Επιστροφή μελών προσκυνηματικής εκδρομής απο το Άγιο Όρος

Συζητήσεις αλληλογνωριμίας μελών και οργάνωσης συναντήσεων.

Συντονιστής: Συντονιστές

Άβαταρ μέλους
stathis73
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6456
Εγγραφή: Δευ Απρ 19, 2010 8:44 am
Τοποθεσία: Ευστάθιος-Λευκός Πύργος της Μακεδονίας.

Re: Επιστροφή μελών προσκυνηματικής εκδρομής απο το Άγιο Όρο

Δημοσίευση από stathis73 »

ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΤΟ ΑΓΙΟΝ ΟΡΟΣ, ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΟΝ APOSAL ΓΙΑ ΤΙΣ ΦΡΙΚΤΕΣ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΣ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕ ΑΓΩΝΙΑ ΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ
Τις θεός Μέγας ως ο Θεός ημών.
xariskypros
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Μάιος 24, 2010 7:09 am

Re: Επιστροφή μελών προσκυνηματικής εκδρομής απο το Άγιο Όρο

Δημοσίευση από xariskypros »

Καλησπερα αδελφια.
Καταρχην θα ηθελα να ευχαριστησω το νικο που δημιουργησε αυτο το site και εγινε αφορμη να γνωρισω υπεροχους αθρωπους.Επισης και ενα μεγαλο ευχαριστω στο παναγιωτη για την υπομονη του και ανεκτικοτητα του να οργανωση ολο αυτο.
Οσο για μενα παιδια ηταν μια απο τις πιο συναρπαστικες εμπειριες που ειχα ποτε μου...οσα και αν μου ειπε ο φωτης πριν παμε και που με προετοιμαζε ηταν απεριγραπτα...
:28 :28
Andreasmas
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 963
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 31, 2009 1:23 pm
Τοποθεσία: Κορινθία

Re: Επιστροφή μελών προσκυνηματικής εκδρομής απο το Άγιο Όρο

Δημοσίευση από Andreasmas »

xariskypros έγραψε:Καλησπερα αδελφια.
Καταρχην θα ηθελα να ευχαριστησω το νικο που δημιουργησε αυτο το site και εγινε αφορμη να γνωρισω υπεροχους αθρωπους.Επισης και ενα μεγαλο ευχαριστω στο παναγιωτη για την υπομονη του και ανεκτικοτητα του να οργανωση ολο αυτο.
Οσο για μενα παιδια ηταν μια απο τις πιο συναρπαστικες εμπειριες που ειχα ποτε μου...οσα και αν μου ειπε ο φωτης πριν παμε και που με προετοιμαζε ηταν απεριγραπτα...
:28 :28
Γεια σου βρε Χάρη λεβέντη.
Εσένα και τον Φώτη σας έχω στην καρδιά μου .
Είστε καταπληκτικοί και χαίρομαι ιδιαίτερα που μπήκες κι εσύ στο φόρουμ αυτό .


Όσο για τη συνταγή που έδωσες στον Δημήτρη ...τι να πω, :35
είσαι άξιος συγχαρητηρίων. :wav
Να `σαι καλά Χάρη μου :8
Λογίζομαι γάρ ότι ουκ άξια τά παθήματα του νυν καιρού πρός τήν μέλλουσαν δόξαν αποκαλυφθήναι εις ημάς
Άβαταρ μέλους
panagiotisspy
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7181
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 4:57 am
Τοποθεσία: ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

Re: Επιστροφή μελών προσκυνηματικής εκδρομής απο το Άγιο Όρο

Δημοσίευση από panagiotisspy »

xariskypros έγραψε:Καλησπερα αδελφια.
Καταρχην θα ηθελα να ευχαριστησω το νικο που δημιουργησε αυτο το site και εγινε αφορμη να γνωρισω υπεροχους αθρωπους.Επισης και ενα μεγαλο ευχαριστω στο παναγιωτη για την υπομονη του και ανεκτικοτητα του να οργανωση ολο αυτο.
Οσο για μενα παιδια ηταν μια απο τις πιο συναρπαστικες εμπειριες που ειχα ποτε μου...οσα και αν μου ειπε ο φωτης πριν παμε και που με προετοιμαζε ηταν απεριγραπτα...
:28 :28
Γειά σου Χάρη!

Πολύ χαίρομαι που γίναμε συνφορουμίστες! :smile:

Και ελπίζω να τα ξαναπούμε σύντομα πάλι από κοντά, σε κάποια συνάντηση, είτε Αγιορείτικη είτε κάπου αλλού! :8
Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων,Αγάπην δε μη έχω,γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. Και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν και έχω πάσαν την πίστιν,ώστε όρη μεθιστάνειν,Αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμί.
nikiforos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 2185
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 28, 2005 5:00 am
Τοποθεσία: ΛΑΡΙΣΑ

Re: Επιστροφή μελών προσκυνηματικής εκδρομής απο το Άγιο Όρο

Δημοσίευση από nikiforos »

xariskypros έγραψε:Καλησπερα αδελφια.
Καταρχην θα ηθελα να ευχαριστησω το νικο που δημιουργησε αυτο το site και εγινε αφορμη να γνωρισω υπεροχους αθρωπους.Επισης και ενα μεγαλο ευχαριστω στο παναγιωτη για την υπομονη του και ανεκτικοτητα του να οργανωση ολο αυτο.
Οσο για μενα παιδια ηταν μια απο τις πιο συναρπαστικες εμπειριες που ειχα ποτε μου...οσα και αν μου ειπε ο φωτης πριν παμε και που με προετοιμαζε ηταν απεριγραπτα...
:28 :28
Καλημέρα Χάρη, Καλώς ήλθες και στην Φορουμίστικη παρέα μας... Να είσαι πάντα καλά!!!
Συλλογάται Καλά!!!, όποιος Συλλογάται Ελεύθερα , Χριστιανικά και Ορθόδοξα......
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25039
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Επιστροφή μελών προσκυνηματικής εκδρομής απο το Άγιο Όρο

Δημοσίευση από aposal »

xariskypros έγραψε:Καλησπερα αδελφια.
Καταρχην θα ηθελα να ευχαριστησω το νικο που δημιουργησε αυτο το site και εγινε αφορμη να γνωρισω υπεροχους αθρωπους.Επισης και ενα μεγαλο ευχαριστω στο παναγιωτη για την υπομονη του και ανεκτικοτητα του να οργανωση ολο αυτο.
Οσο για μενα παιδια ηταν μια απο τις πιο συναρπαστικες εμπειριες που ειχα ποτε μου...οσα και αν μου ειπε ο φωτης πριν παμε και που με προετοιμαζε ηταν απεριγραπτα...
:28 :28
Καλώ ήρθες στην παρέα μας Χάρη! Περίμενα όμως το σχόλιό σου για το επαγγελματικό μου σακίδιο ώμου, όπως μου προγράψατε σε sms.
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
Loginos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 466
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 14, 2008 12:45 pm
Τοποθεσία: ΓΙΩΡΓΟΣ - ΑΘΗΝΑ

Re: Επιστροφή μελών προσκυνηματικής εκδρομής απο το Άγιο Όρο

Δημοσίευση από Loginos »

ΑΓΙΟΝ ΟΡΟΣ
ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΗΡΕΜΑ ΜΕΤΡΑΕΙ ΑΛΛΙΩΣ Ο ΧΡΟΝΟΣ
ΒΡΙΣΚΕΙ ΛΙΜΑΝΙ Η ΚΑΡΔΙΑ ΜΑΡΑΙΝΕΤΕ Ο ΠΟΝΟΣ
ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΥΣ ΠΟΥ ΑΚΟΥΝ ΟΤΙ ΣΕ ΚΑΙΕΙ
ΚΟΙΤΩΝΤΑΣ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΒΑΘΕΙΑ ΣΣΟΥ ΛΕΝΕ ΤΟ ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ

ΟΠΟΥ ΚΙ' ΑΝ ΠΑΣ ΠΡΟΣΚΥΝΗΤΗΣ Σ' ΟΠΟΙΑ ΜΟΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ' ΣΑΙ
ΕΦΟΔΙΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΚΑΙ ΠΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΦΟΒΑΣΑΙ
ΣΑΝ ΕΡΘΕΙ ΕΚΕΙΝΟΣ Ο ΚΑΚΚΟΣ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΣΕ ΠΛΑΝΕΨΕΙ
ΒΛΕΠΕΙ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΔΥΝΑΤΟΣ ΚΑΙ ΕΥΘΥΣ ΘΑ ΤΑ ΜΑΖΕΨΕΙ

ΜΕ ΕΥΛΑΒΕΙΑ ΠΡΟΣΚΥΝΗΤΗΣ ΟΤΑΝ ΘΑ ΠΑΣ ΣΤΟ ΟΡΟΣ
ΣΕ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΣΑΝ ΑΡΧΟΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΒΑΤΟΣ ΟΡΟΣ
ΤΟΝ ΘΕΙΟ ΛΟΓΟ ΔΕΧΕΣΑΙ ΣΑΝ ΣΕ ΜΥΣΤΑΓΩΓΙΑ
ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΑΠΟ ΨΗΛΑ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΕΥΛΟΓΙΑ

ΣΤΟ ΟΡΟΣ ΠΙΣΤΗ ΙΣΧΥΡΗ ΑΥΤΟ ΚΑΛΛΙΕΡΓΟΥΝΕ
ΠΟΥ ΣΑΝ ΦΩΛΙΑΣΕΙ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΣΕΙΣΜΟΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΚΟΥΝΟΥΝΕ
ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝΕ ΕΦΟΔΙΑ ΚΑΙ ΤΡΟΠΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΖΗΣΕΙΣ
ΑΠΟ 'ΣΕΝΑ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΜΟΝΑΧΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙΣ

Η προσωπική μου άποψη για το τι ειναι το ΑΓΙΟΝ ΟΡΟΣ, νομίζω ότι όσοι μετείχαν στην προσκυνηματική εκδρομή κάπου μέσα στους στίχους θα δουν τους εαυτούς τους. :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Αββά Ισαάκ του Σύρου
ΠΑΝΤΟΤΕ και δια κάθε ζήτημα να πιστεύης πως έχεις ανάγκη διδασκαλίας και εις όλην σου την ζωήν θα αποδειχθής σοφός.
Άβαταρ μέλους
panagiotisspy
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7181
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 4:57 am
Τοποθεσία: ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

Re: Επιστροφή μελών προσκυνηματικής εκδρομής απο το Άγιο Όρο

Δημοσίευση από panagiotisspy »

Loginos έγραψε:Η προσωπική μου άποψη για το τι ειναι το ΑΓΙΟΝ ΟΡΟΣ, νομίζω ότι όσοι μετείχαν στην προσκυνηματική εκδρομή κάπου μέσα στους στίχους θα δουν τους εαυτούς τους.
Τους είδαμε όντως Γιώργο..
Νάσαι καλά, σ' ευχαριστούμε :smile:
Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων,Αγάπην δε μη έχω,γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. Και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν και έχω πάσαν την πίστιν,ώστε όρη μεθιστάνειν,Αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμί.
Άβαταρ μέλους
kausokalivia
Συστηματικός Αποστολέας
Συστηματικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 205
Εγγραφή: Τρί Αύγ 25, 2009 9:44 am
Τοποθεσία: ΚΥΠΡΟΣ
Επικοινωνία:

Re: Επιστροφή μελών προσκυνηματικής εκδρομής απο το Άγιο Όρο

Δημοσίευση από kausokalivia »

aposal έγραψε:
xariskypros έγραψε:Καλησπερα αδελφια.
Καταρχην θα ηθελα να ευχαριστησω το νικο που δημιουργησε αυτο το site και εγινε αφορμη να γνωρισω υπεροχους αθρωπους.Επισης και ενα μεγαλο ευχαριστω στο παναγιωτη για την υπομονη του και ανεκτικοτητα του να οργανωση ολο αυτο.
Οσο για μενα παιδια ηταν μια απο τις πιο συναρπαστικες εμπειριες που ειχα ποτε μου...οσα και αν μου ειπε ο φωτης πριν παμε και που με προετοιμαζε ηταν απεριγραπτα...
:28 :28
Καλώ ήρθες στην παρέα μας Χάρη! Περίμενα όμως το σχόλιό σου για το επαγγελματικό μου σακίδιο ώμου, όπως μου προγράψατε σε sms.
Απόστολε δεν θέλω να μιλήσω για το σακίδιο σου γιατί απλά δεν ήτανε σακίδιο. :mrgreen: Ήθελα να ήξερα πως θα πήγαινες Ιβήρων αν δεν ήτανε ο Δημήτρης :lol:
Ξέχασα και θα ήθελα να ευχαριστήσω τον φίλο μου τον Παναγιώτη για το κόπο τον χρόνο τα λεφτά που έδωσε σε τηλεφωνήματα και για την υπομονή που έδειξε με όλους εμάς αν και φυσικά ο Δημήτρης39 θα το οργάνωνε καλύτερα :8 , ακόμη ένα ευχαριστώ χρωστάω στον Δημήτρη39 που ήρθε και μας πήρε από το αεροδρόμιο με δική του πρωτοβουλία και μας πήγε στην Σουρωτή και στον Πλαταμώνα και τέλος τον Νίκο που έχει φτιάξει αυτό το υπέροχο site που έγινε αφορμή και έχω γνωρίσει τόσο αξιόλογους ανθρώπους αν και πιστεύω ότι αν δεν το έφτιαχνε ο Νίκος θα το έφτιαχνε ο Απόστολος :lol:
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25039
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Επιστροφή μελών προσκυνηματικής εκδρομής απο το Άγιο Όρο

Δημοσίευση από aposal »

Την επόμενη φορά θα έχω ένα σακίδιο ώμου σαν το δικό σου Φώτη, ή - ακόμη καλύτερα - το δικό σου!
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλογνωριμία & Συναντήσεις μελών του agiooros.net”