Παρακαλώ σας, γυρίστε

Συζητήσεις αλληλογνωριμίας μελών και οργάνωσης συναντήσεων.

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
panagiotisspy
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7181
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 4:57 am
Τοποθεσία: ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

Παρακαλώ σας, γυρίστε

Δημοσίευση από panagiotisspy »

Στενοχωριέμαι βαθύτατα που κάποια από τα μέλη του φόρουμ, απουσιάζουν επί μακρόν.
Μέλη που έπαιξαν σημαντικό ρόλο, στην απόφασή μου να ενταχθώ στο φόρουμ, έχουν εξαφανιστεί. Πραγματικοί ογκόλιθοι, φωνές στιβαρές και ακέραιες, που μήνες ολόκληρους διάβαζα τις δημοσιεύσεις τους ως απλός επισκέπτης. Δεν θέλω να αναφερθώ σε ονόματα. Είναι πάρα πολλοί. Και μάλιστα κάποιοι εξ αυτών σιώπησαν, αμέσως μόλις γράφτηκα εγώ! Ισως να είμαι λιγάκι γρουσούζης!
Δεν μπορώ να ξέρω τους λόγους της απομάκρυνσης αυτής. Ισως ο καθένας τους, να έχει το δίκιο του που απέχει.

Ισως κάποιοι να παρακολουθούν διακριτικά το φόρουμ.
Τους λέω:
Σας ευχαριστώ για τις καταθέσεις της ψυχής σας, που διάβασα και διαβάζω, συμφωνώντας ή και διαφωνώντας καμμιά φορά και που σχεδόν πάντα ωφελήθηκα και ωφελούμαι από αυτές.
Απλά, ήρεμα, αδελφικά, με σεβασμό και με αγάπη, σας παρακαλώ θερμά, να δίνετε έστω και αραιά, το στίγμα σας.
Και σας εύχομαι να έχετε πάντα υγεία και Ευλογία Κυρίου.
Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων,Αγάπην δε μη έχω,γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. Και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν και έχω πάσαν την πίστιν,ώστε όρη μεθιστάνειν,Αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμί.
Άβαταρ μέλους
filotas
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 4117
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 11, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Νίκος@Κοζάνη
Επικοινωνία:

Re: Παρακαλώ σας, γυρίστε

Δημοσίευση από filotas »

Παναγιώτη, άλλοι έρχονται, άλλοι φεύγουν κι άλλοι μένουν. Κανείς δεν είναι αναντικατάστατος. Η συμμετοχή στο χώρο είναι εθελοντική. Όποιος νομίζει ότι έχει κάτι να συνεισφέρει, μένει και συνεχίζει.
Andreasmas
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 963
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 31, 2009 1:23 pm
Τοποθεσία: Κορινθία

Re: Παρακαλώ σας, γυρίστε

Δημοσίευση από Andreasmas »

[quote="filotas"]Παναγιώτη, άλλοι έρχονται, άλλοι φεύγουν κι άλλοι μένουν. Κανείς δεν είναι αναντικατάστατος. Η συμμετοχή στο χώρο είναι εθελοντική. Όποιος νομίζει ότι έχει κάτι να συνεισφέρει, μένει και συνεχίζει.


Και εγω να προσθεσω.Και οποιος νιωθει παρεισακτος αναμεσα σε κλειστες ομαδες κοινων ενδιαφεροντων που ειναι περιορισμενες μονο σε αυτα και συναμα ξενες προς τις λεξεις αγαπη και αποδοχη του αδερφου τους ,τοτε ο αδερφος αυτος καλως αποχωρει, για το καλο ολων.
Λογίζομαι γάρ ότι ουκ άξια τά παθήματα του νυν καιρού πρός τήν μέλλουσαν δόξαν αποκαλυφθήναι εις ημάς
Άβαταρ μέλους
Dimitris39
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5841
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 05, 2009 5:46 pm

Re: Παρακαλώ σας, γυρίστε

Δημοσίευση από Dimitris39 »

Ας μην τα περνουμε ολα κατακαρδα και ριχνουμε στον εαυτο μας ολα τα φταιξιματα,ισως να μην τους το επιτρεπη καπιος πνευματικος τους
Κύριε,Θεέ μου,Νύμφιε της ψυχής μου, λυτρωτή μου.
Μνήσθητί μου εν τη βασιλεία σου

«Χαίροις μετά Θεόν ή Θεός, τα δευτερεία της Τριάδος ή έχουσα»

ἳνα ὦσιν ἓν, καθώς ἡμεῖς

Θεέ μου σ'αγαπώ
Ermite
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 332
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 03, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: Αθήνα-Βόλος-Θεσσαλονίκη-Πάτρα-Αίγιο

Re: Παρακαλώ σας, γυρίστε

Δημοσίευση από Ermite »

α. Είναι φορές, που εντελώς από άλλες αιτίες, από υποχρεώσεις τρέχουσες και επείγουσες αναγκάζεται κανείς να λείψει. Δεν είναι όλοι νεαροί, που γεμίζουν τον ελεύθερο χρόνο τους μ'αυτόν τον άριστο τρόπο του Φόρουμ αυτού..
Τώρα, αν γίνεται συγχρόνως, να βαρύνονται με έκτακτα βάρη και προβλήματα 10 άτομα, αυτό είναι και λίγο πειρασμικό.. Ας προσευχόμαστε να μας φυλάγει ο Θεός μας απ΄τον φθόνο του Κακού.

β. Λέει κάπου ο Απ.Παύλος: το Πνεύμα μη σβέννυτε. Όταν έρχονται κάποιες εμπνεύσεις σε αδελφούς, και μάλιστα συντονισμένα (άνωθεν προφανώς) και δημιουργείται ένα κλίμα ιδιαιτέρας έξαψης πνευματικών ενδιαφερόντων, ας προσέχουμε όλοι να μη σβύσουμε αυτή τη Χάρη. Να τη σβύσεις είναι εύκολο. Να την ανάψεις ακατόρθωτο! Πρέπει να περιμένεις να ευδοκήσει το Προσκυνητό και Δεσποτικό Θείο Πνεύμα, το Οποίο είναι η πηγή παντός αγαθού και το Οποίο "όπου θέλει πνει"!..
Ermite
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 332
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 03, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: Αθήνα-Βόλος-Θεσσαλονίκη-Πάτρα-Αίγιο

Re: Παρακαλώ σας, γυρίστε

Δημοσίευση από Ermite »

Α, ξέχασα να πω.
Παρατηρείστε ότι και γενικά έπεσε η επισκεψιμότητα στο Φόρουμ.
Η αιχμή των 77 αναγνωστών (που δεν ήταν και μεγάλη, διότι είχαμε πιάσει παλιότερα και μεγαλύτερα νούμερα) έχει να εμφανισθεί από τον Μάρτιο!..
Φίλε Παναγιώτη, δεν υπάρχει αμφιβολία ότι φταις εσύ..
Πολύ γκαντέμης. Για πες μας, έτσι μεταξύ μας, σου συμβαίνει συχνά;;
Άβαταρ μέλους
panagiotisspy
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7181
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 4:57 am
Τοποθεσία: ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

Re: Παρακαλώ σας, γυρίστε

Δημοσίευση από panagiotisspy »

Ermite έγραψε:Α, ξέχασα να πω.
Παρατηρείστε ότι και γενικά έπεσε η επισκεψιμότητα στο Φόρουμ.
Η αιχμή των 77 αναγνωστών (που δεν ήταν και μεγάλη, διότι είχαμε πιάσει παλιότερα και μεγαλύτερα νούμερα) έχει να εμφανισθεί από τον Μάρτιο!..
Φίλε Παναγιώτη, δεν υπάρχει αμφιβολία ότι φταις εσύ..
Πολύ γκαντέμης. Για πες μας, έτσι μεταξύ μας, σου συμβαίνει συχνά;;
Λες να είναι έτσι αδελφέ μου Ermite? :( :( :(
Για να δούμε, να περάσει λίγο ο καιρός, να χειμωνιάσει λιγάκι!!
Αν συνεχιστεί το πρόβλημα, θα κάνω μια δοκιμαστική παύση και αν μετά ανέβει η προσέλευση, τότε αποσύρομαι!! :?
Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων,Αγάπην δε μη έχω,γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. Και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν και έχω πάσαν την πίστιν,ώστε όρη μεθιστάνειν,Αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμί.
Άβαταρ μέλους
Dimitris39
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5841
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 05, 2009 5:46 pm

Re: Παρακαλώ σας, γυρίστε

Δημοσίευση από Dimitris39 »

panagiotisspy έγραψε:
Ermite έγραψε:Α, ξέχασα να πω.
Παρατηρείστε ότι και γενικά έπεσε η επισκεψιμότητα στο Φόρουμ.
Η αιχμή των 77 αναγνωστών (που δεν ήταν και μεγάλη, διότι είχαμε πιάσει παλιότερα και μεγαλύτερα νούμερα) έχει να εμφανισθεί από τον Μάρτιο!..
Φίλε Παναγιώτη, δεν υπάρχει αμφιβολία ότι φταις εσύ..
Πολύ γκαντέμης. Για πες μας, έτσι μεταξύ μας, σου συμβαίνει συχνά;;
Λες να είναι έτσι αδελφέ μου Ermite? :( :( :(
Για να δούμε, να περάσει λίγο ο καιρός, να χειμωνιάσει λιγάκι!!
Αν συνεχιστεί το πρόβλημα, θα κάνω μια δοκιμαστική παύση και αν μετά ανέβει η προσέλευση, τότε αποσύρομαι!! :?
ΑΑΑ Παναγιωτη θα σε μαλωσο τωρα σταματα να σκεφτεσαι αρνητικα
λιγο θετικος να εισε
αν εινε ετσι ισως να φταιω εγω?
σε κανα μηνα θα ερθουνε παλι ολοι πισω μολις αρχισουνε τα γεγονοτα να εξελιζονται :oops:
Κύριε,Θεέ μου,Νύμφιε της ψυχής μου, λυτρωτή μου.
Μνήσθητί μου εν τη βασιλεία σου

«Χαίροις μετά Θεόν ή Θεός, τα δευτερεία της Τριάδος ή έχουσα»

ἳνα ὦσιν ἓν, καθώς ἡμεῖς

Θεέ μου σ'αγαπώ
theodosis79
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1260
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 10, 2008 6:00 am
Επικοινωνία:

Re: Παρακαλώ σας, γυρίστε

Δημοσίευση από theodosis79 »

Κάποιοι μάλλον κάνουν ακόμα τις τελευταίες διακοπές τους. Θα δεις σε λίγο καιρό.
Άβαταρ μέλους
panagiotisspy
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7181
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 4:57 am
Τοποθεσία: ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

Re: Παρακαλώ σας, γυρίστε

Δημοσίευση από panagiotisspy »

Αστεία μιλάω βρε Δημήτρη.
Ούτε γρουσουζιές υπάρχουν, ούτε τίποτα.
Νάχουμε καλή προαίρεση όλοι, αυτό μόνο. Και θα ξαναπληθύνουμε!!!!! :8 :8
Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων,Αγάπην δε μη έχω,γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. Και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν και έχω πάσαν την πίστιν,ώστε όρη μεθιστάνειν,Αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμί.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλογνωριμία & Συναντήσεις μελών του agiooros.net”