Ερώτηση για ταχυπλ. Μικρά Αγ. Άννα!

Συζήτηση σχετικά με το Αγιο Όρος γενικότερα.

Συντονιστής: Συντονιστές

Άβαταρ μέλους
ntinos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 510
Εγγραφή: Παρ Αύγ 31, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Ερώτηση για ταχυπλ. Μικρά Αγ. Άννα!

Δημοσίευση από ntinos »

Προσπαθώ να πάρω τηλεφ. την εταιρία (Μικροάθως: 23770-71400), αλλά έχουν συνεχώς τηλεφωνητή.

Από τα δρομολόγια βλέπω ότι το ταχύπλοο φεύγει 11.05 από Δάφνη, φτάνει 11.40 Ουρανούπολη...

ΕΡΩΤΗΣΗ: σταματάει στους ενδιάμεσους αρσανάδες???...θέλω να το πάρω απ'τον αρσανά Κωσταμονίτου...που πρέπει να κάνω κράτηση θέσης?...πόσο πριν?
Είναι πολύ σημαντικό να είμαι πριν της 13.00 στην Ουρανούπολή, αλλιώς χάνω κτελ και καπάκι αεροπλάνο.
Άβαταρ μέλους
nickzark
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 4403
Εγγραφή: Τετ Μαρ 02, 2011 10:19 am
Τοποθεσία: Νικόλαος@θεσσαλονίκη

Re: Ερώτηση για ταχυπλ. Μικρά Αγ. Άννα!

Δημοσίευση από nickzark »

Χωρίς κράτηση για να το ξέρουν δεν θα σταματήσει αρσανα
Άβαταρ μέλους
nickzark
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 4403
Εγγραφή: Τετ Μαρ 02, 2011 10:19 am
Τοποθεσία: Νικόλαος@θεσσαλονίκη

Re: Ερώτηση για ταχυπλ. Μικρά Αγ. Άννα!

Δημοσίευση από nickzark »

Βρήκα και ένα κινητό στο ίντερνετ. Αν ισχύει 6995.105.105
Άβαταρ μέλους
ntinos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 510
Εγγραφή: Παρ Αύγ 31, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ερώτηση για ταχυπλ. Μικρά Αγ. Άννα!

Δημοσίευση από ntinos »

ευχαριστώ, τους βρήκα...για να ξέρετε κ εσείς, πήρα κ τις 2 εταιρίες (αγιορείτικες γραμμές, και μικροαθως)...ΚΑΝΕΝΑ ΤΑΧΥΠΛΟΟ (από Δάφνη-> Ουρανούπολη) ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΕΝΔΙΑΜΕΣΑ!
έτσι μου είπαν, αν κάποιος το έχει πάρει ενδιάμεσα να με ειδοποιήσει...δυστυχώς εγώ νόμιζα ότι έκαναν στάση κ τώρα έχω θέμα.

Παρακαλώ, αν γνωρίζει κάποιος ας με βοηθήσει:
Θα διαμείνω Κωνσταμονίτου, και την επόμενη μέρα θα πρέπει να είμαι ΠΡΙΝ της 13.00 Ουρανούπολη...πως μπορεί να γίνει αυτό????
Άβαταρ μέλους
iliasgr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1196
Εγγραφή: Δευ Απρ 07, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: Ηλιας33@ΔυτικηΕλλαδα

Re: Ερώτηση για ταχυπλ. Μικρά Αγ. Άννα!

Δημοσίευση από iliasgr »

ntinos έγραψε:ευχαριστώ, τους βρήκα...για να ξέρετε κ εσείς, πήρα κ τις 2 εταιρίες (αγιορείτικες γραμμές, και μικροαθως)...ΚΑΝΕΝΑ ΤΑΧΥΠΛΟΟ (από Δάφνη-> Ουρανούπολη) ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΕΝΔΙΑΜΕΣΑ!
έτσι μου είπαν, αν κάποιος το έχει πάρει ενδιάμεσα να με ειδοποιήσει...δυστυχώς εγώ νόμιζα ότι έκαναν στάση κ τώρα έχω θέμα.

Παρακαλώ, αν γνωρίζει κάποιος ας με βοηθήσει:
Θα διαμείνω Κωνσταμονίτου, και την επόμενη μέρα θα πρέπει να είμαι ΠΡΙΝ της 13.00 Ουρανούπολη...πως μπορεί να γίνει αυτό????

θα παρεις το φερυ μποατ απο τον αρσανα .φτανει πολυ πριν τη μια το μεσημερι
ελεησον με ο Θεος
Άβαταρ μέλους
ntinos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 510
Εγγραφή: Παρ Αύγ 31, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ερώτηση για ταχυπλ. Μικρά Αγ. Άννα!

Δημοσίευση από ntinos »

iliasgr έγραψε:
ntinos έγραψε:ευχαριστώ, τους βρήκα...για να ξέρετε κ εσείς, πήρα κ τις 2 εταιρίες (αγιορείτικες γραμμές, και μικροαθως)...ΚΑΝΕΝΑ ΤΑΧΥΠΛΟΟ (από Δάφνη-> Ουρανούπολη) ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΕΝΔΙΑΜΕΣΑ!
έτσι μου είπαν, αν κάποιος το έχει πάρει ενδιάμεσα να με ειδοποιήσει...δυστυχώς εγώ νόμιζα ότι έκαναν στάση κ τώρα έχω θέμα.

Παρακαλώ, αν γνωρίζει κάποιος ας με βοηθήσει:
Θα διαμείνω Κωνσταμονίτου, και την επόμενη μέρα θα πρέπει να είμαι ΠΡΙΝ της 13.00 Ουρανούπολη...πως μπορεί να γίνει αυτό????

θα παρεις το φερυ μποατ απο τον αρσανα .φτανει πολυ πριν τη μια το μεσημερι
Ποιο φέρρυ?...εγώ ξέρω ότι το φέρρυ φεύγει ~12.00 από Δάφνη κ φτάνει ~14.00 Ουρανούπολή.. http://www.agioreitikes-grammes.com/daily-routes/
υπάρχει κ άλλο?
ravniotis
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 26, 2006 6:00 am

Re: Ερώτηση για ταχυπλ. Μικρά Αγ. Άννα!

Δημοσίευση από ravniotis »

ntinos έγραψε:
iliasgr έγραψε:
ntinos έγραψε:ευχαριστώ, τους βρήκα...για να ξέρετε κ εσείς, πήρα κ τις 2 εταιρίες (αγιορείτικες γραμμές, και μικροαθως)...ΚΑΝΕΝΑ ΤΑΧΥΠΛΟΟ (από Δάφνη-> Ουρανούπολη) ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΕΝΔΙΑΜΕΣΑ!
έτσι μου είπαν, αν κάποιος το έχει πάρει ενδιάμεσα να με ειδοποιήσει...δυστυχώς εγώ νόμιζα ότι έκαναν στάση κ τώρα έχω θέμα.

Παρακαλώ, αν γνωρίζει κάποιος ας με βοηθήσει:
Θα διαμείνω Κωνσταμονίτου, και την επόμενη μέρα θα πρέπει να είμαι ΠΡΙΝ της 13.00 Ουρανούπολη...πως μπορεί να γίνει αυτό????

θα παρεις το φερυ μποατ απο τον αρσανα .φτανει πολυ πριν τη μια το μεσημερι
Ποιο φέρρυ?...εγώ ξέρω ότι το φέρρυ φεύγει ~12.00 από Δάφνη κ φτάνει ~14.00 Ουρανούπολή.. http://www.agioreitikes-grammes.com/daily-routes/
υπάρχει κ άλλο?
2 τρόποι υπάρχουν: ή να περπατήσεις από την Κωνσταμονίτου προς τη Δάφνη (περίπου 3 ώρες) ώστε να πάρεις το Μικρά Αγία Άννα στις 11 από τη Δάφνη για την Ουρανούπολη. Ή να πάρεις το φέρι μποτ γύρω στις 11 από τον αρσανά για τη Δάφνη και κατευθείαν να πάρεις το ταχύπλοο Σοφία στις 12 από Δάφνη για Ουρανούπολη. Ρισκάρεις όμως και να μην το προλάβεις στις 12 και να μην φτάσεις μέχρι τη 1 στην Ουρανούπολη (τα έχω πάθει και τα 2!!! )
Άβαταρ μέλους
ntinos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 510
Εγγραφή: Παρ Αύγ 31, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ερώτηση για ταχυπλ. Μικρά Αγ. Άννα!

Δημοσίευση από ntinos »

Ευχαριστώ πλύ....σκέφτηκα κάτι άλλο...να σηκωθώ πρωϊ-πρωί και να κατέβω στον αρσανά Κωνσταμονίτου (~7.00) όπου έρχεται το πρωϊνό Αγ. Άννα από Ουρανούπολη για να πάει Δάφνη. Στης 11.00 παίρνω το ταχύπλοο 'Μικρά Αγ. Άννα' από Δάφνη, 11.40 θα είμαι Ουρανούπολη....το ερώτημα είναι, το πρωϊνό Αγ. Άννα σταματάει ενδιάμεσα στους Αρσανάδες?
ravniotis
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 26, 2006 6:00 am

Re: Ερώτηση για ταχυπλ. Μικρά Αγ. Άννα!

Δημοσίευση από ravniotis »

ntinos έγραψε:Ευχαριστώ πλύ....σκέφτηκα κάτι άλλο...να σηκωθώ πρωϊ-πρωί και να κατέβω στον αρσανά Κωνσταμονίτου (~7.00) όπου έρχεται το πρωϊνό Αγ. Άννα από Ουρανούπολη για να πάει Δάφνη. Στης 11.00 παίρνω το ταχύπλοο 'Μικρά Αγ. Άννα' από Δάφνη, 11.40 θα είμαι Ουρανούπολη....το ερώτημα είναι, το πρωϊνό Αγ. Άννα σταματάει ενδιάμεσα στους Αρσανάδες?
κανονικά ούτε το Αγία Άννα σταματάει στους αρσανάδες πριν από τη Δάφνη αλλά σίγουρα είναι πιο χαλαρό από το ταχύπλοο σε αυτό το θέμα. βρήκα 2 τηλεφωνα 6944982531, 6932378694. δεν χάνεις τίποτα να πάρεις και να ρωτήσεις.
ΥΓ Προσοχή : τα Σ/Κύριακα έχει άλλα δρομολόγια
Άβαταρ μέλους
ntinos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 510
Εγγραφή: Παρ Αύγ 31, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ερώτηση για ταχυπλ. Μικρά Αγ. Άννα!

Δημοσίευση από ntinos »

Έχεις δίκιο, Το Αγ. Άννα δν σταματάει ενδιάμεσα στους αρσανάδες, μέχρι τη Δάφνη...η μόνη επιλογή είναι το φέρρυ μέχρι Δάφνη (λέει φτάνει 11.45), και καπάκι 12.00 το ταχύπλοο (Σοφία νομίζω)...κ προσευχή μην καθυστερήσει το φέρρυ :lol:
Απάντηση

Επιστροφή στο “Το Αγιο Όρος”