Προσκυνηματική επίσκεψη στο Α.Ο. τον Φεβρουάριο του 2011

Συζητήσεις αλληλογνωριμίας μελών και οργάνωσης συναντήσεων.

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
filotas
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 4117
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 11, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Νίκος@Κοζάνη
Επικοινωνία:

Προσκυνηματική επίσκεψη στο Α.Ο. τον Φεβρουάριο του 2011

Δημοσίευση από filotas »

filotas έγραψε:Η ομάδα της Κοζάνης επέστρεψε ενθουσιασμένη από την 3ήμερη επίσκεψη στο Άγιο Όρος (περισσότερα στο σχετικό θέμα) και ανανέωσε το ραντεβού της για το Φεβρουάριο του 2011 (προτελευταίο Σαββατοκύριακο των Απόκρεω, 25-27/2/2011).

Προς το παρόν το πρόγραμμα έχει ως εξής:

Παρασκευή 25/2 : Αναχώρηση από Ουρανούπολη 9.45 Άφιξη Δάφνη 12.15 - Λεωφορείο - Καρυές 13.00 -
- Σκήτη Αγίου Ανδρέα ή Ι.Μ.Κουτλουμουσίου τακτοποίηση στα δωμάτια - Επίσκεψη σε Καψάλα Γέροντα Ευθύμιο -
Επιστροφή - Εσπερινός - Τράπεζα - Διανυκτέρευση
Σάββατο 26/2: Μετά την πρωινή Τράπεζα, πορεία προς Ι.Μ. Παντοκράτορος με επίσκεψη και στις Σκήτες Μπουραζέρι και
Προφήτη Ηλία - Επιστροφή το απόγευμα πριν τον Εσπερινό
Κυριακή 27/2: Αναχώρηση 9.30 από Καρυές με λεωφορείο για Δάφνη και 12.15 από Δάφνη με καράβι για Ουρανούπολη
Συμμετοχές μέχρι τώρα:

Νίκος (filotas)
Αχιλλέας (Αχιλλέας_Παλαμάς)
Παναγιώτης
Στέλιος
Αλέξανδρος
Παναγιώτης
Βασίλης (vasilisalt)
Στάθης (stathisgrh)
Νικηφόρος (nikiforos)
Άβαταρ μέλους
filotas
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 4117
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 11, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Νίκος@Κοζάνη
Επικοινωνία:

Re: Προσκυνηματική επίσκεψη στο Α.Ο. τον Φεβρουάριο του 2011

Δημοσίευση από filotas »

kausokalivia έγραψε:Για πού το βάλατε χωρίς εμένα?? :8 :8
Αδελφέ kausokalivia ενδιαφέρεσαι, να σε προσθέσω στη λίστα;
Άβαταρ μέλους
kausokalivia
Συστηματικός Αποστολέας
Συστηματικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 205
Εγγραφή: Τρί Αύγ 25, 2009 9:44 am
Τοποθεσία: ΚΥΠΡΟΣ
Επικοινωνία:

Re: Προσκυνηματική επίσκεψη στο Α.Ο. τον Φεβρουάριο του 2011

Δημοσίευση από kausokalivia »

Νίκο αν τελικά αυτό θα είναι το μεγάλο προσκύνημα του φόρουμ ναι θα δηλώσω συμμετοχή.
vasilisalt
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6173
Εγγραφή: Παρ Ιουν 19, 2009 12:19 pm

Re: Προσκυνηματική επίσκεψη στο Α.Ο. τον Φεβρουάριο του 2011

Δημοσίευση από vasilisalt »

Παρ ότι βλέπω το Νίκο σύντομα να με επαναφέρει στη τάξη,
δεν αντέχω, θέλω να φωνάξω για πολλοστή φορά:

ΦΩΤΗΣ ΦΩΤΗΣ, ΟΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ, ΟΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ
ΦΩΤΗΣ ΦΩΤΗΣ, ΟΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ, ΟΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ
ΦΩΤΗΣ ΦΩΤΗΣ, ΟΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ, ΟΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ
ΦΩΤΗΣ ΦΩΤΗΣ, ΟΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ, ΟΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ

Επί της ουσίας.
Φώτη, όχι δεν θα είναι το μεγάλο προσκύνημα.
Το μεγάλο προσκύνημα λογικά θα γίνει Μαίο ή Ιούνιο.
Αλλά ποιος αντέχει μέχρι τότε!
Άβαταρ μέλους
kausokalivia
Συστηματικός Αποστολέας
Συστηματικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 205
Εγγραφή: Τρί Αύγ 25, 2009 9:44 am
Τοποθεσία: ΚΥΠΡΟΣ
Επικοινωνία:

Re: Προσκυνηματική επίσκεψη στο Α.Ο. τον Φεβρουάριο του 2011

Δημοσίευση από kausokalivia »

Δεν είπα Βασίλη ότι δεν θα πάω στο Όρος μέχρι τον Μάιο. Απλά μόνος μου θα πηγαίνω :smile:
agiooros
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 2733
Εγγραφή: Τρί Φεβ 08, 2005 6:00 am
Τοποθεσία: Νίκος@Εύβοια
Επικοινωνία:

Re: Προσκυνηματική επίσκεψη στο Α.Ο. τον Φεβρουάριο του 2011

Δημοσίευση από agiooros »

kausokalivia έγραψε:Δεν είπα Βασίλη ότι δεν θα πάω στο Όρος μέχρι τον Μάιο. Απλά μόνος μου θα πηγαίνω :smile:
Οχι μόνος σου την επόμενη φορά θα περάσεις απο εδω να πάρεις και μένα
Άβαταρ μέλους
johnge
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 656
Εγγραφή: Τρί Μάιος 25, 2010 7:35 pm
Τοποθεσία: π. Πρόδρομος, Εύβοια

Re: Προσκυνηματική επίσκεψη στο Α.Ο. τον Φεβρουάριο του 2011

Δημοσίευση από johnge »

Πάντα ήθελα να παραβρεθώ και εγώ στο Άγιο Όρος. Να προσκυνήσω και να αφουγκραστώ τα του πνευματικού αγώνα. Ξέρω ότι είναι μεγάλη ευλογία. Και εύχομαι να αξιωθώ κι εγώ.

Ποτέ δεν υπήρξε κανείς να με παρακινήσει. Και μόνος μου δεν πήγαινα αφού ούτε ήξερα πως να κινηθώ, ούτε τι ενέργειες θα έπρεπε να κάνω (βλέπε διαμονητάρια κτλ). Η αλήθεια είναι ότι αυτή τη στιγμή δεν με θεωρώ και άξιο να πατήσω τα χώματα του Αγίου Όρους. Θα μου πει κανείς και ποιος είναι άξιος. Εγώ την δικιά μου αναξιότητα βλέπω μόνο. Σκέφτομαι το Α.Ο και με πιάνει ένας κόμπος στο στομάχι (χαράς υποθέτω)και μόνο με την ιδέα ότι θα μπορούσα να βρεθώ εκεί. Είναι ευκαιρία σίγουρα να συμμετέχω κι εγώ σε ένα από τα προσκυνηματικά ταξίδια σας. Αλλά με κρατάει πίσω και το γεγονός ότι δεν σας ξέρω, ενω οι περισσότεροι θα έχετε βρεθεί ξανά μαζί. Ξέρω ότι λέω αερολογίες τώρα, αλλά έτσι νιώθω. Μη μου φωνάξετε. Με πνίγουν κι άλλα πράγματα που σκέφτομαι βέβαια. Ήθελα να το μοιραστώ γιατί αν δεν το έλεγα, θα έμενε θαμμένο κάπου μέσα μου. Ουφ!
Άβαταρ μέλους
stathis73
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6456
Εγγραφή: Δευ Απρ 19, 2010 8:44 am
Τοποθεσία: Ευστάθιος-Λευκός Πύργος της Μακεδονίας.

Re: Προσκυνηματική επίσκεψη στο Α.Ο. τον Φεβρουάριο του 2011

Δημοσίευση από stathis73 »

johnge έγραψε:Πάντα ήθελα να παραβρεθώ και εγώ στο Άγιο Όρος. Να προσκυνήσω και να αφουγκραστώ τα του πνευματικού αγώνα. Ξέρω ότι είναι μεγάλη ευλογία. Και εύχομαι να αξιωθώ κι εγώ.

Ποτέ δεν υπήρξε κανείς να με παρακινήσει. Και μόνος μου δεν πήγαινα αφού ούτε ήξερα πως να κινηθώ, ούτε τι ενέργειες θα έπρεπε να κάνω (βλέπε διαμονητάρια κτλ). Η αλήθεια είναι ότι αυτή τη στιγμή δεν με θεωρώ και άξιο να πατήσω τα χώματα του Αγίου Όρους. Θα μου πει κανείς και ποιος είναι άξιος. Εγώ την δικιά μου αναξιότητα βλέπω μόνο. Σκέφτομαι το Α.Ο και με πιάνει ένας κόμπος στο στομάχι (χαράς υποθέτω)και μόνο με την ιδέα ότι θα μπορούσα να βρεθώ εκεί. Είναι ευκαιρία σίγουρα να συμμετέχω κι εγώ σε ένα από τα προσκυνηματικά ταξίδια σας. Αλλά με κρατάει πίσω και το γεγονός ότι δεν σας ξέρω, ενω οι περισσότεροι θα έχετε βρεθεί ξανά μαζί. Ξέρω ότι λέω αερολογίες τώρα, αλλά έτσι νιώθω. Μη μου φωνάξετε. Με πνίγουν κι άλλα πράγματα που σκέφτομαι βέβαια. Ήθελα να το μοιραστώ γιατί αν δεν το έλεγα, θα έμενε θαμμένο κάπου μέσα μου. Ουφ!
Ουτε εγω αδελφε ηξερα κανεναν στο προηγουμενο προσκυνημα και μακαρι να ειχα και εγω τον δικο σου σεβασμο για το Α.Ο, ας βρεις λιγο χρονο και για κατι που αξιζει οσο τιποτα αλλο τον κοπο.
Τις θεός Μέγας ως ο Θεός ημών.
Άβαταρ μέλους
Dimitris39
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5841
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 05, 2009 5:46 pm

Re: Προσκυνηματική επίσκεψη στο Α.Ο. τον Φεβρουάριο του 2011

Δημοσίευση από Dimitris39 »

Θα σου μεινη αξεχαστη μια επισκεψη στο Αγιον Ορος
και ειδηκα αν ειμαι και εγω μαζι :mrgreen:
θα φας τοσο ξυλο που δεν φανταζεσε ........
ε πως να μην σου μεινη αξεχαστη η εκδρομη μετα :lol:
Κύριε,Θεέ μου,Νύμφιε της ψυχής μου, λυτρωτή μου.
Μνήσθητί μου εν τη βασιλεία σου

«Χαίροις μετά Θεόν ή Θεός, τα δευτερεία της Τριάδος ή έχουσα»

ἳνα ὦσιν ἓν, καθώς ἡμεῖς

Θεέ μου σ'αγαπώ
vasilisalt
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6173
Εγγραφή: Παρ Ιουν 19, 2009 12:19 pm

Re: Προσκυνηματική επίσκεψη στο Α.Ο. τον Φεβρουάριο του 2011

Δημοσίευση από vasilisalt »

johnge έγραψε:Πάντα ήθελα να παραβρεθώ και εγώ στο Άγιο Όρος. Να προσκυνήσω και να αφουγκραστώ τα του πνευματικού αγώνα. Ξέρω ότι είναι μεγάλη ευλογία. Και εύχομαι να αξιωθώ κι εγώ.

Ποτέ δεν υπήρξε κανείς να με παρακινήσει. Και μόνος μου δεν πήγαινα αφού ούτε ήξερα πως να κινηθώ, ούτε τι ενέργειες θα έπρεπε να κάνω (βλέπε διαμονητάρια κτλ). Η αλήθεια είναι ότι αυτή τη στιγμή δεν με θεωρώ και άξιο να πατήσω τα χώματα του Αγίου Όρους. Θα μου πει κανείς και ποιος είναι άξιος. Εγώ την δικιά μου αναξιότητα βλέπω μόνο. Σκέφτομαι το Α.Ο και με πιάνει ένας κόμπος στο στομάχι (χαράς υποθέτω)και μόνο με την ιδέα ότι θα μπορούσα να βρεθώ εκεί. Είναι ευκαιρία σίγουρα να συμμετέχω κι εγώ σε ένα από τα προσκυνηματικά ταξίδια σας. Αλλά με κρατάει πίσω και το γεγονός ότι δεν σας ξέρω, ενω οι περισσότεροι θα έχετε βρεθεί ξανά μαζί. Ξέρω ότι λέω αερολογίες τώρα, αλλά έτσι νιώθω. Μη μου φωνάξετε. Με πνίγουν κι άλλα πράγματα που σκέφτομαι βέβαια. Ήθελα να το μοιραστώ γιατί αν δεν το έλεγα, θα έμενε θαμμένο κάπου μέσα μου. Ουφ!
Στις καταθέσεις ψυχής έχω μια ευαισθησία. Υποκλίνομαι με σώμα και πνεύμα. Καλοδεχούμενος. Αξίζει το κόπο. Τόλμησέ το.
Γενικώς πάντως σου λέω πως στις παρέες που οργανώνονται είναι όλοι άγνωστοι μεταξύ αγνώστων.
Λίγοι γνωρίζονται από πριν.
Καλώς στον. (Συμβουλή: Μην ανοίγεσε εύκολα. Προσοχή σε Aposal, Panagiotispy, Dimitris39, Stathisgrh. Μακριά και αγαπημένοι με αυτούς. χα χα)
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλογνωριμία & Συναντήσεις μελών του agiooros.net”