Τα πάθη

Εδώ τίθενται Πνευματικά Ερωτήματα.

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Τα πάθη

Δημοσίευση από smarti »

Σκεφτηκα μια και μπορουμε και δινουμε συμβουλες σε αλλους και λεμε ελευθερα τη γνωμη μας,τι θα λεγατε ,αν θελατε βεβαιως,να εξεταζαμε τον εαυτο μας και να γραφαμε ποια κατα την γνωμη μας ειναι τα 3 μγαλυτερα παθη μας.Τι λετε ,ειναι ευκολο.Θα αρχισω εγω και αν θελετε συμμετεχετε :)

Τα 3 μεγαλα παθη μου ειναι

1.Ειμαι πολυ νευρικη.

2.Ειμαι πολυ ανυπομονη.

3.Ειμαι πολυ αμελης στα πνευματικα μου καθηκοντα

Υπαρχουν και αλλα πολλα ,αλλα ειπα ας γραψουμε τα 3 μονο μην παει και κανεις απο καρδια.
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
Άβαταρ μέλους
AngelsGR
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 233
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 19, 2005 5:00 am
Τοποθεσία: Κωνσταντίνος@ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ

Δημοσίευση από AngelsGR »

1) Η ζωη μου κυλαει χωρις να κανω τιποτα για την πνευματικη μου αναπτυξη

2) Συμπαθω ανθρωπους αλλα είναι σχεδον απιθανο να αγαπησω καποιον

3) Δεν θυμαμαι ποτε εκανα τελευταια φορα κατι καλο σε καποιον άλλον ανθρωπο
Άβαταρ μέλους
filotas
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 4117
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 11, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Νίκος@Κοζάνη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από filotas »

Τι συμβουλές να σου δώσουμε Σμαρώ μου, αφού εμείς έχουμε πολύ περισσότερα και σοβαρότερα πάθη από σένα.

Εγώ αν είχα μόνο αυτά τα πάθη θα ήμουν ευτυχής και θα δοξολογούσα μέρα νύχτα το Θεό.
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Δημοσίευση από smarti »

παρχουν και αλλα πολλα ,αλλα ειπα ας γραψουμε τα 3 μονο μην παει και κανεις απο καρδια.
Φιλοτα αν κατσω να γραψω ολα τα παθη δεν νομιζω να μου φτανουν ποσες σελιδες.Αλλα απο ολα τα παθη αυτα ειναι που με ταλαιπωρουν καθε λεπτο της ημερας. :cry:
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
Άβαταρ μέλους
dionysisgr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 4278
Εγγραφή: Τρί Φεβ 12, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Νικαια

Δημοσίευση από dionysisgr »

Εγω αδελφοι μου ειναι ενα παθος ολοκληρο, που εχει βγαλει ποδια και περπαταει... και οχι μονο αυτο, αλλα μιλαει και απο πανω, και προσπαθει (ακουσον, ακουσον), να νουθετησει και αλλους στην εν Χριστω Ζωη.

Απο τα 23 τελωνια, που θα περασουμε, εγω θα μεινω στο καθενα, κανενα μηνα τουλαχιστον, για να μοιραστουμε τις "εμπειριες" μας.

Δηλαδη μετα απο 2 χρονια θα εμφανιστω, εκει που πρεπει για να με στειλουν εις τι πυρ το εξωτερον!
"ἰδοὺ ἐγὼ μεθ᾿ ὑμῶν εἰμι πάσας τὰς ἡμέρας ἕως τῆς συντελείας τοῦ αἰῶνος. ᾿Αμήν."
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Δημοσίευση από smarti »

Δηλαδη θα ειμαστε παρεα :Χαιρομαι που δεν θα ειμαι μονη μου!
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
Cordelia
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 408
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 03, 2007 5:00 am

Δημοσίευση από Cordelia »

Μην αγχώνεστε ... θα είμαστε μεγάλο club... θα συναντιόμαστε στις στάσεις.. :(
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 24979
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Δημοσίευση από aposal »

filotas έγραψε:Τι συμβουλές να σου δώσουμε Σμαρώ μου, αφού εμείς έχουμε πολύ περισσότερα και σοβαρότερα πάθη από σένα.

Εγώ αν είχα μόνο αυτά τα πάθη θα ήμουν ευτυχής και θα δοξολογούσα μέρα νύχτα το Θεό.
Πολύ σωστά!
Όλοι έχουμε πάθη και αλίμονο αν δεν είχαμε!
Παραθέτω απόσπασμα από το βιβλίο «ΜΑΡΤΥΡΙΕΣ ΠΡΟΣΚΥΝΗΤΩΝ – Γέροντας ΠΑΪΣΙΟΣ ο ΑΓΙΟΡΕΙΤΗΣ 1924-1994» του Νικόλαου Ζουρνατζόγλου, Επισμηναγού ε.α.
(σελ. 172)
Ο παππούλης είπε κάποτε ότι ήθελε, όσους αγαπούσε, να έχουν πειρασμούς για να σωθούνε δια της υπομονής. «Μην τους κλαις αυτούς (που έχουν πειρασμούς)», μου έλεγε. (Όχι, φυσικά αυτούς που έχουν πειρασμούς λόγω της δικής τους υπαιτιότητας).
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
Teri
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Δευ Απρ 07, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: Αικατερίνα@Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Teri »

Cordelia έγραψε:Μην αγχώνεστε ... θα είμαστε μεγάλο club... θα συναντιόμαστε στις στάσεις.. :(
Κι εγώ μαζί.....
theodnot
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 146
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 27, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: ΘΕΟΔΩΡΑ @ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ-ΧΑΡΙΛΑΟΥ

Δημοσίευση από theodnot »

Teri έγραψε:
Cordelia έγραψε:Μην αγχώνεστε ... θα είμαστε μεγάλο club... θα συναντιόμαστε στις στάσεις.. :(
Κι εγώ μαζί.....

βαλτε κι εμενα στην παρεα σας, σαν τη χειροτερη ολων σας
Απάντηση

Επιστροφή στο “Πνευματικά Ερωτήματα”