Συνάντηση στο εγγύς μέλλον

Συζητήσεις αλληλογνωριμίας μελών και οργάνωσης συναντήσεων.

Συντονιστής: Συντονιστές

Άβαταρ μέλους
dionysisgr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 4278
Εγγραφή: Τρί Φεβ 12, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Νικαια

Re: Συνάντηση στο εγγύς μέλλον

Δημοσίευση από dionysisgr »

Αμαρτωλε Αποστολε!! 37 ημερες μεινανε για να ολοκληρωθει η.. μετανοια σου, δια του μαρτυριου σου! :mrgreen: :mrgreen:
"ἰδοὺ ἐγὼ μεθ᾿ ὑμῶν εἰμι πάσας τὰς ἡμέρας ἕως τῆς συντελείας τοῦ αἰῶνος. ᾿Αμήν."
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25021
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Συνάντηση στο εγγύς μέλλον

Δημοσίευση από aposal »

Συ είπας (= είναι όπως τα λες)!
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
iliasgr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1196
Εγγραφή: Δευ Απρ 07, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: Ηλιας33@ΔυτικηΕλλαδα

Re: Συνάντηση στο εγγύς μέλλον

Δημοσίευση από iliasgr »

iliasgr έγραψε:
tkots έγραψε:
epoutos έγραψε:Ενταξει!!! Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Έχω περίπου 3 χρόνια να μπω κι εχω χάσει επαφή. Τις εστιν ο γερο-Απόστολος;
Καλημέρα αδελφέ μου και Χριστός Ανέστη.
Ο γερο-Απόστολος, όπως χιουμοριστικά τον αποκαλεί ο Ηλίας, είναι κατά την ταπεινή μου άποψη, ο στυλοβάτης του παρόντος φόρουμ. Αν μπαίνεις τακτικά και διαβάζεις θα τον έχεις σίγουρα συναντήσει με το ψευδώνυμο "aposal". Η παρουσία του εδώ είναι σχεδόν καθημερινή και πολύ εποικοδομητική. Είναι ένας εξαιρετικός κύριος που παίρνει την πρωτοβουλία και οργανώνει τις συναντήσεις των μελών του φόρουμ στην Αθήνα και όχι μόνο.
Όταν με το καλό γυρίσει από τις πασχαλινές του διακοπές, είναι πιθανόν κάτι να κανονίσει πάλι για μας τους φίλους του.



εξαιρετικος κυριος???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


για την ταμπακερα,τιποτα Αποστολε?

χριστος ανεστη φιλε μου
ελεησον με ο Θεος
epoutos
Απλό Μέλος
Απλό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 22, 2005 5:00 am
Τοποθεσία: Σαλαμίνα

Re: Συνάντηση στο εγγύς μέλλον

Δημοσίευση από epoutos »

michail έγραψε:ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ !ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΦΩΤΙΣΗ! ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα ΘΑΥΜΑΣΙΟΣ ΤΟΠΟΣ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΚΑΙ ΣΥΧΝΑ ΕΠΙΣΚΕΠΤΟΜΑΙ ΝΟΣΤΑΛΓΟΝΤΑΣ ΠΑΛΑΙΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΣΥΝΦΟΡΟΥΜΙΣΤΕΣ,ΟΠΩΣ ΜΙΣΑ,ΤΙΓΡΗ,ΠΟΠΙ,ΑΧΙΛΛΕΑ,ΜΑΝΟ,ΙΩΑΝΝΗ,ΝΙΚΟ ΚΑΙ ΤΟΣΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΑΜΕ ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΤΟ ΟΤΙ ΑΚΟΜΑ ΠΑΤΟΥΜΕ ΧΩΜΑ....ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΤΑΛΗΛΟΣ ΤΟΠΟΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΔΕΛΦΟΥΣ ΤΩΝ ΧΑΣΑΠΟΤΑΒΕΡΝΙΩΝ... :mrgreen: ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΚΑΙ ΝΩΡΙΣ ΤΟ ΠΡΩΙ ΓΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟΝ ΠΡΟΦΗΤΗ ΗΛΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΦΕ ΔΗΛΩΝΩ ΠΑΡΩΝ.
O PROFITIS ILIAS INE MAKRIA APO TO CAFE OLYMPIKO? DEN KSERO. POS BORO N ERTHO EKI APO PIREA? NA ANONISOUME AN THELIS.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25021
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Συνάντηση στο εγγύς μέλλον

Δημοσίευση από aposal »

iliasgr έγραψε: για την ταμπακερα,τιποτα Αποστολε?
χριστος ανεστη φιλε μου
Αληθώς Ανέστη ο Κύριος!
Ταμπακέρα; Δεν καπνίζω.
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
michail
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 567
Εγγραφή: Τετ Απρ 13, 2005 5:00 am

Re: Συνάντηση στο εγγύς μέλλον

Δημοσίευση από michail »

(Αχ βρε Μιχαήλ τι μου θύμισες τώρα...

Για να θυμούνται οι παλαιοί και να μαθαίνουν και οι καινούργιοι αδελφοί μας, είχαμε κανονίσει κάθε πρώτη Κυριακή του μήνα να συναντιώμαστε στο Olymbico στο Φάληρο μετά από την Θεία Λειτουργία. Από εκεί δε, είναι και οι φωτό που μας έβαλε ο Mιχαήλ...) Ωχ τι μού θύμισες g aggele :oops: ,ξεχασθηκε η συναντηση την πρώτη κυριακή του μήνα.Φυσικά εάν συνφωνεί ο αγιόορος τήν επαναφέρομε εστω και εάν ευρίσκοντε ενας η καί δύο μέλη εκεί,μίας καί είναι καταπληκτικό το φάληρο και η ώρα περνά θαυμάσια .Τό Σαββάτο Θεού θέλοντος θα απολαύσω δί'άλλην μίαν φοράν το καφεδάκι μου στο ολύμπικο,εάν τυχον καποίος αδελφός η αδελφή περάσει από εκεί τα λέμε καί απο κοντά.Η κοπέλα (κατερίνα) του καταστήματος που μας εξυπηρετεί καί δέν μπορεί να μας ξεχάσει :mrgreen: θα γνωρίζει και σε ποίο σημείο βρισκόμαστε.Εικόνα
agiooros
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 2729
Εγγραφή: Τρί Φεβ 08, 2005 6:00 am
Τοποθεσία: Νίκος@Εύβοια
Επικοινωνία:

Re: Συνάντηση στο εγγύς μέλλον

Δημοσίευση από agiooros »

Ρε Ιωαννη κανονισε εσυ καποια κυριακη η σαββατο. :P
epoutos
Απλό Μέλος
Απλό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 22, 2005 5:00 am
Τοποθεσία: Σαλαμίνα

Re: Συνάντηση στο εγγύς μέλλον

Δημοσίευση από epoutos »

Kanoniste sinadisi savatokiriako kai ime mesa!!!!!!
michail
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 567
Εγγραφή: Τετ Απρ 13, 2005 5:00 am

Re: Συνάντηση στο εγγύς μέλλον

Δημοσίευση από michail »

NA ΕΠΑΝΑΦΕΡΟΥΜΕ ΤΙΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΤΩΝ ΜΕΛΩΝ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΩΝ ΑΝΑΓΝΩΣΤΩΝ ΤΗΣ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΟΣ, ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΕΚΑΣΤΟΥ ΜΗΝΑ ΣΤΟ ΟΛΥΜΠΙΚΟ.
epoutos
Απλό Μέλος
Απλό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 22, 2005 5:00 am
Τοποθεσία: Σαλαμίνα

Re: Συνάντηση στο εγγύς μέλλον

Δημοσίευση από epoutos »

Συμφωνώ. Επιβάλλεται στις μέρες μας να γνωρίζονται άνθρωποι που τους συνδέει η πίστη στο Χριστό.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλογνωριμία & Συναντήσεις μελών του agiooros.net”