Πρόταση για συνάντηση στην Αθήνα

Συζητήσεις αλληλογνωριμίας μελών και οργάνωσης συναντήσεων.

Συντονιστής: Συντονιστές

aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 24979
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Πρόταση για συνάντηση στην Αθήνα

Δημοσίευση από aposal »

Προβλέπεται να πάω κατά το Γενάρη, αλλά δεν ξέρω πότε ακριβώς.
Τα δύο ΣΚ 12 και 19 Δεκέμβρη θα είμαι στο χωριό λόγω μνημοσύνων.
Μετά είναι τα Χριστούγεννα,
Μετά η Πρωτοχρονιά, όπου την αλλαγή του χρόνου την κάνουμε εντός του Ιεού Ναού Αγ Δημητρίου (αγρυπνία).
Ίδωμεν...
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
Σπάρτακος
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 443
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 1:15 pm

Re: Πρόταση για συνάντηση στην Αθήνα

Δημοσίευση από Σπάρτακος »

Θα ήθελα να συμμετέχω, πρώτα ο Θεός. Και πριν τις γιορτές καλά είναι, και μετα τις γιορτές καλύτερα.
Αληθές είναι το πραγματικό, και η αλήθεια ο ίδιος ο Κύριος, μόνο Αυτός μπορεί να μας ελευθερώσει.
Άβαταρ μέλους
Loginos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 466
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 14, 2008 12:45 pm
Τοποθεσία: ΓΙΩΡΓΟΣ - ΑΘΗΝΑ

Re: Πρόταση για συνάντηση στην Αθήνα

Δημοσίευση από Loginos »

Αν αποφασίσετε κάτι για 20 Δεκεμβρίου εγώ δεν έχω πρόβλημα , θα λείψω μερικές ημέρες από Αθήνα (ανεβαίνω Άγιον Όρος και επιστρέφω 17/12 απόγευμα) και μετά δουλεύω στις 27/12 οπότε μόνο 20/12 μπορώ, αν τελικά δεν αποφασίσετε κάτι εγώ στις 20 θα είμαι το πρωϊ (Πρώτα ο ΘΕΟΣ) στη εκκλησία των Αγίων Θεοδόρων στην πλ.Κλαθμώνος.........
:105 :105 :105
Αββά Ισαάκ του Σύρου
ΠΑΝΤΟΤΕ και δια κάθε ζήτημα να πιστεύης πως έχεις ανάγκη διδασκαλίας και εις όλην σου την ζωήν θα αποδειχθής σοφός.
Dimitris1
Τακτικό Μέλος
Τακτικό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Κυρ Απρ 09, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Πρόταση για συνάντηση στην Αθήνα

Δημοσίευση από Dimitris1 »

panagiotis2008 έγραψε:Αγαπητοί εν Χριστώ αδελφοί του Forum μας λοιπόν χαίρομαι για τη συμετοχή μου σε αυτό το Forum το οποίο έγινε και λειτουργεί προς δόξαν Θεού,και πολύ ωφέλιμες οι συζητήσεις.
Όμως προτείνω εκτός από την διαδικτυακή επικοινωνία μας να κάνουμε και μια συνάντηση των μελών μας έξω (σε κάποια καφετέρια κατά προτίμηση ή οπου αλλού επιθυμείτε) προκειμένου να μιλήσουμε και κατ' ιδίαν για τα θέματα της πίστεως μας και να ωφελήσουμε ο ένας τον άλλον στον αγώνα του με τις απορίες και την ανταλλαγή
απόψεων που θα γίνει.
Τι θα λέγατε (για όσους είμαστε στην Αθήνα)να κάνουμε ένα meeting μέχρι τα Χριστούγεννα στην Αθήνα σε μέρα μη εργάσιμη (κατά προτίμηση)για να μπορούν όλοι ή οι περισσότεροι.
Δεν έχω να προτείνω ημερομηνία ή τόπο γιατί αυτό θα αποφασιστεί συλλογικά από όλους μας,πείτε κι εσείς τι νομίζετε?
Είστε υπέρ ή κατά?
Εγώ επειδή θα λείψω ένα διάστημα από το Forum (προσωρινά) θα δώσω το τηλέφωνό μου στον aposal,κι αν κανονίσετε κάτι ειδοποιήστε με μέσω αυτού.
Διευκρινίζω οτί δεν αποχωρώ από to forum,απλά για ένα διάστημα μάλλον δεν θα μπαίνω γενικά στο Internet.
Επικροτώ και επαυξάνω για μια συνάντηση.
Και δώρησαι ημίν ο Θεός , γρήγορον νούν, σώφρονα λογισμό, καρδίαν νήφουσαν και Χριστιανά τα τέλη της ζωής μας.

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 24979
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Πρόταση για συνάντηση στην Αθήνα

Δημοσίευση από aposal »

Αν είναι εργάσιμη ημέρα θα είμαι παρών, πρώτα ο Θεός.
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλογνωριμία & Συναντήσεις μελών του agiooros.net”