Προσκυνηματική εκδρομή στο Άγιο Όρος μέσα στο 2010

Συζητήσεις αλληλογνωριμίας μελών και οργάνωσης συναντήσεων.

Συντονιστής: Συντονιστές

Άβαταρ μέλους
Captain Yiannis
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 18, 2008 9:34 pm

Re: Προσκυνηματική εκδρομή στο Άγιο Όρος μέσα στο 2010

Δημοσίευση από Captain Yiannis »

Νάναι Ευλογημένο :8
Κανείς δεν είναι τέλειος και κανείς δεν θα πρέπει να απαιτεί από τους άλλους τελειότητα.
Όλοι ως ατελείς πορευόμαστε και με ατέλειες συμπορευόμαστε.
Η τελειότητα δεν ανήκει στους ανθρώπους παρά μονάχα στον Θεό.
Άβαταρ μέλους
panagiotisspy
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7181
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 4:57 am
Τοποθεσία: ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

Re: Προσκυνηματική εκδρομή στο Άγιο Όρος μέσα στο 2010

Δημοσίευση από panagiotisspy »

Είναι αλήθεια πως στενοχωριέμαι που δεν θα ιδωθούμε Καπετάνιο μου.


Δεν πειράζει όμως, νάχουμε πάνω απ' όλα υγεία και θα αξιωθούμε κάποια άλλη φορά να βρεθούμε.

Ακυρώνω αμέσως το διαμονητήριο.

Καπετάνιο σίγουρα το διακόνημα που προσφέρεις στον Κυκλαδίτη Ιερέα, και κατ' επέκταση στον Κύριο, για την τέλεση της Λειτουργίας Του, είναι εξαιρετικά πολύτιμο και ωφέλιμο.
Οπως και σε έναν άγνωστο αδελφό, ο οποίος με χαρά θα μάθει, ότι μπορεί να μπει να προσκυνήσει στο ΑΟ στις 16/5.

Να είσαι πάντοτε καλά.
Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων,Αγάπην δε μη έχω,γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. Και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν και έχω πάσαν την πίστιν,ώστε όρη μεθιστάνειν,Αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμί.
Άβαταρ μέλους
panagiotisspy
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7181
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 4:57 am
Τοποθεσία: ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

Re: Προσκυνηματική εκδρομή στο Άγιο Όρος μέσα στο 2010

Δημοσίευση από panagiotisspy »

Μόλις ακυρώθηκε η κράτηση Καπετάνιο μου.

Ρώτησα αν υπάρχει ζήτηση για τις συγκεκριμένες μέρες και μου είπαν ότι γίνεται χαμός, μέχρι και την Κυριακή της Πεντηκοστής.

Επομένως είναι δεδομένο ότι όλα τούτα θα λειτουργήσουν επ' ωφελεία κάποιου άλλου.

Νάναι Ευλογημένο.

Την αγάπη και την εκτίμησή μου αδελφέ μου. :8
Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων,Αγάπην δε μη έχω,γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. Και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν και έχω πάσαν την πίστιν,ώστε όρη μεθιστάνειν,Αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμί.
Άβαταρ μέλους
dionysisgr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 4278
Εγγραφή: Τρί Φεβ 12, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Νικαια

Re: Προσκυνηματική εκδρομή στο Άγιο Όρος μέσα στο 2010

Δημοσίευση από dionysisgr »

Kαπετανιε, να ξερεις οτι εχεις κανονα, γιαυτο που μόλις έκανες..

Θα σου τον ανακοινωσoυμε οταν γυρισουμε, αφου εξετασουμε πρωτα την υποθεση, συνοδικως.. :45

Ετσι νομιζες θα την γλυτωνες;

Οποιος ακυρωσει απο εδω και περα, θα εχει και αυτος κανονα!

Τον χειροτερο κανονα εχω εγω, που θα ταξιδευσω με τον εσχατο αμαρτωλο τον Αποστολο. :20
"ἰδοὺ ἐγὼ μεθ᾿ ὑμῶν εἰμι πάσας τὰς ἡμέρας ἕως τῆς συντελείας τοῦ αἰῶνος. ᾿Αμήν."
Άβαταρ μέλους
Captain Yiannis
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 18, 2008 9:34 pm

Re: Προσκυνηματική εκδρομή στο Άγιο Όρος μέσα στο 2010

Δημοσίευση από Captain Yiannis »

dionysisgr έγραψε:Kαπετανιε, να ξερεις οτι εχεις κανονα, γιαυτο που μόλις έκανες..

Θα σου τον ανακοινωσoυμε οταν γυρισουμε, αφου εξετασουμε πρωτα την υποθεση, συνοδικως.. :45

Ετσι νομιζες θα την γλυτωνες;

Οποιος ακυρωσει απο εδω και περα, θα εχει και αυτος κανονα!

Τον χειροτερο κανονα εχω εγω, που θα ταξιδευσω με τον εσχατο αμαρτωλο τον Αποστολο. :20
:roll: :? :(

Νάναι ευλογημένο
Κανείς δεν είναι τέλειος και κανείς δεν θα πρέπει να απαιτεί από τους άλλους τελειότητα.
Όλοι ως ατελείς πορευόμαστε και με ατέλειες συμπορευόμαστε.
Η τελειότητα δεν ανήκει στους ανθρώπους παρά μονάχα στον Θεό.
Άβαταρ μέλους
Captain Yiannis
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 18, 2008 9:34 pm

Re: Προσκυνηματική εκδρομή στο Άγιο Όρος μέσα στο 2010

Δημοσίευση από Captain Yiannis »

Ευχαριστώ από βάθους καρδίας Παναγιώτη , γιά ότι έκανες , γιά μένα αλλά και γιά όλους του φίλους και αδελφούς edo.

Ο Κύριος και η Υπεραγία Θεοτόκος να σε σκέπει φρουρεί και φυλάττη , εσένα και όλους τους αδελφούς edo και τους συμπροσκηνητές σας.

Δόξα τω Θεώ Πάντων Ένεκεν
Κανείς δεν είναι τέλειος και κανείς δεν θα πρέπει να απαιτεί από τους άλλους τελειότητα.
Όλοι ως ατελείς πορευόμαστε και με ατέλειες συμπορευόμαστε.
Η τελειότητα δεν ανήκει στους ανθρώπους παρά μονάχα στον Θεό.
nikiforos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 2185
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 28, 2005 5:00 am
Τοποθεσία: ΛΑΡΙΣΑ

Re: Προσκυνηματική εκδρομή στο Άγιο Όρος μέσα στο 2010

Δημοσίευση από nikiforos »

Καπετάν-Γιάννη, με λυπεί πολύ το γεγονός ότι δεν θα είσαι μαζί μας στην Προσκυνηματική Επίσκεψη στο Α.Ο. .... Όμως εύχομαι να εισαι Πάντα Καλά!!!! κ ίσως σε ένα άλλο Προσκύνημα να είμαστε Μαζί!!!!
Συλλογάται Καλά!!!, όποιος Συλλογάται Ελεύθερα , Χριστιανικά και Ορθόδοξα......
Άβαταρ μέλους
panagiotisspy
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7181
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 4:57 am
Τοποθεσία: ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

Re: Προσκυνηματική εκδρομή στο Άγιο Όρος μέσα στο 2010

Δημοσίευση από panagiotisspy »

Μετά από όλες τις εξελίξεις, θάμαστε, πρώτα ο Θεός, οι εξής 19:
aposal, dionysisgr, Διονύσης, ulysses, Γιώργος, andreasmas, Δημήτρης, dimitrisgr, panagiotisspy, agiooros, nikiforos, Χρήστος, kausokalivia, φίλος του τελευταίου (δεν ξέρω το όνομά του), filotas, Αχιλλέας, eortologio_gr, angelsgr, keliotis. Οι 14 πρώτοι, αποβραδύς Σαββάτου στην Ουρανούπολη, οι 5 τελευταίοι θα μας ανταμώσουν την επομένη.
Στην Κωνσταμονίτου θα γίνουμε 23, με την συνάντησή μας με τον aggelos.p και άλλους 3 φίλους του.
Την επομένη στη Διονυσίου θα ξαναγίνουμε 19 και στη συνέχεια 20 αφού θα προστεθεί και ο vasilisalt που θάρθει μόνος του.
Στις Καρυές (Σκήτη Αγίου Ανδρέου και Κουτλουμουσίου) θα μείνουμε 18, αφού θα φύγουν οι filotas και Αχιλλέας.
Στην Καρακάλλου θα γίνουμε 13, λόγω αποχώρησης των andreasmas, Δημήτρη, eortologio_gr, kausokalivia και του φίλου του.
Και συν Θεώ, θα παραμείνουμε 13 ως το τέλος του προσκυνήματός μας.
Αμήν.
Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων,Αγάπην δε μη έχω,γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. Και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν και έχω πάσαν την πίστιν,ώστε όρη μεθιστάνειν,Αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμί.
agiooros
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 2733
Εγγραφή: Τρί Φεβ 08, 2005 6:00 am
Τοποθεσία: Νίκος@Εύβοια
Επικοινωνία:

Re: Προσκυνηματική εκδρομή στο Άγιο Όρος μέσα στο 2010

Δημοσίευση από agiooros »

Είναι όνειρο για εμένα όποιος γνωρίζει την βυζαντινή μουσική και θέλει όταν φτάσουμε και προσκυνήσουμε το Άξιον Εστιν στις Καρυές να το ψάλουν στην εικόνα μπροστά.
Σε όποιον ήχο προτιμάτε.




aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25044
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Προσκυνηματική εκδρομή στο Άγιο Όρος μέσα στο 2010

Δημοσίευση από aposal »

dionysisgr έγραψε:Τον χειροτερο κανονα εχω εγω, που θα ταξιδευσω με τον εσχατο αμαρτωλο τον Αποστολο. :20
Λάθος τον χειρότερο κανόνα τον έχω εγώ, που όντας πολύ αμαρτωλός, θα συνταξιδεύσω με τον Άγιο Διονύσιο τον Νικαιώτη! Φρόντισε να είσαι 09:10 στα ΚΤΕΥΛ Κηφισού, σε παρακαλώ. Θα έρθω από το παράδρομο, ως γνωστόν.
Στις 09:30 θα είμαστε στον 'Άγιο Στέφανο, κοντά στην Εθνική (Goody's) να παραλάβουμε τον έτερο Διονύση! Τρία άτομα με τις αποσκευές τους νομίζω ότι μπορώ να τα διαχειριστώ με τα 15,2 Kgm ροπής (στρέψης) που βγάζει ο κινητήρας μου.
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Αλληλογνωριμία & Συναντήσεις μελών του agiooros.net”