Συνάντηση στη πλατεία των Καρυών

Συζητήσεις αλληλογνωριμίας μελών και οργάνωσης συναντήσεων.

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
keliotis
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 15, 2007 6:00 am
Τοποθεσία: Γιάννης@Δοξάτο
Επικοινωνία:

Συνάντηση στη πλατεία των Καρυών

Δημοσίευση από keliotis »

Όσοι δεν ξέχασαν τα Θρησκευτικά, το Βατοπέδι, το βιβλίο της Ιστορίας και ότι έχει σχέση με το ξερρίζωμα των παραδόσεων αυτής της χώρας, αν θέλουν, μπορούμε να συναντηθούμε στην πλατεία των Καρυών στις 10 το πρωί της Κυριακής 4 Οκτωβρίου.
Κρίνονται και οι κρίνοντες
http://agioritikesmnimes.blogspot.gr/
Άβαταρ μέλους
panagiotisspy
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7181
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 4:57 am
Τοποθεσία: ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

Re: Συνάντηση στη πλατεία των Καρυών

Δημοσίευση από panagiotisspy »

keliotis έγραψε:Όσοι δεν ξέχασαν τα Θρησκευτικά, το Βατοπέδι, το βιβλίο της Ιστορίας και ότι έχει σχέση με το ξερρίζωμα των παραδόσεων αυτής της χώρας, αν θέλουν, μπορούμε να συναντηθούμε στην πλατεία των Καρυών στις 10 το πρωί της Κυριακής 4 Οκτωβρίου.
Υπάρχει προγραμματισμένη συνάντηση από κάποιον φορέα, ή είναι προσωπική σου πρωτοβουλία αδελφέ Γιάννη?
Η μήπως πραγματοποιείται ως διαμαρτυρία, σε συνδυασμό με αποχή από τις μόλις χθες προκηρυχθείσες εκλογές?
Ρωτώ από περιέργεια, έτσι κι αλλιώς αδυνατώ να παραστώ.
Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων,Αγάπην δε μη έχω,γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. Και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν και έχω πάσαν την πίστιν,ώστε όρη μεθιστάνειν,Αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμί.
Άβαταρ μέλους
keliotis
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 15, 2007 6:00 am
Τοποθεσία: Γιάννης@Δοξάτο
Επικοινωνία:

Re: Συνάντηση στη πλατεία των Καρυών

Δημοσίευση από keliotis »

Καλημέρα Παναγιώτη.
Ισχύει η δεύτερη παράγραφος, έτσι για να κάνουμε πράξη όλα όσα τους καταλογήσαμε τον τελευταίο χρόνο.
Αφού την πολιτική επιλογή (όσων την ασπασθούν) του λευκού, εκ του πονηρού την συγχωνεύουν με το άκυρο της γιαγιάς, νομίζω μια συνάντηση στις Καρυές είναι μια καλή απάντηση.
Κρίνονται και οι κρίνοντες
http://agioritikesmnimes.blogspot.gr/
Άβαταρ μέλους
panagiotisspy
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7181
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 4:57 am
Τοποθεσία: ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

Re: Συνάντηση στη πλατεία των Καρυών

Δημοσίευση από panagiotisspy »

Συμφωνώ απολύτως στο θέμα του διαχωρισμού άκυρου και λευκού. Μια δημοκρατία δεν θάπρεπε σε καμμία περίπτωση, να τσουβαλιάζει μαζί, μια αποκρυσταλλωμένη συνειδητή επιλογή και ένα λάθος.
Μακάρι να ήμουν Βορειοελλαδίτης να ερχόμουν στην συνάντηση.
Καλημέρα.
Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων,Αγάπην δε μη έχω,γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. Και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν και έχω πάσαν την πίστιν,ώστε όρη μεθιστάνειν,Αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμί.
Άβαταρ μέλους
pasxalis_thess
Τακτικό Μέλος
Τακτικό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 03, 2009 11:37 am
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Συνάντηση στη πλατεία των Καρυών

Δημοσίευση από pasxalis_thess »

αν μπορεσω να παρω ρεπο εκεινη την ημερα θα ερθω!ειναι πολυ δυσκολο ομως!!!
παντως θα ηθελα πολυ μια συναντηση στο αγιο ορος θα ηταν πολυ ωραια!!!
Κύριε Ιησού Χριστέ ελέησόν με...
Άβαταρ μέλους
keliotis
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 15, 2007 6:00 am
Τοποθεσία: Γιάννης@Δοξάτο
Επικοινωνία:

Re: Συνάντηση στη πλατεία των Καρυών

Δημοσίευση από keliotis »

Μεγάλη συζήτηση χωράει για το τι στάση πρέπει να κρατήσει κανείς στις επικείμενες εθνικές εκλογές.
Προσωπικά, θεωρώ ότι είναι περισσότερο από καταφανές ότι η χώρα έχει χρεοκοπήσει και το υπάρχον σύστημα εξουσίας θα προσπαθήσει να διαχειριστεί αυτήν την χρεοκοπία με έναν τρόπο ώστε το ίδιο να μην πληγεί, από την οργή του κόσμου.
Σε αυτήν την προσπάθεια θέλουν την δική μας συμμετοχή σε αυτές τις εκλογές θέτοντας σαθρά ψευτοδιλήμματα, την ώρα που τα πράγματα είναι τόσο χοντρά που δεν μπορεί κανείς ούτε καν να μπει σε διαδικασία συζήτησης... Θέλουν την συμμετοχή μας για να γνωρίζουν την συλλογική έκφραση της ελληνικής κοινωνίας ώστε να κάνουν τις κατάλληλες διορθωτικές κινήσεις και να μας ελέγχουν. Γι' αυτό σκάσανε όλοι με την αποχή των ευροεκλογών γιατί πλέον η συλλογική συνείδηση ή ασυνείδητο, αν θέλετε, πλέον είναι ένα βουβό ποτάμι που κανείς δεν ξέρει το μέγεθός του και την ορ(γ)μή και γι' αυτό το τρέμουν...

Θεωρώ νομοτελειακό τον θάνατο του υπάρχοντος συστήματος εξουσίας και αυτό είναι σίγουρο ότι θα γίνει με τον ξεσηκωμό του κόσμου ο οποίος θα τους πάρει και θα τους σηκώσει όλους! Μεγαλοπολιτικοί, μεγαλοεπιχειρηματίες, μεγαλοτραπεζίτες, μεγαλοδημοσιογράφοι πιστεύουν ότι πάλι θα τον καταφέρουν τον κόσμο χειριζόμενοι επικοινωνιακά την χρεοκοπία όμως δεν κατάλαβαν ότι αυτά δεν περνάνε όταν το στομάχι είναι - κυριολεκτικά - άδειο και βλέπει ο άλλος το παιδί του να μην έχει να του δώσει ούτε γάλα... Έφτασε η ώρα που όλα αυτά τα καθάρματα που ξεπουλήσανε την χώρα για τα προσωπικά τους συμφέροντα, θα ψάχνουν για μια τρύπα να κρυφτούν! Ας ελπίσουμε ό,τι είναι να γίνει, να γίνει με τον καλύτερο για την πατρίδα τρόπο...
Ο Θεός βοηθός - τα δύσκολα αρχίζουν...
Από filtor στις Δευτέρα, 14 Σεπτεμβρίου 2009

http://1453-2009.pblogs.gr/2009/09/e-o- ... -xa-a.html
Κρίνονται και οι κρίνοντες
http://agioritikesmnimes.blogspot.gr/
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 24979
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Συνάντηση στη πλατεία των Καρυών

Δημοσίευση από aposal »

Δύσκολα; Εννοείς ότι πλησιάζουν τα γεγονότα με τους Τούρκους;
Ευκαιρία για αγώνα! Κάθε δυσκολία συμβαίνει γιατί θα προκύψει κάτι καλό! Αρκεί να μείνουμε γαντζωμένοι στον Χριστό μας, που είναι η εγγύηση!
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλογνωριμία & Συναντήσεις μελών του agiooros.net”