Μετά την συνάντηση στο μνήμα του π.Παΐσιου 14-08-2010

Συζητήσεις αλληλογνωριμίας μελών και οργάνωσης συναντήσεων.

Συντονιστής: Συντονιστές

Άβαταρ μέλους
stathis73
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6456
Εγγραφή: Δευ Απρ 19, 2010 8:44 am
Τοποθεσία: Ευστάθιος-Λευκός Πύργος της Μακεδονίας.

Re: Μετα την συναντηση στο μνημα του π.Παισου 14-08

Δημοσίευση από stathis73 »

ΑΠΟΣΤΟΛΕ ΕΣΥ ΕΝΑΣ ΝΕΟΣ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗ ΕΡΓΑΣΙΑ ΝΑ ΒΑΖΕΙΣ ΤΑΜΠΕΛΕΣ ΑΜΑΡΤΩΛΟΤΗΤΑΣ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ, ΑΣΕ ΠΟΥ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΠΑΜΕ ΠΟΤΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΝΑΡΕΤΟΙ ΚΑΙ ΑΝΑΜΑΡΤΗΤΟΙ, ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΜΑΛΙΣΤΑ.
ΠΑΝΤΟΣ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΕΚΕΙ ΣΤΑ ΔΕΡΒΕΝΑΚΙΑ ΜΕΤΑΞΥ ΜΠΥΡΑΣ ΚΑΙ ΚΡΑΣΙΟΥ ΘΑ ΕΒΓΑΛΕΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ.
Τις θεός Μέγας ως ο Θεός ημών.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25047
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Μετα την συναντηση στο μνημα του π.Παισου 14-08

Δημοσίευση από aposal »

1. Αμαρτωλέ Ευστάθιε, λόγω ατυχούς γεγονότος, δεν παρευρέθηκα στη κρασοκατάνυξη του ευσεβούς Δημητρίου του Έλληνα (dimitrisgr), οπότε δεν με επηρέασε η εκεί ατμόσφαιρα.
2. Όλοι εσείς οι αμαρτωλοί που ναι μεν παραδέχεστε ότι είστε τέτοιοι, πλην όμως θίγεστε αμέσως μόλις κάποιος σας προσφωνήσει τοιουτοτρόπως, καλά θα κάνετε να ρίξετε μια ματιά στη δική μου πνευματικότητα. Όχι ότι είμαι κι εγώ άγιος (μακριά τέτοιες βλασφήμιες) αλλά συγκρινόμενος μέ κάτι κατ' ευφημισμόν Βορειοελλαδίτες, απέχω παρασάγγας! (η αιχμή είναι προς τον Δημήτριον, εξηγούμαι δια να μην παρεξηγούμαι)
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
stathis73
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6456
Εγγραφή: Δευ Απρ 19, 2010 8:44 am
Τοποθεσία: Ευστάθιος-Λευκός Πύργος της Μακεδονίας.

Re: Μετα την συναντηση στο μνημα του π.Παισου 14-08

Δημοσίευση από stathis73 »

ΕΙΜΑΙ ΑΜΑΡΤΩΛΟς ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΗΝ ΠΛΗΡΗ ΣΥΝΑΙΣΘΗΣΗ ΓΙ ΑΥΤΟ ΑΠΟΣΤΟΛΕ ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ, ΑΛΩΣΤΕ ΣΟΥ ΕΙΧΑ ΤΟ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΠΡΩΣΟΠΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ( ΜΕΣΩ ΜΥΝΗΜΑΤΟΣ ) ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΟΛΙΣ ΠΡΙΝ ΠΕΡΙΕΓΡΑΨΕς, ΚΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΧΩ ΠΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ, ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΟΥΤΕ ΟΥΤΕ ΤΟ ΠΑΙΖΩ ΤΑΠΕΙΝΟΣ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ Η ΚΑΠΟΙΟΥς ΑΛΛΟΥΣ ΜΠΟΡΩ ΑΝΕΤΑ ΝΑ ΚΡΥΦΤΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΘΕΟ ΟΜΩΣ ΟΧΙ, ΚΑΙ ΜΕ ΕΧΕΙ ΕΥΕΡΓΕΤΗΣΕΙ ΟΣΟ ΔΕΝ ΦΑΝΤΑΖΕΣΕ.
ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΑΜΠΕΛΕΣ ΤΑ ΕΝΝΟΩ, ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ ΝΑ ΕΠΙΤΙΘΕΣΕ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ.

ΠΡΟΣΕΞΕ ΠΟΛΥ ΟΜΩς ΚΑΙ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΟΥΣ ( ΒΟΡΕΙΟΙ ΚΑΙ ΝΟΤΙΟΙ) ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΜΠΛΕΞΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΝΑΚΑΛΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΒΟΡΕΙΟΙ, ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΘΑ ΣΕ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕΤΑ.
ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΒΟΡΕΙΑ ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΚΕΔΟΝΕΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΙΜΗ ΜΑΣ, ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΞΕΡΕΙ ΜΟΝΟ Ο ΘΕΟΣ, ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΑΜΦΙΒΟΛΙΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ.

ΕΓΩ ΠΑΝΤΟΣ ΔΕΝ ΣΟΥ ΚΡΑΤΩ ΚΑΚΙΑ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΕΙΔΗ ΣΥΝΧΩΡΕΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΑΔΕΛΦΕ ΑΠΟΣΤΟΛΕ.
Τις θεός Μέγας ως ο Θεός ημών.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25047
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Μετα την συναντηση στο μνημα του π.Παισου 14-08

Δημοσίευση από aposal »

Στάθη δεν έχω καταλάβει αν όλα αυτά τα γράφεις κάνοντας χιούμορ, ή σοβαρά. Εγώ πάντως τα γράφω χιουμοριστικά κι επειδή το χιούμορ μου είναι παρεξηγήσιμο, οφείλω να διευκρινίσω το λόγο μου. Αλίμονο αν έκρινα τους ανθρώπους σε αμαρτωλούς και μη. Τον επιθετικό προσδιορισμό "αμαρτωλός" τον έγραψα με την σκέψη πως αφού ουδείς αναμάρτητος, επομένως όλοι είμαστε αμαρτωλοί.
Εύχομαι να με συγχωρέσεις.
ΥΓ: Τα περί κατ' ευφημισμόν Βορείων τα έγραψα - πάλι χιουμοριστικά - για τον Μήτσο και εκείνος γνωρίζει πολύ καλά το γιατί. Άλλωστε κι εγώ είμαι Βόρειος και μάλιστα δικέφαλος.
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
stathis73
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6456
Εγγραφή: Δευ Απρ 19, 2010 8:44 am
Τοποθεσία: Ευστάθιος-Λευκός Πύργος της Μακεδονίας.

Re: Μετα την συναντηση στο μνημα του π.Παισου 14-08

Δημοσίευση από stathis73 »

ΠΕΡΙ ΤΗΣ ΑΜΑΡΤΩΛΟΤΗΤΑΣ ΜΟΥ ΤΑ ΛΕΩ ΣΟΒΑΡΑ ΑΠΟΣΤΟΛΕ, ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΑΣ ΤΟ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΣΟΥ ΖΗΤΩ ΝΑ ΜΕ ΣΥΝΧΩΡΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ.
ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΑ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ( ΕΓΩ ΕΠΕΞΑ ΣΤΟΝ "ΝΑΟ" ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΜΟΥ ΚΑΠΟΤΕ.
ΘΑ ΧΑΡΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΣΕ ΓΝΩΡΙΣΩ ΕΔΩ ΠΑΝΩ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ.
ΚΑΛΗΜΕΡΑ.
Τις θεός Μέγας ως ο Θεός ημών.
Άβαταρ μέλους
Dimitris39
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5841
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 05, 2009 5:46 pm

Re: Μετα την συναντηση στο μνημα του π.Παισου 14-08

Δημοσίευση από Dimitris39 »

:8 :8 :8 :8 :8 :8 :8
Ελα Αποστολε αν σε βασταη θα φας ξυλο
Κύριε,Θεέ μου,Νύμφιε της ψυχής μου, λυτρωτή μου.
Μνήσθητί μου εν τη βασιλεία σου

«Χαίροις μετά Θεόν ή Θεός, τα δευτερεία της Τριάδος ή έχουσα»

ἳνα ὦσιν ἓν, καθώς ἡμεῖς

Θεέ μου σ'αγαπώ
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλογνωριμία & Συναντήσεις μελών του agiooros.net”