Βόρειοι ξυπνήστε!!!!

Συζητήσεις αλληλογνωριμίας μελών και οργάνωσης συναντήσεων.

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
nickzark
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 4403
Εγγραφή: Τετ Μαρ 02, 2011 10:19 am
Τοποθεσία: Νικόλαος@θεσσαλονίκη

Re: Βόρειοι ξυπνήστε!!!!

Δημοσίευση από nickzark »

Υπάρχει Χαλκιδική μάλλον :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
stathis73
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6455
Εγγραφή: Δευ Απρ 19, 2010 8:44 am
Τοποθεσία: Ευστάθιος-Λευκός Πύργος της Μακεδονίας.

Re: Βόρειοι ξυπνήστε!!!!

Δημοσίευση από stathis73 »

vasilisalt έγραψε: Πέμ Σεπ 04, 2014 4:24 am Υπαρχει σαφέστατα θέμα στους βόρειους...
:lol: :lol: :lol: :lol: , ε ναι Μακεδόνες πήραν ολα τα διαρκείας και η βόρειοι κανουν παράπονα στον Σαββίδη με αποτέλεσμα ο ζορμπιδης να μην μας δίνει λεοφωρειο για την εκδρομή μας στην Ελλάδα, γιατί εμάς μας αποκαλούν όπως όλοι γνωρίζουμε Βούλγαρους, μπερδεύτηκα και γω τώρα :mrgreen: ........εγώ αν γίνει συνάντηση εδώ πάνω και είμαστε πάνω από 10 άτομα θα φωνάξω τον σερίφη- Χαρδαλιά να ξέρετε
Τις θεός Μέγας ως ο Θεός ημών.
Άβαταρ μέλους
panagiotisspy
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7181
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 4:57 am
Τοποθεσία: ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

Re: Βόρειοι ξυπνήστε!!!!

Δημοσίευση από panagiotisspy »

Μουρθε μια σκεψη κ θα την γραψω, κι ας ειναι αφελης.. :wink:

Μου φαινεται οτι στο τελος νικουν παντα οι βορειοι
οριστε και παραδειγματα

Τον αμερικανικο εμφυλιο τον κερδισαν οι βορειοι
τον πολεμο της κορεας του 50 παλι οι βορειοι γι αυτο εχουμε τον περιεργο κιμ γιονγκ ουν
το βορειοατλαντικο συμφωνο υπερκερασε αυτο της βαρσοβιας
η βορεια Κυπρος (ψευδοκρατος) παραμενει κατεχομενη
το βορειο βιετναμ τη δεκαετια του 70 κατατροπωσε τις ΗΠΑ!
η βορεια Μακεδονια αναγνωριστηκε ανεπιστρεπτι
το βορειο σελας παιζει χωρις αντιπαλο, δεν υπαρχει σελας του νοτου! :mrgreen:
φυσαει βοριας (ακομα) κι απ το νοτια (βλεπε το ασμα του παπαζογλου)

Πού παμε εμεις οι νοτιοι αραγε;;;;; :wink: :mrgreen:
Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων,Αγάπην δε μη έχω,γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. Και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν και έχω πάσαν την πίστιν,ώστε όρη μεθιστάνειν,Αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμί.
Άβαταρ μέλους
stathis73
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6455
Εγγραφή: Δευ Απρ 19, 2010 8:44 am
Τοποθεσία: Ευστάθιος-Λευκός Πύργος της Μακεδονίας.

Re: Βόρειοι ξυπνήστε!!!!

Δημοσίευση από stathis73 »

panagiotisspy έγραψε: Σάβ Ιουν 06, 2020 2:50 pm Μουρθε μια σκεψη κ θα την γραψω, κι ας ειναι αφελης.. :wink:

Μου φαινεται οτι στο τελος νικουν παντα οι βορειοι
οριστε και παραδειγματα

Τον αμερικανικο εμφυλιο τον κερδισαν οι βορειοι
τον πολεμο της κορεας του 50 παλι οι βορειοι γι αυτο εχουμε τον περιεργο κιμ γιονγκ ουν
το βορειοατλαντικο συμφωνο υπερκερασε αυτο της βαρσοβιας
η βορεια Κυπρος (ψευδοκρατος) παραμενει κατεχομενη
το βορειο βιετναμ τη δεκαετια του 70 κατατροπωσε τις ΗΠΑ!
η βορεια Μακεδονια αναγνωριστηκε ανεπιστρεπτι
το βορειο σελας παιζει χωρις αντιπαλο, δεν υπαρχει σελας του νοτου! :mrgreen:
φυσαει βοριας (ακομα) κι απ το νοτια (βλεπε το ασμα του παπαζογλου)

Πού παμε εμεις οι νοτιοι αραγε;;;;; :wink: :mrgreen:


Μερικοί από σας βρίσκεστε στις καρδιές μας Παναγιώτη μου και αυτό τα λέει όλα.... :8 :8,
Τις θεός Μέγας ως ο Θεός ημών.
Άβαταρ μέλους
panagiotisspy
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7181
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 4:57 am
Τοποθεσία: ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

Re: Βόρειοι ξυπνήστε!!!!

Δημοσίευση από panagiotisspy »

stathis73 έγραψε: Σάβ Ιουν 06, 2020 2:58 pm
panagiotisspy έγραψε: Σάβ Ιουν 06, 2020 2:50 pm Μουρθε μια σκεψη κ θα την γραψω, κι ας ειναι αφελης.. :wink:

Μου φαινεται οτι στο τελος νικουν παντα οι βορειοι
οριστε και παραδειγματα

Τον αμερικανικο εμφυλιο τον κερδισαν οι βορειοι
τον πολεμο της κορεας του 50 παλι οι βορειοι γι αυτο εχουμε τον περιεργο κιμ γιονγκ ουν
το βορειοατλαντικο συμφωνο υπερκερασε αυτο της βαρσοβιας
η βορεια Κυπρος (ψευδοκρατος) παραμενει κατεχομενη
το βορειο βιετναμ τη δεκαετια του 70 κατατροπωσε τις ΗΠΑ!
η βορεια Μακεδονια αναγνωριστηκε ανεπιστρεπτι
το βορειο σελας παιζει χωρις αντιπαλο, δεν υπαρχει σελας του νοτου! :mrgreen:
φυσαει βοριας (ακομα) κι απ το νοτια (βλεπε το ασμα του παπαζογλου)

Πού παμε εμεις οι νοτιοι αραγε;;;;; :wink: :mrgreen:


Μερικοί από σας βρίσκεστε στις καρδιές μας Παναγιώτη μου και αυτό τα λέει όλα.... :8 :8,
Ειναι αμοιβαιο αυτο καλε μου αδερφε μου Σταθη :8 :8
Την αγαπη μου
Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων,Αγάπην δε μη έχω,γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. Και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν και έχω πάσαν την πίστιν,ώστε όρη μεθιστάνειν,Αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμί.
Άβαταρ μέλους
stathis73
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6455
Εγγραφή: Δευ Απρ 19, 2010 8:44 am
Τοποθεσία: Ευστάθιος-Λευκός Πύργος της Μακεδονίας.

Re: Βόρειοι ξυπνήστε!!!!

Δημοσίευση από stathis73 »

Υπάρχουν οι ταπεινοί που μόνοι τους, απο σύνεση πνευματική, εχουν επιλέξει την οδό της αφανείας και της ασημαντότητος. Η συγκομιδή τους ειναι μυστική. Δεν ξοδεύουν τα δώρα του Θεού με επιπολαιότητα. Ανθρωποι με χαρισματα, με ικανότητες, με αρετές, με γνώσεις και εμπειρίες, θάβονται σ αυτό τον κόσμο χωρίς να περιμένουν ανταπόδοση ούτε και στον άλλον.
Ευλογημένες ψυχές! Δεν τους άγγιξε το μικρόβιο της κενοδοξίας. Ο κοσμος τους αγνοεί, αλλιώς του ερμηνεύει. Μονίμως τους αδικεί, τους παρεξηγεί. Και αυτοί ατάραχοι βαδίζουν " την οδόν του Κυρίου".
Δίπλα σε αυτούς υπάρχει κι αλλη μιά κατηγορία. Ειναι αυτοί που τους κρύβει ο θεός για να κρυφτεί πίσω τους ο Ιδιος. Ανθρωποι περιθωριακοί, αφελείς, με εμφανή ελαττώματα, ψυχικά ασταθείς, σε περιπτώσεις αποκρουστικοί, " μωρά του κόσμου" υποχρεώνουν τον κόσμο να τους αποφεύγει. Και όμως, αυτούς που περιφρονεί ο κόσμος τους επιλέγει ο Θεός για κατοικητήριό Του και τους μεταμορφώνει σε όργανα της χάριτός Του..........μας λέει πολύ σωστά ο δεσποτης Μεσογαίας

Δίπλα σ' αυτούς υπάρχει και μια άλλη κατηγορία ανθρώπων, είναι αυτοί των πραξεων, αυτοί που με υπομονή και ΑΓΑΠΗ συγχωρούν τους πάντες, ακόμη και τους φονιάδες, αυτή η κατηγορία που κάνει πράξη μέσα από τον προσωπικό τους Γολγοθά πράξη τα λόγια του Χριστού μας, γιατί όταν στην ζωή μας είναι όλα καλά χωρίς πονο και θλίψη, χωρίς κάποιο σταυρο, τότε εύκολα λες σ όλους "Παναγιώτη μου" "Αποστολε μου", εύκολα μοιράζεις αγάπη και ευχολόγια, όταν όμως περνάς από το μαγκάλι των πειρασμών και μας ζητά ο Θεός την ομολογία της ΑΓΑΠΗΣ ΤΟΥ τότε είναι τα δύσκολα, σ' αυτούς τους ανθρώπους υποκλίνομαι και έχω γνωρίσει μερικούς εδώ πάνω, που ζουν τον παράδεισο από δω κάτω στην γη και σιγουρα θα τον βρουν και στον ουρανό, ζήτησα σ μια τέτοια ευλογημένη ψυχή " να εύχεσαι για μένα" και η απάντηση του ήταν " εγώ παιδί μου δεν ξέρω προσευχές και γράμματα, είμαι πολύ αμαρτωλός, αλλά αφού μου το ζητας θα σου πω μια ιστορία, ήταν ο Νώε και καλούσε όλα τα ζώα στην κιβωτό και η καημένη η χελώνα δεν πρόλαβε να μπει και έβγαλε ο Νώε το χέρι του και την πήρε μέσα, έτσι και γω ελπίζω στο έλεος Του, γιατί δεν είμαι άξιος να αναφέρω ούτε το όνομα Του, αλλά η επειδή έχουμε την ίδια Μάνα καμιά φορά εύχομαι μέσω της Μάνας μας, την ευχή της Παναγίας μας να έχεις παιδί μου μου λέει, να αγαπάς, να αγαπάς και να αγαπάς δίχως όρια δίχως γιατί και δίχως αμφιβολίες, γιατί ο Κύριος μας μας αγαπά όλους...............
Τις θεός Μέγας ως ο Θεός ημών.
Άβαταρ μέλους
nickzark
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 4403
Εγγραφή: Τετ Μαρ 02, 2011 10:19 am
Τοποθεσία: Νικόλαος@θεσσαλονίκη

Re: Βόρειοι ξυπνήστε!!!!

Δημοσίευση από nickzark »

Πολύ αγάπη
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 24979
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Βόρειοι ξυπνήστε!!!!

Δημοσίευση από aposal »

Στο έλεος του Θεού ελπίζουμε!
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλογνωριμία & Συναντήσεις μελών του agiooros.net”