Κορινθία 15-16 Οκτωβρίου....

Συζητήσεις αλληλογνωριμίας μελών και οργάνωσης συναντήσεων.

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
vasilisalt
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6173
Εγγραφή: Παρ Ιουν 19, 2009 12:19 pm

Re: Κορινθία 15-16 Οκτωβρίου....

Δημοσίευση από vasilisalt »

Σήμερα το βραδάκι είχαμε μια πολύ γλυκιά συνάντηση με Παναγιώτη και Δημητρη.
Φυσικά στο γνωστό φιλόξενο και μοναδικό ΧΑΝΙ ΤΟΥ ΑΝΕΣΤΗ.
Να είστε καλά βρε παιδιά!
Άβαταρ μέλους
faviola
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 721
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 17, 2011 4:39 pm
Τοποθεσία: Άννα, Κόρινθος

Re: Κορινθία 15-16 Οκτωβρίου....

Δημοσίευση από faviola »

Περιμένουμε εντυπώσεις.... Βέβαια ο καιρός μας τα χάλασε, αφού 13 βαθμοί και βροχή δεν συνηθίζεται τον Οκτώβριο στην Κόρινθο. Όταν όμως είσαι με καλή παρέα τότε όλα ξεχνιούνται.....
Κύριε τό σόν θέλημα γενέσθω και μή τό 'εμόν.


Κύριε Ιησού Χριστέ ελέησόν με.
vasilisalt
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6173
Εγγραφή: Παρ Ιουν 19, 2009 12:19 pm

Re: Κορινθία 15-16 Οκτωβρίου....

Δημοσίευση από vasilisalt »

Μόλις μίλησα με τα παιδιά.
Παναγιώτης, Ανδρέας η Γεωργία με τον Γιώργο, ο Δημητρός και πολλοί άλλοι (;;;).
Μιλησα με τη Γεωργία. Μου φάνηκε υπέροχη.
Πάλι ξέρω εγώ; Τα ίδια έλεγα και για τον Απόστολο και τον Στάθη και μόλις τους γνώρισα από κοντά... Άστα...

Για τον Ανδρέα τι να πω; Άψογος
Άβαταρ μέλους
stathis73
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6456
Εγγραφή: Δευ Απρ 19, 2010 8:44 am
Τοποθεσία: Ευστάθιος-Λευκός Πύργος της Μακεδονίας.

Re: Κορινθία 15-16 Οκτωβρίου....

Δημοσίευση από stathis73 »

vasilisalt έγραψε:Μόλις μίλησα με τα παιδιά.
Παναγιώτης, Ανδρέας η Γεωργία με τον Γιώργο, ο Δημητρός και πολλοί άλλοι (;;;).
Μιλησα με τη Γεωργία. Μου φάνηκε υπέροχη.
Πάλι ξέρω εγώ; Τα ίδια έλεγα και για τον Απόστολο και τον Στάθη και μόλις τους γνώρισα από κοντά... Άστα...

Για τον Ανδρέα τι να πω; Άψογος
Βγενοπουλε και εγω σε αγαπώ παρολο που εισαι "Βαζελος"....................αγάπα τους φίλους σου με τα ......... :8 :8 :8

Τωρα για την Γεωργία να σου πω την αλήθεια απο οτι καταλαβαίνω ο Θεός αγαπά πολυ τον συζηγο της και βρηκε τροπο :mrgreen: :mrgreen: :8 να τον παρει στον Παραδεισο :mrgreen: :mrgreen:

Για τον Βουρδουναρη οτι και να πω δεν θα ειναι αρκετό :8 :8 :8
Τις θεός Μέγας ως ο Θεός ημών.
gkou
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 2629
Εγγραφή: Τρί Μαρ 21, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: Γεωργία@Κόρινθος

Re: Κορινθία 15-16 Οκτωβρίου....

Δημοσίευση από gkou »

Καλησπέρα! Περάσαμε πολύ όμορφα, ό,τι και να γράψω θα είναι λίγο, θα περιμένω τον πολυγραφότατο Παναγιώτη να γράψει που τα καταφέρνει πολύ καλύτερα! Ο καιρός δεν μας πτόησε καθόλου, παρότι έβρεχε όλη τη νύχτα αλλά και ως τώρα δεν έχει σταματήσει... Βρεθήκαμε στην Μονή Φανερωμένης, όπου για καλή μας τύχη η Θ. Λειτουργία άργησε να τελειώσει :8
Πήραμε εκεί τον καφέ μας και έπειτα συνεχίσαμε για το μαγαζί του Σπύρου, γνωστού του Δημήτρη, ο οποιός συμμετείχε και στο πρόσφατο προσκύνημα στο Α. Ο.
Καταλήξαμε στην πανέμορφη ταβέρνα του Δημήτρη, όπου μας περίμεναν πολλές λιχουδιές! :smile:
Στην παρέα είμαστε ο Παναγιώτης, ο Ανδρέας, ο Δημήτρης κι εγώ μετά συζύγου και τέκνων. Ήταν μια πολύ ευχάριστη συνάντηση, γνώρισα πολλά καλά παιδιά (ούτε ένας δεν ήταν μεγαλύτερός μου :lol: ) , και νιώθω πολύ τυχερή που έτσι , με τόσο αξιόλογα άτομα ,εγκαινίασα τις συναντήσεις :wink:
Θα επανέλθω με πιο πολλές λεπτομέρειες, σιγά-σιγά!!!Μακάρι και οι δικές σας συναντήσεις ,των Βορείων, να έχουν τέτοια επιτυχία!!!
Βασίλη, κι εγώ χάρηκα πολύ που τα είπαμε, αλλά θα χαρώ πολύ περισσότερο να σε δούμε και από κοντά κάποια στιγμή!
gkou
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 2629
Εγγραφή: Τρί Μαρ 21, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: Γεωργία@Κόρινθος

Re: Κορινθία 15-16 Οκτωβρίου....

Δημοσίευση από gkou »

Και τώρα που ξεκουράστηκα λίγο, να γράψω και λίγες εντυπώσεις για τα παιδιά που γνώρισα...
Ο Δημήτρης είναι ένα πάρα πολύ φιλόξενο και "έξω καρδιά" παιδί (σπάνιο χάρισμα στις μέρες μας!!!)
Λέει λίγα αλλά δίνει πολλά.
Ο Παναγιώτης ήταν μια μεγάλη ευχάριστη έκλπηξη για μένα! Δεν ξέρω γιατί, αλλά από τα γραφόμενά του, νόμιζα ότι θα συναντούσα κάποιον 70άρη κύριο :mrgreen: Τελικά συνάντησα έναν πολύ νέο άνθρωπο, γεμάτο ενέργεια και με δύο μάτια γεμάτα καλοσύνη!
Ο Ανδρέας είναι ένας ευγενέστατος και μονίμως χαμογελαστός κύριος (με το κ κεφαλαίο!!!), με σπάνια ποιότητα ψυχής που σου εμπνέει τον απόλυτο σεβασμό!
Δεν ήταν λίγες οι φορές που είδα τα μάτια του να βουρκώνουν από συγκίνηση...
Και ο Γιώργος αλλά και τα πιτσιρίκια μου τους συμπάθησαν πάρα πολύ και θα ήθελαν να τους ξαναδούμε.
Εγώ, το ξαναλ΄λεω, νιώθω πολύ τθχερή που γνώρισα τόσο καλούς ανθρώπους μέσα σε μία συνάντηση!
Ο Θεός να σας έχει όλους καλά , κι εσάς και τις οικογένειές σας!
Άβαταρ μέλους
panagiotisspy
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7181
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 4:57 am
Τοποθεσία: ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

Re: Κορινθία 15-16 Οκτωβρίου....

Δημοσίευση από panagiotisspy »

Δεν έχω τι να πρωτοπώ..
Τα βασικά είναι ότι ξαναείδα τα αγαπημένα μου αδέρφια..
Το Δημήτρη τον αδελφό μου..
Τον Ανδρέα και το Βασίλη, που ήταν οι πρώτοι αδελφοί απ' το φόρουμ που γνώρισα μια κρύα Κυριακή πρόπερσι στην Ι.Μ. Μαλεβής στην Αρκαδία και από τότε τους έχω πάντα μέσα στην καρδιά μου..
Επίσης "gkouφάθηκα" που γνώρισα την Gkou..
Είχα επηρεαστεί, επειδή συνήθως παραθέτει πατερικά κείμενα και πληκτρολογεί (σχεδόν αποκλειστικά) πνευματικά μηνύματα, με αποτέλεσμα να θεωρώ ότι ίσως νάταν κάπως απόμακρη, πάνω κάτω στην ηλικία μου (70)!!
Καμμιά σχέση.. Είναι ένας ολοζώντανος νέος γλυκός άνθρωπος, γεμάτος χαμόγελο και με μιά καρδιά ανοιχτή και γεμάτη....
Σας καλώ να γνωρίσετε αδέρφια την Γεωργία και την οικογένειά της (gkou - gko - και τα παιδάκια τους) και είμαι βέβαιος ότι δεν θα αποgkoητευτείτε!! :8 :8

Απ' τη στιγμή που ξεκίνησα για την Κορινθία έβρεχε..
Έφτασα και συνέχισε να βρέχει, σε Δερβενάκια, Μυκήνες, Χιλιομόδι..
Και συνέχισε να βρέχει ασταμάτητα, μέχρι που επέστρεψα σπίτι μου..
Δε σταμάτησε ούτε μια στιγμή να βρέχει..
Να βρέχει ΑΓΑΠΗ....
Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων,Αγάπην δε μη έχω,γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. Και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν και έχω πάσαν την πίστιν,ώστε όρη μεθιστάνειν,Αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμί.
Άβαταρ μέλους
panagiotisspy
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7181
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 4:57 am
Τοποθεσία: ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

Re: Κορινθία 15-16 Οκτωβρίου....

Δημοσίευση από panagiotisspy »

Να ευχαριστήσω ιδιαιτέρως το Δημήτρη για όλα..
Νάσαι καλά αδελφέ μου.. :8 :8
Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων,Αγάπην δε μη έχω,γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. Και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν και έχω πάσαν την πίστιν,ώστε όρη μεθιστάνειν,Αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμί.
Άβαταρ μέλους
panagiotisspy
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7181
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 4:57 am
Τοποθεσία: ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

Re: Κορινθία 15-16 Οκτωβρίου....

Δημοσίευση από panagiotisspy »

Στη μονή Φανερωμένης ήταν πολύ όμορφα,,
Παρά τη συνεχή βροχή, είχε πάρα πολύ κόσμο, στην Εκκλησία επικρατούσε το αδιαχώρητο..
Οι μοναχές στο ψαλτήρι, ήταν "αηδόνια"..
Και το κήρυγμα του ιερέα, πολύ γλυκό, μετριοπαθές και παρηγορητικό..
Το βασικό που είπε, είναι ότι πρέπει στις σημερινές δύσκολες συνθήκες, νάχουμε Πίστη..
Και να βοηθάμε ο ένας τον άλλον.. Να μην απολαμβάνουμε αυτά που έχουμε, αν δεν φροντίζουμε και γι' αυτούς που υποφέρουν....
Δηλαδή στην ουσία, τι μας είπε?
Απλά το αυτονόητο:
ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΕΙ Η ΠΙΣΤΗ ΜΑΣ.
ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΣΤΟΝ ΠΛΗΣΙΟΝ ΜΑΣ....
Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων,Αγάπην δε μη έχω,γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. Και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν και έχω πάσαν την πίστιν,ώστε όρη μεθιστάνειν,Αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμί.
Άβαταρ μέλους
stathis73
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6456
Εγγραφή: Δευ Απρ 19, 2010 8:44 am
Τοποθεσία: Ευστάθιος-Λευκός Πύργος της Μακεδονίας.

Re: Κορινθία 15-16 Οκτωβρίου....

Δημοσίευση από stathis73 »

Πάντως εγώ ξανά σε δική σας συγκέντρωση δεν έρχομαι, είχα πει στην gkou να έρθει κάποιος στο 999χιλ (χιλιομοδιου) γιατί εγώ μέχρι το 999 ξερω να μετρώ, αλλά δεν ήρθε κάνεις να με πάρει. :mrgreen:
Τις θεός Μέγας ως ο Θεός ημών.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλογνωριμία & Συναντήσεις μελών του agiooros.net”