεις και ενα άρρωστο αρκουδάκι με ενα θερμόμετρο στο στόμα!!!!!!!........ήρθαν τα παιδιά διακριτικά και με πήραν λέγοντας με οτι με κοιτούν περίεργα καμια 200 ατομα.

Αποφασίσαμε να φύγουμε γεμάτη απο ευτυχία και ικανοποίηση για την ευλογημένη τούτη μέρα .................ΟΤΑΝ............διαπιστώσαμε οτι κάποιος μας έκλεισε στο παργκινγ :mrgreen: :mrgreen: κανενα πρόβλημα :mrgreen: ...μετα απο κάποια τηλ μάθαμε οδο αριθμό και ονομα κατόχου του αυτοκινήτου 8) 8) 8) , ......τέλος πάντων μετα απο μιση ωρα ήμασταν σε μια απο τις ωραιότερες καφετερίες της Καλαμαριάς με υπέροχη Θέα κα καθήσαμε με τα παιδια για καφε-μπύρα και πολύ συζήτηση :mrgreen: .
Σας έθαψα ολους ανεξαιρέτως και αφου απι δυο ωρες σας έθαβα, είδα οτι πήγε η ωρα 11 και έπρεπε να φύγουμε :20 :20 .

Χαιρετηθήκαμε και δώσαμε υπόσχεση ζωής , εγω ο Νικος και ο Γιώργος οτι την άλλη φορά θα κάνουμε την συνάντηση στο ΓΕΝΙΚΟ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΤΗς ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ μηπως ερθει και το αρκουδάκι :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: .

ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΗΡΘΑΤΕ ΕΣΕΙΣ ΧΑΣΑΤΕ( γιατι που θα με ξαναδείτε να μαλώνω με την :shock: :shock: Ελενίτσα ( που την έλεγαν Δημητρα) :shock: :mrgreen: :mrgreen: :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8

Και του χρόνου παιδιά............................( αμα με ξαναδείτε γράψτε μου)
με την Οικογενεια ειμουν μονο
Κύριε,Θεέ μου,Νύμφιε της ψυχής μου, λυτρωτή μου.
Μνήσθητί μου εν τη βασιλεία σου

«Χαίροις μετά Θεόν ή Θεός, τα δευτερεία της Τριάδος ή έχουσα»

ἳνα ὦσιν ἓν, καθώς ἡμεῖς

Θεέ μου σ'αγαπώ
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλογνωριμία & Συναντήσεις μελών του agiooros.net”